З користю для музикантів

Як видати власний мерч: кілька порад від Неформату

Продовжуємо серію корисних статей для музикантів і сьогодні поговоримо про важливий аспект монетизації власної творчості — мерчандайз.

Як записати альбом: кілька порад для початківців

Раніше ми вже писали про те, як випустити альбом та яких помилок не варто допускатися, аби він знайшов свого слухача, зупинялися також і на темі візуальної складової в оформленні релізу, а отже, зараз самий час приділити більше уваги етапу запису альбому, його накопичення та зведення.

Як написати вдалий пресреліз

Ми вже писали кілька тюторіалів для музикантів — як випустити альбом, вести інстаграм чи освоїти Патреон. Та нас періодично питають, як написати пресреліз? Отже, сьогодні розповімо докладніше про це, при чому не лише в контексті звернень до Неформату. Але якщо вам потрібна швидка та коротка відповідь, прогортайте одразу до пункту "Ідеальний пресреліз"

Як створити незалежний лейбл (інструкція в декількох абзацах)

Ви любите українську андеграундну музику і маєте хороший і оригінальний музичний смак? Ви активний учасник локального музичного двіжу хочете, щоб команди з вашого міста стали відомі широкому колу осіб? Ви незалежний український музикант, якому набридло засилля кон'юнктури? Ви активна людина, любите мистецтво і хочете реалізувати свій потенціал? Швидше створіть свій музичний лейбл!

Візуалізація музики: як, де та для чого

Раніше ми вже писали, як випустити альбом та просувати його у соцмережах. А сьогодні хочемо зосередитися саме на візуальній складовій релізу — обкладинках та вдалих способах презентації релізу на різних платформах (та носіях), кожна з яких диктує дещо різні формати та механіки взаємодії.

Patreon і музика: що, кому, навіщо та як?

У наших реаліях будь-яка тема, що бодай трохи стосується культури та коштів, — проблемна, а тим паче зараз. Проте ми все-таки спробуємо розглянути можливості, які надає для представників креативних індустрій ресурс під доволі часто згадуваною останнім часом назвою Патреон.

Онлайн-концерти: як організувати найкращим чином

Карантин колись мине, а онлайн-концерти, імовірно, затримаються з нами надовше. Тому ми зібрали корисні поради від тих, хто вже має досвід роботи з онлайном, або ж сам вперше взявся за подібну практику і набив на тому власні гулі.

Що музиканти роблять під час карантину (і можуть зробити)

Тему того, чим займаються музиканти на карантині можна розкрити по-різному. У цій статті поговоримо про прості та корисні дії, які вже хтось робив, або ще може встигнути зробити до кінця карантину для своєї творчості. Водночас завершуємо паралельний матеріал про те, як українські музиканти почувалися протягом цього періоду і що робили для подолання того стану, або внаслідок нього.  

Як випустити альбом: кілька порад від Неформату

З року в рік Неформат стикається із ситуаціями, коли справді цікаві українські андеграундні виконавці незаслужено отримують надто мало уваги. Але до певної міри тут є вина самих виконавців, які думають, що у 2019 році все працюватиме як і десять років тому: залив альбом на бендкемп (замість ВК), кинув посилання у Фейсбук і, може, кільком друзям у приват і все. Ну, звісно, віддані фани й такі очманілі сайти, як наш, однаково все знайдуть, але якщо ви можете отримати трохи більше, доклавши дещицю зусиль, то чому ж від цього відмовлятися?

YouTube - світова сцена для музикантів

Раніше ми вже писали, як музикантам просувати творчість гурту загалом, і більш детально пояснювали, як все це працює в Instagram. А сьогодні маємо кілька порад для тих, хто вже використовує YouTube або тільки збирається. 

Раніше ми вже писали, як музикантам просувати творчість гурту загалом, і більш детально пояснювали, як все це працює в Instagram. А сьогодні маємо кілька порад для тих, хто вже використовує YouTube або тільки збирається. 

Instagram та музиканти. Правила гри

Українським гуртам дуже важливо опинитися в потрібний час, у потрібному місці, та ще й із потрібними людьми. Щоби мати хоч якісь шанси на успіх. Але якщо фортуна все не посміхається, треба вкладатися у власний розвиток усіма силами.

Партизанський маркетинг українського андеграунду

Соцмережі, ЗМІ та стрімінгові платформи стали невід'ємною частиною процесу розкрутки та просування практично усіх музичних колективів у наші дні. На жаль, не всі вміють/хочуть працювати з ними належним чином. Хочемо поділитися кількома порадами з приводу того, що з ними робити і як використовувати найбільш ефективно