News

Українська indie pop виконавиця, що нині знаходиться у Варшаві, спільно з дніпровським музикантом презентувала трек "You".

Перші напрацювання засновниця проєкту Даша Черній зробила восени 2020 року на домашній студії. Над створенням лірики вокалістка працює самостійно, за інші процеси відповідає Богдан Revsun.

"Коли Даша надіслала мені вокал та запис піаніно, я одразу ж почув, що потрібно цій пісні. За два дні зробив повне аранжування, вислав Даші та сказав, що це повинно вийти, як повноцінний реліз. Далі я працював над зведенням та мастерінгом пісні. Це робилося не в ізольованій кімнаті на krk rokit 6 моніторі", — розповів у коментарі нашому виданню Богдан Revsun.

За словами музикантки, концепція побудована навколо "особистого прокляття 2020 року".

"Я двічі потрапила в ситуації, у котрі раніше зарікалася, що ніколи ноу-ноу-ноу. Момент усвідомлення того, що між двома людьми виникли якісь тендітні почуття без жодних додаткових перешкод, є для мене доволі нервовим. А коли ці почуття до осіб з уже побудованими стосунками — це крах, жах і величезний привід для самоненависті. Особливо, коли, з іншого боку, ситуація перетворюється в токсичну гру "я є, але мене немає й не буде". Саме з такого платонічного захоплення й наслідкового розчарування клеїлась "you".

Друга ситуація застала мене в більш тверезих вміннях аналізувати реальність, тому все внутрішнє я проживала в написанні нової музики, повної риторичних питань. Звідти фрази „"ow can I live knowing that you are somewhere on the Earth, but I can’t call you mine" та "we’ve got a few memories, but I will always want more of you".

Все ж, аби подібні сценарії не повторювалися, я знайшла нового психолога і відновила зустрічі. Це змінило вектор мого відчуття сенсу пісні, проте першою інтенцією для написання були згадані вище факти. Я довго була впевнена, що розповім похідне значення тексту, проте після того, як дізналась, як багато людей довкола самознищуються за схожі перебіги життя, і як важливо інколи розуміти, що ти не один потрапив у таку халепу, вирішила поділитися першим переказом.

Головною метою "you" є бути поряд із тими, кому це потрібно, коли вони не можуть бути з тими, з ким хочуть, а також давати змогу проживати смуток та силу власних почуттів, що розриває", — розповіла в коментарі нашому виданню  Даша Черній.

Для обкладинки використано фото варшавської тату-майстрині Крістіни gifkl.

"Ця багатошаровість та розтроєння є невипадковими. Саме в такому стані перебувала моя свідомість у період створення "you": тривога, замуленість, розгубленість та відчуття того, що я розсипаюсь на якісь чужі для мене частинки особистості. Те, що зовнішньо складанка фото нагадує вінілову платівку, теж не є збігом", — коментує Даша.

Наразі музикантка працює над накопиченням матеріалу для дебютного мініальбому.

Darie Lu — інді-поп проєкт, створений у 2017 українською музиканткою Дариною Черній, що нині живе у Варшаві. Дискографія нараховує лише сингли. За чотири роки існування проєкту про Дашу написали американські лейбли Lowly та Chincilla. Також у неї є спільник трек з італійським артистом Angelo Sika, що вийшов за підтримки лейбла Dancera. Головною ідеєю творчості є демонстрація людської вразливості, важливість турботи про самопочуття та психічне здоров’я, мотивація до чутливості в міжлюдських стосунках. Серед орієнтирів артистка вказує Tom Odell, Lana del Rey, Jorja Smith, Joy Crookes та Pip Millett.

Darie Lu у мережі:

https://www.instagram.com/darie.lu/
https://soundcloud.com/darielu
https://www.facebook.com/darie.luu/
https://www.youtube.com/channel/UCOwxBtDCG_Uqu1GGxD3Tqdg
https://open.spotify.com/artist/1n74Dz6ZvKs2daUeFXGcqs
https://fanlink.to/darieluyou

- [ Neformat.com.ua ]

Київський експериментальний гурт презентував ЕР "Live".

Запис гурт зробив наживо на січневій сесії на репетиційці при HappyRecords Studio. Керував процесом та зведення робив басист гурту Данило Злобін. З моменту останнього релізу дует перетворився на квартет — до складу додалися клавішник Стас Бобрицький та гітарист Дмитро Арзуманов.

Під час зведення Данило Злобін спочатку працював з "сенсоутворюючими" елементами — басом, синтами та саксофонами і вже потім із барабанами.

"Ніколи не вигадували концепцій. Як завжди, мали на меті зробити щось потужне, але водночас не тупо-квадратне. Балансування між двома акордами та прог-зарозумілістю. Щоб виглядало, як шмат м’яса, а всередині вовтузилися нанороботи, але лишалося м’ясом. Для роботів та тварин", — розповів у коментарі нашому виданню вокаліст/саксофоніст гурту Павло Лісовський.

Обкладинку створив Данило Злобін.

Наразі гурт працює над матеріалом для двох майбутніх релізів.

Нагадуємо, раніше ми писали про дебютний мініальбом гурту "Лантух".

Le Cru — дует басиста Данила Злобіна та саксофоніста Павла Лісовського (Brovi Papy). Гурт виконує інструментальні композиції, а власний стиль визначає як панк-джаз. Музиканти також є одними із засновників та постійних учасників нойз-формації Paranoise Crew. З 2021 року дует перетворився на квартет — до складу додалися клавішник Стас Бобрицький та гітарист Дмитро Арзуманов. Дискографія нараховує два мініальбоми та один сингл.

Le Cru у мережі:

https://www.facebook.com/lecruband/
https://soundcloud.com/user-396639859
https://lecru.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/channel/UCF-jXS8Hu64tEyFeT7qlFSQ

- [ Neformat.com.ua ]

Київський alternative rock гурт презентував дебютний повноформатний альбом "What Is Your Place in This Universe?".

Деякі пісні з альбому були створені ще десять років тому. Усі композиції, втім, об’єднані сюжетною лінією, у якій героїня, проживаючи різні стадії та періоди життя, віднаходить свою власну гармонію.

"Це альбом про пошук і пізнання себе, про слабкощі та помилки, про біль та заперечення — і, нарешті, прийняття Всесвіту внутрішнього й зовнішнього" — розповідає в пресрелізі фронтвумен гурту Марія Нікуліна.

Фото для обкладинки зробила фотографиня Віка Тємнова.

Нагадуємо, раніше ми писали про два сингли гурту — "Королева" та "Сни".

Fraskos — київський альтрок гурт, заснований у 2016 році. Дискографія нараховує один повноформатний альбом та декілька синглів. Фронтвумен Марія Нікуліна брала участь у шоу "Голос Країни".

Fraskos у мережі:

https://www.facebook.com/592608324240858/
https://www.youtube.com/Fraskos
https://www.instagram.com/fraskos.official/

- [ Neformat.com.ua ]

Дніпровський indie rock проєкт презентував мініальбом "Timeless Soul".

Робота над матеріалом тривала упродовж двох місяців. Накопичення, запис, зведення та мастеринг засновник проєкту Андрій Богданов здійснив самостійно. Також над текстом працювали Анна Цибко та Анна Куц, голос останньої можна почути на композиції "What If".

"Реліз - це пісні про любов або нелюбов до чого/кого-небудь. Це все, що відбувається всередині. Процес дорослішання, як у творчості, так і всередині самого себе. Важливо знати, чого ти хочеш, і робити тільки те, що хочеться", — розповів у коментарі нашому виданню засновник проєкту Андрій Богданов.

Над обкладинкою працювали фотограф Юрій Стефаняк та Дмитро Котовець.

Наразі Андрій Богданов разом із запрошеними музикантами працює над лайв-програмою.

abproject — дніпровський інді-рок проєкт, створений у 2012 році мультиінструменталістом та звукорежисером Андрієм Богдановим. Дискографія нараховує один повноформатний альбом, два ЕР та декілька синглів. Андрій Богдан співпрацював із гуртами Тайна Третьей Планеты, Bahroma, Alloise, Epolets та Христиною Соловій.

abproject у мережі:

https://abproject.bandcamp.com
https://www.facebook.com/abprojectmusic
https://www.instagram.com/a_b_p_r_o_j_e_c_t

- [ Neformat.com.ua ]

Український лейбл модульної музики випустив четверту частину збірки своїх артистів "Global Modular Traffic".

"За останні п’ять років в Україні сформувалося досить активна спільнота Modular.UA Вона зосереджена на технологіях, але так чи інакше спільнота відкрила багато цікавих артистів та є гарною платформою для майбутньої співпраці. У якийсь момент ми зрозуміли, що модульна сцена розвивається, а також відповідає основним ідеям лейбла", — розповіли у коментарі нашому виданню учасники команди лейблу.

Концепція релізу побудована навколо фільму "I Dream Of Wires".

"Ще до пандемії ми думали, що без освітнього контенту в наш час ніяк: коли ти знаєш історію та розумієш, навіщо тобі потрібні ці знання, ти не ганяєшся за чимось популярним або недосяжним.

Ми раді, що багато артистів відгукнулися й погодилися взяти участь у нашій ініціативі з підтримки канадського проєкту Waveshaper Media. Частина продажів буде направлена на те, щоб підтримати їхні нові ідеї, а також, у якості подяки за створення культового документального фільму "I Dream Of Wires", — додає команда.

Обкладинка збірки це фрагмент картини українського художника з півдня Івана Старенкова.

"Наше життя — це композиція з різних фрагментів, й іноді, ми не цінуємо поточний момент, хоча варто. Ці фрагменти можуть бути частиною чогось більшого, або ні. Насправді це не має значення, оскільки все, що має значення — це момент, у якому ми знаходимося прямо зараз", — коментує засновник лейблу Тимур Самарський.

Також до збірки вийшов маніфест:

 

"Що як ми не знаємо всіх деталей? Мабуть, не знаємо. Деталізація може бути нескінченною. Навіть незначні зміни в нашому сприйнятті можуть зруйнувати концепцію великого масштабу. Існує дріт, який з’єднує обидва кінці спектру; принаймні ми думаємо, що існує. Вивчаючи систему, ми виявляємо найдрібніші частинки на високих енергіях; у такий спосіб ми досліджуємо світ. Ця мрійлива подорож може ніколи не закінчитися. Ми сподіваємось, що не закінчиться".

Найближчим часом від лейбла варто очікувати релізи від Friedensreich та NFNR.

Corridor Audio — український лейбл модулярної музики, створений у 2016 році учасником проєкту Splinter UA Тимуром Самарським. За п’ять років існування в каталозі накопичилося багато релізів. Лейбл позиціює себе як симбіоз музики та абстрактного мистецтва, основними критеріями, якого, є художня форма та рефлексія. Усі обкладинки до релізів створили українські художники Анатолій Грязнов, Іван Старенков, А.Григоров та Оксана Демидова.

Corridor Audio у мережі:

https://corridoraudio.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/corridoraudioua

- [ Neformat.com.ua ]

Київський postpunk/coldwave гурт презентував дебютний мініальбом "Скло".

Запис гурт робив частково на репетиційці, частково на домашній студії. Зведення та мастеринг музиканти робили самостійно.

"Реліз, напевно, про кожного з нас у ці хаотичні часи. Пісні були написані ще до локдауну в Україні, але мені здається, що зараз вони знайшли якесь особливе місце в нашому житті.

"Плюй і Плач", наприклад, від самого початку не про карантинні обмеження. Текст написав ще в січні 2020, здається. Проте, якщо в когось вона зрезонує із сьогоденням, чому ні?", — розповів у коментарі нашому виданню вокаліст/гітарист гурту Ігор Костюк.

Обкладинку Ігор намалював самостійно. За його словами це "surrealist automatism".

Наразі гурт працює над накопиченням нового матеріал. Також нещодавно Smurno випустили відео на трек "Скло", яке зняла та зрежисувала Ніка Попова.

 

Smurno — київський постпанк/колдвейв гурт, створений у 2020 році. Дискографія нараховує один мініальбом. Серед вподобань музиканти вказують The Cure, The Chameleons, DIIV, Fontaines DC та Idles.

Smurno у мережі:

https://smurno.bandcamp.com/
https://www.instagram.com/smurno_band/
https://www.facebook.com/smurno.band
https://soundcloud.com/smurno

- [ Neformat.com.ua ]

Київський alternative rock/hip-hop проєкт презентував відео "TETERIV" на трек "Естетичний тероризм".

 

Запис було зроблено на столичній студії LipkyZvukoZapys під керівництвом Вадима Лазарєва, який також записав синти. Зведення та мастеринг робив Сергій Заболотний. Серед запрошених музикантів був також Михайло Бірченко, який записав ударні.

"Трек "Естетичний тероризм" про лицемірство сучасної фастфуд культури. Це класичний реперський репрезент та пояснення, що я робив останні роки.

Надихнула творчість Адама Парфрея "Культура часів Апокаліпсису" та саме життя. Оскільки всі рядки так чи інакше відповідають особистості автора, без придумування відокремлених концепцій", — розповів у коментарі нашому виданню засновник проєкту Анатолій Коваленко.

Зйомки відео проходили влітку 2020 року в Києві під керівництвом режисера Тементія "Slippy Inc" Пронова та оператора Андрія Люлька.

"Кліп "TETERIV" на пісню "Естетичний тероризм". Тому що набагато цікавіше робити окрему картину, ніж просто екранізацію пісні. Ми висміяли тренди. Хотіли показати ущербність сучасної культури: від наших "рок-ідолів", "інародної попси", "реп-героїв" до гуртів, які по п’ять років пишуть пісню, думаючи зібрати Олімпійський", — додає Анатолій.

Наразі музикант працює над декількома відео та планує випуск повноформатного релізу.

The To! — панк-рок проєкт Анатолія Коваленка, створений у 2012 році. Дискографія нараховує декілька синглів, мініальбом та мікстейп.

The To! у мережі:

https://www.facebook.com/theto.official/
https://www.youtube.com/channel/UCbvCxakXmh7EuX8_v55aA5A/videos
https://www.instagram.com/thetoooo

- [ Neformat.com.ua ]

Столичний артпростір, що знаходиться в Києві на Нижньоюрківській, 31, став одним із чотирьох європейських майданчиків, які взяли участь у проєкті "How Far Is Now", спрямованому на підтримку незалежних артистів.

Mezzanine (Україна), Firlej (Польща), Podium Asteriks (Нідерланди) та Belvedere Namur (Бельгія) дають можливість інді-гуртам записати лайви та зробити промо в чотирьох країнах. Ось умови:

  • ви готуєте реліз, який плануєте випустити влітку-восени 2021 року;
  • раніше грали на одному із майданчиків (необов’язково);
  • представляєте будь-який некласичний жанр та готові розробити ексклюзивний лайв-сет.

Участь у конкурсі безкоштовна. Під час відбору організатори враховуватимуть культурне, расове та гендерне різноманіття, мотивацію артиста до міжнародної роботи та якість музичного контенту.

У кожній країні відберуть трьох артистів, які будуть запрошені для запису концертних відео та інтерв’ю. Кожен гурт або артист отримає невеликий гонорар для покриття логістичних та адміністративних питань під час записів.

Дедлайн подачі заявок — 30 травня 2021. Відповіді надішлють не пізніше 5 червня. Усі заявки повинні підтвердити, що вони доступні для запису в липні 2021 року в містах, де розташовані клуби-партнери (українські заявники в Києві, польські заявники у Вроцлаві, бельгійські заявники у Намурі, голландські у Леувардені, відповідно).

Подати заявку можна тут. Необхідно зареєструвати свій акаунт (як користувача): Зареєструйтесь як новий користувач (через верхній правий кут сторінки). Потім зареєструвати свій профіль виконавців / артиста в системі (за допомогою функції "Додати проєкт -> Артист") до 30 травня включно.

Нагадуємо, на початку року Mezzanine отримав грантову підтримку від Креативної Європи.

Mezzanine — один із ключових майданчиків київського музичного життя. За багато років існування там встигли дати свої концерти Arms and Sleepers, Pree Tone, Battle Axe Culture, Straytones, Зэ Джозерс, Петля Пристрастия, Молчат Дома, Bexey, Ethereal Riffian, Somali Yacht Club, A$AP TyY, бичкрафт, Orpha, KAT, Dance party. Dance! Dance!, Yah, Ai Laika, Krobak, oh, deer!, Alinda, 5R6, CITY OF ME, Time of Defeats, Reminded, Wimp, Izverg, Hexis, Bluesbreaker та багато інших. Також там свої шоукейси робили Neformat.com.ua, Worn Pop, Robustfellow, Outsider Crew, Electric Meadow, Простір та інші.

Mezzanine у мережі:

https://www.facebook.com/mezzaninekyiv

- [ Neformat.com.ua ]

Українські інді/емо-реп артисти презентували спільний трек "Makitra 2", створений під продакшн ross royal.

 

Композиція записана дистанційно на домашніх студіях музикантів.

"Лірика пісні - це зріз найгостріших думок, що наповнюють наші "макітри" в цей момент. Щось на кшталт музичного щоденника чи капсули часу, що дає змогу збоку подивитися на свій особистісний та творчий ріст. А також маніфест, ціль якого перетворити сказане в ньому в реальність", — розповів у коментарі нашому виданню засновник проєкту drimandr Олександр Злотніцький.

Найближчим часом автор планує випустити ще декілька колаборацій та відео. Влітку планується реліз мініальбому.

drimandr — сольний інді/хіп-хоп/емо проєкт, створений у 2018 році Олександром Злотніцьким. У дискографії виконавця можна знайти багато інфлуенсів різних жанрів: від поппанку та інді до трепу або емо.

EasyLover — 19-річний івано-франківський хіп-хоп виконавець. У ліриці пісень переплітаються класичні трепові теми: шлях до успіху, дівчата, гроші, речовини, емоції та інтимні рядки.

drimandr у мережі:

https://soundcloud.com/drimandr
https://www.instagram.com/drimandr/

EasyLover у мережі:

https://soundcloud.com/easy1over
https://www.instagram.com/neversoberbaby/
https://www.youtube.com/channel/UCkcUVZ2QHauCkN0Uxa9KZYQ

- [ Neformat.com.ua ]

Український blackgaze проєкт випустив спліт "Nightfall" спільно з американським ambient black metal проєктом Faith.

Матеріал для спліта засновник Along Memories Станіслав Терещенко створював упродовж місяця. Також музикант самостійно займався записом, зведенням та мастеригом.

"Broken Clouds" я намагався зробити як можна атмосфернішим та різноманітнішим. "Falling Sky" вийшов важчим, у ньому акцент був зроблений на вокал.

Наша музика дуже відрізняється, оскільки Faith робить більш меланхолійний ембієнт, тоді як мої треки вийшли більш агресивними", — розповів у коментарі нашому виданню Станіслав.

Обкладинку створив учасник Faith.

Наразі Станіслав накопичує матеріал для повноформатного альбому. Також до випуску майже готовий новий ЕР.

Нагадуємо, раніше ми писали про мініальбом проєкту "Insomnia". Також за посиланням ви можете ознайомитися із рецензією на ЕР "Moments​.​.​." (2020).

Along Memories — український постблек/блекгейз проєкт, заснований Станіславом Терещенком у 2019 році. Дискографія нараховує шість мініальбомів, один LP та спліт з американським проєктом Faith. Серед гуртів, які вплинули на його творчість автор вказує Lifelover та Hypothermia.

Along Memories у мережі:

https://alongmemories.bandcamp.com/
https://www.instagram.com/alongmemories/

- [ Neformat.com.ua ]