Articles by author Христина Шкірка

"Всі їх чують, але ніхто не знає, де взяти". Музиканти про роботу фолі-артистами

Що це за професія — фолі-артист? Чому вона потрібна? І, головне, кому? Музиканти, що працюють у цій сфері, пояснюють, чому кроки, які ми чуємо у фільмах, "несправжні", та що фолі-артист — це не той, хто просто хрумкає селерою в мікрофон.

Олексій Чорний: мальопис “Характерник”, Adharma, блогінг

Поціновувачі українського андеграунду, крім того, що відвідують концерти та слідкують за новинами сцени, також зокрема читають комікси та, звісно, активно відстежують громадське життя. Всі ці інтереси об'єдналися у персоні Олексія Чорного, у минулому вокаліста кросовер/трешкор гурту Adharma, а зараз сценариста коміксів, зокрема мальопису "Характерник". 

Перформанс, харизма, синкретизм: як це працює на музичній сцені

Розпитали найяскравіших у цьому контексті представників української незалежної сцени: Дмитра Кумара (1914), Марію Теплицьку (Mother Witch) та Євгена Гордєєва (Kurs Valüt) — наскільки важлива візуально-дієва складова для музичних проєктів.

Казка Family Fest: перший день народження харківського опен-ейру

28-29 серпня поляна Казок у п’ятихатківському лісі, що в межах Харкова, збере одних з найкращих представників андеграундної сцени України. Поговорили з організаторами фестивалю, а також з гуртами-гостями та відвідувачами їхніх попередніх заходів.

Ship Her Son про приготування борщу на сцені, Jäger Music Awards та співпрацю з Ліндеманном

Ми вже багато писали та говорили про львівський post-industrial проєкт Ship Her Son у новинах, відео та рецензіях, але настав час для серйозної розмови з автором проєкту Антоном Шиферсоном про його дебютний повноформатник, дизайнерську кар'єру і не тільки.

Neformat Family: Теорія ґвалту

Теорія ґвалту — хмельницький стріт-панк, ой, ска та фолк-панк гурт. Характеризується вкрапленнями українських та ірландських народних мотивів.

Ігор Настенко (Volume Club): "Заклад не може стояти на місці"

Карантин показав, наскільки клубна діяльність є вразливою та водночас важливою ланкою в музичному андерграунді, зокрема в Україні. Сьогодні розглядаємо цю сферу трохи детальніше крізь призму київського Volume Club, який нещодавно відзначив 3-річчя своєї діяльності. Говоримо з його артдиректором Ігорем Настенком.

Neformat Family: Snakerider

Snakerider — це ще один стоунер гурт, до створення якого долучився Ігор Сидоренко, але у доволі незвичній ролі ударника. Розповідаємо, чим запам'яталася ця команда та що встигла зробити за час свого існування.

Patreon and Music: What? Whom? Why? How?

In our circumstances anything implying culture and financial resources is a problem, especially now. However, we`ll try to touch upon the tools given to the creators by a platform with an oft- mentioned name – Patreon.

Чекати не можна проводити: концерти та карантин

Ми не знаємо, напевно, іншої сфери, де б ситуація під час карантину була такою неоднозначною, як у концертній. Тому зібрали різні думки організаторів, представників майданчиків, музикантів і відвідувачів про мотивацію, практичні нюанси, труднощі, страхи та перспективи.

Neformat Family: Hurtovyna

Харківський гурт Hurtovyna проіснував усього три роки, але встиг поповнити своєю творчістю не надто багато ниву українського пост-року. Згадуємо, як це було. 

Patreon і музика: що, кому, навіщо та як?

У наших реаліях будь-яка тема, що бодай трохи стосується культури та коштів, — проблемна, а тим паче зараз. Проте ми все-таки спробуємо розглянути можливості, які надає для представників креативних індустрій ресурс під доволі часто згадуваною останнім часом назвою Патреон.

Neformat Family: Ratbite

От якими б крутими не були великі концерти на високих сценах і широких майданчиках, щось є особливе й незрівнянне в атмосфері невеличких локальних лайвів у маленькому, тісному андеграундому клубі. Особливо, якщо панк, особливо, якщо Ratbite. Пригадуємо один з багатьох проєктів Дмитра Кумара, зараз найбільше відомого як фронтмена дез метал гурту 1914.

Даніела Заюшкіна: "Щоб бути Vivienne Mort, достатньо згадати, що в обидві сторони у мене вічність"

Поговорили про нову пісню, часи Etwas Unders, досвід Марка Аврелія, жіночий екстрім-вокал, миттєве хвилювання, а також концерт System of a Down та ін. Словом, інтерв'ю в Даніели багато, а на "Неформаті" одне :).

Щось більше, ніж просто слухати музику

Мотиваційні матеріали — не новинка. Хтось каже, що це не працює, а проте така література залишається популярною в різних сферах. Хоч стосовно української музики, а тим паче андеграундної, їх робити не так уже й легко, але ми спробували, поспілкувавшись з людьми, котрим усупереч всьому вдалось перетворити своє захоплення на помітну справу.

Neformat Family: Agruss

Про цей гурт можна почитати англійською, німецькою, французькою, італійською, польською, угорською, нідерландською. І такого шуму в закордонних медіа свого часу наробив один-єдиний альбом. Натомість українською інформації геть не густо. Ну, лише кілька концертів проєкту й… мовчання, але все ж таки. Намагаємось хоч трішечки виправити ситуацію.

Де живе потаємне сяйво: інтерв’ю із The House Of The Hidden Light

Скат-музикант, кажан із флейтою в лапах, мстиві альбатроси; тріщання тріскачок, бубніння труб, совання смичків – приблизно так можна описати аудіозаписи проєкту. Неокласичний дарквейв, виконаний за допомогою синтезатора та комп’ютерної програми – так їх конкретніше визначає автор, котрий ховається за псевдонімом Альбін Грау.

Люсі: Яким би ти не був профаном, музику релізити треба за всіма правилами

Люсі – це synthwave проєкт виконавиці Христини Варламової. Дебютна робота "Досить" вийшла у березні 2017-го, наступна – "Марія Магдалина" – через пів року, третя – улітку 2018-го, також в її доробку ще кілька синглів. У липні цьогоріч урешті анонсований вихід альбому – на вересень. Щоб його очікування було легшим, читайте наше інтерв’ю із засновницею.

Neformat Family: Krobak

Грубе, гортанне слово, яке застрягло та клекоче в горлі, викликаючи похмурі асоціації мороку, холоду та слизу. А коли послухати? Раптом призабули.