Sex Blender — The Second Coming (2020)

На початку літа львівський психоделічний гурт презентував другий повноформатний альбом "The Second Coming", у якому кардинальні зміни в життях його творців тісно переплелися з містичним впливом "астрологічних феноменів" і згодом втілилися у музику.

Лавиноподібна, гучна суміш важкої психоделії, блюзу, дрону, спейс-, построку, металу і крауту з купою харизми та неоднозначним трактуванням; стислий переказ катастроф перших декад міленіуму, ущільнений до сорока п'яти хвилин важкого саунду, непростий для сприйняття. Звучить складно, але я не наважилася простіше описати своє приголомшення від львів’ян Sex Blender і їхнього другого психоделічного, майже імпровізаційного епосу "The Second Coming", безкомпромісного, як удар кулаком по обличчю.

У червні 2020-го, сповненого катаклізмів, затемнень, ретроградних планет та (не)дивних збігів, Sex Blender видали другий повноформатник "The Second Coming". Альбом символічно вийшов 5 червня – у день місячного затемнення. Як воно – стати свідком "другого пришестя" в епоху метамодернізму?

Спочатку звернімося до історії. Гурт Sex Blender утворився з учасників формацій, Torf, Firejam та Apostate. Sex Blender заявили про себе 2018-го, видавши дебютний "Hormonizer". Це інструментальний реліз, і записували його традиційним для більшості команд складом (дві гітари, бас, ударні). Якщо зовсім коротко сказати про його особливості і настрій, то "Hormonizer" більш дроуновий, медитативний і однорідний, ніж його наступник.  При створенні ж другого лонгплею "The Second Coming", про який зараз і піде мова, львів'яни використали віолончель (за яку відповідає Воло Бедзвін) і орган (Міра Шуляк), зробивши психоделічний "перехід через пустелю" ще менш передбачуваним.

 

Після трихвилинного в’язкого інтро з промовистою назвою "Departure" стрімко стартуємо у відкритий космос з "Retrograde Deluxe", яка місцями стає пінкфлойдівською. Продовження – зміна темпів та наростаюча напруга у "Crimson Master". Знову темпові ігри у 12-тихвилинній "Rave Spritz", і її родзинка – віолончель. Якщо ви вже звернете увагу на віолончель в цьому треку і "розпробуєте" її, то ці тривожні викрутаси гарантовано засядуть у вас в голові. Важка і потужна "Сalendula" з її шаленою гітарою, пригнічує вагою. Короткий перепочинок, органні "візерунки" – і подорож продовжується.

Шість потужних треків вишиковуються перед слухачем, як парад планет, пазли складаються в ціле, посилання зв'язуються в один метатекст, потойбіччя стає реальністю (або ліпше, її імітацією у звичному для кожного сенсі), свій Месія приходить до кожного.

Тож, про що ми говоримо, коли говоримо про Sex Blender? Про суміш психоделії та важкого блюзу, пульсуючий бас, космічні подорожі, ретроградні планети та катастрофи 2020-го і їх сплавлення у сучасному і водночас "ламповому" саунді. Перемішайте всі інгредієнти – і отримаєте щільний і харизматичний майже сорокап'ятихвилинний реліз, під який навіть ваш дідусь викурить джойнт.  

Думки, висловлені у рецензіях, передають погляди самих авторів і не обов'язково відображають позицію Neformat.com.ua

Sex Blender — львівський гурт, який утворили учасники колективів Torf, Firejam та Apostate у 2017 році. За чотири місяці від заснування команда записала дебютний альбом "Hormonizer", який вийшов у 2018-му на вінілі. Серед жанрових орієнтирів учасники виділяють як гурти 70-х років, так і сучасні команди, серед яких крім Kіng Gizzard, Oh Sees, All them Withes, Tweak Bird, Death in Vegas, Swans є також і українці Nonsun, Pree Tone.

Sex Blender у мережі:

https://www.facebook.com/sexblender/
https://sexblender.bandcamp.com

Neformat.com.ua ©

1. Departure (intro) 03:19
2. Retrograde Delux 12:00
3. Crimson Master 05:01
4. Rave Spritz 12:15
5. Calendula 06:15
6. On Return (outro) 03:29

05.06.2020
5 червня 2020