Новини

Львівський indie rock випустив дебютний сингл "Past".

Запис та мастеринг треку робив Мар’ян Криськув на студії Jenny Records

"Past" – не про минуле, як не дивно. А про сьогодні. Точніше, про те, що ніколи не варто оглядатися назад, чіплятися за певні пережиті вже миті, що обтяжують. Перестати блукати стежками минулого. Треба повсякчас уміти відпускати, звільнятися від цих моментів, від спогадів, які нас тримають. Жити так, щоб завтра не пошкодувати", — розповіла в коментарі нашому виданню фронтвумен Марта Подоляк.

Над обкладинкою синглу працював гітарист гурту Володимир Гайдай.

У найближчому майбутньому гурт планує випустити ще один сингл та зняти відео. Також цікавою особливістю є те, що в репертуарі Charm наявні пісні польською мовою. 

Charm — львівський інді-рок/попрок гурт, заснований у 2019 році. Актуальний склад: Володимир Гайдай — гітара; Дмитро Скаленко — гітара; Михайло Сало — бас-гітара; Сергій Бойко — ударні; Марта Подоляк — вокал. Дискографія нараховує один сингл "Past".

"Так вийшло, що ми були знайомі між собою, а хлопці до того вже грали разом у спільних проєктах. Вирішили спробувати. Вдалося. Якось одразу знайшли спільну мову, згуртувалися, почали часто збиратися на репетиціях, придумувати цікаві ідеї. Та, зрештою, писати пісні. Кожен із нас має свою харизму, несе певну енергетику. І це вдається вдало інтегрувати в наш продукт.

Стиль музики, яку ми створюємо, – радше інді-рок, попрок. Ми не конкретизуємо щодо жанру, проте вже прослідковуємо в піснях свій "особистий" почерк. Мабуть, він дещо філософський, як і наші тексти, зрештою.

Концепція гурту Charm – органічність, природність. Наскільки крутим професіоналом у плані музики ти б не був, якщо не перебувати в цілковитій гармонії з собою та іншими, то насолоди від такої творчості отримаєш мало. Як не намагатися. Важливо просто відчувати, адже всі емоції, які ми переживаємо – безцінні. Хоч і такі різні. Тож ми органічно генеруємо їх у нашу музику. Ось у цьому і є, мабуть, наш charm – наша чарівність. "Чарівна музика для чарівних людей", — додає Марта.  

Charm у мережі:

https://www.facebook.com/charmbandua/
https://www.instagram.com/charmbandua/
https://soundcloud.com/user-390532506
https://www.youtube.com/channel/UCpBWS8IcrZA_kNxXJyRhZLw

- [ Neformat.com.ua ]

Новокаховський death metal гурт випустив дебютний сингл "Людина-ріка".

 

Пісня була створена ще у 2000 році, але остаточний вигляд отримала у 2019-му, коли в якості тексту був використаний вірш поетеси Альони Мовчан. Запис проходив частково у приміщенні 108Ом Studio, частково на домашній студії Артема Матевка.

"У Херсоні проходить захід "Поетична Шафа", його організаторка — херсонська поетеса Альона Мовчан. Я познайомився з нею, коли виступав у складі гурту ЛОГУС на "Поетичній Шафі". Незадовго до цього Альона Мовчан зробила видання збірки своїх віршів "У полоні зелених очей" і подарувала мені примірник.

Коли я прочитав збірку, мені здалося, що вірш "Людина-ріка" може підійти до моєї пісні. Коли я поклав текст на музику - виявилося, що він підходить до музики, як рукавички до долоні. Та ще й кількість куплетів сходилася з моїм першим задумом.
Щодо тексту: це відчуття самої авторки (Альона Мовчан) до трагедії в сім’ї, коли помер її дідусь. І вона описує свої відчуття. Ось така історія", — розповів у коментарі нашому виданню засновник гурту Олександр Коваленко.

Над обкладинкою працював художник та ударник гурту АнтакХарана Дмитро Юрченко.

У найближчому майбутньому гурт планує видати мініальбом, пісні до якого були записані упродовж 1999–2001 років, презентувати другий сингл з нього та екранізувати композицію "Людина-ріка".

Distress — новокаховський дез-метал гурт, що був утворений в 1999 році та припинив існування у 2001-му. Реюніон відбувся у 2018 році. Дискографія нараховує один сингл. Актуальний склад: Олександр Коваленко — гітара/вокал; Прохор Тарасов — бас-гітара; Юрій Бабич — ударні. Серед музичних орієнтирів колектив виділяє гурти  Morbid Angel, Napalm Death, Cannibal Corpse, Nile, Death, Carcass, Behemoth, Immolation, Suffocation, Sepultura тощо. 

Distress у мережі:

https://www.facebook.com/Distress-112325746816862
https://www.youtube.com/channel/UCNYCihncLR6OQdM_KSh6VFg
 

- [ Neformat.com.ua ]

Одеський emo punk, post-hardcore one man band презентував дебютний трипісенний мініальбом "Monogatari".

Перші демки до нього були створені три роки тому.  

"Уже дуже давно пишу музику, що називається, "в стіл", з демок і рифів, написаних за останні кілька років, уже можна було б кілька альбомів написати. Але якщо брати якийсь конкретний момент, то це літо 2017. Ми тоді з Йоцуєю під час туру застрягли в Тулузі на кілька днів, жили на горищі у нашого нового знайомого Квентіна через проблеми з веном. Робити особливо було нічого, тоді-то і з'явився головний риф до "Х#О", як і розуміння того, що я готовий нарешті спробувати записати що-небудь самостійно.", — розповів у коментарі нашому виданню засновник проєкту Федір Губарь.

ЕР був записаний на місцевій студії Dark Blue Records.

"Цей реліз — саморефлексія та репрезент самого себе. У ньому немає якоїсь глибшої концепції, ніж просто співати про наболіле, тому все натхнення для нього — людський сум та біль", — додає музикант. 

Над обкладинкою працював Валентин Лапшин, художник та вокаліст Yotsuya Kaidan

"Було цікаво спостерігати та вкотре впевнитися в тому, що справжній художник — це не тільки інструменти та здібності, але й своєрідний погляд на речі. Валік здатен щось випадково натиснути та моментально це вигідно обробити. Через це, ідеї приходили постійно, одна за одною", — коментує Федір.

У найближчому майбутньому Федір у рамках Juntama планує записати кавер на трек Жюльєн Бейкер "Sour Breath". Також паралельно він працює над двома проєктами, один з яких — гурт Superflat.

Juntama — одеський емо панк/постхардкор ванменбенд, створений у 2020 році Федором Губарем. Дискографія нараховує один сингл та мініальбом. Орієнтир у музиці — творчість Sorority Noise та The Hotelier.

Juntama у мережі:

https://juntama.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/Juntama-101822478175177/
https://www.instagram.com/juntama_
https://band.link/kJ7p3

- [ Neformat.com.ua ]

Київський post rock, indie rock гурт випустив дебютний трипісенний максісингл "We Don't Eat Humans".

Робота над композиціями тривала упродовж трьох років. Деякі музичні інструменти були записані у Кувейті. Зведення музиканти робили на тернопільській студії Шпиталь Рекордс. А особливістю релізу є застосування нетипових інструментів: африканської калімби, карпатських дримб, кубинських шейкерів і навіть обрізку металевої труби.

"Концепція цього релізу — осмислення. Момент осмислення своєї самотності у Всесвіті. Момент невизначеності та сумнівів у правильності своїх дій. І момент гри, коли ти приймаєш виклики світу. А що, як ці моменти, які відчуває кожен землянин, вирішили б зафіксувати позаземні істоти й передати музикою?", — розповів у коментарі нашому виданню засновник гурту Євген Павлюковський.

Над обкладинкою працювала берлінська дизайнерка українського походження Гриця Арт.

We Don't Eat Humans — київський інді-рок/построк гурт, створений у 2020 році продюсером та композитором Євгеном Павлюковським та композитором і трубачем Євгеном Клюшніченком. Дискографія нараховує один максісингл.

We Don't Eat Humans у мережі:

https://www.facebook.com/wedonteathumans/
https://soundcloud.com/we_dont_eat_humans
https://orcd.co/we_dont_eat_humans

- [ Neformat.com.ua ]

Івано-франківський хіп-хоп-артист, учасник гурту Ліра, екранізував останню пісню з мініальбому "В’яз" — "Якщо".

 

Трек, як і весь альбом, записувався та зводився на власній студії репера Nice Recording Studio. За продакшн відповідав Johnny Zbaraski. який привніс більш сучасне звучання у класичний для Лірика бум-беп. Увесь процес роботи над альбомом зайняв приблизно рік.

За словами автора проєкту, Богдана Обладана aka Лірик, EP "В’яз" був створений упродовж року:

"Мініальбом складається з трьох композицій, трьох трясовин, у яких в’яз сам виконавець протягом року. Це музика, емоції та система".

На кожну пісню Богдан, який паралельно займається відеозйомкою, за допомогою дружини зняв та змонтував кліпи. Концепцію крайнього відео на трек "Якщо "музикант описує як "рамки, нав’язані системою, яка мимоволі з народження визначає наші горизонти". Відеоряд наповнений символізмом, що підкреслений фіолетовим кольором у чорно-білому кліпі. А восени минулого року Лірик випустив відео на перший трек із мініальбому — "Знайdo".

Лірик — репер, учасник українськомовного івано-франківського гурту Ліра, який існує з 2007 року та є активним представником місцевої та української хіп-хоп культури. Основним напрямком звучання колективу є класичний хіп-хоп та бум-беп. Співзасновник та резидент творчого простору Nice recording studio спільно з другим учасником гурту — Крекером. Команду видає лейбл Рast Future Jam.

Зараз у розробці новий сольний проєкт від Крекера та кілька синглів від Ліри.

Лірик у мережі: 

https://www.instagram.com/lirarap
https://www.youtube.com/channel/UCSgz4Ji21fHibRwbvyqRJcQ
https://soundcloud.com/lira_ua
https://www.facebook.com/lira.officialpage

- [ Neformat.com.ua ]

Новий столичний metalcore гурт випустив дебютну композицію "Everyday Struggle".

Запис відбувався на студіях pystelnukArt та KOVbazza, за зведення відповідав Дмитро Бастанов, котрий працював з Strike Each Other та Juggernaut.

"Трек розповідає про боротьбу з депресією, про те, як цей стан викривлює твоє сприйняття й ти потрапляєш у замкнене коло постійних розчарувань. Водночас, у пісні є думка, що навіть це коло можна зрештою розірвати", — розповів у коментарі нашому виданню вокаліст гурту Тоха Батон.

Над обкладинкою працював художник Кирило Лєсной.

У найближчому майбутньому гурт почне роботу над мініальбомом.

Break The Habit — новий київський металкор гурт, створений колишніми та нинішніми учасниками Strike Each Other, My Victory, ПxШx та Tsytska. За орієнтир музиканти беруть металкор 90-х, початку 00-х.

Break The Habit у мережі:

https://breakthehabithc.bandcamp.com/
https://www.instagram.com/bth_hc/

- [ Neformat.com.ua ]

Київський soul проєкт презентував відео на трек "неоперена пташка" з мініальбому "голосу гілочка".

 

Композиція створена в домашніх умовах. Цікавим фактом є те, що настязникає повертається до формату сольного проєкту (у 2015–2019 проєкт існував як фулбенд) та переходить до жанру електроніки.

"Це найкоротша пісня в історії НастяЗникає, яка ввібрала в себе наскрізні теми всієї творчості: бажання захищеності, страх дорослішання. У кожного є своя "пташка", яку хочеться прихистити", — розповіла в коментарі нашому виданню засновниця гурту Анастасія Осипенко.

Над створенням відео та сценарієм працювала аніматорка Поліна Запольська.

У найближчому майбутньому музикантка планує завершити роботу над альбомом, куди увійдуть нові та старі композиції в електронній обробці.

Нагадуємо, за посиланням ви можете ознайомитися з останнім повноформатним альбомом гурту "Малі сполохані звірята".

НастяЗникає — гурт у жанрі український соул. Починався як сольний проєкт вокалістки, гітаристки та авторки пісень Анастасії Осипенко у 2014 році. Тоді ж в акустичному форматі (з гітарою та голосом) був записаний альбом "Дієслова наказового способу". У 2015 році НастяЗникає стає фулбендом і представляє нове звучання на фестивалі Koktebel Jazz та сольному концерті в Києві. Згодом були записані кілька синглів, а восени 2017 року до гурту долучився саксофоніст і на онлайн-лейблі Ultra Vague вийшов лонгплей "Облич безліч".

Почитати рецензію на НастяЗникає — ОбличБезліч (2017) можна тут.

НастяЗникає у мережі

https://www.facebook.com/nastia.znykaje/
https://soundcloud.com/nastia_znykaje
https://www.youtube.com/channel/UCwq_z4oNL32uTlsHPNtPe2Q

- [ Neformat.com.ua ]

Нещодавно київський гурт презентував новий альбом "CTRL+ALT+DEL", записаний спільно з піаністкою Олександрою Морозовою.

"CTRL+ALT+DEL" музиканти писали протягом останніх років трьох, а перші замальовки із Сашею Морозовою до нього з’явилися і взагалі у 2015-му.  Реліз містить декілька старих пісень у "новій пишній обробці" і кілька нових, які ще ніколи ніде не виходили, наприклад, з опери "Трояндовий Бутон", яку Хамерман Знищує Віруси ставили у 2015 році на Гоголь Фесті за мотивами розповіді про Каїна та Авеля.

Особливості запису

Володимир Пахолюк (вокал): Цей формат для нас дуже незвичайний, бо ми переважно робимо електронну музику, а тут такий органічний звук клавішних, фортепіано та вокалу. Тому ми під цю справу шукали спеціального звукорежисера, ним став Андрій Прищенко.


Концепція 

Володимир: Цей реліз про те саме, що і всі інші — про "скоро вам усім пизда", і "CTRL+ALT+DEL" у цьому сенсі не унікальний. Його концепція у тому, наскільки ми зможемо розширити своє уявлення про ХЗВ і для себе, і для наших слухачів, бо зазвичай ХЗВ сприймаються як гурт, що співає під мінусовочку, і це попри те, що у нас вже кілька років є великий джазовий проєкт, де ми граємо з ансамблем, у котрий входять 6 найкращих джазменів України. 

У нас був задум зробити ХЗВ з фортепіано, але на нашому шляху не з’являвся достойний музикант, і ось, коли ми побачили, що своїми пальчиками витворяє Олександра Морозова, сказали собі: оце та людина, котра нам потрібна.

Альберт Цукренко (вокал, музика): Це дуже класно відтіняє нашу лірику та мелодику. У неї дуже жіночний стиль гри, створює прикольний контраст з нашими голосами, нашою подачею та усім на світі. 

Володимир: Вона виявилася єдиною людиною, котра змогла реалізувати наш концепт. До речі, з Олександрою цей формат ми катаємо вже кілька років, і це взагалі має успіх. 

Альберт: Вона і є цей формат. 


Обкладинка

Володимир: Кожна обкладинка ХЗВ — це, реально, подія. Ми ніколи не спускаємо обкладинки на гальма, і над ними працює зазвичай дуже багато людей.

Я якось у дитинстві дуже надихався Далі, і у нього є серія робіт, де він пише свою дружину, яка сидить, повернута до нього спиною. Саме цей образ надихнув на ідею ось такої обкладинки. Фото ми робили в студії ФОЛЬГА, яку заснувала київська фотографиня Оля Закревська. Чому ми вибрали її? Тут так, як і з Олександрою Морозовою, — в нас же історія відносин, Закревська вже нас фотографувала багато. Вона знає, як це робити і як працювати з ХЗВ. Коли ми вирішили, що нам спершу треба робити саме фотосесію, одразу звернулися до Олі, вона пофоткала нас дуже класно, у такому рембрандтівському світлі. Фотосет вийшов дуже крутий. Дизайн робив шрифтовик Дмитро Ростворцев. Це людина, яка наробила тут сучасних шрифтів для половини фірм та великих підприємств України. Нещодавно Дмитро отримав за свій шрифт премію на фестивалі в Японії.

 

У найближчому майбутньому гурт планує дати серію виступів: 22 серпня в Одесі, 27 серпня та 19 вересня в Києві26 вересня у Львові та 9 жовтня в Дніпрі.

Також на сайті є великий матеріал про Хамерман Знищує Віруси.

Хамерман Знищує Віруси — український гурт, який виник у 1997 році в місті Суми. Основу гурту складають Володимир Пахолюк (вокал, тексти) та Альберт Цукренко (вокал, музика). Окрім того в гурту є концертний склад, який можна почути та побачити на живих виступах.

На рахунку ХЗВ кілька альбомів, мініальбомів та синглів. що ж стосується їх творчості, то це суміш на грані: суржик, нецензурна лексика, постмодернізм, іронія та багато інших дивних складових в одному флаконі.

Хамерман Знищує Віруси у мережі:

https://www.facebook.com/HZVBAND/
https://h-z-v.bandcamp.com/

- [ Neformat.com.ua ]

Київський oriental / melodic death metal гурт випустив відео на трек "Jinnslammer" з останнього альбому "The Realms of Fire and Death".

"Це — чистий заклик до революції. За задумом, пісня є прямою мовою лідерки повстанців. Проте, за іронією, ця історія закінчилася ще до початку революції, бо ця лідерка працювала на владу. Усі повстанці загинули", — йдеться у пресрелізі.

Відео знімали в історичній будівлі Києва, побудованій у радянські часи за проєктами архітекторів Флоріана Юр’єва та Льва Новікова.

"Юр’єв планував зробити "тарілку" світломузичним театром з акустичною залою. Зрештою, представники КДБ та партійна верхівка вирішили по-іншому. Отже, приміщення перетворилося на кінолекційну залу, обрамлену фресками в жанрі соцреалізму замість світломузичних установок. Знімати відео про революцію в такому місці — це надзвичайне почуття. Я все ще пам’ятаю, як блукала довгими темними коридорами металевих шаф з архівами в підвалі. Ідеологія просто вирувала в повітрі", — говорить у пресрелізі вокаліста Хель Богданова.

У найближчому майбутньому гурт має дати два сольні виступи у Фінляндії. Також Ignea планують екранізувати ще декілька пісень з альбому та записати мінілайв.

Нагадуємо, у квітні цього року гурт презентував повноформатний альбом "The Realms of Fire and Death", рецензію на котрий можна прочитати за посиланням.

Також вокалістка Хель Богданова фігурує в матеріалах на сайті, присвячених Патреону та життєпису представниць українського андеграунду.

Гурт Ignea було створено в Києві 2011 року під назвою Parallax. 2015 року гурт змінив свою назву на Ignea. На рахунку колективу один EP, два повноформатні альбоми та кілька синглів.

Ignea у мережі:

https://www.patreon.com/helleignea
http://ignea.band/
https://www.facebook.com/ignea.band/
https://www.youtube.com/igneaband
https://twitter.com/ignea_band
https://www.instagram.com/ignea.band/
https://soundcloud.com/igneaband

- [ Neformat.com.ua ]

Одеський stoner, desert rock гурт випустив першу композицію "Devil's Knife".

Трек був записаний у приміщенні одеського More Music Club під керівництвом Олександра Ходосевича. За зведення та мастеринг відповідав Генадій Бойченко (Potreba).

"Ми не намагалися якось шукати або концептуалізувати звук. Просто зробили запис та постфактум зрозуміли, що поєднання двох фузових гітар створило відчуття подорожі або легенди, котре всіх нас зачепило. Слова пісні про неминучість долі та пошук ідеалу, котрий перебуває за межею життя та смерті", — розповів у коментарі нашому виданню гітарист гурту Олександр Ходосевич.

У найближчому майбутньому гурт планує презентувати дебютний мініальбом на 4 треки та зняти відео на один із треків.

"Треки вже записані та, в цілому, можна сказати, що робота над ними зайняла рік. Все відбувається дуже поступово і, думаю, пошук звуку в деяких частинах ще йде, але залишилося зовсім небагато. Не можна сказати, що ЕР вийде однорідним, оскільки кожна композиція — це новий досвід і новий тріп", — додає музикант. 

Mist Tower — одеський стонер / дезерт рок гурт, який створили у 2019 році учасники локальної сцени після спонтанного джему у More Music Club. Наразі актуальний склад: Артем Матієнко (Thrills & Chills) — вокал, Олександр Ходосевич — гітара (More Music Club) та Ярослав Старовіч (Openspace Garage) — ударні. Дискографія нараховує лише один сингл. 

Mist Tower у мережі:

https://misttower.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/108702457604926
https://www.instagram.com/mist.tower

- [ Neformat.com.ua ]