Новини

Київський death metal гурт презентував новий сингл "Where the Wolves Howl My Name".

Композиція була записана впродовж зими 2020–2021 року. Над продакшеном працював кожен учасник гурту. Заведення та мастеринг вокаліст/гітарист гурту Сильван робив на Captain Studio.

"На цій композиції вже немає переважання того хаосу та атмосфери безумства, що були присутні на дебютному "Sunflower Tide", проте кожен слухач неодмінно зможе відчути нові стилістичні впливи та додаткові елементи, якими доповнилося звучання колективу", — розповів у коментарі нашому виданню Сильван.

Концепція треку побудована навколо народного епосу про вовкодавів.

"Під час написання концепту й лірики гурт надихався різноманітними химерними вигаданими й реальними історіями, зокрема народним епосом про вовкодавів. Опосередковано в цьому тексті підіймається питання, чи варта фізична могутність та звіриний запал повної та безповоротної втрати людської суті й подоби", — додає музикант.

За основу обкладинку взято роботу художника Олексія Комарова "Вовки". На обкладинці також зображено новий логотип гурту, розроблений сесійним гітаристом гурту Crimsonrott.

Наразі гурт працює над новим матеріалом для другого повноформатного альбому, який, за словами Сильвана, "стане зображенням переосмисленого підходу до творчості й нового етапу в історії нашої гротескної формації".

Dying Grotesque — столичний death metal гурт, що був створений у 2018 році. Дискографія нараховує мініальбом, спліт з Dissolution, повноформатний альбом та сингл. Серед інфлюенсерів музиканти називають: Grave, Dismember, Autopsy, God Macabre, Authorize, Convulse, Xysma, Bolt Thrower та Edge of Sanity. Наразі актуальний склад:

 • Сильван — вокал, соло гітара;
 • Андрон — ритм-гітара;
 • Нордвінд — барабанщик

Dying Grotesque у мережі:

https://dyinggrotesque.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/Dying-Grotesque-103488991282367/
https://www.instagram.com/dyinggrotesque/
https://twitter.com/dyinggrotesque
https://www.youtube.com/channel/UC1EnKjVtTwXOos5vbK4sQDA

- [ Neformat.com.ua ]

Дніпровський blackened deathcore гурт випустив новий сингл "The Abysswalker", записаний спільно з Деном Уотсоном, нинішнім вокалістом Enterprise Earth та колишнім Infant Annihilator.

Робота над композицією почала ще у 2019 році. Над накопиченням та записом гітарист гурту Олексій Бондар працював самостійно. Зведення та мастеринг робили на Empire Studio, котрі працювали над останнім релізом Crucify Me Gently.

Концепція треку побудована навколо Арторіаса, одного з босів відеогри Dark Souls.

"Це історія про лицаря Арторіаса, одного із босів відеогри Dark Souls. Лірика розповідає про останні хвилини життя, коли його поглинає темрява", — розповів у коментарі нашому виданню сонграйтер/гітарист гурту Олексій Бондар.

Над обкладинкою працював художник Kurzin Art. котрий також створив оформлення до попереднього синглу гурту "Bloodline".

"Dark Souls вважається одною із найскладніших відеоігор сучасності. Коли я вперше проходив її у 2018 році на своїй Playstation, трапилось так, що дійшовши до Арторіаса, через нерви та психи, я подолав його, але розбив геймпад.

Коли я дійшов до наступного боса Мануса, котрий, до речі, зображений на задньому фоні обкладинки, я розбив геймпад остаточно", — коментує музикант.

У найближчому майбутньому гурт планує випустили ще один сингл і, якщо карантинні обмеження спадуть, почати роботу над повноформатним релізом.

Detestor — blackened deathcore гурт, створений у листопаді 2019 року колишніми учасниками Bugs Live In My Bed, Emilia, Infected Swarm та The Ballade About. На рахунку колективу три сингли. Дебютний "Soul Devourer" був записаний спільно з ексвокалістом Lorna Shore та Signs of the Swarm — Cj McCreery.

Detestor у мережі:

https://www.facebook.com/DetestorMetal/
https://www.instagram.com/detestor_band
https://detestor.bandcamp.com/

- [ Neformat.com.ua ]

Полтавський лейбл презентував спліт-альбом "Obscure Connections" із чотирма гуртами: Orgia Nuclear (Бразилія), Merzotna Potvora (Україна), Krucificadores (Хорватія) та Warwar (Україна)

Збірка цікава тим, що Warwar презентували два нові треки після дворічного мовчання, тоді як у Merzotna Potvora вже в березні має вийти дебютний повноформатний альбом "Halas Z Pekla" за сприяння норвезького лейбла Duplicate Records.

Детальніше ознайомитися з лейблом ви можете в нашому матеріалі. Також на сайті є багато матеріалів присвячених нашим гуртам:

Warwar:

 • рецензія на спліт "Samhain Slaughter" (2019) з Anabios
 • рецензія на мініальбом "Victory" (2016)

Merzotna Potvora:

Surrogate Rec. — полтавський лейбл, створений у 2015 році та спрямований на розвиток екстремальних жанрів музики. У різний час підписантами лейблу були BSxBC, OwlCraft, Traumatic Brain Injury, Зомбі Їдять Моїх Сусідів та ін.

Warwar — київський треш-метал гурт, створений у 2010 році. Дискографія нараховує один повноформатний альбом, два спліти, сингл та ЕР. Музика гурту створена під впливом Sodom, Kreator, Venom, Bathory, Destruction, Motorhead та Holy Moses.

Merzotna Potvora — київський black/thrash metal гурт, що надихається творчістю гуртів Bathory, Venom, Razor, Exciter, Destruction, Kreator, Slayer, Sodom, Bulldozer тощо. Дискографія нараховує один повноформатний альбом, сингл, ЕР та спліт-альбом.

Surrogate Rec. у мережі:

https://surrogaterec.bandcamp.com
https://facebook.com/surrogaterec
https://instagram.com/surrogate.rec

Warwar у мережі:

https://warwarband.bandcamp.com
https://www.facebook.com/warwarmetalband/

Merzotna Potvora у мережі:

https://www.facebook.com/Merzotna-Potvora-2270350966310548/
https://www.youtube.com/channel/UC9BWD6kVz53w-swrOcmqpag
https://www.instagram.com/merzotnapotvora/

- [ Neformat.com.ua ]

Київський експериментальний проєкт презентував третій повноформатний альбом "Blue Screens And Red Slow Motions", створений спільно з учасницею Kauan — Аліною Бєловою.

Реліз записувався упродовж останніх шести місяців на домашній студії засновника проєкту Astaroth Merc.

Концепція альбому — космос та захоплення автора цією тематикою.

"Альбом про космос та моє захоплення цим простором. Точніше, про моє місце в цьому просторі. Ця тема підіймалася й раніше, в таких альбомах, як "Planetarium" та "Planetarium II" авторства Raventale, але тепер мені захотілося описати цю тему в іншій музичній формі", — розповів у коментарі нашому виданню Astaroth Merc.

Для обкладинки використане фото з архівів NASA.

Нагадуємо, на сайті також є рецензія на другий повноформатний альбом проєкту "Earth Without The Human Parasite" (2015).

P'hevda Phenomenon — сольний експериментальний проєкт учасника Raventale та Deferum Sacrum, створений у 2005 році. Дискографія нараховує три повноформатні альбоми. Загалом музика проєкту перебуває у межах ембієнту, але, наприклад, останній альбом "Blue Screens And Red Slow Motions" автор описує як dronegaze.

P'hevda Phenomenon у мережі:

https://www.facebook.com/phevda
https://raventale.bandcamp.com/

- [ Neformat.com.ua ]

Житомирський black metal гурт презентував дебютний однойменний альбом за сприяння лейбла Depressive Illusions Records.

Альбом створювався упродовж 2018–2020 року. Рік музиканти накопичували матеріал і ще рік записували. Запис був зроблений під керівництвом Wolfheart, учасника Afsked, Devilish Art та Unholy Triumphant.

Концепція альбому — смерть та ставлення до неї.

"Концепція альбому ґрунтується на темі смерті, різних її зображеннях та різного ставлення до неї. Думки, виражені в альбомі, накопичилися за декілька останніх років та отримали фінальну форму вже під час запису", — розповів у коментарі нашому виданню засновник гурту Zhnets.

Над обкладинкою Zhnets працював самостійно.

"Щодо лого цікавий факт — літери, з яких складається назва, були намальовані моєю дівчиною. учасницею гурту Morozna, вручну, після чого були сфотографовані та оброблені мною в графічному редакторі. Обкладинка, як і сам альбом також зображає різні форми смерті", — додає лідер гурту.

У найближчому майбутньому гурт планує записати сингл, зняти на нього відео та почати роботу над другим повноформатним альбомом.

Домовина — житомирський raw блек-метал гурт, створений наприкінці 2018 року. Дискографія нараховує один повноформатний альбом, виданий за сприяння українського лейбла Depressive Illusions Records. Актуальний склад:

 • Zhnets — бас/гітара/клавішні/харш-вокал
 • Morozna — гітара/клін-вокал
 • Lord Nurgle (Hellfound) — вокал

Домовина в мережі:

https://www.facebook.com/Domovyna/
https://domovyna.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/channel/UCSl18Ojh1IW-_R-qFcxxRfw

- [ Neformat.com.ua ]

Київський garage гурт презентував дебютний альбом "Vpered Na Hod".

 

Альбом записувався упродовж останніх трьох років, хоча деякі пісні були створені ще у 2009 році. Матеріал гурт записував у різних місцях методом овердаббінгу:

 • барабани на студії Sound Plant
 • гітари та синти на домашній студії музикантів
 • бас на домашній студії Дмитра Лейбовича
 • вокал на різних репетиційках Києва

Зведення та мастеринг частково робив польський звукорежисер Шимон Свобода, частково — самі музиканти.

Концепція альбому — свобода та рок-н-рол.

"Цей альбом про свободу, рок-н-рол і, якоюсь мірою, це біографічні твори з різних моментів нашого життя. Надихає багато чого: це музика інших авторів, короткочасність нашого життя й будь-які сильні емоції". — розповів у коментарі нашому виданню гітарист/вокаліст гурту Володимир Саченко.

Над обкладинкою працював бас-гітарист гурту Роман Яковлев та художник Артур Бузенко.

"Як тільки розпочалися сильні морози, ми вирішили не гаяти часу й зібралися на Подолі для фотосету, бо сніг пасував під наш "сибірський" стиль", — додає музикант.

Альбом доступнй на стримінгових платформах

Скоро гурт планує опублікувати декілька відео та почати роботу над наступним LP.

Sibirian Ambassador — київський психоделік/гараж/інді-рок гурт, створений у 2009 році. Дискографія нараховує один повноформатний альбом, демку та лайв. Серед орієнтирів музиканти вказують Oh Sees, Майлза Девіса та Чарлі Паркера. Актуальний склад:

 • Влад Ткач — гітара/вокал/синти
 • Володя Саченко — гітара/вокал/синти
 • Роман Яковлев — бас-гітара/вокал
 • Євгеній Король — барабани/синти

Sibirian Ambassador у мережі:

https://www.facebook.com/SibPosol/
https://sibirianambassador.bandcamp.com/
https://www.instagram.com/sibirian_ambassador420/
https://www.youtube.com/channel/UCj1Qcx1f03K5NZ5O0mxG4Nw
https://distrokid.com/hyperfollow/sibirianambassador/vpered-na-hod

- [ Neformat.com.ua ]

З 24 лютого Україна повернулася до адаптивного карантину з розділенням областей за рівнем коронавірусної небезпеки.

Адаптивний карантин означає, що залежно від епідемічної ситуації на території України в цілому або на території окремих областей буде встановлюватися "зелений", "жовтий", "помаранчевий" або "червоний" рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Вимоги до проведення масових подій тут різні. Таке рішення прийняв Кабінет міністрів на засіданні 17 лютого. 

Відповідна постанова передбачає, що з 24 лютого на території України встановлюється “жовтий” рівень епідемічної небезпеки. У цій зоні діють наступні обмеження: 

 • дозволяється проведення масових культурних заходів у т.ч. із розміщенням учасників стоячи (із відповідним нанесенням маркування);
 • норма площі для 1 особи тепер складає 4 кв.м. (на відкритому повітрі або з розрахунку від загальної площі зали);
 • робота закладів культури, кінотеатрів та інших суб'єктів діяльності у сфері культури з наповненістю залів до 50% місць. Розсадка - "шахматкою" у т.ч. для груп із 2 осіб.
 • забороняється робота дискотек, розважальних закладів (нічних клубів).

"Помаранчевий" рівень епідемічної небезпеки передбачає аналогічні умови, однак місцева влада має право більш ретельно слідкувати за їх дотриманням. "Червоний" рівень передбачає повну заборону концертів та інших культурних масових заходів. 

Найсвіжіші дані щодо того, яка область зараз у якій зоні, дивіться тут. Переважна більшість регіонів наразі перебуває у "жовтій" зоні, але, наприклад, Закарпаття або Чернівці наразі у "червоній" зоні. 

Відповідно до рішення Уряду, дія загальнонаціонального карантину продовжується до 30 квітня 2021 року.

Нагадуємо, до цього по всій території діяли карантинні заходи "помаранчевого" рівня, а проведення масових заходів за участі понад 20 осіб було забороненим до 6 лютого.

- [ Neformat.com.ua ]

Харківський mathcore гурт презентував сингл та відео "Stump" з майбутнього однойменного другого мініальбому, що має вийти 19 березня.

 

Накопичення інструментів музиканти робили самостійно, вокалу — на студії NRQ Studio. Зведення робив Дмитро Кім (Korypheus), a майстеринг — Pavel Sinila з EverestMedia.

Концепція треку — брак пошуку відповідей на важливі питання.

"Коли ми створювали цю тему, то надихалися мультфільмом "what day is it" режисера Danny Casale. "Stump" про лайфстайл, брак пошуку відповідей на найважливіші питання та сенсу життя. Ніби ти пеньок, який застряг у нескінченній вечірці", — розповіла в коментарі нашому виданню вокалістка гурту Elena Elfi.

Над відео учасники гурту працювали самостійно.

"Ми використали камеру 360 та ідею відео "don't light my fire" від Otoboke Beaver", — додає фронтвумен.

Нагадуємо, восени 2019 року гурт випустив сингл "Collective Unconcious". Також, нещодавно, ми опублікували матеріал про 5 історій кохання і творчості, де фігурують учасники гурту.

0%Mercury — харківський маткор гурт, що був заснований у 2016 році. Дискографія нараховує один мініальбом та декілька синглів. До випуску готують другий ЕР. 

0%Mercury у мережі:

https://soundcloud.com/zeropercentmercury
https://www.facebook.com/ZeroPercentMercury/
https://zeropercentmercury.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/channel/UCn-mpVD5e4X1MtzkBMkJ1hg

- [ Neformat.com.ua ]

У лютому харківський melodic hardcore гурт презентував трек "За ветром".

За словами музикантів, композиція декілька разів переписувалася та планувалася спочатку англійською. Запис гурт робив на домашній студії. За зведення та мастеринг відповідав звукорежисер Андрій Тєтєрлєв.

"На цей трек нас надихали особисті обставини та загальна тенденція швидкого розвитку стосунків у сучасному світі", - розповів у коментарі нашому виданню вокалісту гурту Андрій Мироненко.

Над обкладинкою працювала художниця Mari Step.

У найближчому майбутньому гурт випустить ще один сингл, відео та мініальбом.

Нагадуємо, торік The Raw презентували дебютну композицію "Faded Away".

The Raw - харківський мелодік-хардкор гурт заснований у 2019 році. Дискографія нараховує, поки що, два сингли. До випуску готується дебютний мініальбом.

The Raw у мережі:

https://www.facebook.com/theraw.band.fb/
https://theraw.bandcamp.com/
https://www.instagram.com/theraw.band
 

- [ Neformat.com.ua ]

Одеський ембієнт музикант випустив мініальбом "Youdlar Yurdu" за сприяння місцевого лейбла система.

За словами артиста, на підготовку та запис альбому він витратив декілька днів. Запис, зведення та мастеринг музикант робив самостійно на одеській студії Тополь.

Концепція альбому побудована навколо бажання зробити подарунок на день народження батькові музиканта.

"Я хотів зробити подарунок своєму батькові, це головна причина створення альбому. Підготовка до запису полягала в поглибленому вивченні та прослуховуванні класичних мугамів Азербайджану.

Я прагнув, щоби це було схоже на композитора-експериментатора Террі Райлі, у музиці якого можна почути переплетення психоделіки, ембієнту та фольклорних мотивів. Помітив, що мугами більше не "ісламські" по звуку, а давніші, можливо, навіть вийшли з зороастризму", — розповів у коментарі нашому виданню засновник проєкту Еміль Асадов.

Також автор у коментарі нашому виданню декодував усі пісні з мініальбому:

 • "dağ meşəsi" — це гірський ліс. Мій батько жив у гірському селі Кубатли поруч із лісом, де проводив багато часу.
 • "dəniz sərgüzəştləri" — морські пригоди. Батько жив у Сумгаїті й розповідав, як приємно проводив час на морі.
 • "evə qalxmaq" — сходження додому. Я намагався уявити, як моєму батькові жилося в гірському регіоні та які переживання він відчував.
 • "şüur" — свідомість. Знаючи батька, я подумав, що йому важливо буде саме такий трек із такою назвою.
 • "Yanar Dağ" — вогненна гора. Це реальне місце біля Баку, де горить вогонь прямо з землі впродовж багатьох років, я подумав, що це дуже символічно.

Над обкладинкою автор працював самостійно.

"Обкладинку я робив сам, спираючись на власні переживання, які зазнав разом із батьком. Хлопчик, що грає на бубні — це я. Батько — крилатий лев, і ми сидимо біля вогню — головного символу зороастризму. "Youdlar Yurdu" перекладається як "вогняна країна", так раніше називали територію Азербайджану, через те, що з землі виривався газ, який горів", — додає Еміль.

Наразі автор плідно працює над новим матеріалом та планує випустили альбом із гімнами.

Emil Asadow — сольний ембієнт проєкт одесита Еміля Асадова, учасника Digital Himalayas, Rudnic Ore та Potreba group, заснований у 2021 році. Дискографія нараховує один мініальбом, виданий за сприяння одеського лейбла експериментальної музики система.

Emil Asadow у мережі:

https://www.facebook.com/asadowemil/
https://www.instagram.com/emil_asadow/

- [ Neformat.com.ua ]