Дідько Лисий — Ілюзія Праведності (2018)

Українська школа смертельного металу не часто радує поглядами на Флориду. Останнім часом альбоми цього напрямку виходять з орієнтиром на Швецію (наприклад, супер-гурт Necrom). Так, дуже давно панове з гурту Bleeding випустили альбом, що мав дух Флориди, але не настільки, щоб можна було казати про пряме ураження мозку гнилим Південним м’ясом.

Аж раптом просто нізвідки з’являється новий альбом гурту з чудернацькою назвою Дідько Лисий, яка більше пасувала б якомусь карикатурному блек-металу з розряду Аццкої Сатани чи ще чогось в такому дусі. Утім, дане упередження спростовується з першими звуками, які одразу кажуть, що тут все не так просто.

Полтавські навіжені вже майже десяток років руйнують стереотипи, що назва гурту має обов’язково стосуватися розкладення, канібалізму, ядерного холокосту, огиди різного роду і на будь-який смак. Простий, наче український персонаж, втім, доволі моторошний, якщо зустрітися з ним наживо, є уособленням нечистого у релігійній міфології.

Тож, без Того, що Знання дарує, не обійшовся жоден з альбомів і ЕР. Може, звісно, не у тих пропорціях як у Deicide чи Morbid Angel, чий вплив на творчість разом із Cannibal Corpse неймовірно відчувається, але тексти повсякчас сповнені темного боку філософії, що змішана з якимись суспільно-болючими темами, що дає підставу вважати, що у хлопців є також грайндкорове коріння.

Втім, коли дебютний альбом "Твій бог — Дідько Лисий" (2012) (в інших джерелах просто "Дідько Лисий") та ЕР "Мізантроп" (2014) мають більш прямолінійний дез-металевий курс, новий альбом "Ілюзія Праведності" має дещо більш оригінальні структури та концепцію. Флоридська огида поєдналась з особливим українським експериментаторством.

Ні, тут немає чогось надзвичайного. Все з’єднано у таких пропорціях, що нема ніяких застарілих формул — ґрувовий матеріал, що просто цікаво слухати. Невидима рука дез-металевого Дідька вилазить з колонок, хапає тебе за голову і примушує до невпинного бенгінгу чи агресивних кайфівницьких танців.  Єдина проблема — не такий щільний жирний звук, що зносив дах на перших релізах. Чути кожен інструмент, навіть можна розібрати тексти, все якісно записано, рівень виконання не змушує сумніватися, що дух Флоридської школи живе в Полтаві. Проте зведення та мастеринг, схоже, робили люди, які є поганими фахівцями у дез-металі.

Також є питання щодо обкладинки. У гурту, певно, особливе почуття гумору, бо вона аж занадто грайндкорна у найгіршому розумінні цього слова. Якщо арт з відвертим соціально-політичним підтекстом ще можна пробачити, то за шрифти та розташування і розмір лого дизайнеру мала б бути сувора догана.

Та, при всьому цьому, загальне враження набагато краще, ніж попередні абзаци могли би створити. Особливо цього враження додає робота ударника, який технічно відтворює ту саму Флориду так, що якби не зведення та тексти українською, можна було б з першого враження сказати, що це якісь тамтешні місцеві послідовники гуртів, згаданих трохи раніше.

"Фобія Страху" має повне право бути одним з найбільш філософських треків. Не дуже танцювальниа пісня має спокійне, як для дез-металу, музичне полотно, що змушує більш заглибитися у себе, почути окрім музики голос раціонального. Використання клавіш "з глибин" у "Врятуй Себе Від Пекла" та дивні зміни настрою у треку "Ілюзія Праведності" призводять до віддалених асоціацій з давніми майстрами мороку та дозволяє думати, що далі нас чекатиме щось ще серйозніше.

Дуже дивно, чому такому гурту приділяється мало уваги з боку слухачів. Можливо, діє упередження "ой, якась дурна назва/обкладинка — не буду слухати", чи якісь упередження до особистостей музикантів, які, також, можливо, не дуже зацікавлені у просуванні власної творчості. Та якщо кожен запхне свій снобізм якнайдалі, то віднайде скарб, який має неабияку цінність. Як мінімум в тому, що справжнього дез-металу "з яйцями" в Україні дуже мало. Тут немає жодного відлуння мазафаки, тут лише злісно про огидне наболіле.

Думки, висловлені у рецензіях, передають погляди самих авторів і не обов'язково відображають позицію Neformat.com.ua

Дідько Лисий у соцмережах:

http://didkolysyiband.bandcamp.com/
https://soundcloud.com/didko_lysyi_band
https://www.youtube.com/channel/UCwtKynTGKKrAibBBV1N0M8g/

Neformat.com.ua ©

1. Інтро
2. Чому Я?
3. Плюнь Та Розітри
4. Фобія Страху
5. Здохни (З Днем Народження)
6. Врятуй Себе Від Пекла
7. Ілюзія Праведності
8. Аутро

07.08.2018
7 серпня 2018