Batacat — Nylon and Bleach (2020)

Через три місяці після релізу Bedroom talks — "La solitude", 20 травня, лейбл Pincet випустив тепер уже "трушний", у кращих традиціях жанру, дебютний ebm альбом проєкту Batacat — "Nylon and Bleach".

Сьогодні ми будемо говорити здебільшого про продюсерську роботу Андрія Антоновського, бо безпосередніми авторами музики і учасниками гурту виступають тут синтезатори (сім‘ї Teenage Engineering PO, Korg Volca, та малі і великі Korg Kaoss).

На першому треку, голос Андрія, підкорившись механічному впливу вокодера, репетативно констатує нам: "Міць і воля машин стиснуті в м‘язах пружин", чим не залишає жодних сумнівів щодо власного ставлення до своїх підопічних.

Кожен з трьох треків EP демонструє нам майстерність продюсера за такими напрямками:

  • Вміння розкрити потенціал кожного учасника (навіть звук цифрових малюків тінейджів звучить гармонійно та впевнено, ніде не зламавшись під аналоговим тиском більш серйозних синтів).
  • Круті навички щодо згуртування колективу та особистий підхід до кожного учасника (саме цим можна пояснити здатність так вміло подружити цифрові, аналогові та fm-синти).
  • Уважність до кожної ідеї, заохочення та включення в остаточні версії треків імпровізаційних багів залізок (їх Андрій ніжно називає "бунтом машин").
  • Організація злагодженої роботи команди (кожен синт на своєму місці та яскраво звучить у складних аранжуваннях).
  • Гарний смак та вміння відкинути зайве (попри малий хронометраж не виникає відчуття незавершеності).
  • Завдання високої планки з дебюту.

 

Також Batacat не обтяжував себе концепцією заздалегідь (єдине, що вирішив залишити поза цим релізом, — нойз експерименти), вона вибудовувалася під час сесійних записів, отже концепцію насамперед створювали машини, а не людина, вийшла така собі роботична романтика. Запис і мастеринг були зроблені на студії Good Karma Records у Барселоні (можливо, палкий клімат зробив тембр синтів таким теплим), де EP забезпечили фірмовий та жирний саунд.

Для кого цей реліз? Найперше, для фанів ф’ючерпопу в дусі першого альбому Covenant — "Dreams of a cryotank", любителів синтпопу, схожого на Absolute Body Control, та поціновувачів ebm старої школи та класики жанру як Front 242 (тільки не варто очікувати від "Nylon and Bleach" роботи із семплами).

Чим особисто мене цей реліз підкорив? Самоіронією та легкістю, які не заважають музиці бути пронизливою та досконалою. Ставленням до раптовості в мистецтві та загальним підходом до написання. А те, що це дебютник, додає азарту і посилює очікування наступного релізу.

Проєкт Batacat було створено у 2015 році як побічний продукт мистецької діяльності Андрія Антоновського, а саме звукової та фонетичної поезії. Окрім індивідуальної творчості він бере участь у retrowave/retrotrance/ethno-electro проєкті Ritmo Mediterraneo. Наразі український митець та музикант мешкає в Барселоні.

Batacat у соцмережах:

https://pincet.bandcamp.com/album/nylon-and-bleach
https://www.facebook.com/Batacat-1915689351838182/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100004455796177

Neformat.com.ua ©

1. Muscles of Springs
2. Nylon
3. Bleach

20.05.2020
20 травня 2020