Новини

17 червня о 19:00 відбудеться платна лекція-тренінг "Пресрелізи про релізи для музикантів та їхніх менеджерів: основи", яку вестиме головна редакторка видання Ярина Денисюк. 

Як зрозуміло із назви, онлайн-лекція розповідатиме про те, як писати ефективні пресрелізи, як взагалі працюють вітчизняні музичні медіа у цьому контексті. Ми покажемо типові помилки дописувачів і, звичайно, відповімо на запитання учасників у прямому ефірі. Матеріал розрахований на початківців у цій справі. 

"Я особисто опрацювала тисячі пресрелізів і бачила, як раз за разом однаково помиляються музиканти та їхні менеджери - не лише початківці, але часом і досвідчені. Та й чи ледь не всі українські музичні медіа на своїх сайтах розміщали або інструкції з написання пресрелізів, або висвітлювали типові помилки музикантів. Отож, ця проблема насправді поширена, з нею стикається кожне медіа, і моя лекція покликана виправити ситуацію.

Я розумію, що у музикантів дуже часто немає грошей на промо-кампанії чи особистого піар-менеджера, тому постараюся розповісти, як замінити його функції та зробити ваше спілкування з музичними ЗМІ максимально продуктивним та приємним ", - коментує Ярина

Всі охочі також зможуть записатися на практичну частину, що запланована на 24 червня (початок о 19:00). Слухачі лекції на основі отриманих знань підготують пресрелізи та отримають по них персональні відгуки від Ярини. А типові помилки на основі цих практичних завдань ми розглянемо та обговоримо на лекції в Zoom. 

Усі учасники отримають корисну презентацію та відеозапис лекції. Запланована тривалість лекцій - півтори години та година. 

Вартість участі в лекції - 200 гривень, лекція та практичне - 300 гривень. Зареєструватися можна за цим лінком.

 

Нагадаємо, раніше ми публікували великий матеріал про те, як написати хороший пресреліз.

- [ Neformat.com.ua ]

Український progressive rock гурт, створений учасниками Ichthyander Dad's Only Dolphin, презентував дебютний сингл "Waiting for the Rain".

 

Перші напрацювання були зроблені наприкінці зими 2020 року. Для запису були запрошені сесійні музиканти: Сергій Тягнирядно (Leonid & Friends) — вокал; Матвій Миронов (Urban Gypsy) — скрипка; В'ячеслав Бабієнко (Silent Grace) — бас. Над зведенням працював Віктор Сиротін, ударник гурту. За словами музикантів, це демо-запис.

Текст до композиції написав Андрій Шулаков.

"Андрій тонко відчуває нашу стилістику. Тематика в нас одна — ми співаємо про те, що важливо: про внутрішній світ людини, її переживання, про проблеми цього світу, пошук себе і свого шляху, про справжню свободу, яка неможлива без Бога. Ми хочемо й у текстах, і в музиці нести світло", — розповів у коментарі нашому виданню співзасновник гурту/гітарист Дмитро Дорош.

Наразі гурт працює над накопиченням нового матеріалу.

Memories of the Future — прогрок гурт, створений у 2020 році Дмитром Дорошем та Віктором Сиротіним, учасниками Ихтиандр Один у Папы Дельфин/ Ichthyander Dad's Only Dolphin. Дискографія нараховує один демо-запис. Серед інфлуенсерів музиканти вказують King Crimson, Yes, Pink Floyd, Gentle Giant, Mahavishnu Orchestra, Dream Theater та ін.

Матеріал для обкладинки наданий учасниками гурту

- [ Neformat.com.ua ]

Тернопільський grunge гурт презентував композицію та лірик-відео "Your Nightmares".

 

Перші напрацювання музиканти зробили влітку 2018 року на домашній студії. Запис гурт робив на місцевій студії Шпиталь Рекордс під керівництвом звукорежисера Лесика Драчука (Tik Tu, Omodada).

"Your Nightmares" занурює слухача в бурхливий світ, наповнений страхами та нічними кошмарами, що живуть у підсвідомості кожного з нас та в певні моменти життя прориваються на поверхню, стаючи максимально реальними. Вони сковують та обпалюють розум, роблячи нас безпорадними маленькими дітьми, що протистоять величезним монстрам. Та все ж, опанувавши себе та поборовши цих внутрішніх демонів, ми усвідомлюємо, що вони були лише вигадкою нашої уяви, що розвіялися по вітру, як попіл", — розповів у коментарі нашому виданню гітарист гурту Михайло Рогальський.

Над відео працював тандем відеографа "Арчи, но иногда Виктор" (котрий також зробив відео для дебютного синглу гурту "Стіна") та ілюстраторки Юлії Івченко.

Наразі гурт працює над накопиченням нового матеріалу. Також Михайло розповів нам, що в майбутньому планується фіт із тернопільською командою Hunky Dory.

Reiva — тернопільський гранж-гурт, створений у 2016 році. Дискографія нараховує два сингли.

Reiva у мережі:

https://youtu.be/OiDb485Y6do
https://www.instagram.com/reiva.official/
https://www.facebook.com/reiva.official/

Фото обкладинки - Богдан Слободян

- [ Neformat.com.ua ]

Архівний звукозаписувальний лейбл Шукай / Shukai анонсував вихід другої частини збірки творів української авангардистки Валентини Гончарової.

За словами лейбла, "ця збірка знаходиться в прямій контрастності з творчістю першої компіляції".

"Вона (збірка) проливає світло на досвід Гончарової з раннім фрі-джазом, демократичною імпровізацією та знайомством із чистим електронним звучанням. Цей альбом приверне увагу глядачів до DIY-записів, зроблених у середовищах далеких від консерваторії.

Правильно задокументувавши сесії, що обертаються навколо задимлених джазових кафе, художніх галерей, салонів та театральних майданчиків у Ризі та Таллінні, ці сім творів стануть доповненням до історичної спадщини радянської епохи авангарду та демонструють ширший спектр творчості Валентини", — йдеться у пресрелізі.

Нагадуємо, на сайті є матеріал, присвячений першій частині збірки.

Shukai / Шукай — архівний звукозаписувальний лейбл, зосереджений на тому, щоб повернути до життя втрачені стрічки 60–90-х років — радянську музику для фільмів і телебачення.

Shukai у мережі:

https://shukai.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/shukairecords/
https://www.shukai.org/

Фото обкладинки Ігоря Глазістова

- [ Neformat.com.ua ]

Харківський symphonic black metal гурт анонсував третій повноформатний альбом "Achrony", що має вийти 9 липня за сприяння лейбла Drakkar Productions (Balfor, Лютомысл).

"Achrony" — квінтесенція дегенератизму, що присутня у будь-які часи людської історії".

Цей альбом — прогулянка попелищем. Неможливо точно сказати, лишилося воно від згорілої церкви чи самоспалення — усі ці теми сплітаються в єдиний клубок і від пісні до пісні створюють цілісну атмосферу "Achrony" і всього, що ми хотіли сказати цим альбомом", — йдеться у пресрелізі.

Також музиканти запевняють, що на новому альбомі будуть зміни в сторону класичного блек-металу. Зараз можна прослухати дві композиції — "Life Eternal" та "The New Testament".

Над обкладинкою працював художник Magdaard.

Нагадуємо, на сайті є рецензії на попередні повноформатні альбоми гурту "Son of the Morning" (2013) та "Messiah" (2016).

Elderblood — харківський симфонік-блек-метал гурт, створений у 2011 році. Дискографія нараховує три повноформатні альбоми. Наразі гурт співпрацює із французьким лейблом Drakkar Productions.

Elderblood у мережі:

https://elderblood.church/
https://elderblood.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/ElderbloodOfficial
https://www.instagram.com/elderbloodofficial/
https://soundcloud.com/elderblood

Автор матеріалу для обкладинки - Obsidianbone

- [ Neformat.com.ua ]

Херсонський експериментальний гурт презентував новий мініальбом "Святотатство".

Над треками музиканти працювали упродовж місяця в домашніх умовах, готували їх спеціально до святкування 16 річниці Neformat.com.ua у 2020-му . Запис ударних робили на студії LipkyZvukoZapys під керівництвом Вадіка Лазарєва. Над зведенням та мастерингом працював учасник гурту, вокаліста/гітарист Віталій Гавриленко.

"Це збірка стилістично й тематично об’єднаних пісень. Концепція — це якесь гучне слово для коротенького релізу. Чи є щось спільне в пісень цього EP? — Так, багато чого. І ми свідомо робили схожі аранжування, на всіх піснях "живі" барабани (Дмитро Соловйов) та гітари, немає семплів та MIDI.

Тексти та назви пісень теж були написані спеціально для одного релізу, а не як окремі композиції", — розповів у коментарі нашому виданню вокаліст/гітарист гурту Віталій Гавриленко.

Над обкладинкою працював Сергій Кочмар.

Нагадуємо, останній реліз дуету, альбом "Ритуал" вийшов на початку 2019 року.

Також на сайті є низка рецензій на попередні релізи гурту:

Signals Feed The Void — херсонський експериментальний проєкт, створений у 2014 році. Дискографія нараховує чотири повноформатні та два мініальбоми, кожен із яких суттєво відрізняється один від одного.

Signals Feed The Void у мережі:

https://soundcloud.com/signalsfeedthevoid
https://signalsfeedthevoid.bandcamp.com/releases
https://www.facebook.com/signalsfeedthevoid

Матеріали надані учасниками гурту

- [ Neformat.com.ua ]

Вінницький hardcore гурт презентував сингл "Banger 0432" з майбутнього мініальбому, що має вийти цього року.

Уже традиційно музиканти робили запис на місцевій студії під керівництвом звукорежисера Миколи Андрущенка, котрий також працював над зведенням треку.

"Наш меседж — це так звані "постріли", після яких вам буде соромно знаходитися поруч із нами й ви маєте від ганьби зробити собі сеппуку.

Цікавим аспектом є те, що трек зроблений за 2 години, а текст і вокал спеціально придуманий під час запису і зроблений за годину — спеціально хотіли відчути, як це робити на ходу імпровізацію в стилі реперів", — зазначає у пресрелізі вокаліст гурту Тьома Трубецькой.

Обкладинку створив відеограф Ігор Грабовий.

У найближчому майбутньому гурт презентує декілька синглів, відео та мініальбом. Почути та побачити Sick Solution ви можете на Kharkiv Hardcore Fest, що відбудеться в найближчі вихідні.

Нагадуємо, раніше ми писали про відео "Godzilla", що було презентоване на каналі Hardcore Worldwide.

Sick Solution — вінницький хардкор гурт, заснований у 2016 році, котрий грав переважно постхардкор/металкор. Учасникам подобалися команди на кшталт Parkway Drive або Architects. У 2019 році гурт випустив чотиритрековий EP "воспоминания". За словами Артема Трубецького, там мова йшла про внутрішні переживання кохання та страждання.

"Але паралельно ми — дуже великі фанати хардкору й бітдауну, більш відомого, на зразок Nasty, Knocked Loose, Wolf Down. Також ми проти нетолерантності та дискримінації за будь-якими ознаками, що тепер і будемо освітлювати в треках", — зазначає Тьома Трубецькой.

Sick Solution у мережі:

https://www.instagram.com/sicksolutionband/
https://www.facebook.com/SickSolution
https://www.youtube.com/watch?v=RDKwGw9LFIg

Фото обкладинки - Аліна Черногор

- [ Neformat.com.ua ]

Київський indie pop/trip-hop гурт спільно з київською електронною артисткою презентували композицію "Fuel that Fire", що вийшла за сприяння лейбла La belle musique.

 

Над композицією працювали дистанційно. Перші напрацювання запропонувала Hanna Liakh, остаточний вигляд зробили учасники Disappeared Completely.

"Хотіли створити музику, яка закликатиме слухати себе та переводити все, що турбує в беззвучний режим. Дозвольте собі "Chill a little" і нехай ваш розум знову стане вашим!", — говорить у пресрелізі фронтмен Disappeared Completely Джеймс Хедер.

Наразі гурт та виконавиця працюють над накопиченням нового матеріалу.

Нагадуємо, раніше ми писали про два сингли Disappeared Completely — "The Game" та "Not so Far".

Disappeared Completely — київський інді-поп/тріп-хоп гурт, заснований у 2016 році. Дискографія нараховує один повноформатний альбом, два ЕР та низку синглів. Наразі співпрацює з лейблом La belle musique, раніше були підписантами українського Много Воды.

Hanna Liakh — київська електронна виконавиця, яка почала кар’єру у 2018 році. Дискографія нараховує один мініальбом та багато синглів.

Disappeared Completely у мережі:

https://www.facebook.com/DisappearedCompletely/
https://www.youtube.com/channel/UC0IFv_J3-BCrEzMi4KDg-fQ
https://www.instagram.com/disappearedcompletely

Hanna Liakh у мережі:

https://www.facebook.com/anka.lyah
https://soundcloud.com/hanna-liakh
https://www.instagram.com/hannaliakh/

Фото обкладинки - Крістіна Мулярчук

- [ Neformat.com.ua ]

Український інститут у партнерстві з House of Europe та Music Export Ukraine оголосили конкурс на участь у фестивалі Waves Vienna для музикантів.

Івент відбудеться у Відні з 9 по 11 вересня наживо або у гібридному форматі.

"Це можливість зіграти на сцені шоукейс-фестивалю Waves Vienna для українських виконавців та гуртів. Щороку Waves Vienna збирає на різних локаціях Відня близько 10 000 відвідувачів та 100 артистів із різних країн. Два переможці конкурсу зіграють перед міжнародною аудиторією фестивалю та візьмуть участь у семінарах, лекціях, конференціях, майстеркласах", — йдеться в описі конкурсу.

Але для участі поставлені досить жорсткі умови. Виконавець повинен відповідати хоча б одній з них: 

 • протягом останніх трьох років у вас був мінімум один закордонний концерт
 • у вас є дійсний контракт із закордонним або українським музичним лейблом. Або був раніше
 • мінімум два закордонні медіа написали про вас протягом останніх двох років
 • у вас професійна команда в Україні: менеджер, агент, букінг-менеджер
 • у вашої команди є міжнародні контакти.

Також необхідно:

 • українське громадянство. Ви також маєте проживати на території України
 • повноліття
 • англійська мова на рівні B2 або вище
 • готовність до публічної комунікації
 • досвід музичної діяльності, який ви можете підтвердити
 • ваша діяльність та позиція не мають суперечити принципам і цінностям Українського інституту.

Для подання заявки необхідно заповнити онлайн-форму. Дедлайн подачі — 30 червня. 

Нагадуємо, торік також відбувався конкурс на участь у шоукейсі Waves Vienna.

Окрім того, музиканти, які відповідають цим же вимогам, можуть податися на відбір на Budapest Showcase Hub, що запланований на  20-23 жовтня у столиці Угорщини.

Music Export Ukraine — незалежна ініціатива, яка допомагає українським артистам встановлювати міжнародні контакти, популяризувати їхню творчість, розвивати кар’єру й талант на міжнародному рівні. Основними завданнями ініціативи є консультації артистів, організація проєктів колаборації, міжнародних програм обміну, а також організація єдиної музичної конференції, орієнтованої на експорт — Music Conference Ukraine.

- [ Neformat.com.ua ]

Харківський психоделічний гурт презентував новий мініальбом "Another Dimension".

Робота над EP тривала упродовж двох місяців. Традиційно, музиканти над усіма процесами працювали самостійно на домашній студії. Вокал записував Керюха Керюхин (Голос Внутренней Котельной).

"Another Dimension" — це альбом про подорожі крізь думки, зміни свідомості та прагнення автора поїхати на Марс, щоб написати там музику, що врятує Землю", — йдеться в описі до релізу.

Обкладинку музиканти зробили самостійно. Най ній зображена пляшка Кляйна, що символізує натхнення наукою та багатошаровість всесвіту.

Цікавим фактом про альбом є те, що трек "Another Dimension Pray" є емоційним та сенсовим відсиланням на попередній реліз "Alone & Around", тоді як перший трек наступного альбому буде посиланням на цей реліз.

Наразі Your Inner God працюють над створенням відео на один із треків. Також гурт має доволі нетиповий мерч та відкрив свій патреон.

Нагадуємо, раніше ми писали про відео "Bliss" з альбому "Monochromic". Познайомитися з музикантами ви можете у нашому інтерв’ю.

Your Inner God — харківський психоделік/стоунер гурт, створений у 2016 році. Дискографія нараховує два повноформатні альбоми та два ЕР.

Your Іnner God у мережі:

https://yourinnergod.bandcamp.com
https://soundcloud.com/your_inner_god
https://www.facebook.com/yourinnergod/
https://www.instagram.com/your_inner_god
https://www.youtube.com/channel/UCALNF56Mm1qF7AU81jGRXGQ

- [ Neformat.com.ua ]