The Symbioz - Перетинаючи межі (2019)

Весняні релізи у 2019-му не перестають радувати. Після сумного та дуже чутливого треку "Я забув", який вийшов минулої осені, чекати на новинки від ужгородців The Symbioz довелося недовго, і ось перед нами міні-альбом "Перетинаючи межі" та музичне відео на трек "Присмак старої олії".

The Symbioz взагалі притаманні EP та спліти, у їх дискографії лише два повноформатники: дебютний альбом "Твій світ" 2005-го та "Невтішні картини сьогодення" 2011-го, проте форма не так важлива, як зміст. The Symbioz славляться своєю прямолінійністю, що викликає відчуття спорідненості. Їх пісні, наприклад, "Я втомився" або "Війні не знайдеш виправдання", впевнено можна вносити у золоту колекцію українського панк-року.

Цього разу The Symbioz відкривають міні-альбом красиво та меланхолічно, гарним гітарним соло після якого починається шквал барабанів та металізований хардкор панк. Текст пісні "Щаблі" був взятий з твору Германа Гессе "Гра в бісер", написаний головним героєм твору, інтелектуалом та гравцем Йозефом Кнехтом, а українською цей вірш переклала Ліна Костенко. Цей роман Германа Гессе вважається його найбільшим та найважливішим твором, 11 років праці та Нобелівська Премія з формулюванням "За натхненну творчість, в якій виявляються класичні ідеали гуманізму, а також за блискучий стиль".

"Це вища мудрість, і тому нещадна.
І в кожну мить, що має вже промчати,
Готовий будь навіки до прощання,
Щоб стрепенуться й наново почати." 

Романтизм у The Symbioz не наївний. Великий респект за "Гру в бісер". 

Проте, якщо перший трек на альбомі надихає, то другий знову відсилає до темного та некомфортного стану з пустотою та опущеними руками. "Присмак старої олії" більш швидкий та енергійний, але за допомогою лірики енергія швидко стає деструктивною та розпачливою.

"Понурі осінні мігрені
Розправили крила над містом,
Мов мохом набиті легені.
В букеті кожної страви
Знов присмак старої олії,
Немає грошей і надії."

Все ж таки у The Symbioz дуже вдало ведеться робота з текстом — спільні зусилля вокаліста Миколи Маги та гітариста Василя Лавера, професійна діяльність яких пов'язана з текстами, дає чудові плоди. На цьому релізі тексти належать руці Василя, який, до речі, нещодавно видав збірку оповідань "У тіні Ердеґа", про яку я чув схвальні відгуки від тих, хто вже її прочитав.

Закриває міні альбом трек "За собою", що починається з невеликої промови угорською: "Помру я скоро, рано вранці на червону Трійцю. Вінок мені не ставте, настраждався я в житті достатньо". Сильний та проникливий трек, який додає безсонних ночей з важкими думками.

"Червона трійця — це релігійне свято", – пояснює Микола Мага. - "Швидше за все, це народна пісня, але ми точно не знаємо, оскільки якось почули ці слова на вулиці, їх співав бомж."

Сильний та проникливий трек, який додає безсонних ночей з важкими думками. Варто виділити, що музично "За собою" вийшов дуже навіть приблекованим, попри грувовий брейкдаун всередині пісні. Бластбіти, нагнітаючі гітари, крики та вокальні ефекти — трек цікаво слухати, він вийшов дуже цілісним і показує сильні сторони кожного учасника гурту. Дуже правильний варіант для закриваючої пісні.

The Symbioz скромно пишуть, що лірика на альбомі на особисту та філософську тематику, не попереджаючи, за які струни душі вони будуть рвати.

"Цей міні-альбом є відображенням тих труднощів і негараздів, з якими стикається доросла людина у маленькому місті: особисті проблеми, злидні, важка щоденна праця, бруд і сірість спальних кварталів... І невідомо, чи є підстави сподіватися на краще", - пояснили музиканти.

Хочу зазначити, що подібні теми під шквальні травневі грози та втому заходять наче й не виходили. Страх, біль, обман, смерть, відсутність надії та неможливість розірвати це коло, нерви, втома. "Перетинаючи межі" - не веселий міні-альбом, проте дуже терапевтичний і потрібний. Всього три треки, але сказано більше, ніж у деяких за цілу дискографію.

Думки, висловлені у рецензіях, передають погляди самих авторів і не обов'язково відображають позицію Neformat.com.ua

The Symbioz у соцмережах:

https://www.facebook.com/The-Symbioz-201142409903535
http://thesymbioz.bandcamp.com
https://www.instagram.com/thesymbioz_punk

Neformat.com.ua ©

1. Щаблі
2. Присмак старої олії
3. За собою.  

14.05.2019