Statist — ... And Joy With Violence))) (2020)
Автор: Neformat.com.ua

Statist позиціюють свою крайню роботу як "саркастичну сатиру на елементи повсякденного життя та статистичну оцінку простих побутових ситуацій, які відбуваються з нами щодня, приправлену чорним гумором". Олександр Нечай послухав EP та ділиться своїми враженнями. 

Учасники Mental Demise, Epicrise й Ezophagotomia, об'єднавшись під назвою Statist, випустили дебютний Extended Play під назвою "... And Joy With Violence)))". Матеріал з'явився у гурту ще в кінці грудня і традиційно вийшов на касетах, але в мережі його опублікували в день смерті Сальвадора Далі — 23 січня. Чи є в цьому якийсь зв'язок — не питайте. Ще варто відзначити той факт, що окрім як в youtube міньйону немає на жодних інших ресурсах.

Рецензія на Statist — Tape One demo (2018) від Олександра Нечая

Але мова не про це. Ласкаво просимо у світ романтики та повільного сексу. Під цю музику можна не поспішаючи займатися коханням, головне не заржати голосно на все приміщення, де буде відбуватися подібний перформанс. Отже, ЕР складається з аж 14 композицій, виконаних у традиційному для жанру грайнд-вайоленс стилі. Найкоротша "Trashpit" триває 24 секунди, а балада "Alcopedopope" затягнулася аж на 1 хвилину і 36 секунд.

Гурт однозначно стверджує, що у всьому їхньому "... And Joy With Violence)))" винні сарказм і сатира. Без них, кажуть, в побуті та житті загалом, нікуди. Вся ця справа приправлена чорним гумором і оформленням з курячою головою. Музиканти зазначають, що на подібний арт для альбому їх надихнула відрізана пташина голова, що лежала на жовтому снігу. Так званий апогей абсурду — вбили, щоб з'їсти, відрубили частину тіла з мізками та, вибачте, зверху ще й насцяли.

Варто відзначити, що не тільки довжина треків, їхнє сентиментальне звучання і фрейдистський сенс відображають повністю стиль, у якому творять музиканти. Із саундом і вокалом на альбомі все дуже навіть в нормі. А якщо хтось і справді задумає оргію під цю чудову звукову роботу, то нехай спочатку поміряє пульс — гіпертонікам не рекомендується.

Реліз виходив на касетах, зайняв дуже багато місця на самій плівці — 11 хвилин і 43 секунди та, напевно, в ящиках, в яких ці фізичні носії прийшли. Все ж таки, 100 штук, це для 2020 року — тираж і фетиш. А подібна музика на магнітній плівці повинна добре звучати. Є така підозра.

Писався цей твір на студії не менш легендарного колективу Fleshgore. Гітарист гурту Ігор Листопад виступав відразу і звукорежисером усього проєкту. Запис трішечки затягнувся і тривав два місяці. Загалом вийшло, що повільний рекординг-процес  то прелюдія до швидкої музики.

У композиціях можна також почути звуки метро, російський мат, кудкудакання і звуки наливання напою невідомого походження. В іншому, якщо після прослуховування релізу хоч хтось не посміхнеться, то в автора цієї рецензії для такої людини погані новини — любов у його душі переміг здоровий глузд і зарозумілість.

Своєю датою створення Statist називає 8 березня 2018 року, однак утворили його далеко не новачки. Учасники гурту грали у таких колективах як Mental Demise, Epicrise, Ezophagotomia і т.д. У дискографії гурту є демо та промо 2018-19 років. Також гурт брав участь у грайндкор-триб'юті гурту Dead Kennedys.

Думки, висловлені у рецензіях, передають погляди самих авторів і не обов'язково відображають позицію Neformat.com.ua

Statist у соцмережах:

https://www.facebook.com/Statist2018
https://www.youtube.com/channel/UCOi8Ty38xqT5qH61k79dBsw
https://statist.bandcamp.com

Neformat.com.ua ©

1. Metrovomit
2. Technoprank
3. Statistic
4. Dicktales
5. Exhibitio
6. Fuckalove
7. Alcopedopope
8. Trashpit
9. Titsconversely
10. Fatasses
11. Lilblackmouth
12. Pseudowarriors
13. Cockstar
14. 500

23.01.2020