Гніт презентували дебютний трек

Ужгородський hardcore/d-beat гурт презентував дебютний трек "Маленькі Вбивці".

Робота над синглом почалася минулого року, коли сталися події, що й стали поштовхом для створення пісні. Зведенням займався Олександр Тіпічний (Dan Stark, Destroy My Hope, ЗМА, Dogs Have No Hell).

"Ми хотіли зробити короткий, танцювальний трек із трьох акордів, без усіляких заморочок, коротко та ясно. Максимально проста структура, рифи, які легко запам’ятати, та динаміка. З часом ми вирішили додати так званий бридж перед останнім куплетом, щоби була якась кульмінація, логічний розвиток інструментальної частини. Структурно все просто: куплет-приспів, бридж і в кінці вибуховий останній куплет. З часом також трішки змінили вокальні партії, і, як на всіх треках, додали місцями мій вокал. Тож зараз у нас два голоси, котрі досить контрастно, але доречно звучать", — говорить у пресрелізі ударник Петро Будай.

Обкладинку створив ужгородський художник Олексій Беца. Автор концепцію малюнку пояснює так:

"Дитина на шибениці — це невинність, яка перебуває в суворій реальності. Невинність яку змусили бути жорсткою. Це адаптація і трансформація. По суті, шибениця й колючий дріт не призначені для того, щоби на них каталися діти. І все ж, дитина дивиться на дірку від кулі, уявляючи, що це сонце".

Нагадуємо, 31 травня 2019 року, у Переяславі-Хмельницькому двоє п’яних патрульних влаштували стрілянину з вогнепальної зброї. У результаті загинув 5-річний Кирило Тлявов, який на той момент грався на дитячому майданчику біля будинку. Ця подія, зґвалтування та знущання з дівчини-свідка в Кагарлику та низка інших, менш відомих прикладів свавілля поліції, лягли в ліричну основу композиції, написаною авторкою та вокалісткою гурту Яриною Денисюк.

"Цим текстом я передала відчуття певної бездіяльності та, водночас, безпомічності. Я, мої друзі та знайомі, уся країна спостерігала за тими жахливими подіями, ми обурювалися в соцмережах, були навіть реальні мітинги під відділеннями поліції. Але що це врешті дало, чи змінилося щось за пів року, рік? Та нічого. Й от, з одного боку, я відчувала, що просто мого обурення замало, а з іншого, не бачила, як я особисто можу вплинути на цю ситуацію. У результаті текст передає мою злість через ту ситуацію не лише на поліцію, яка це все вчинила, допустила, але й на себе саму, а відтак і на інших громадян, які, можливо, недостатньо старалися, аби щось зрушило з місця в цій країні, як у плані реформ, так і подолання корупції загалом.

Зараз же я хочу, аби ця пісня була нагадуванням не лише про те, що певні абстрактні поліціянти вбили хлопчика й мають бути за це засуджені, але і про те, що є конкретні люди, які повинні понести за це відповідальність, а саме міністр Арсен Аваков та президент Володимир Зеленський, який рік тому залишив голову МВС в уряді під свою особисту відповідальність. Наскільки це було "вдале" рішення, ми вже побачили на прикладі подій у Кагарлику".

У найближчому майбутньому гурт планує випустити ще один сингл, котрий буде музичним та ліричним продовженням дебютного треку.

Гніт — hardcore/d-beat гурт з Ужгорода створений у 2019 році. Наразі дискографія нараховує лише один студійний сингл. Актуальний склад гурту: Ярина Денисюк — вокал; Петро Будай (Обрій, The Symbioz) — ударні, вокал; Віталій Лендєл (Обрій) — гітара.

Гніт у мережі:

https://www.facebook.com/hnitpunx
https://www.youtube.com/channel/UCZ2LxH6w4vDqGJlWw0M7hdA/
https://hnitpunx.bandcamp.com/
https://soundcloud.com/hnitpunx
https://www.instagram.com/hnit_punx/