Новини

Свіжий проєкт Ігоря Пришляка під назвою Super Pink Moon входить до грудня із новим та першим повноформатником "SUPER".

Цей альбом можна вважати результатом "класного часопроводження" та спроб Ігоря дослідити улюблену музику, також "SUPER" є першою частиною майбутньої трилогії.

"Сам проєкт – це чисто фанові експерименти зі звуком, але бажано, щоб це могли слухати всі", – ділиться Ігор із Неформатом.

Всю музику Ігор записав удома, а вокал – на студії неподалік Львова. Зведенням звуку займався продюсер Ярослав Целуйко, власник студії Jaro Sound, із яким Ігор співпрацює з першого альбому Somali Yacht Club. Оскільки це суто домашній проєкт, створений під час карантину, жодних репетицій не було:

"Це був 2020 рік – часу було багато! В альбомі є і прог заради прогу, і постпанк, і постхардкор, і навіть дум зі вкрапленнями неопрогу. Музика робилася, щоб я міг нарешті втамувати цікавість – а як такий ефект зробити, а як такий, а чому це качає, а це – ні."

Обкладинку альбому – кадр, який зробила дівчина Ігоря в їхньому улюбленому місці для прогулянок, ідея та оформлення належать їй. Направду, саме обкладинка і визначила, випадково, майбутню назву альбому:

"Спочатку альбом мав називатися "Eternal Confusion", але чомусь на екрані з’явилося велике слово "SUPER", яке навіть не влізло в зображення. Мені настільки це сподобалося, що я відразу вирішив перейменувати альбом на "SUPER", тоді ж я придумав назву для двох інших (ред. – майбутніх) альбомів – "PINK" та "MOON". Тому власники усіх трьох релізів зможуть зібрати повну назву проєкту й, за класикою жанру РПГ, отримати +10 до класності."

Super Pink Moon – новий сольний проєкт Ігоря Пришляка, вокаліста та гітариста стоунер-гурту Somali Yacht Club, що базується на експериментах зі звуком. Наразі в дискографії проєкту є один повноформатний альбом "SUPER" – перша частина майбутньої трилогії.

Super Pink Moon у мережі:

https://www.facebook.com/Super-Pink-Moon-100384491927090/
https://www.youtube.com/channel/UCmWOmlbxU-agOP7MeQoDHvA
https://superpinkmoon.bandcamp.com/

Обкладинка – кадр із відео виконавця

- [ Neformat.com.ua ]

Юлія Лихотвор, засновниця та єдина учасниця сольного блек дум-проєкту Sidus Atrum, стала резиденткою андеграундного лейблу Kvlt und Kaos, який спеціалізується на блек/дез/дум- та треш-металі виключно.

Перший альбом виконавиці, що називається "Cold Silence"(2019), вийшов лише у цифровому вигляді на українському лейблі Loneravn Records. Згодом Юлія помітила, що у слухачів Sidus Atrum є запит на мерч і вирішила задовольнити цю потребу із випуском майбутнього альбому.

"Під час пошуків лейбла для нового альбому, я думала про те, як було б чудово зробити всілякі цікаві штуки в плані мерчу. Зрештою, я знайшла Kvlt und Kaos Productions. Мені дуже сподобалось те, що я побачила на сторінці їхнього магазину, і зараз ми вже обговорюємо можливі варіанти та дизайни для представлення моєї творчості", – розповіла Юлія Неформату.

Вже на новому лейблі Sidus Atrum готує до виходу свіжий альбом – "Spiral Of Life". Його вихід заплановано на березень наступного року. За словами композиторки, ця робота значною мірою відрізнятиметься від попередньої:

"Цей альбом буде глибшим, атмосфернішим, з більшим поєднанням різноманітних стилів, хоча основними складовими залишаться black та doom."

У записі альбому брали участь декілька гостей: Сергій Лихотвор (Sad Alice Said), який допомагав з аранжуваннями, та Daniel Neagoe (Clouds), котрий записав вокал для однієї з пісень.

Поки можна пригадати, як звучав попередній альбом

Невеличкий інсайд: у перспективі розглядається ідея перетворення Sidus Atrum на гурт, який своєю присутністю може доповнити Сергій Лихотвор. А тим часом one-woman-project вже працює над кількома синглами, один із яких, за словами Юлії, буде досить експериментальним і може визначити подальший напрямок розвитку проєкту.

Sidus Atrum – one-woman-проєкт Юлії Лихотвор, який випускає музику у жанрі блек дум та був започаткований у 2015 році. Наразі під іменем Sidus Atrum вийшов один повноформатний альбом "Cold Silence"(2019) та сингл "Ghost song – Lullaby of the lost"(2020). Основна мета проєкту – виразити власні ідеї, почуття, емоції та поділитися досвідом зі слухачами. Кожен альбом має певну концепцію, це своєрідна подорож, під час якої відбувається розвиток і перехід на інший рівень буття.

Sidus Atrum у мережі:

https://www.facebook.com/sidusatrumpage/
https://sidusatrum.bandcamp.com/music
https://www.youtube.com/c/SidusAtrum/featured

Фото обкладинки – надала виконавиця

- [ Neformat.com.ua ]

Дев'ятого грудня вийде спліт із чотирьох треків, який записали дві метал команди – Обрій та Terrorscum. Сингл "Чорна смерть" гурту Обрій з нього вже доступний для прослуховування.

"Ми загалом фанати сплітів, але зараз цей формат непопулярний в Україні, до того ж далеко не всі погоджуються взяти участь у подібних ініціативах. Та все ж, коли ми дізналися, що наш барабанщик Петро грає в новому гурті й це жанрово близька до нас музика – одразу запропонували хлопцям записати спліт, а вони погодились", – поділився вокаліст Обрію Микола Мага із Неформатом.

Музиканти швидко порозумілися й оперативно записали та звели свої треки. Гурт Обрій взагалі записав барабани ще взимку – для майбутнього альбому і для цього спліта відповідно. Технічні обов’язки, зведення та мастеринг, лягли на Дмитра Бастанова.

Сингл "Чорна смерть" Обрій присвятили середньовічній епідемії бубонної чуми, і загалом тематика спліта будується навколо подібного. 

"У часи ковіду цікаво було зазирнути в минуле і згадати одну з найстрашніших епідемій в історії людства."

Обкладинку, як це вже звично, створив Ярослав Гроб, який співпрацює з Обрієм тривалий час. Згодом спліт з’явиться на дисках, які випустять Trismus Records i Neformat family, та на касетах від Surrogate rec.

У планах Обрію відвідати з концертами Дніпро, Київ, Львів і Одесу вже у лютому, а також завершити написання альбому до кінця цієї зими. Реліз ще незавершеної роботи гурт мітить на осінь 2022.

Обрій – ужгородський дез-метал гурт, створений у 2013 році. Дискографія нараховує два мініальбоми, лайв, спліт з Soulrest, збірка за участі вокаліста True Tough, та декілька синглів. На звучання гурту вплинули такі колективи як Bolt Thrower, Morgoth, Asphyx, Mangled Tosos, Gorefest тощо.

Terrorscum – новоутворений дез / треш метал гурт із Києва. Спліт з Обрієм буде їхнім першим релізом.

Обрій у мережі:

https://obrij.bandcamp.com/releases
https://www.facebook.com/obriymetaluzh
https://www.youtube.com/channel/UCjQvt6W9SSXlbMknsrLxOwA
https://www.instagram.com/obrij_metal/

Terrorscum в мережі:

https://www.facebook.com/Terroscum

Обкладинка – 

- [ Neformat.com.ua ]

Сьогодні виконавиця електронної музики Ханна Свірська випустила свій дебютний сольний ЕР "Shepit" на лейблі Система.

Сама Ханна представляє цей мініальбом як експеримент з осучаснення традиційного звуку нью-ейдж, ретроспективу та пошук оригінальних текстур.

"Головною темою мініальбому стала втома від соціальної вагомості. Це такий собі флешбек до 70-х, коли не було телефонів і вільного доступу до інтернету. Зрештою, жага лайків втрачає свою цінність, якщо ти просто не почуваєшся добре на самоті. Немов блукаючий лісом Трістан, який у всьому бачить обличчя коханої, але, через свій затуманений розум, ніколи не зможе з нею бути", – розповідає Ханна у пресрелізі.

Згадка про Тристана тут не випадкова, адже лірика заголовного треку "Shepit" побудована на поемі Лесі Українки про Трістана та Ізольду "Ізольда Білорука".

Над треками працювали відразу два звукорежисери – Нікіта Мєкалін та Євген Касіан, учасник гурту Kurs Valüt. Останній заспівав разом із Ханною у треці "Element", там же можна почути співи семирічної сестри Ханни.

"Основні вокальні партії для треків "Inshe" та "Shepit" я записувала одного літнього вечора на віддаленій лісовій галявині Труханового острова. Для запису використовувала мінімальний софт: мікрофон SHURE BETA 58A, ноутбук та звукову карту. Це була моя перша практика запису на відкритому повітрі – доволі цікавий досвід", – розповіла Ханна Неформату.

Обкладинкою став результат колаборації візуальних митців Олексія Уточкіна та Ульяни Карпенко. Також Олексій став режисером та оператором відео до головної однойменної пісні альбому "Shepit".

 

Важливим також є відео до треку "Inshe", оскільки це перша режисерська робота Ханни, де вона також використала кадри, відзняті на дрон з узбережжя Болгарії її приятелем.

Наразі Ханна разом з Андрієм Куніним працює над новим синглом їхнього спільного проєкту Тунелілісу (Tunelilisu), його очікуємо наприкінці року. Окрім цього, виконавиця планує самостійно створити ще один кліп до треку "Mono".

Hanna Svirska – сольна електронна виконавиця, а також учасниця електроакустичного дуету Tunelilisu, створеного у 2020 році. У дискографії сольного проєкту Ханни вже є сингли, а "Shepit" – її дебютний мініальбом.

Hanna Svirska у мережі:

https://www.facebook.com/HannaSvirska/
https://www.instagram.com/hanna_svirska/
https://soundcloud.com/hanna_svirska

Фото обкладинки – надала виконавиця

- [ Neformat.com.ua ]

Київський grindcore/powerviolence гурт презентував альбом "#Your only offline friend".

"Концепція альбому стосується сучасних засобів комунікації та всіх проблем і курйозів, з ними пов’язаних. Тексти про віртуальний секс, інстаграмні сторіз, фейсбучик, срачі в соцмережах, підміну справжніх знань фейками і тд. Усе приправлено щедрими нецензурними висловлюваннями та цинічним стьобом", — розповів у коментарі нашому виданню вокаліст гурту Old.

Матеріал створювався упродовж 2018–19 років. Альбом записували на студії київського brutal death metal гурту Fleshgore. Серед особливостей запису музиканти виділяють накопичення ударних, яке вони робили на магнітну стрічку.

На обкладинці зображений динозавр, який з’являється у Google Chrome, якщо виникають проблеми з під’єднанням інтернету.

"Попри те, що в тебе у віртуальному обліковому записі може бути просто божевільна кількість друзів та фоловерів, як тільки з’являються справжні проблеми та зникає інтернет, усі віртуальні друзі зникають і твій єдиний "друг" в офлайні — маленький динозаврик, що стрибає. Ти залишаєшся — віч-на-віч зі своїми проблемами", — додає музикант.

Наразі повністю готова нова "програма" "Antitotalitar", яка буде записана із новими учасниками. Наступного року Statist запишуть триб’ют-ЕР у фірмовому стилі, але невідомо, на які гурти. Найближчим часом почути гурт наживо ви можете в Києві 26 грудня у Теплому Ламповому.

Нагадуємо, раніше ми писали про спліт-альбом Statist та американського grindcore проєкту Junko Furuta.

Також на сайті є декілька текстів про гурт:

Statist — київський грайндкор/павервайоленс гурт, створений у 2018 році. Дискографія нараховує один мініальбом, демку та промо-реліз. Серед інфлуенсерів музиканти вказують Yacopsae, Hellnation та Christcrusher.

Statist у мережі:

https://www.facebook.com/Statist2018
https://www.youtube.com/channel/UCOi8Ty38xqT5qH61k79dBsw
https://statist.bandcamp.com

Фото надані гуртом

- [ Neformat.com.ua ]

Новостворений гурт Velja, що грає прогресивний / хаотичний метал, днями випустив свій перший мініальбом під назвою "Modern Disbalance".

Альбом насичений чіткими образами та питаннями, а музика гурту – це хаотичні гітари, ламані розміри й екстремальній жіночий вокал, що подекуди переплітається з мелодійними партіями.

"Кожне слово і кожен образ в альбомі зосереджені навколо споконвічних питань, які Людина, опинившись на роздоріжжі життєвого шляху, неодмінно ставить собі: "хто я?" і "ким я стану, зробивши цей вибір?", – розповідає Неформату вокалістка гурту Стася Армандар'ян.

Альбом був записаний протягом літа-осені цього року в різних місцях – барабани гурт записав на студії AVSound, а гітари та бас – вдома під супроводом їхнього ж гітариста Дані Ільчишина; вокал був записаний на студії Kaska Records. Звів "Modern Disbalance" Дмитро Герасимов (Dmitry Kim). Також порадами допомагав Макс Мортон.

"Що стосується підходу, який я використовую при написанні лірики, то тут все просто: ми або відразу знаємо про що буде пісня, або не знаємо – тоді в процесі роботи над піснею образи починають затоплювати мій мозок і я вже сплітаю побачене в єдине полотно", – додає Стася.

Так за кожною композицією альбому стоїть конкретна історія. Наприклад, композиція "Ouroboros", за словами музикантів, розповідає про жагу до влади та циклічність історії:

"Герой, скинувши свого батька з трону, впивається розкішшю, могутністю, та забуває, яким шляхом він його отримав, і одного разу, обійнявши свого сина, він стає жертвою. Кожен із них зробив свій вибір."

Обкладинкою альбому стала світлина, яку зробив гітарист гурту Данило під час відпустки.

"Фото зроблене всередині Діктейської печери на острові Крит. У цій печері, згідно з давніми міфами, народився сам Зевс. Я не мав наміру сфотографувати щось саме для обкладинки, але це фото сподобалося нам всім, тож і стало обкладинкою альбому. Інколи рішення з'являється саме собою звідти, звідки його не чекаєш", – розповів Неформату Данило.

У планах гурту презентація "Modern Disbalance", яка відбудеться вже 3 грудня у Volume Club. Пізніше музиканти хочуть здійснити тур Україною, після чого одразу ж почнуть роботу над новим матеріалом.

Velja – гурт, що базується в Києві, але був народжений у трьох різних містах – Харкові, Києві та Макіївці у різні роки. Колектив об’єднався у столиці у 2020 році. За плечима музикантів три сингли: "Fluctuate", "A suite For an Ugly Trombone" та "Rigor Mortis", який увійшов до ЕР "Modern Disbalance". Також Velja вже зняли два кліпи.

Склад гурту:

  • Стася Армандар'ян – вокал
  • Кім Кирило – гітара
  • Даня Ільчишин – гітара
  • Ігор Шнуренко – бас
  • Іван Корнієнко – барабани

Velja в мережі:

https://www.facebook.com/veljaband/
https://www.youtube.com/channel/UCKtIMOSVtykI8ZZQ2NKgIVw
https://veljaband.bandcamp.com/music

Фото – Bandcamp гурту 

- [ Neformat.com.ua ]

Протягом листопада подільський бар "Хвильовий", а також клуб на Кирилівській та Closer, страждають від нападів праворадикалів. Останні активні події відбулися цими вихідними. 

"Сьогодні (ред. 26 листопада), після трьох тижнів бездіяльності правоохоронних органів та продовження погроз в сторону бару від невідомих, трапився фізичний напад на наш заклад та працівників. О 18:39 до входу в бар підійшли 3 невідомі і залили двох охоронців сльозогінним газом. Одразу до воріт підбігли ще 12 незнайомих людей та забігли у двір Хвильового. Охоронців по спині та руках били телескопічними кийками і перешкоджали пересуванню всередину бару.

В приміщенні бару було близько 15 відвідувачів, троє діджеїв з Берліну та команда ще 3 чоловік. Бармени встигли закрити двері на ключ, але двері почали виламували. Відвідувачі тримали двері, щоб невідомі не потрапили всередину.

В цей час у дворі почали ламати меблі, частинами меблів та телескопічними кийками вибивати вікна та скляні двері в приміщення. В дірки у вікнах та дверях полетіли газові балони зі сльозогінним газом. Частина відвідувачів та команда заховались в колдрумі та туалетах, щоб не вдихати газ, інша частина продовжували тримати двері.

У дворі лунали крики "смерть під**ам", "white power", "достанем пид***сов". Відвідувачі та члени команди почали дзвонити в поліцію та викликали охоронну службу "Шериф". Коли всі вікна та двері були вибитими, невідомі вибігли з двору та зникли в невідомому напрямку. Весь інцидент тривав близько 5 хвилин. Невідомі покинули двір о 18:42.

Охоронна служба приїхала через 5 хвилин після того, як невідомі покинули двір. Поліція приїхала через 20 хвинин після закінчення інциденту і почала брати свідчення в очевидців", — йдеться на сторінці Хвильового.

Описане вище підтверджує відео з камер спостереження Хвильового та свідчення очевидців виданню The Village 

 

Як йдеться на офіційній сторінці Подільського управління поліції, за фактом цього нападу відкрите провадження по "хуліганці", окрім того, правоохоронці затримали 12 осіб, схожих на нападників. У справі триває слідство. 

Утім, варто зауважити, що це не перший випадок нападу на бар. Перший великий масовий інцидент трапився 6 листопада, коли натовп  людей прийшов під бар, заблокував вхід у двір, кидав димові шашки та петарди та розмальовував стіни зі сторони Верхнього Валу. Тоді ультраправий телеграм-канал "Катарсис" анонсував рейди "проти наркоманів" нічними клубами Подолу. Докладніше про це можна почитати у виданні Хмарочос

"Невідомі в той вечір блокували бар двічі. Перший раз — пів години, другий — близько трьох годин. Тоді на виклики та заяви в поліцію приїхала одна патрульна машин, поліцейські стояли поруч та спостерігали за всім, що відбувається. Жодної протидії невідомим поліція не чинила.

Після 6 листопада в бар ще кілька разів приходили невідомі. 9 листопада вони забігли у двір в робочий час бару та розмалювали стіни гомофобними та расистськими закликами. Протягом тижня ще кілька разів група людей від 10 до 20 людей підходили та від 5 до 20 хвилин блокували роботу бару", — йдеться у тому ж дописі Хвильового

У Хвильовому наголошують, що три тижні поліція ігнорувала заклики про допомогу попри численні звернення, а тому сьогодні, 29 листопада, о 18:30 всіх небайдужих до ситуації на Подолі закликають прийти під будівлю МВС (вул. Академіка Богомольця, 10), щоб звернутися до міністра Дениса Монастирського та керівника київської поліції Івана Вигівського. Вимоги протестувальників є наступними:

1. Звільнити та притягнути до відповідальності голову Подільського управління поліції Павла Василенка за бездіяльність та покривання злочинності.

2. Публічно звітувати за справами, які наразі відкриті. Зокрема й щодо невідомих нападників на "Хвильовий" 26 листопада.

3. Публічно презентувати системний план відновлення безпеки у Києві, та на Подолі зокрема. 

Протест, як наголошують організатори, пройде без політичних гасел, але вітаються саморобні плакати та інші мирні творчі прояви на тему основних закликів і вимог акції.

Більше інформації про акцію, а також правила безпеки шукайте у зустрічі в Фейсбуці, або ж слідкуйте за оперативним розвитком подій на Телеграм-каналі "Вісник Подільского Пиздецю".

Насамкінець варто додати, що у Києві у травні вже проходив масовий протест проти поліцейського насильства, і саме на Подолі. Тоді "останньою краплею" стало затримання із застосуванням сили музиканта Дмитра Бугайчука. 

 

На обкладинці фото з Фейсбук-сторінки Хвильового

- [ Neformat.com.ua ]

Минулого тижня столичний інді-гурт Zetetics випустив свіжий альбом "Cold Star", вихід якого затримувала пандемія.

Цього разу реліз став проривним для вокалістки гурту Ліки Бугайової – більшість інструментальних партій та повні аранжування альбому вона написала сама.

"Цей альбом більш електронний і, насправді, ми завжди хотіли прийти до такого звучання. Щодо концепції і ставлення до запису — здається, що це якраз альбом, на якому ми знайшли характерні для нас речі і стали собою, не озираючись ні на кого", – ділиться Ліка з Неформатом.

 

Загалом, як йдеться у пресрелізі гурту, центральною темою альбому стала світла любовна ностальгія, особисте очищення, присвячене найсвітлішому, що є всередині нас. Робота над "Cold Star" йшла протягом двох років. Звукорежисер альбому – Сергій Добровольский, який працює із Zetetics з часів їхнього другого альбому.

"У Ліки із Сергієм якийсь особливий зв’язок творчий. Крім того він неймовірний музикант, який грав у кращі часі з Іриною Білик, тощо. Неймовірного музичного мислення і педантичності людина", – додає креативний продюсер гурту Олег Тетерятник.

Обладинку альбому зняв на плівку кінооператор Ілля Максименко, близький друг музикантів. А сама ідея обкладинки належить Олегу Тетерятнику.

"Ми хотіли отримати кадр, який балансував би між трактуваннями слова "зірка": між зіркою на сцені та зіркою із космосу. Це холодний кадр, на якому не видно обличчя Ліки, хоч силует і впізнаваний для тих, хто слухає нашу музику."

Зараз музиканти готують до виходу новий матеріал, його оприлюднення очікується навесні. Також гурт ділиться планами щодо змін свого  географічного курсу:

"На жаль, із англомовною лірикою ми не маємо в Україні стільки зворотнього зв’язку, скільки хотілося б. Тому ми націлені на країни, де така музика є популярною і актуальною. В нашому випадку це Британія, можливо, Бельгія. Ми чекаємо коли в інших країнах буде легше із пандемічними обмеженнями, щоб почати іншу сторінку свого шляху в ростерах європейських та західних талант-агенцій."

Zetetics – київський інді-рок гурт, який заснувала музикантка Ліка Бугайова у 2014 році. Наразі гурт випустив вже 5 повноформатних альбомів: "Finally I see" (2014), "Zetetic" (2015), "Unplugged" (2016) "11:11" (2019), "Cold Star" (2021), а також максісингл "Сіль".

Zetetics у мережі:

https://www.facebook.com/zeteticsmusic/
http://zetetics.band/
http://instagram.com/zeteticsmusic

Зображення обкладинки – надали музиканти

- [ Neformat.com.ua ]

Нещодавно вийшов дебютний ЕР "Emotional Tone" київської музикантки Марії Кебуладзе, яка творить під іменем KEBU. Мініальбом триває 12 хвилин, над якими Марія працювала два дні.

Робота багато в чому є символічною, оскільки її створення відбувалося у будинку, де жило 5 поколінь сім'ї Марії, вона грала на гітарі батька, а також писала альбом в оточенні близьких людей.

"Cтарий дерев'яний будинок, нуль шумоізоляції, стара батькова гітара, мій друг Василь Похильченко, з яким я вперше в житті виступала на сцені як сольна вокалістка близько 10 років тому, конденсаторний мікрофон, два дні та я. На записі можна почути багато нашарованих голосів – це просто мої вокалізи. Я не користувалася автотюном і це для мене, певно, досі якась принципова річ", – розповіла Марія Неформату.

Атмосферу запису можна відчути крізь це mood-відео. Його зняли в тому ж будинку на Русанівських садах, де й був записаний альбом. На фоні відеоряду можна почути саундтрек від дуету Wavewalkrs із яким співпрацює KEBU.

 

Звів альбом Олег Черенков, а правки вносив Юрій Водолажський, після чого, за словами Марії, альбом остаточно перетворився на такий, що має бути виданий. Стосовно тем, то музичний дебют KEBU присвячений чи не всьому емоційному спектру людини:

"Цей реліз про радощі й біль кохання, перші в житті містичні переживання безсмертя та безмежності душі, прохолодне й вологе повітря хвойного лісу та вранішні тумани пожовклих полів. І ще трохи про те, що не варто боятися відчувати, бути, казати, співати."

Обкладинкою альбому стала фотографія, яку зробив Юрій Водолажський, а оформив давній друг виконавиці Гліб Вернігоров.

"Той факт, що саме мій давній товариш зробив як обкладнику мого дебютного релізу та моє лого, так і обкладинку наступного релізу, що вийде вже 28 листопада, невимовно гріє моє серце. Крім того, фото робив мій коханий на березі моря і це мені здається досить символічним: музика про колишнє життя, а фото – з нинішнього, світлішого", – додає Марія.

У планах музикантки – творити. Наразі вона співпрацює зі вже згаданими Wavewalkrs та Артемом Басовим із проєкту Moove, разом вони готують до виходу спільний реліз.

KEBU – сценічний псевдонім Марії Кебуладзе, вокалістки з Києва. Найбільшою цінністю виконавиця вважає людей довкола, тому зазвичай створює музику в колаборації з іншими музикантами й продюсерами. Завдяки цьому музика проєкту поєднує в собі різні жанри та звучання.

KEBU в мережі:

https://mariakebu.bandcamp.com/releases
https://www.youtube.com/channel/UCGytSUmH7uNnWo88YW5JL2w
https://www.facebook.com/monokebu
https://li.sten.to/kebu_emotional_tone

Фото – Facebook виконавиці 

- [ Neformat.com.ua ]

Цього року львівське медіа Радіо Район запустило подкаст Muzoteka. Це шоу, де музичний нерд Макс Чухліб (який також пише для нас рецензії) разом із запрошеними гостями обговорює актуальні проблеми сучасної музики й унікальні явища світової сцени. 

"Радіо Район — це медіа, що займається формуванням культурного обличчя районів. Центр Львова давно має свій культурний код і міф, однак спальні райони завжди залишалися поза полем зору. Наше завдання — розвивати андеграундну культуру Львова й пояснювати мешканцям міста, що таке незалежне й неформатне мистецтво", — пояснив у коментарі Неформату Максим. 

Відповідно, Музотека — це відеоподкаст, сконцентрований на музичній культурі та покликаний привнести до музотеки глядачів багато якісних виконавців, альбомів і жанрів. Серед гостей подкасту вже були Анастасія Войтюк (Troye Zillia), джазовий виконавець Михайло Олійник (OLI Music), Степан Бурбан aka паліндром, Мар'ян Пиріг (Пиріг і Батіг), Дмитро Кумар (1914).

Нещодавно подкаст поповнився новим форматом - Muzoteka Special, у рамках якого його творці завітали до Котельні Руїн Бару, одного з нечисельних андеграундних концертних майданчиків Львова. Надалі у рамках Muzoteka Special висвітлюватимуться концерти виконавців, які приїжджають до Львова, й робитимуть про це відеорепортажі. Крім того, розповідатимуть про інші місця у Львові, які надають молодим виконавцям проявити себе.

 

Поки подкаст орієнтується суто на Львів і його райони, однак у подальшій перспективі планує вихід на всеукраїнську аудиторію.

І остання ініціатива Радіо Район, яка має запуститися вже наступного місяця, у грудні — формат онлайн-хвилі. Поки ресурс сконцентрований на зборі музики, однак пізніше, коли вже працюватиме радіо, будуть і прямі ефіри. Отож, зараз радіо задекларувало мету "стати прихистком для незалежних виконавців, яких ви не почуєте на звичному радіо чи музичних каналах".

"Головна ідея — у нас гратимуть незалежні українські виконавці (від найлегших до найважчих жанрів), яких не почуєш на пересічних радіохвилях. Щось між Радіо Субмарина й Радіо Рокс, але тільки для сучукрмуз виконавців", - додає Максим.

Радіо Район у мережі:

https://www.youtube.com/channel/UCYcKLtnuPdTK1CdUdwk3aeg
https://www.instagram.com/radio.rayon/
https://www.facebook.com/radiorayon

 

Фото надані героями новини

- [ Neformat.com.ua ]