Neformat Family: Foible Instinct

Українська грайндкор-сцена, в цілому, викликає більше асоціацій із порно- та копро-напрямками, ніж із соціально-політичними текстами . Плеяда команд на кшталт Vulvulator, Ebanath, Epicrise, Degradant, Глоток спермы сформувала повноцінну тенденцію. Всупереч їм, герої сьогоднішньої статті Foible Instinct  впевнено вписали своє ім'я у світову сцену грайндкору.

Початок

Гурт був створений наприкінці 2006 року у Києві чотирма друзями (з котрих вокаліст Євген і ударник Антон під спільним прізвищем Хоменко є також братами), натхненними ранніми записами таких команд як Nasum, Napalm Death, Terrorizer, Brutal Truth. Не найтиповішим чином перший склад був укомплектований одразу двома гітаристами: Андрієм Нібальзіним й Олександром Поляковим. Навесні 2007-го до них приєднався басист Влад Бжеський. У листопаді того ж року було записано дебютне демо "Kill Your Emotion", одна пісня з котрого потрапила на компіляцію гуртів екс-СНД, яка розповсюджувалася разом із журналом "Антифашистский Мотив". Далі колектив розвинув активну концертну діяльність у межах країни.

 

Склад

Одним з ключових чинників успіху команди є стабільність учасників. Наших героїв протягом 10-річної кар'єри торкнулася лише одна кадрова зміна: у 2011-му гурт залишив басист Влад. Потім гітарист Олександр просто замінив вибулого і гурт залишався цілком укомплектованим квартетом до самого припинення діяльності.

 

Дискографія

Більш ніж багата, як для вітчизняного андеграунду. З 2007 по 2016 роки команда презентувала стабільно по 1-2 релізи на рік.У результаті назбиралося: 

— 7 спліт-альбомів з американськими грайндкорщиками Laughing Dog (2009), Archagathus (2010, вишенька на торті поціновувача mincecore з Канади), ShugardaddY & Shotgun Justice (Росія, грайндкор, 2010), колегами з українського грайндкору Skruta та сладжу Forever Wasted (2011), Plague Rages (Бразилія, грайндкор, 2012), грандами українського (Dan Stark, 2015) і британського powerviolence (Krupskaya, 2016).

— 5 демо/промо, з котрих "False Grindcore Must Die" 2008 року стало базою для футболок FI.

— 2 EP: "Age of Machines" (2013), який видав на касетах No Name label, а пізніше на CDR – Weecorn Records; і концептуальний "Grindcore Superstar" (2014), присвячений трагічно загиблому в 2004 році Міешко Таларчику з Nasum, Genocide Superstars, Krigshot та багатьох інших. На зазначені гурти у релізі наявні кавери.

Перший зі згаданих вище міні-альбомів музиканти іноді позиціювали як повноформатний альбом, що явно нагадує історію з "Hate, Fear and Power" авторства треш-металістів США Hirax 1986 року (там гурт аналогічно називав повноформатником реліз на 8 композицій тривалістю неповних 17 хвилин).

 

Концерти

Ще більш щільно, ніж записами, гурт займався виступами. Для повного занурення рекомендується пірнути на сторінку last.fm. Назву лише невелику вибірку:

  • фестиваль "Зверовидение-2008" у Києві з батьками нінтендокору Horse the band у якості хедлайнерів
  • Neformat.com.ua 5 years fest! (2009) за участю Шелест Запахов, +\-
  • київський Crash Test Festival 2012 (відзначилася видатна нідерландська трешкор-формація Vitamin X, Ai Laika! та інші)
  • Trismus Festival 2012 в Ужгороді з угорцями Do You Think I Care? та Youth Violence, а також вкотре разом із Deathbiter та однією з небагатьох кросовер-треш команд України Lärva
  • розігрів Napalm Death у рідному Києві (2013)
  • фестиваль UzhGoreRot 2013
  • Zpcore Fest (2014) за участі Бригадир, Adharma, Backchat
  • Burn the Scene for Fun 7 (Alinda, Blodørn, Bong Rips)

 

Завершення кар'єри

У 2016 році гурт припинив активність. На його місці виникли Warningfog, що виконують грайндкор із більшою кількістю фрагментів сладжу, ніж у Foible Instinct. У склад перейшли майже всі учасники "фоіблов": брати Хоменко — на вокал Євген і Антон на ударні відповідно, а Олександр Поляков цього разу вже змінив бас на гітару.

 

Участь в інших гуртах

Андрій Нібальзін (гітара) також грав у Deathbiter (активна у 2011-2015 трешкор\протограйнд-команда) та Getcold (powerviolence-формація з релізами за 2013-2014 роки). Олександр Поляков (бас) грав у Crackpot і Murder (піонери українського d-beat із 2006-го). Ну й абсолютним чемпіоном тут є Антон Хоменко (ударні). Він також був чи ще є учасником команд Bomg (один з найвідоміших стоунер дум гуртів країни), Skruta, GAZ-66 Intrusion (powerviolence-проект музикантів із Vulvulator), Deathbiter, Getcold, Stinx. Чергове підтвердження гіркої правди про те, як бракує сцені добрих ударників і, в підсумку, одному доводиться грати у декількох складах.

12304550_942894619098037_43427672016067732_o

 

Foible Instinct у соцмережах:

https://www.facebook.com/foibleinstinct/
https://foibleinstinct.bandcamp.com/

Раніше в рубриці: https://www.neformat.com.ua/neformat-family

Neformat.com.ua ©