Новости

Англійський лейбл Flaming Pines, який вже давно співпрацює з дніпровським ембіент проектом Gamardah Fungus, цього року планує випустити окрему збірку треків українських виконавців.

Куратором цієї компіляції експериментального звучання став Ігор Ялівець, учасник Gamardah Fungus.

Треклист:

1. Alla Zagaykevych - Voice/Way 08:21
2. Heinali - Partita For Two STOs
3. Monocube - Hortus Amoris
4. Gamardah Fungus - Memories
5. Endless Melancholy - Isolation
6. Ujif_notfound - Noi_Cht1056
7. Andrey Kiritchenko - Flux 05:56
8. Kayak - Astra
9. Motorpig - Craving
10. r.roo - Far Far Away From You
11. Submatukana - Thunderstorm 06:52
12. Kadaitcha - Salt

"Ідея створення цієї компіляції витала у повітрі та у наших розмовах з Кейт Карр протягом декількох років. Випустивши деякі альбоми Gamardah Fungus на Flaming Pines, ми були раді помітити, що слухачі та музичні журналісти в усьому світі зацікавилися авангардною електронною музикою України.

Однією з головних якостей нашої сучасної немейнстрімової сцени є її згуртованість, знайомство один з одним і дружні стосунки майже всіх художників між собою, попри те, що країна досить велика і в ній є багато нової цікавої музики сьогодні.

Ми, безумовно, фізично не могли вмістити велику кількість аудіоматеріалу на одному компакт-диску, тому повинні вибрати лише 12 треків, звукова естетика яких близька за духом лейблу. Тому ми спробували представити тут найширший діапазон музикантів: від найдосвідченішого професіонала Алли Загайкевич, до наймолодших виконавців, таких як Motorpig.

Отже, це Kaleidoscope. Коротка і далеко не повна компіляція експериментальної музики, написаної звуковими артистами, які живуть і працюють в Україні сьогодні. Її основною метою є представлення та привернення більшої уваги до сучасної музики в Україні, яка активно розвивається протягом останніх кількох років, попри економічні труднощі та війну в нашій країні",- йдеться у вступному слові від Ігоря Ялівця.  

Головну обкладинку для компіляції, що характеризує єдність і взаємозв'язок між нашими дуже українськими музикантами, намалювала молода українська художниця Аліна Гаєва.

Нагадаємо, останній альбом Gamardah Fungus записали в Індії, а вийшов він у листопаді минулого року. Почитати рецензію на LP "Crossing The Wasteland" (2018) можна за цим посиланням. 

Проект Gamardah Fungus сформований у 2009 році в Дніпрі саунд дизайнером Ігорем Ялівцем і гітаристом Сергієм Ягодою. Якщо занурюватися в термінологію, то в опусах Gamardah Fungus можна почути drone ambient, dark jazz, експерименти з електроакустикою та авторські польові записи. На сьогодні гурт має чимало релізів, відеокліпи та значний список творчих колаборацій з різними музикантами, режисерами, художниками, письменниками тощо.

Прочитати рецензію на реліз "Herb and Potions" (2016) можна тут.

Gamardah Fungus у соцмережах:

Bandacamp: https://gamardahfungus.bandcamp.com/
Facebook: https://www.facebook.com/GamardahFungus
Soundcloud: https://soundcloud.com/gamardahfungus
Vimeo: https://vimeo.com/gamardahfungus

- [ Neformat.com.ua ]

Львівський музикант Артем Бемба, котрий також є учасником гуртів Sealand Airlines та Sherpa The Tiger, днями представив слухачам свій новий альбом "Games On A Tree". Це вже другий повноформатник виконавця після випущеного наприкінці січня альбому "Agalma".

"Ігри На Дереві" - це 75 хвилин фортепіанної імпровізації, створеної для чогось на зразок кінематографічної медитації або фільмо-мріяння", - пояснює Артем Бемба.

Музикант також додає, що його альбом "Games On A Tree"  може бути чудовим фоном для своєрідного фільмо-мріяння. Раніше він уже випустив власну кіно-медитацію на основі першого треку "Персонаж (The Character)". 

Музикант записував увесь реліз самостійно на домашній студії у Львові протягом червня 2017 - липня 2018 року.

Альбом "Games On A Tree" уже доступний на популярних стрімінгових платформах. 

Артем Бемба у соцмережах:

https://artembemba.bandcamp.com/album/agalma
https://www.facebook.com/artembembamusic/

- [ Neformat.com.ua ]

Харківський хардкор гурт Knifeman та київські треш-металісти Zombie Attack  анонсували дати найближчого європейського туру. Обидва гурти вже мають довід виступів за кордоном, зокрема у рамках турів. 

Наприкінці травня колективи розпочнуть новий тур Європою, у рамках якого відвідають Білорусію, Естонію, Литву. Латвію та Польщу. Завершиться тур 9 червня концертом в Києві.

Дати туру:

 • 30.05 Чернігів
 • 31.05 Мінськ
 • 1.06 Естонія TBA
 • 02.06 Таллінн
 • 03.05 Рига
 • 04.06 Латвія TBA
 • 05.06 Литва TBA 
 • 06.06 Гродно
 • 07.06 Люблін
 • 08.06 Україна TBA 
 • 09.06 Київ

Наразі музиканти також намагаються закрити кілька "дірок" у турі, а саме в Естонії, Латвії та Литві та потребують ідей, контактів або ж поради щодо того, як це зробити. У тур вони їдуть з повним беклайном на стандартних DIY умовах. 

Почитати, як безвіз вплинув на музичний туризм українців можна за цим посиланням

Гурт Knifeman виник влітку 2013 року у Харкові. Свою назву колектив узяв із пісні гурту The Bronx. Як розповідають самі музиканти натхнення знаходять у таких виконавцях, як Black Breath, Enabler, Greenery, Converge, Oathbreaker, Coliseum тощо. Спочатку це був one-man band проект, який випустив двопісенне демо, але згодом колектив поповнився двома учасниками з Blodørn й X-Box Murder. На рахунку колективу повноформатник "ÖZMEIN" та ще кілька дрібніших релізів. 

Дізнатися більше про гурт ви можете із нашого інтерв'ю: Knifeman: Люди чуть не убивали друг друга – бесконечная "куча мала".

Knifeman у соцмережах: 

https://knifemanband.bandcamp.com
https://facebook.com/knifemanband
https://vk.com/knifemanband
https://soundcloud.com/knifemanband

Zombie Attack - київський Thrash Metal гурт, який розпочав діяльність у 2010 році. На їх рахунку міні-альбом "Dead & Drunk" (2011) та повноформатник "Through The Circles of Hell" (2014).

Zombie Attack у соцмережах:

http://zombieattackthrash.bandcamp.com
http://vk.com/zombie_attack
https://www.facebook.com/ZombieAttackUkraine/

- [ Neformat.com.ua ]

20 квітня у клубі Bingo відбулося змагання серед українських метал-гуртів за можливість взяти участь у найбільшому світовому конкурсі Wacken Metal Battle. Переможцем став хмельницький гурт Чумацький Шлях (CH.SH).

Почитати рецензію на Чумацький шлях — Тисячі років (2018) можна за цим посиланням

У національному фіналі W:O:A Metal Battle Ukraine 2019 Чумацький Шлях (CH.SH) змагався за перемогу ще з сімома гуртами й ось як розподілилися бали жюрі:

 • Чумацький Шлях (Folk metal) - 48
 • Karna (Metal) - 41
 • Mirium (Melodic / Symphonic Metal) - 38
 • Scarleth (Melodic Modern Metal) - 36
 • The Blast (Explosive Groove Metal) - 35
 • Onaway (Hard Rock) - 34
 • NordflØw (Melodic Rock / Metal) - 22
 • Firebringer (Alternative metal) - 21

Жюрі оцінювало виступи гуртів за десятибальною шкалою. У його складі були: 

- Максим Владіміров - Керівник проектів з організації рок-концертів в Україні (Die Apokalyptishen Reiter, Tarja, Helloween).
- Михайло Друченко - Музичний продюсер, видавник, засновник рекорд-лейблу "Країна Мрій"; організатор фестивалю “Рок-Січ"; промоутер (Tiamat, Pain, Helltrain, Clawfinger, Mathias Lodmalm Of Cemetary).
Андрій Тостоган - Учасник організаційних комітетів фестивалів Wacken Road Show-2008, Global East 2009-2011, Carpathian Alliance 2012-2016, Doom Over Kiev-2009-2012 та ін.
- Андрій Шерстюк - Концертне агентство "Крылья". Організатор ряду концертів, зокрема: Samael, Finntroll, Cannibal Corpse, Amon Amarth, In Extremo, Nightwish, Lacrimosa, Children Of Bodom, WASP та ін.
- Alex Clash – Учасник організаційного комітету Global Promotion та фестивалю Carpathian Alliance Metal Festival Open Air 2012-2017; організатор ряду тематичних концертів Black Sacrament та інших; музикант, лідер гурту Black Union (Atmospheric/Depressive/Post-Black Metal), в минулому - гітарист гуртів S.I.L.K. (Alternative/Nu-Metal) та Сльоза Правди (Gothic Doom/Death Metal); відеооператор, фотограф, музичний критик.

Переможець W:O:A Metal Battle Ukraine Чумацький шлях тепер перейде до Інтернаціонального Фіналу на Wacken Open Air, де представлятиме Україну серед десятків найсильніших метал-гуртів зі всього світу. Зрештою, журі відбере п’ять найкращих команд, які будуть нагороджені матеріальними та грошовими призами.

Нагадаємо, минулого року, гурт Motanka, переміг на Національному Фіналі міжнародного музичного конкурсу W:O:A Metal Battle. Згодом вони посіли друге місце у світовому фіналі W:O:A Metal Battle, що привабило увагу лейблу Napalm Records, з якими гурт згодом підписав контракт.  

Wacken Metal Battle стартував у 2003 році. З того часу, цей конкурс об'єднує на Wacken Open Air металеву сцену усього світу. На даний момент, до конкурсу приєдналися понад 40 країн. Такі країни, як: Канада, Мексика, Болгарія, Китай, Японія, США та багато інших увійшли до цієї всесвітньої мережі, щоб вибрати один, найкращий гурт, який буде представляти сцену їхньої країни на міжнародному фінальному турі Wacken Open Air у Німеччині.

W:O:A Metal Battle у соцмережах: 

http://www.metal-battle.com.ua
https://www.facebook.com/metalbattleukraine/

- [ Neformat.com.ua ]

Цього року вісімнадцятий фестиваль у серцевині площі Ринок набуває нового напрямку, кольорів та формату міської, вільної події. Вітер для Флюгерів Львова будуть відчувати та творити Дзиґа, культурна агенція Лінія Втечі та надійні звукові партнери FatSound.

Флюгери Львова у дворику Ратуші відбудуться 11-12 травня 2019 року.

11 травня, 14:00 День Флюгерів Львова. Велика денна програма — це дев'ять артистів та колективів різного жанру, які заповнять простір Дворику Ратуші.

Вже оголошені учасники:

 • казкове інді від кам’янець-подільських Zapaska
 • танцювальна повістка пост-індустріаьного Дніпра Kurs Valüt
 • відомі музиканти інді-сцени Львові із проектом MoonZoo
 • представник міської хіп-хоп ком'юніті Kickit - DJ Shon
 • львівська фольк-група із казковими жіночими голосами Torban
 • першовідкривачі та король і королева драм’н’бейс вечірок Львова Derrick & Tonika
 • досвід і молодість джазових експериментів від Belveder Jazz Sextet
 • магічна віолончель і приємний пошук у звучанні від Володі BEDZVIN

Новим на фестивалі буде інтерактивне представлення міських спільнот, які займаються розвитком культури у Львові в різноманітних її проявах. Це будуть, зокрема, арт-простір Soma. майстерня, магазин-майстерня Щось цікаве, майстерня-простір ЦЕХ, студентська галерея Це, diy-бренди VACHOKA і Ремаркет, вініловий стенд від Вініл Клуб інсталяції від Zelenew - лабораторія ресайклінгу та інші.Повний список учасників буде оголошений згодом.

11 травня, 23:00 Безсоння Флюгерів Львова. Новим акордом стане вечірка-шоукейс Безсоння Флюгерів Львова із локальною електронною музикою у підвалах монастиря Бернардинів — у Музеї Ідей. Її співорганізатори - представники міських спільнот, які займаються розвитком нічного життя Львова.

12 травня, 10:00 Прокидання Флюгерів Львова. Збережеться традиція Прокидання недільного ранку.
Цього року будити Львів будуть Mark Tokar Trio та Сестри Тельнюк.

Флюгери завершаться недільного обіду цьогоріч великою джем-програмою, яку координуватиме музична школа Vedel School - Школа Сучасної Музики, участь у ній можуть взяти всі охочі за попередньою реєстрацією. 

Абонемент на всі події Флюгерів коштує 250 гривень. Денний квиток - 200 грн. Безсоння: 150 грн. Прокидання: 150 грн. Квиток оберіть тут

Флюгери Львова – міський музичний фестиваль, який відбувається у дворику ратуші вже 18 років поспіль. Засновниками та незмінними організаторами фестивалю до цього року є Мистецьке об’єднання Дзиґа.

Подія у соцмережах:

https://www.facebook.com/events/418925705542789/

- [ Neformat.com.ua ]

3 травня у Києві відбудеться безкоштовний панк-івент "No Future!". 

Організатори No Future Ltd. зазначають, що вони горять ідеєю зробити автентичний панк-двіж під впливом першої та другої хвилі.

Лайн-ап складається повністю з київських гуртів і майже усі з них грають панк:

- Jesus Christ Golf Club 

- Podol

- Потерян Инспейс

- Komissiya 

- ХЛАМ

Відбудеться концерт у Києві 3 травня у Хащах (Петровська 30/34). Початок о 19.00, вхід безкоштовний. 

Соцмережі:

https://www.facebook.com/events/2266683840286327/
https://www.instagram.com/nofutureltd/ 

- [ Neformat.com.ua ]

Одеський колектив презентував новий сингл "Poisk" із майбутнього повноформатного альбому "Exwaves", який має вийти уже скоро, 30 квітня. 

Музиканти планують презентувати альбом "Exwaves" у рамках мінімального туру. 16 травня вони матимуть концерт у Києві за участі гуртів Станция Видеопарк, Больше Леса та Beruem. 25 травня майже у тому самому складі (без Больше Леса) почути новий альбом гурту зможуть і одесити. 

Нагадаємо, останнім релізом гурту був міні-альбом "Цветение Океана", який вийшов ще влітку 2017 року. 

Проект Ocean Bloom - це дует з Одеси, який утворили двоє музикантів: Євгеній Грицаєнко та Костянтин Желєв. Хлопці вже встигли мати чимало живих виступів та здобули хорошу репутацію у рідному місті. У своїй музиці гурт поєднує сучасне електронне звучання і музику 60-х років.

Почитати рецензію на Ocean Bloom - Цветение океана (2017) можна за цим посиланням.

Ocean Bloom у соцмережах:

https://www.facebook.com/oceanbloom8/
https://www.instagram.com/_ocean_bloom
https://www.youtube.com/channel/UCQUjOMgjHTJAVr2eZdGDTTw
https://soundcloud.com/ocean_bloom 

- [ Neformat.com.ua ]

Співачка Настя Шевченко у рамках свого нового проекту Стасік днями презентувала перший кліп на пісню "Ніж". Нову роботу дівчина описала вкрай лаконічно: "Привіт, мене звати Стасік, і сьогодні я співаю про те, що помирати від болю – не соромно".

"Мені 25 років, я учасниця бойових дій. Це не стосується пісні, але я хочу, аби люди знали, із ким вони говорять. Я заспівала, бо мені дуже потрібно поговорити з людьми навколо. Тобто моя пісня – не спроба "самовираження" чи "самозамилування на публіку", а конкретні речі, які я хочу сказати людям, і хочу бути почутою, – пояснює Настя. – Відчувати біль, страждати від нього не є ганебним, що ніхто не зобов’язаний приховувати біль. Іноді після сильного болю в особистості стається злам. З цим можна і потрібно жити", - розповідає дівчина у коментарі виданню The Village

Форму та сюжет кліпу запропонували режисерка Анна Бурячкова та операторка Свєта Апаріна.

Слова для пісні написала сама Анастасія Шевченко, а музику для неї створив Ігор Громадський. 

Прослухати та завантажити сингл "Ніж" можна тут:

iTunes: https://apple.co/2UEWXSY
Apple Music: https://apple.co/2v925zB
Soundcloud: http://bit.ly/2GtRBkU

Нагадаємо, попереднє відео Насті Шевченко – "Через хміль" – вийшло ще у листопаді 2016 року.

Стасік у соцмережах:

https://soundcloud.com/stasiksound
https://www.facebook.com/hardbride
https://www.instagram.com/hardbride/

- [ Neformat.com.ua ]

Laibach їде до Києва у рамках світового туру "Звуки музики". Тонни ексклюзивного звукового і світлового обладнання примножать враження від контенту, створеного для гурманів.

Класики індастріалу і прабатьки Rammstein ( "вони - Laibach для підлітків, ну а ми - Rammstein для дорослих", - погоджуються музиканти), словенці Laibach випустили за майже 40 років немислиму кількість музики, але не зменшують обертів і зберігають інтерес до експериментів.

У 1980 група Laibach створила свій перший проект "Червоні райони" (словен. Rdeci revirji), що кидає виклик політичній структурі міста того часу. Проект був заборонений ще до його відкриття за "неправильне і безвідповідальне" використання чорних хрестів Казимира Малевича, і група не змогла з'явитися на сцені.

Сам альбом "The Sound of Music" побачив світ 23 листопада 2018. Його ідея виникла у 2015 році, коли Laibach запросили з концертами в Північну Корею. На концерті в Пхеньяні група виконала кілька пісень з "Звуків музики", що було пов'язано з тим, що цей фільм добре знають і люблять в КНДР, а школярі часто використовують його для того, щоб вчити англійську мову. У підсумку в альбом потрапили такі номери з мюзиклу, як "My Favorite Things", "Edelweiss", "Do-Re-Mi" і "Maria", причому останній словенці переробили в "Korea".

Також до альбому увійшла інтерпретація корейської народної пісні "Arirang", яка вважається неофіційним гімном як КНДР, так і Південної Кореї. Ця пісня була раніше випущена синглом з нагоди історичного саміту Президента США Дональда Трампа і північнокорейського лідера Кім Чен-Ина.

Laibach справили величезний вплив на світову музику і розвиток жанрів індастріал і військовий індастріал.

Попередні концерти в Києві відбулися в 1998 році. 

Придбати квиток онлайн можна від 249  до 3 тисяч гривень. Відбудеться подія 12 листопада у Жовтневому палаці. 

- [ Neformat.com.ua ]

Bandcamp - інтернет-магазин музики, який є також платформою для розкрутки музикантів, пропонує останнім нові можливості. Йдеться про запуск нового сервісу, який має значно полегшити видання релізів на вінілі. 

як йдеться у прес-релізі компанії, продажі платівок на Bandcamp за останні п'ять років зросли на 600%, і щомісяця на сайт додаються ще 3,5 тисячі унікальних альбомів на вінілі. І все ж більшість нової музики не доступна на платівках. Тільки 9% альбомів, які продавалися на Bandcamp у 2018 році, запропонували вінілову версію, і тисячі з них розпродані та, мабуть, навряд чи будуть видані знову. Причина такої ситуації — і все зростаючих недоотриманих доходів виконавців — це те, що виробництво вінілу залишається непростим. Це дорога і ризикована справа, що може бути неймовірно трудомісткою, а особливо, якщо музиканти роблять це вперше.

Саме тому Bandcamp вирішив запустити власну ініціативу для розв'язання цих проблем. Це новий сервіс з виготовлення вінілів, який має спростити фінансування, виробництво та розповсюдження вінілів. Не маючи жодних авансів чи інвестицій, виконавець або лейбл можуть створити вінілові кампанії (щось на зразок краудфандингу) і починати приймати замовлення майже відразу. Як тільки вони досягають своєї мінімальної мети, Bandcamp друкуватиме їхні записи та відправлятиме замовникам. 

Нова послуга, за твердженням компанії, виключає ризик, оскільки замовлення фанів фінансує саме видання, а не виконавців чи лейбл. Вона також усуває труднощі, оскільки Bandcamp сам видаватиме записи, друкуватиме конверт і навіть відправляємо реліз до фанатів (включно з цифровими замовленнями). При цьому повний контроль дизайну та ціноутворення залишиться у виконавця, до того ж Bandcamp не отримуватиме авторські права на запис. Компанія додає, що їхній виробничий партнер має більш ніж 60-річний досвід роботи з вінілом, тому записи виглядатимуть і звучатимуть чудово.

Сервіс вінілів Bandcamp буде відкритий для всіх виконавців і лейблів цього року, але сьогодні вже можна оцінити чотири пілотні кампанії, які дають уявлення про те, що можливо реалізувати за допомогою цього сервісу. 

- [ Neformat.com.ua ]