Новости

Львівський punk rock гурт презентував нову композицію "Electorate" та відео на неї.

За словами музикантів, пісня була записана відразу після виборів чинного президента України, безпосередньо під час зйомки відео на студії Muzproduction під керівництвом Михайла Кравця.

"Це трек про наше реальне життя. Ти можеш думати, уявляти, спілкуватися з людьми зі своєї бульбашки, але все за тебе вирішить середньостатистичний електорат, який легко й невимушено споживає телевізор та шлак", — розповів у коментарі нашому виданню ударник і вокаліст гурту Богдан "Рамонич" Гринько.

Наразі гурт і працює над повноформатним альбомом, реліз якого заплановано на 2021 рік.

Бетон — львівський панк-рок гурт, що був заснований у 2017 році. Дискографія нараховує два повноформатні альбоми. Раніше учасники гурту брали участь у проєкті Абу-Касимові Капці. Актуальний склад:

 • Богдан "Рамонич" Гринько — ударні/вокал
 • Олег "Гуліч" Гула — бас/вокал
 • Андрій "Шпоп" Жолоб — гітара/вокал

Бетон у мережі:

https://www.instagram.com/betonbanda
https://soundcloud.com/banda-526919780
https://betonbanda.bandcamp.com/releases
https://www.facebook.com/betonpunknroll

- [ Neformat.com.ua ]

Кам’янець-подільський progressive metalcore гурт презентував дебютний альбом "Dogma".

Накопичення метаріалу почалося ще три роки тому. Упродовж 2018–2020 гурт записувався під керівництвом Andrew Rosinskiy. Гостею альбому є Kate Kate (Катерина Горобцова) з гурту Twelves.

"Dogma" — це альбом про боротьбу із собою, з депресією, страхом смерті, втратою. Люди будують догмати навколо цих понять, але це застарілий метод, який втрачає свій авторитет", — розповів у коментарі нашому виданню гітарист Євгеній Жигайло.

Над обкладинкою працював басист гурту, вебдизайнер Ілля Крень.

Creators — гурт із Кам’янця-Подільського, що був заснований у 2020 році. Раніше існували під назвою The Paints Of Past Memories. Дискографія нараховує один повноформатний альбом. Актуальний склад:

 • Сергій Голдибан — вокал
 • Сергій Стефанюк — ударні
 • Ілья Крень — бас
 • Жигайло Євгеній — гітара

Creators у мережі:

https://www.facebook.com/creatorsbandua/
https://creatorsua.bandcamp.com/
https://www.instagram.com/creators_ua/
https://www.youtube.com/channel/UCRtVG0reNs-NyH8TlwiO13g/

- [ Neformat.com.ua ]

Дніпровський лейбл сучасної української музики, створений учасниками митцівні Module, випустив перший реліз — альбом "Deconstruction", що поєднав представників різних жанрів – академічної музики, джазу, електроніки, інді.

"Одна з головних ідей проєкту — вирватися з жанрових умовностей та запропонувати музикантам із різним бекграундом створити на основі наших композицій свої. Одна з основних ідей, яку пропагує DZ’OB у своїй творчості — руйнування герметичності музичних тусовок та своєрідного перехресного запилення втілилась у цій збірці, але вже з іншими музикантами", — йдеться уі пресрелізі.

У проєкті загалом узяли участь понад 50 учасників, а до збірки потрапили:

 • Ujif_notfound. Георгій Потопальский — медіахудожник, музикант, працює в галузі електронної музики та візуального мистецтва. Співзасновник Photinus studio і першої школи new media art — BLCK BOX.
 • Яків Цвєтінський. Джазовий трубач, композитор, стипендіат програми ім. Фулбрайта, цьогоріч став учасником однорічної програми Focusyear Basel, Швейцарія
 • Олександр Маноцков. Академічний композитор, автор інструментальних та вокальних творів, опер, концертів, працює з просторовими інсталяціями, співпрацює з інді виконавцями (Стасік)
 • Станіслав Толкачов. Один із найвідоміших українських техно-продюсерів у світі. Його музика поєднує берлінський мінімалізм та класичне звучання детройтського техно.
 • Monotonne. Проєкт із Дніпра/Києва, основна музична ідея в якому базується на поєднанні простих композиційних форм та інтелігентного саунду.
 • Danylo Vinarikov Ensemble. Один із найактивніших колективів нового покоління української джазової сцени.
 • Symonenko. Автор техно, артист лейблу Nechto. Народився в Луганську, у сім’ї лікарів та музикантів, прокинувся електронщиком у Києві після своєї першої Схеми.
 • ХОССП / Sgt. Pepper's lonely hearts choir. Featuring Дмитро Строцев. ХОССП це хор, який поєднує традиції академічного виконання з любов’ю до класичного року та не тільки. Дмитро Строцев — відомий білоруський поет, мислитель, громадський активіст, автор багатьох поетичних збірок, куратор фестивалю "Памежжа" та керівник літературного проєкту "Минская Школа"

Окремими бонус-треками відзначилися МС Брехунець, Антон Байбаков та Kasai.

Над обкладинкою працював Олексій Бадін.

Нагадуємо, у нас є невеликий матеріал-ознайомлення із лейблом. Також, нещодавно учасники лейблу почали краудфандингову кампанію.

Dnipropop — дніпровський лейбл електронної та експериментальної музики, що був заснований у 2020 році. Наразі підписантами можна вважати гурти Kurs Valüt та DZ'OB.

Dnipropop у мережі:

https://www.facebook.com/dnipropop
https://soundcloud.com/dnipropop
https://www.instagram.com/dnipropop/

- [ Neformat.com.ua ]

Халепа — сольний проєкт вокаліста калуського інді-гурту Джозерс Сергія Воронова, який нещодавно презентував відео на новий трек "Блюз дірявого прапора".

 

"Це довготривала історія, про яку я думав давно, вона зовсім кіберпанкова та ніби з якоїсь фантастичної літератури. Тут я просто романтизую свій стрес та тривожність в агресивній формі "читки" — якщо це можна назвати хоч із якогось боку хіп-хопом — та видумую сюжети недалекого майбутнього. Халепа — це ж бо те, що сталося з усіма", — розповів у коментарі нашому виданню про свій проєкт його засновник Сергій Воронов.

Над усіма процесами Сергій працює самостійно у себе вдома. Біт для композиції "Блюз дірявого прапора" він створив на основі семплу з пісні "Велика Ріка Хень-Юань" знаного українського гурту з 90-х Цукор - біла смерть. Слова, які співає Світлана Няньо, музикант адаптував на слух. 

Над відео працював Ілля Латко, котрий раніше також зняв для проєкту відео "Інтро + Халепа". "Блюз дірявого прапора" знімався частково у метро Золоті Ворота ще до пандемії

"Під кінець зйомок до нас гигикаючи підійшов поліцай і спитав, чи не потрібна нам психологічна допомога — я ж кружляю з паперовим пакетом на голові, прямо як в пісні і йдеться", - додає Сергій

У майбутньому музикант планує випустити ще один ролик, знятий Іллею Латком й у такий спосіб завершити трилогію. Він зазначає, що Халепа зараз "більше схожий на сайд-проект на стадії бета-тестування", але задумав для нього більше матеріалу. Паралельно Сергій працює над новими альбомами Юрія Бондарчука та Renevich, які мають вийти наступного року. 

Нагадаємо, основний проєкт Сергія Воронова Джозерс нещодавно завершив трилогію альбомів.

Халепа — сольний проєкт вокаліста калуського інді-гурту Джозерс Сергія Воронова, створений у 2019 році. Дискографія наразі нараховує два сингли.

Халепа в мережі:

https://www.instagram.com/khal3pa/
https://www.facebook.com/khal3pa
https://soundcloud.com/khal3pa

- [ Neformat.com.ua ]

Хмельницький noise проєкт випустив альбом "Organs Of Locomotion", створений разом із філіппінським нойз-гуртом White Widow.

Робота над альбомом тривала півтора місяця. Зведення та мастеринг робили White Widow.

За словами засновника проєкту Андрія Кухаря, гурт сам запропонував йому створити щось спільне:

"Ми домовилися, що я відправлю їм свій матеріал — харш нойз на гітарних педалях ефектів та напівмодульний синтезатор, а вони на мій матеріал накладуть свою "стіну" (harsh noise wall). Ми не хотіли робити окремий спільний проєкт під певною назвою — вирішили, що автор альбому буде називатися Vitauct & White Widow", — додає музикант.

Над оформленням працювали Machine Tribe Recordings, фото для обкладинки зробив сам Андрій, на ньому зображено труп тварини, яку збив автомобіль.

У найближчому майбутньому музикант планує створити сторонній проєкт під назвою Kukhar, де акцент зробить на незвичний харш-нойз. У 2021 році має вийти спільний реліз "Hemorrhage Murder" з Miss Terra Bates на Trepanation Recordings.

Нагадуємо, раніше ми писали про сольний альбом виконавця "My Rats Are Hungry".

Vitauct — хмельницький нойз-індастріал проєкт, створений Андрієм Кухарем у квітні 2019 року. Матеріал Андрій записує на професійний рекордер на різних промислових об’єктах, у тому числі на покинутих, інколи вдома. Натхненням для нього слугують Maria Zerfall, Jonathan Briley, Eindkrak, Anthony Zayas Garcia, Offerbeest, Einstürzende Neubauten, Coil, Maurizio Bianchi, Puce Mary.

Vitauct у мережі:

https://vitauct.bandcamp.com/releases
https://soundcloud.com/kukharidze

- [ Neformat.com.ua ]

Луцький інді-рок гурт презентував лірик-відео на трек "The Road" з дебютного альбому "Resolve".

Композиція була створена декілька років тому на домашній студії гурту. За словами музикантів, "вона про дорогу; стомлених людей, які давно подорожують, вже й не пам’ятаючи за чим пішли; пошуки; про період, коли відповідей ще немає".

Над відео працював кліпмейкер Володимир Штунь.

Rec or Die — луцький рок-гурт, створений у 2018 році. Дискографія нараховує один повноформатний альбом. Актуальний склад:

 • Рувім Оніщук — вокал, бас-гітара
 • Роман Грисюк — соло-гітара
 • Даниїл Янюк — ритм-гітара, клавішні
 • Станіслав Родін — ударні

Rec or Die у мережі:

https://www.facebook.com/Recordieband
https://soundcloud.com/recordieband
https://recordie.bandcamp.com/
https://www.instagram.com/recordieband/

- [ Neformat.com.ua ]

Львівський progressive rock гурт презентував дебютний однойменний повноформатний альбом.

Запис відбувався упродовж двох років на львівській студії Jenny Records під керівництвом Мар’яна Криськува.

"Цей запис був унікальний тим, що в трьох треках альбому вперше у своїй студійній практиці басові та барабанні партії ми записували одночасно. Також поекспериментували з інструментарієм: в одній пісні ми використали авангардну партію скрипки, а в іншому — джазово-фанкову флейту", — розповів у коментарі нашому виданню вокаліст гурту, Артем Бемба.

За словами музикантів, "наскрізна" концепція альбому відсутня:

"Тематика текстів доволі різноманітна, хоча загалом ми старалися вкласти в кожен текст якийсь цікавий та "кінематографічний" сюжет. Наприклад, текст пісні "Danger" базується на сні його автора й цілком міг би стати фільмом із якоїсь супергеройської саги; історія з "Railway Man" — це практично готовий яскравий бойовик категорії "Б" із 70-х; "Salia Ana" має прямі цитати з монологів культового класичного фільму Дреєра; Garrison - про вигаданий гарнізон вигаданої країни, який продовжує вести воєнні дії, хоча війна вже давно закінчилася", — додає музикант.

 

Обкладинку для релізу зробила американська художниця Rachel Breeden.

У найближчому майбутньому гурт і далі працюватиме над новою музикою.

Sealand Airlines — львівський прогрок гурт, створений у 2018 році. Фактично це ребрендинг гурту Poupée F. Дискографія нараховує один повноформатний альбом. Актуальний склад:

 • Андрій Давиденко — клавішні, бек-вокал
 • Михайло Канафоцький — гітари
 • Артем Бемба — вокал, бас-гітара, клавішні
 • Юрій Хомік — ударні, бек-вокал

Sealand Airlines у мережі:

https://www.facebook.com/sealandairlines/
https://sealandairlines.bandcamp.com/
https://orcd.co/sealand_st
 

- [ Neformat.com.ua ]

Рівненський one-woman блек метал проєкт презентував новий мініальбом "Phantoms Of God".

Запис та накопичення інструментів відбувалися упродовж останніх двох років на місцевій студії S.o.h.D. studio. Ударні записував німецький музикант Felix Weischer (Mallevs Maleficarvm, Bethlehem, Nargaroth) на Lykanthrop studio.

Загальний мікс та мастеринг робив Dennis Israel на німецькій студії Clitworks Audio Productions. Над зведенням вокалу та фінальним мастерингом, засновниця проєкту, Lilita Arndt працювала самостійно.

Нагадуємо, наприкінці літа відбувся реліз ЕР "Cold Stars Of Eternity", з рецензією на котрий ви можете ознайомитися за посиланням. Також на сайті є рецензія на дебютний альбом виконавиці — "The Shadow".

У найближчому майбутньому планується реліз мініальбому "Phantoms Of God" на вінілі. Касети ж можна замовити на Jems Label.

Ieschure — це one-woman black metal проєкт із міста Рівне, який виник на початку 2016 року. Заснувала його музикантка Lilita Arndt. Тематика її пісень фокусується навколо окультних тем, відьомства і смерті. На рахунку Ieschure один повноформатник та два мініальбоми.

Ieschure у мережі:

https://ieschure.bandcamp.com/
https://www.instagram.com/ieschure/
https://www.facebook.com/ieschure
https://soundcloud.com/ieschure
https://twitter.com/ieschure
https://www.youtube.com/channel/UCK1chWPrWYKvYYFYEG0kXKA

- [ Neformat.com.ua ]

Український треш метал гурт представив новий сингл "Save Me God" з майбутнього альбому. 

 

— Коли ви почали роботу над новим синглом? 

Олексій Новіков (бас-гітара): Останні наші концерти були у 2018 році, і після цього настав період затишшя. Нас запрошували на концерти, але якось не складалися обставини для виступів. Настав 2020 рік — COVID, карантини, локдауни.. ми зрозуміли, що концертів не буде в цьому році й, можливо, у 2021-му також. Оскільки матеріалу в нас зібралось багато, ми вирішили проявити активність онлайн і записати декілька синглів. "Save Me God" — перший з них.

Сама пісня була готова в форматі демо-запису дуже давно, потрібно було лише її доопрацювати та привести до стану повноцінного релізу.
Роботу над синглом почали на початку листопада. Щось додавали, міняли, відкидали і через пару тижнів було все готове. Записувались в домашніх умовах. Основною особливістю було те, що у нашого драмера з'явилася своя повноцінна ударна установка, і йому довелося самому пристосовуватися та налаштовувати її для запису своїх партій у домашніх умовах. До цього ударні ми завжди записували на різних студіях звукозапису.

— Про що ця пісня?

Дмитро Прасолов (ударні та вокал): Пісня досить-таки в негативному ключі. Текст про те, що сучасна молодь стала забувати, що таке справжнє життя, кожен хоче чимось виділитися у соцмережах, настав час показухи та фальшу. Скрізь алкоголь, наркотики та подібні замінники справжніх емоцій. Життя перетворюється на якесь ток-шоу.  А приспів такий: "Мені тут нема чого робити, краще зникнути, ніж жити посеред вас. Цей світ загублений, врятуй мене, Боже."

Текст написаний давно і зараз не дуже актуальний саме для мене (бо я хочу відійти від цієї негативної тематики в майбутньому), але я не став нічого міняти та залишив усе, як є. "Save Me God", мабуть, звучить банально, але це мої думки, мій текст, не хочу щось зображати з себе. Це пережиті емоції і я їх залишив у первозданному вигляді.

— Чого чекати від вашого третього лонгплею? 

Олексій: Третій альбом називатиметься "Mentally Defected", він буде мати 9 пісень у стилі попередніх двох наших альбомів "Global Degeneration" та "Social Programming". Ми не проводили жанрових експериментів, все буде витримано в дусі "класичного" Reabilitator. Звук на альбомі буде кращим, ніж у попередніх релізах. Вихід альбому плануємо приблизно на другу половину 2021 року.

— Які подальші творчі плани?

Олексій: Оскільки зараз діють карантинні обмеження, ми плануємо зосередитись на онлайн-діяльності. Також ми працюємо над третім альбомом, але перед його виходом хочемо записати і випустити декілька синглів — пісень, що не входитимуть до складу нового альбому.
Сподіваємося, що карантинні обмеження будуть зняті вже у 2021 році, і тоді будемо дуже раді відновити концертну діяльність.
Також у планах зняти кліп або якесь D.I.Y. відео кращої якості, ніж ми робили у 2018 році на пісню "Thrash Way Of Life".

 

Reabilitator — thrash metal гурт, заснований 2010 року в місті Запоріжжя. В активі гурту два повноформатні альбоми — "Global Degeneration"(2012) та "Social Programming"(2016). Актуальний склад гурту:

 • барабани та вокал — Дмитро Прасолов 
 • бас — Олексій Новіков
 • гітара — Андрій Нарольский. 

Reabilitator у мережі:

https://www.facebook.com/reabilitator
https://reabilitator.ru/
https://www.youtube.com/c/Reabilitator/videos
https://reabilitator.bandcamp.com/

Обкладинка — фото Антоніни Остапенко

- [ Neformat.com.ua ]

Київський інді-гурт нещодавно випустив новий сингл "Take Me to the Neverland". з яким намагається дещо змінити своє звучання. 

 

"Тотальний локдаун навесні 2020-го, коли ми всі залишалися вдома, змусив нас глянути на нашу творчість під іншим кутом. Ми вирішили трохи "осучаснити" звучання, відійти від звуку 80-х років, атмосферу яких ми хотіли передати ЕР "Cosmic Dance". Так у результаті цього переосмислення з'явився трек "Take Me to the Neverland", роботу над яким ми почали наприкінці літа. Новий стиль для нас самих був дещо незвіданим, тому процес творіння, включаючи зведення та мастеринг, — це був ряд спроб досягти нового рівня якості звучання", — розповів у коментарі нашому виданню гітарист Олександр Котенко, який також відповідав за зведення та мастеринг пісні. 

Мова у пісні йде про кохання. 

"Загалом концепція треку досить сумна, це більше про тягар стосунків, аніж про щасливу історію кохання, події, які, ми впевнені, проживали майже всі у своєму житті. Події, які для когось вже далеко позаду, а хтось переживає їх саме зараз, та в обох випадках вони завжди залишають після себе слід. Загалом для нас трьох натхненням було бажання створити гарну пісню, яка б відображала інтереси та переживання кожного слухача, в тому числі нас самих, адже нам важливо робити речі які зароджуються зсередини", — додає вокалістка Анна Котова.

Обкладинку для синглу зробила сама Анна. Для цього вона використала звичайне фото з архіву музикантів, де вони разом проводили час,

"Тоді був дуже гарний захід сонця, світив місяць, і вкупі з цим поодиноким будиночком, як нам здалось, все це дуже вдало відображало атмосферу нашого треку", — зазначає дівчина. 

Найближчим часом Blast Shapes планують зняти кліп на один з треків.

Blast Shapes зібралися у травні 2019 року, грають суміш інді, гаражного та альтернативного року з елементами синтвейву. Вони надихаються культурою 80-х, зокрема творчістю представників класичного року на кшталт Guns N’Roses, Whitesnake, а також серед улюблених гуртів відзначають The Smiths, Electric Youth, Carpenter Brut, Foals і Brand New. Фіналісти конкурсу Jagger Music Awards 2019 Україна в номінації "Young Blood".

Blast Shapes у мережі:

https://www.facebook.com/blstshps
https://www.instagram.com/blstshps/
https://soundcloud.com/blast-shapes
https://blastshapes.bandcamp.com
https://www.youtube.com/channel/UCwW9jjS5MYQVr1zMqznIY6Q

- [ Neformat.com.ua ]