Новости

Харківський black metal гурт випустив сьомий повноформатний альбом "Де Слово Набуває Вічності" за сприяння лейбла Ashen Dominion.

Вся робота над альбомом відбувалася упродовж осені 2019 — весни 2020 року на харківській Viter Music Studio.

Концепція альбому побудована навколо будинку "Слово" та присвячена подіям, що відбувалися в Харкові у 30-ті роки XX століття — часи, що називаються "Відродженням української культури".

"На той час, наприкінці 1920-х, кооператив письменників побудував житловий багатоповерховий будинок. Зовні будинок був побудований у формі літери "С" й отримав назву Будинок "Слово". Тут жила ціла плеяда українських письменників, драматургів, поетів, публіцистів, акторів та громадських діячів до початку масових репресій проти діячів української культури в 1933 році.

Ця трагічна сторінка історії відома як "Розстріляне Відродження". Майже всі жителі будинку "Слово" зазнали репресій: когось розстріляли, когось заслали до в’язниць, а хтось покінчив життя самогубством.

Стіни Будинку письменника "Слово" досі зберігають атмосферу кам’яних осередків, які стали "опікунами" для їхніх мешканців", — йдеться в офіційному повідомленні гурту.

Нагадуємо, наприкінці 2018 року Khors презентували мініальбом "За межами тваринного", ознайомитися з рецензією на котрий ви можете за посиланням. Також на сайті є рецензія на передостанній LP Khors "І ніч схиляється до наших лиць".

Khors — харківський блек-метал гурт створений у 2004 році. Наразі є одними із лідерів напрямку в Україні. Дискографія нараховує сім повноформатних альбомів, мініальбом, декілька синглів та лайв-альбомів, компіляцію. Співпрацює із київський лейблом Ashen Dominion.

Khors у мережі:

https://khors1.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/Khorsband

- [ Neformat.com.ua ]

Франківський хіп-хоп виконавець випустив нову композицію "До себе і до всіх" та відео на неї.

 

Концепція треку — успіх музиканта попри критику та неприйняття:

"Трек уже давно стояв у моїй шухляді творчих наробітків, певне, роки два. Навіть через роки я пам’ятаю ті емоції, на яких писався трек — кожне слово описувало ставлення людей навколо до моєї музики. Музикою я займаюся уже понад десять років.

Мої батьки мені весь час до 18 років, доки я жив із ними, говорили про те, що я займаюсь неперспективною справою, що в мене нема ні голосу, ні ще якихось даних, для того щоб досягти успіху. Що мені потрібно йти на роботу, що от чийсь там син почав програмувати й у свої 18 заробляє купу бабок і т.д. Я тупо весь час із ними сварився через це. Весь час тікав із дому, у 16-17 втік на пару тижнів, жив на студії, харчувався суто Мівіною і тим, що пацани принесуть. 

Схоже ставлення було й навколо серед однокласників, пацанів із району. Усі з посмішкою питали: "Як там твій реп"? А в мене завжди все було добре, хоча насправді це було не так.

Пройшов час і я здобув яке не яке визнання, виграв #TbrgOpenRapUA, договір із Новим Каналом, виступ на Atlas Weekend і т.д. Ставлення змінилося, але ті всі емоції, які були, назавжди закарбовані в цьому треці", — розповів у коментарі нашому виданню Keysee.

Над відео працював кліпмейкер С23.

"Цим кліпом ми хотіли підкреслити простоту, з якою в нас проходять всі процеси, наш лайфстайл. У нас немає продюсерів та інвесторів, але є талановиті люди, з якими ми рухаємось пліч-о-пліч уже не перший рік. На наших відео завжди несеться вуличний двіж. Ми не використовуємо класичні реп-шаблони як-то гарні дівчата, дорогі тачки, хоча ми маємо кого покликати, тільки це не є частиною нашого життя. Справа не в тому, що ми хочемо здаватися трушними, а в тому, що ми вважаємо, що й без цього всього нам добре, а відео від цього не стають гіршими!

Недавно rap.ua схарактеризував наші роботи як бюджетні. Ох, як вони помиляються. Те, що люди не беруть гроші за свою роботу, не означає, що їхній вклад нічого не значить. Так, ми зняли це відео за 86 гривень, але вклали в нього набагато більше", — коментує Keysee.

Обкладинку музикант створив самостійно, заховавши зміст треку під патерном слів. 

У найближчому майбутньому репер планує і далі створювати музику.

Нагадуємо, наприкінці зими цього року KEYSEE випустив відео на трек "На взводі", що було нагородою за перемогу на конкурсі #TbrgOpenRapUA.

KEYSEE — франківський хіп-хоп виконавець, учасник гурту Malavita Gang. Дискографія нараховує декілька синглів та один LP "Easylow" (2017), ознайомитися з рецензією на котрий можна за посиланням.

"Я все життя слухав реп, в мене тато любив Емінема, тому з дитинства в моїй хаті грали Slim Shady, 50 Cent, DMX, Xzibit тощо. У мене був найкращий друг, я його підсадив на реп, а він мене підсадив на читання. Це десь було у 2009-му. Він був першою людиною, яка повірила у мою музику, власне, саме він став моїм менеджером, ми жили разом, будували плани та пройшли пліч-о-пліч 10 років. Майже рік тому його не стало, і останнє, що він мені сказав, це: "Якщо зі мною щось станеться, то зроби "це" за нас двох". Тоді я поставився до цього несерйозно і сказав, мовляв, чувак, шо за діч ти базариш. Пройшов тиждень, і мені подзвонив його тато зі словами, що його більше нема з нами. Отож, мій проєкт це про те, як я маю зробити "це" за нас двох", — розповідає Keysee.

KEYSEE у мережі:

https://www.instagram.com/andrew_keysee/
https://soundcloud.com/andrew_keysee

- [ Neformat.com.ua ]

Львівський хіп-хоп виконавець, учасник гурту Глава 94, Степан Бурбан, більш відомий як Кашляючий Ед та паліндром, став композитором документального фільму, присвяченого Василю Стусу.

"Василь Стус мріяв займатися літературою, а не політикою; бути відомим поетом, а не дисидентом. Та дії радянських спецслужб і КПРС підштовхнули його до точки неповернення. Як відбувалася ця трансформація? Та яким був насправді "Ваш Василь"?", — йдеться в офіційному пресрелізі фільму.

Українська прем’єра документальної стрічки "Ваш Василь" відбулася на 49-му Київському міжнародному кінофестивалі "Молодість" у серпні, а міжнародна пройшла ще у грудні минулого року у Варшаві.  Поки що фільм жде наступних фестивалів. Планується також показ восени, в Києві, але через карантинні ускладнення точнішої інформації у творців стрічки поки немає. 

Головною музичною тему до фільму стала композиція на вірш Стуса "Ще й до жнив не дожив" Кашляючого Еда. Крім того, для фільму були записані сучасні аранжування улюбленої музики Василя Семеновича та віршів, прочитаних ним особисто у 1970-х роках.

Нагадуємо, на сайті є велике інтерв’ю з виконавцем.

Степан Бурбан — львівський хіп-хоп-артист, учасник реп-гурту Глава 94 та сольний виконавець, відомий під псевдонімами Кашляючий Ед та паліндром, у рамках яких випустив чимало релізів та відео, дуже тепло прийнятих вітчизняними слухачами та критиками.

Степан Бурбан у мережі:

https://www.facebook.com/burban.stepan

Фільм у мережі: 

https://www.facebook.com/YoursVasyl 

- [ Neformat.com.ua ]

Jol Tai, саксофоніст-мультиінструменталіст, лідер гурту The Orchestra of Mirrored Reflections, запрограмував першу нейромережу, що грає джазову імпровізацію.

"Нейромережа на основі алгоритму Markov Chain була "навчена" джазовим соло трубачів Чета Бейкера та Майлза Девіса. Алгоритм вивчає послідовність нот, котрі були зіграні до та передбачає й потім грає наступну ноту. Певна частина випадковостей забезпечується генератором випадкових чисел. Найважче — знайти баланс між мелодійністю, але повторами, та непередбачуваністю — хаосом", — розповів у коментарі нашому виданню Jol Tai.

Перша демонстрація пройшла на фестивалі Інтерсіті Live, але була не надто успішною. Наразі алгоритм допрацьовано.

Нагадуємо, наприкінці осені 2019 року The Orchestra of Mirrored Reflections презентували альбом "Tunnel Of Eclipse", з рецензією на котрий ви можете ознайомитися за посиланням.

Також на сайті є рецензія на передостанній реліз гурту — LP "Narrow Escape" (2018).

Jol Tai — саксофоніст-мультиінструменталіст, лідер дарк-джазового колективу The Orchestra of Mirrored Reflections та креативний кодер Mirrored Reflections Lab. Автор першої української музичної нейромережі.

Jol Tai у мережі:

https://www.facebook.com/jol.tai/

- [ Neformat.com.ua ]

Київський indie rock/lo-fi проєкт випустив двопісенний дебют "mayday".

Робота над мініальбомом тривала впродовж травня-червня 2020 року. Запис відбувався на домашній студії засновника проєкту, Сержа Кузькова, фронтмена Blake Maloka. Зведення та мастеринг він робив самостійно. На релізі також можна почути вокал Олександри Щербакової (Sera Sheer) та басистки Blake Maloka — Ніни Антонюк.

Докладніше про концепцію ЕР нам розповів сам музикант:

"mayday" — досить новий трек, написання якого зійшлося з розпалом коронавірусного локдауну й безглуздими заборонами. Це пісня про внутрішню боротьбу, коли, з одного боку, є втома від інформації, стосунків, побуту, а з іншого — швидке усвідомлення того факту, що без спілкування і близьких людей ти — галіме ніхто.

Попурі "on the back of the sun / www", хоч і є формально бі-сайдом, але максимально розкриває музичну філософію kumglv. Фактично, з цього треку й бере початок історія проєкту. Це пісня про дорослішання та переоцінку цінностей, коли вчорашні мрії втрачають сенс, але ти розумієш, що це ок і що так і має бути".

Над обкладинкою працював литовський художник Арнольдас Страмкас.

У найближчому майбутньому автор планує презентувати ще один мініальбом під робочою назвою "Liberté toujours, hysteria and other diseases".

kumglv — сольний інді-рок/дрім поп/шугейз проєкт київського музиканта, фронтмена Blake Maloka Сержа Кузькова, створений у 2020 році. Дискографія, наразі, нараховує один мініальбом.

kumglv у мережі:

https://www.facebook.com/kumglv/
https://kumglv.bandcamp.com/
https://www.instagram.com/kumglv/
https://linktr.ee/kumglv

- [ Neformat.com.ua ]

Одеський mathcore проєкт цього тижня випустив дебютний ЕР "It is a future, it is pointless".

Частина матеріалу була записана засновником проєкту, Іваном Вижлєцовим, учасником Doomeye, у домашніх умовах, частково — на студії. Зведення, мастеринг та накопичення гітар робив Дмитро Поляков.

"Вокал я записував прямо у себе в кімнаті, де практикуюся у грі на барабанах, спеціально для цього я купив собі мікрофон Shure sm58. А барабани накопичував на студії, бо в мене немає необхідного обладнання, (нормальні мікрофони, стійки й карта звукозапису коштують як євробляха, але альбом вже приніс 15 баксів, отже, я на вірному шляху). Гітари записував у себе вдома мій товариш Дмитро Поляков (Dmitry Sitai, а на youtube GUITAR JANITOR), він — гітарист-віртуоз, який виконав усі мої забаганки щодо партій і допоміг зробити так, щоб ці пісні запрацювали. Він же й виконав усю роботу по зведенню та мастерингу", - розповів у коментарі нашому виданню Іван Вижлєцов.

Концепція релізу — сором минулого.

"От у вас буває таке: займаєшся домашніми справами, типу миєш посуд, протираєш пил тощо, і з якогось дива згадується якийсь такий сором із минулого, що починаєш волати, аби відпустило? Я зробив таку музику, щоб перекривало десь на такому рівні. Цей альбом про хлопця, який перетнув 30 рочків життя й не до кінця розуміє, що з цим робити та хто в цьому винен", — додає музикант. 

Над обкладинкою працювала дівчина Івана Марія Горулева, яка працювала над візуальним оформленням решти його творчості, а також пара спільно знімає музичні відео. 

У найближчому майбутньому Іван Вижлєцов планує відзняти декілька відео для Mortebound. Також триває робота над другим альбомом. На додачу музикант задіяний ще, як мінімум, у трьох музичних проєктах, де скоро також будуть нові релізи.  

Mortebound — маткор/хаотік-хардкор одеського музиканта, учасника Doomeye та Focusrights, Івана Вижлєцова, заснований у 2020 році. Дискографія нараховує один мініальбом.

Mortebound у мережі:

https://mortebound.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/mortebound

- [ Neformat.com.ua ]

Сьогодні, 16 вересня, Кабінет міністрів України під час засідання озвучив зміни до поділу регіонів на різні зони карантину, а також скоригував окремі обмеження для різних зон. Йшлося, зокрема, і про масові заходи. 

Так відтепер у зеленій, жовтій і помаранчевій зонах правила проведення культурних подій повинні стати фактично однаковими (раніше у помаранчевій зоні дозволяли максимум 220 відвідувачів). Концерт можна буде влаштовувати за умови дотриманням наступних правил:

  • не більше однієї людини на п'ять квадратних метрів.
  • не більше 50% заповненості в кожному окремому залі (або дистанція в 1,5 м між стоячими учасниками) 
  • на вході до закладу має бути зазначена площа залу та максимально можлива кількість відвідувачів 

Відповідальність за дотримання фізичної дистанції має нести організатор. 

Проєкт постанови щодо цих змін має бути допрацьований протягом одного дня і поки недоступний. 

За даними Всеукраїнської Асоціації Музичних Подій, планується також зняття часткової заборони проведення концертів, що викликала обурення багатьох музикантів й організаторів.Таку інформацію підтверджує і Максим Шульженко, керуючий партнер Stereo Plaza й експерт у концертній індустрії. 

Обкладинка - фото Анни Швець

- [ Neformat.com.ua ]

Хіп-хоп артист Ницо Потворно, учасник уже неіснуючого гурту Леді Джанк, випустив мініальбом "Реанімація".

Частину пісень автор створив ще взимку, іншу — після травневої виписки з реанімації. Мастеринг зробив Міша Бурлаков, бас-гітарист вищезгаданих Леді Джанк.

"Альбом про те, як я провів останні пів року свого життя. Пісні здебільшого розповідають історії реальні й художньо зібрані.
Назва "Реанімація" — бо це центральна пісня й тема на альбомі. Інші пісні — це історії, які сталися до чи після цієї події, або пов’язані з цим так чи інакше", — розповів у коментарі нашому виданню засновник проєкту Сергій Гусак.

На обкладинці зображений сам музикант. На фото він тримає у руках пляшку пива, яке називається "Жива Легенда", що після історії з реанімацією видалося Сергієві іронічним, тому він й обрав саме цей знімок. 

Нагадуємо, наприкінці весни Ницо Потворно випустив дебютний однойменний альбом.

Ницо Потворно — це хіп-хоп проєкт Сергія Гусака, колишнього учасника гурту Леді Джанк, що був створений 2019 року. На його рахунку один повноформатний та один мініальбом.

Ницо Потворно в мережі:

https://www.facebook.com/potvorno
https://www.instagram.com/potvorno/
https://soundcloud.com/potvorno

- [ Neformat.com.ua ]

Український експериментальний dark ambient/drone проєкт презентував мініальбом "Three Rituals".

Реліз створювався та записувався на власній студії автора Marsh Cult упродовж останніх чотирьох місяців.

"Більшість тембрів створено за допомогою акустичних музичних інструментів (електромеханічний орган, металофон, гуслі тощо), а також різноманітних польових записів. Щіпка аналогових осциляторів і пучка DSP. А ще багато стрічкових петель — саме вони змушують всю цю конструкцію рухатися", — розповів у коментарі нашому виданню засновник проєкту.

Концепція релізу, за словами музиканта, торкається певних внутрішніх дій-ритуалів та самотрансформації.

Над оформлення працював художник під псевдонімом М, це малюнок водорозчинною фарбою, який був створений за одну ніч під звуки альбому.

Нагадуємо, раніше ми вже писали про альбом "Pseudozoa" (2017), з рецензією на котрий ви можете ознайомитися за посиланням.

Naughty Saw — український павер електронік/дроун/дарк ембієнт проєкт, створений у 2013 році. Дискографія нараховує декілька сольних та спільних робіт.

Naughty Saw у мережі:

https://naughtysaw.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/nghtsw/
https://soundcloud.com/naughty_saw

- [ Neformat.com.ua ]

Український Культурний Фонд проводить додатковий конкурс "Культура в часи кризи: інституційна підтримка," головна мета якого — підтримати діячів культури, що постраждали внаслідок карантинних обмежень.

"Глобальна мета програми — полегшити негативні наслідки пандемії, яких зазнали сфери культури та креативних індустрій, культурно-пізнавального туризму", — йдеться в повідомленні на офіційній сторінці УКФ у фейсбуці.

Програма покликана допомогти малому та середньому бізнесу у галузі культури. Участь у конкурсі можуть взяти організації всіх форм власності, які відповідають певним КВЕЕДам, повний перелік яких можна переглянути тут.

У рамках гранту заявники можуть запланувати витрати на операційну та основну діяльність організації на період із вересня по грудень 2020 року в межах, визначених Фондом статей кошторису. Також, грант покриває суми кредиторської заборгованості, що виникла з 12 березня 2020 року в період дії обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусу. Серед видатків, які може покрити грант інституційної підтримки УКФ, оренда приміщень та земельних ділянок, виплата заробітної плати та соцвнесків, оплата комунальних послуг, оренда техніки тощо.

Нагадаємо, за результатами першого конкурсу програми “Культура в часи кризи: інституційна підтримка”, подача заявок за яким тривала з 30 липня до 28 серпня 2020 року, на підтримку було подано 419 заявок на загальну суму 286 мільйонів гривень. Оскільки загальний бюджет програми складає 581 мільйон, Наглядова Рада Фонду прийняла рішення оголосити додатковий конкурс. Дедлайн подачі по ньому - 21 вересня. 

Ознайомитися докладніше з програмою та подати заявку ви можете за посиланням.

- [ Neformat.com.ua ]