The Sunset Survival — Pitch Black (2019)

Перфекціоніст всередині прокидається, коли музику треба розрізняти та розділяти за всілякими ознаками, групами та піджанрами. Наприклад: для модернового хардкору британської школи та гуртів, що роблять а-ля Being As An Ocean, зараз не найкращі часи. Та навіть якщо брати гітарну музику взагалі, то її пік пройшов, але скоро повернеться, все циклічно.

Щось недобре останніми роками відбувалося на цьому полі: за період 2018-2019 припинили діяльність Casey й Napoleon; через скандал можна забути про Capsize; Crooks UK зникли з радарів; взагалі не стало Landscapes; звісно, залишились чудові Departures та Counterparts (чи правильно буде їх сюди приписувати?), але більша частина або мовчить, або похована в анналах історії.

Не надто райдужна картина вимальовується, так? Доволі дивно, адже зважаючи на те, що емоційна музика перероджується у новому вигляді та повертаються її мейнстрімні батьки, все повинно бути інакше.

Що і казати про нас, де всього завжди мало, куди не подивись. Менталітет радянської людини 1970+ років народження, як і створеної ними дитини, все ще не готовий до того, щоб розповідати про власні трагедії відкрито, сприймаючи це, радше, за слабкість. Та чи це було перешкодою для скрімо-буму? Ні. 

Скромний на хардкор Львів у своєму ростері має The Sunset Survival, котрі відносно нещодавно випустили свою першу повноформатну роботу і, хочу відразу сказати, — перед нами черговий претендент на звання альбому року.

Про гурт

Роком заснування заведено вважати осінь 2012. Містом — Львів. На момент створення, у The Sunset Survival були вихідці з I Gave Back, Ratbite, Home Destinations і Callmeumberto. На сьогодні ніяких змін, фактично, не відбулось, окрім місця бас-гітариста — напередодні запису альбому він залишив команду, а замість нього прийшов музикант із вищезгаданих I Gave Back. Дискографія до виходу повноформатника містить міні-альбом "Sketches" (2014), спліт з емо-панками Waytaker (2015) та сингл "Memories Of Spring" (2017).

Про альбом

Платівка була записана на студії Jenny Records. Зведенням та мастерингом займався Mike Watts із Лонг-Айлендської студії VuDu Studio, що також встиг попрацювати із The Chariot, As Cities Burn, Tides of Man, The Dillinger Escape Plan, Hail The Sun та ін.

38138925_1792044124208739_6438344328199798784_o

Фото з Facebook-сторіник гурту 

Про музику

У вступі я вже згадував у загальних рисах, зараз же буде більше конкретики — коріння альбому одночасно в американському та британському мелодік-хардкорі, котрий почали робити після 2010 року. Тут суміш раннього періоду творчості Dead Swans, Being as an Ocean, Defeater і Touché Amoré, зі звуком молодших команд, як-то Heart In Hands чи Casey. Це якщо казати грубо для виведення середнього показника. Якщо дивитися ширше та глибше, можна побачити цікаву картину поетапного розвитку роботи. Прогрес звучання всередині альбому наступний:

  • "Delusion" — інді/емо-панк, зіграний у кращих традиціях нікому невідомих гуртів, котрі навіть до вузького кола, окрім як випадково, потрапити не можуть. У моєму випадку це Indian Taker. Звісно, можна жартувати про вплив Waytaker, але ближче до середини все розбавляється пост-роковими мотивами, а від панку залишається тільки приставка.
  • "Pitch Black" демонструє рух у бік мелодійного хардкору, який виростає у те, що інколи тегають як postcore (Devil Sold His Soul, The Elijah або Holding Onto Hope). Цікавинка — наявність бласт-бітів, нехарактерних взагалі для піджанру.
  • "Oaken Heart" — "Silhouette" — "Silence" — "Fragile". Послідовне відсторонення від мхк та досягання межі пост-хардкору і пост-металу, де частина останнього із треку в трек стає все більшою. Хтось побачить тут Deftones або Palms, хтось — Devil Sold His Soul.

Починалось все із можливості завести слем, але під кінець не залишиться нічого, окрім бажання пірнути в океан та повністю віддатись йому.

Про лірику

Що може бути трагічнішим, ніж втрачені (не в сенсі загиблі) люди, емоції, пов’язані з цим, та синдром поствідносин? Звісно, зі сторони подібні речі не заборонено трактувати своєрідним садо-мазо, але такі емоційні хвилі завжди провокують творчу людину на вибух, ось про все це і лірика.

Десь вона захопливо-сильна:

The way you make me feel guilty is state of the art
___
Те, як ти змушуєш мене відчувати провину — це мистецтво
"Delusion"

Десь свідомо-трагічна через важкість прийнятого рішення:

I ran away from answers, which were completely known
And now I spent my whole life forever letting go
Those who I used to care for, those who I used to know
___
Я втік від відомих мені відповідей
І тепер я проводжу життя відпускаючи
Тих, про кого піклувався, і тих, кого знав
"Pitch Black"

Десь, по-справжньому літературно гарна:

I feel like a leaf on a dying tree
___
Я відчуваю себе листочком на дереві, що вмирає
"Oaken Heart"

Десь маскулінно-пафосна, що говорить прямо: "якби ти пережив те, що я — від тебе не залишилось би нічого":

If you felt all the weight of every word I had to say
You would cry, you would scream, you would just run away
___
Якби ти відчула важкість кожного слова, що я повинен сказати
Ти б заплакала, ти б кричала, ти би втекла
"Fragile"

Про всі треки музиканти докладніше розповідають ось тут.

71392616_2439145106165301_673954023136559104_o (1)

Foto Sashko Maka

Епілог

"Pitch Black" — катарсис та одкровення перед самим собою за чотирирічний період, що чесно викликає рефлексію у слухача. Альбом не має чого приховувати, все лежить на поверхні: ось біль, ось мої відчуття, ось те, як я це інтерпретую та переживаю, ось те, до чого це може призвести.

З музичної точки зору, праця — величезний крок вперед, адже при змішуванні головне — рівна частина кожного елементу відносно інших: за нагоди ви почуєте пост-рок, що плавно переходить у Devil Sold His Soul, майже дарк-хардкорові біти й такі палко кохані гітарні ходи із сингалонгами.

Надзвичайно гарна робота, без великих претензій. Осіння, трагічна, зі сміхом крізь сльози.

Думки, висловлені у рецензіях, передають погляди самих авторів і не обов'язково відображають позицію Neformat.com.ua

The Sunset Survival у соцмережах:

https://thesunsetsurvival.bandcamp.com/album/pitch-black
https://www.facebook.com/thesunsetsurvival
https://www.instagram.com/thesunsetsurvival/

Neformat.com.ua ©

1. Delusion
2. Pitch Black
3. Oaken Heart
4. Silhouette
5. Silence
6. Fragile
7. Reborn
8. Interlude
9. Courage

06.09.2019