Statist — Tape One demo (2018)

Зібралися якось учасники всяких відомих важких брутальних гуртів і вирішили вдаритися у grindviolence з усіма наслідками, що випливають. А склад підібрався ще той!

Почнемо з того, що лисичанська команда Mental Demise, а потім Epicrise підривали танцзали, тобто сейшени, тобто сидіння в ДК і концертних залах так, що у служителів будівель дим йшов з кожної пори на шкіри. Слуги сотони, у свою чергу, приходили тільки подивитися, як агенти КДБ у цивільному свого часу на рок-дискотеки. Упевнившись, що втручатися не треба — вони віддалялися геть, кудись у тепліші краї.

Від цієї вакханалії гурту Statist (так звати головного героя цього огляду) дістався Старий, він же Old, який босоного вокалить тепер у Київських клубах під затяте і швидке джи-джи. Шум під дисторшн з бласт-бітом створюють Lev на барабанах з Fleshgore й Ezophagotomia, Ed з Rapekit, UKRAGH Prod. на басу й Igor, який задіяний на гітарі. 

0014985418_10

У хлопців все вийшло за канонами жанру — з вокалом Дональда Дака (і не тільки), найдовшою піснею на 1:03 й альбомом під назвою "Tape One demo", який затягнувся аж на 4 з половиною хвилини. Звичайно, це демка, і, звичайно, вона виходила на касетах. Тираж, правда, був обмежений — всього 40 штук.

Початок релізу "CockStar" супроводжується кудкудаканням, при тому, що назва зовсім неоднозначна. А фінал звукової саги "500th" завершують вдячні крики тюленя. Воістину, цей запис підтверджує давній, добре відомий постулат про те, що грайнд роблять люди з хорошим почуттям гумору. Інакше можна ж і звихнутися від такого потоку свідомостей.

Хлопці не тільки люблять поржати, ще вони альтруїсти й у цифровому вигляді виклали в мережу свої витівки абсолютно безкоштовно. За словами Старого, цей запис вони робили ще без басиста і просто зняли на камеру для екстремального спорту на репетиції у студійному приміщенні. Потім вибрали найпритомніші шматки за якістю, обробили, почистили та звели.

58378073_1590576597745346_3151354883899129856_o

Фото Izchez Vomute

На момент, коли писалася рецензія, гурт вже випустив промо до повноформатного альбому на 3 хвилини 48 секунд і це вже не demo. Називається "Promo 2019". Коротше. До назв у банди причепитися неможливо. До текстів, швидше за все, теж. Назви на "Tape One demo" одна краща за іншу — "FuckaLove", "TrashPit", "Outro" etc.

До речі, написання цього матеріалу зайняло кілька десятків прокручувань по колу powerviolence-grindcore-grindviolence п'єси на 8 частин. На цьому характеристики зоряного суперколективу можна було б і закінчити та віддатися схоластиці й далі подумати про східну містику.

Або можна простіше — сходити на концерт, де буде рубати Statist і нормально так угоріти. Їх енергія того варта. Навіть з DIY-запису чутно, що з них вона пре локомотивом на неймовірній швидкості. Загалом, можна опинитися в Борисполі й повернутися назад всього за 4 з половиною хвилини.

Думки, висловлені у рецензіях, передають погляди самих авторів і не обов'язково відображають позицію Neformat.com.ua

Statist у соцмережах:

https://statist.bandcamp.com/album/tape-one-mmxviii
https://www.facebook.com/Statist2018/

Neformat.com.ua ©

1. CockStar
2. Exhibitio
3. Pseudowarriors
4. FuckaLove
5. FatAsses
6. TrashPit
7. 500th
8. OutroBonus

07.12.2018