Орфос — Цветник (2020)

Учасники дуету Климентово Поле Вадим та Ксенія видали на початку травня дебютний реліз свого сайд-проєкту під назвою Орфос. Альбом "Цветник" вони записали з саратівським поетом Олексієм Кацом — вокалістом гуртів Пиппи и Пидоры, Femme de Luxe, ЖЧГД, Слезинка.

Цього разу вокалу одеського дуету на платівці не має. Вони віддали голос повністю своєму російському колезі. Подружжя фанів індастріалу вирішило зайнятися виключно звуковою складовою Орфосу. До речі, ця назва напряму стосується Діоніса. Ортос означає "прямий"  таким епітетом характеризували фалос цього давньогрецького бога. Водночас, згідно з книгою Любові Арзамасцевої "Загадки Біблії", "Орфос" можна трактувати і як правильний, або ж "правильне бачення життя". 

Матеріал гурт накопичив доволі швидко — за три місяці, з січня по березень 2020-го. А далі — справа техніки. З чим вона, здається, впоралась. Матеріал вийшов на власному лейблі одеських музикантів. Як розповідає Вадим Олійников, це перший реліз у якому музиканти працювали на відстані.

"Ми писали музику в Одесі, а Льоша — голос у Саратові. Запис, зведення та майстеринг були зроблені на домашній студії лейблу Nava Records", — додає Ксенія Янус.

Фанати жанру з перших нот проведуть паралелі з відомими представниками англійської та американської сцени другої половини 1970-х — початку 1980-х. Коротше, окультизм та авангард тих антимузичних часів нормально так потопталися по всім 10 трекам "Цветника". Таку назву має перший LP одесько-саратівського проєкту.

Як зазначає Вадим, на написання музики подружжя надихали перші альбоми Suicide, Лідія Ланч, техно-альбоми Coil, певною мірою, NON. Чути в саунді тріо й Бойда Райса, й Девіда Тибета. У декламації під рівну бочку з відстороненим звучанням завжди є щось з тої епохи. До речі, це встигаєш почути за доволі коротку тривалість LP, де найдовший трек "Секрет" має трохи менше як 3 хвилин. 

Для всієї творчості музиканти вже винайшли своє визначення — "faunhouse або таке собі томне ноувейв техно". До речі, воно має прижитись. Після вапорвейву важко уявити, що щось не знайде своєї ніші. Особливо, коли за справу беруться досвідчені люди з багажем власних робіт з постпромисловим саундом за плечима.

"Концепція альбому — пристрасне, тваринне і суворе поєднання саратівської та одеської урбаністичної магії, позаактуальної поезії та простої, вічної музики у стилі faunhouse", — розповідає Олексій Кац.

Протягом усієї оповіді слухач постійно натикається на дивну перкусію. То здається, що автори переслухали експериментальну серію швейцарців The Young Gods, то воно нагадує тріпи степами з покинутими шахтами та заводами на сході нашої неньки. Самі композитори кажуть, що ніколи раніше не слухали чуваків з Женеви. Щодо подорожей постапокаліптичними преріями Донбасу — ввічливо відмовчуються. Але ж ми всі знаємо, що така музика без специфічного натхнення просто так не робиться.

Думки, висловлені у рецензіях, передають погляди самих авторів і не обов'язково відображають позицію Neformat.com.ua

Проєкт Орфос з'явився на початку 2020 року, альбом "Цветник" є для нього дебютним. Це музика, яку самі музиканти визначають як faunhouse або ж "томне ноувейв техно". Учасники проєкту — Вадим Олійников та Ксенія Янус (Климентово Поле, Dahau Holidays), Олексій Кац (Пиппи и Пидоры, Femme de Luxe, ЖЧГД, Слезинка).

Орфос у соцмережах:

https://navarecords.bandcamp.com/album/--3
https://www.instagram.com/nava.records/

Neformat.com.ua ©

1. Пустырь 01:28
2. Лицом к стене 01:07
3. Мудак 02:44
4. Излом 02:16
5. Фрида 02:14
6. Секрет 02:50
7. Чёрный заяц 01:50
8. Когда я проснулся 02:06
9. Белена 02:09
10. Води меня, любовь 02:19

06.05.2020
6 травня 2020