Bomg — Peregrination (2020)

Дві години та цілих тридцять дві хвилини триває новий-старий витвір київського дум-гурту Bomg "Peregrination". Новий, тому що вийшов на початку лютого цього року. А старий, бо запис, зведення та мастеринг музиканти зробили ще у 2017-2018 роках традиційно на власній студії Evergreen.

Як і було заведено раніше, сайкоделік-стоунер-дроун-дум-тріо не вміє в короткі композиції, тому їх на платівці всього чотири. Найкоротша триває трохи більш як 37 хвилин.

Традиційно вся сіль у концепції, музиканти цього разу не відійшли ані на йоту від того, що весь музичний труд повинен мати спільний сенс. Почнемо з головної назви, тобто з самого альбому. Отже, перегринація, від латинського peregrinatio — це урочисте перенесення в цілях релігійного культу ікон чи реліквій. Простіше кажучи — це банальний переїзд. Але робити його можна з пафосом.

Далі вже чотири частини опусу: "Electron", "Perpetuum", "Paradigm" та "Emanation". З першим словом зрозуміло — це частка атому та складова електрики. З другим трохи важче, але, все одно, теж зрозуміло — Perpetuum з латинської означає "вічний" або "назавжди". Наприклад, Perpetuum mobile – вічний двигун. Paradigm від грецького παράδειγμα, тобто модель, приклад, зразок. Ну, а Emanation — це витікання. Точніше, це таке філософське поняття з античності, що означає перехід Абсолюту у менш досконалі сфери буття. Тобто, коли оця вся ідеальність починає виливатися з берегів. Є ще простіші пояснення для цього слова, але тут пошук сенсу такого плану більше підходить до концепту.

Коли слухаєш всі чотири частини опусу не вистачає одного нюансу — візуалізації до прослуховуваного. На живих виступах гурту раніше динамічним рядком ішли старі радянські науково-фантастичні мультфільми. При чому Bomg примудрялися знайти доволі раритетні речі. Більш того, відеоряд підходив до ритміки музичних композицій.

Загалом же реліз вийшов епічним, так пишуть самі слухачі в bandcamp гурту. Але його робили дуже повільно. Самі музиканти кажуть, що гурт продовжує своє існування, але збираються вони доволі рідко.

Доволі цікава ситуація вийшла з обкладинкою релізу — вона складається з чотирьох частин. Кожна стосується окремого треку релізу. Окрім такого підходу, Bomg зробили щільне звучання у своєму мегаальбомі. Також гурт рекомендує слухати "Peregrination" на апараті, що охоплює повний спектр звуків, що чує вухо людини — від 20 до 20 000 Гц. Кілька місяців тому, київський лейбл Robustfellow Prods., який видавав Bomg, публікував серію нарисів від музикантів про те, як в них проходить карантин.

"Сподіваюсь, що цю ситуацію буде вирішено й ми знову зможемо жити на повну, подорожувати, грати живу музику, зустрічатися з друзями та сім'єю та ще більше цінувати таку можливість. Будьте здорові. І не давайте волю страху, адже страх — це найгірша хвороба", — каже басист гурту Юрій Темченко.

Bomg — український стоунер дум гурт, що з'явився у місті Монастирище Черкаської області у 2010 році, а пізніше перебазувався у Київ. На їхньому рахунку альбом "Polynseeds" (2013), спліт з Johny B Gut (2013) та Khola Cosmica (2015).

Почитати рецензію на Bomg — Polynseeds (2013) можна за цим посиланням.

Думки, висловлені у рецензіях, передають погляди самих авторів і не обов'язково відображають позицію Neformat.com.ua

Bomg у соцмережах:

https://bomg.bandcamp.com/album/peregrination
https://www.facebook.com/BOMGband/
https://www.instagram.com/bomgdoom/
https://www.youtube.com/channel/UCBuSumgIuNr3DbPMLzS07zQ

Neformat.com.ua ©

1. Electron 38:11
2. Perpetuum 39:10
3. Paradigm 37:17
4. Emanation 37:48

02.02.2020
2 лютого 2020