Te Deum повернулися з новим альбомом після 20-річної перерви

Старий київський дум / дез метал гурт повертається після багаторічної перерви з третім повноформатним альбомом "Reflexia". 

Альбом вийшов за підтримки лейбла Moon Records у цифровій версії. Матеріал до нього музиканти накопичували ще з 2007 року, та повернулися до активної роботи над ним лише у 2019-му, вже з новим складом.

Альбом доступний і на інших стримінгах

Це і справді перший альбом гурту за останні 20 років (попередній лонгплей виходив у 2002-му).

"За цей час відбулась зміна музикантів, були намагання записувати матеріал на різних студіях, але, як то кажуть, було щось пороблено... Було таке, що зникали студії, чи роботу було зупинено з технічних причин, або відволікались на інше... Організація та взаємодія групи була слабкою, підкосили всіх часи змін в країні, потім епідемія. Не обійшлось і без трагічної події — колишній вокаліст Костянтин Ерасов залишив цей світ назавжди", — так гітаристи Андрій Зінченко та Олександр Григорук пояснили перерву в діяльності у коментарі Неформату. 

Це перший проєкт Te Deum, який музиканти записували на студії, в хатніх умовах та в підвалі музичного магазину, до того ж на відстані Київ — Черкаси. За зведення та мастеринг альбому відповідав Костянтин Ратніков з черкаської студії Anvil Rec. У результаті, за словами музикантів, вдалося досягнути "максимально-брутального звучання вокалу, гітар та басу у зв'язці з клавішними, які доповнюють легкі образи та атмосферу".

Раніше цього року Te Deum випустили кліп на пісню "Clone"

Альбом має назву "Reflexia", і є віддзеркаленням життєвого шляху учасників гурту, їхніх роздумів про швидкоплинність та багатогранність життя,  але більше у його сумних проявах. 

"Щоб створити цей альбом, нам було потрібно багато чого пережити. З кожною піснею розкривається нова тема, що торкається життя людини у соціумі. 

На початку альбому, в пісні "Clone", йдеться про проблему нового світу — через сірість та безликість людей завдяки новим технологіям. Далі у "World of illusions" йдеться про світ ілюзій, які ми собі вигадуємо, та як намагаємось тішити себе недосяжними мріями. "City on fire" несе в собі палке бажання та пристрасть у пошуку того самого вигаданого, чи нерозділеного кохання.

Далі — тема брехні та лицемірства, що супроводжує нас в житті, робить багато шкоди та не зникає. "Ruins" розкриває тему руйнації всього надбаного через війни, епідемії та різні природні явища, що надалі для когось обертається зневагою або забуттям та перетворюється на ненависть до людей і відлюдькувате життя. Логічно, що все колись закінчується, і ми всі стикаємося з цим, кожен по-різному, але в підсумку — смерть. Щоб дещо відволікти слухача від цієї сумної теми, наприкінці альбому є пісня про оманливість життєвих благ, що манить як наркотик, та композиція "Reflexia" як заспокійливе на ніч", — розповідають музиканти. 

Над обкладинкою альбому працювала Ольга Кузнєцова, а перекласти тексти англійською допомагали Марія Матвієнко та Андрій Пустовалов.

Надалі гурт хотів би проїхатись звільненими містами та селами з концертами, також презентувати свою творчість через виступи за кордоном, а ще зробити власну студію. Окрім того, музиканти планують записати новий альбом, для якого накопичилося вже багато матеріалу. Зараз же, насамперед, музиканти закликають допомагати ЗСУ, аби вигнати росіян з України:

"Війна — це завжди горе для людей, котрим довелося пережити весь жах бомбардувань, смерть близьких та коханих. Зруйновано міста, села, життя, сім'ї, надії! Не підлягають виправданню звірства ворогів, що прийшли на землю Україні! Усіх нас торкнулася війна так чи інакше, ми довго пам'ятатимемо вибухи в центрі Києва й усіх містах та селах, новини з фронтів, руйнування інфраструктури, відключення електрики, втрачених друзів, знайомих та рідних. Але ж ми виживемо та переможемо! Ми виженемо ворога з нашої землі! Слава ЗСУ! Слава Україні! Героям слава!"

Te Deum – київський дум / дез метал гурт, заснований у 1995 році. З тих пір гурт випустив два альбоми, останній з яких, "Тлеющий мир", у 2002 році. Лише у 2019 році колектив відновив свою діяльність внаслідок повернення гітариста Андрія Зінченка та вирішив перекласти всю свою лірику англійською. Зараз гурт готує до виходу третій повноформатник.

Склад гурту:

  • Зінченко Андрій – гітара
  • Григорук Олександр – гітара
  • Безверхий Костянтин – вокал
  • Сологуб Андрій – клавіші
  • Верещагін Андрій – бас-гітара, бек-вокал
  • Карленко Юрій – ударні

Te Deum у мережі:

https://www.facebook.com/tedeumkievua/
https://www.youtube.com/channel/UCAmnPQJ7k9inqpuzQQrHGnQ