Новини

Столичний постпанк гурт Smurno ділиться новим синглом "Море Дерев", який логічно продовжує їхній перший ЕР "Скло" як за настроєм, так і за звучанням.

Цим треком музиканти хотіли підкреслити атмосферу "гнітючої невідомості", на кшталт тої, що присутня в роботах Стенлі Донвуда та Тома Йорка періоду "King of Limbs". 

"Асоціації зі словосполученням "Море дерев" можуть бути різними. Ми вважаємо за краще не нав'язувати свого тлумачення. Нехай це будуть ваші особисті асоціації та переживання", – йдеться у пресрелізі гурту.

"На відміну від попереднього ЕР, тут ми намагались зробити важчу пісню в плані гітарного звуку, через це довелося розбиратися з певними нюансами звучання перегружених гітар у lo-fi міксі. Не хотілося робити трек занадто "рокєшним", – поідлилися музиканти із Неформатом.

Обкладинку альбому малював вокаліст гурту Ігор Костюк, який також писав текст цієї пісні. За словами музикантів, із обкладинкою довго "не зросталося", тому їм довелося провести мозковий штурм, аби зупинитися на одному варіанті та довести його до пуття.

"Спочатку нам здавалося, що обкладинка трохи похмура, але ж і ми граємо не найвеселішу музику)."

Зараз виконавці вже почали писати свій наступний ЕР, до якого, орієнтовно, увійдуть 3-4 пісні й серед них буде найулюбленіша власна композиція гурту – "Нема питань":

"Дуже хвилюємося, аби вдалося передати всю атмосферу та "вайб" цього треку. Сподіваємося добре попрацювати у січні, щоб все було готово напочатку весни."

Smurno – київський українськомовний постпанк-гурт, заснований у 2020 році. Наразі гурт випустив один ЕР "Скло" й готує до виходу другий. Музиканти надихаються Надихаємося літературним постмодернізмом, українською та польською адеграундною сценою 80-90-х і мультфільмами виробництва студії "Арменфільм".

Smurno у мережі:

https://smurno.bandcamp.com/
https://www.instagram.com/smurno_band/
https://www.facebook.com/smurno.band
https://soundcloud.com/smurno

Фото обкладинки – Facebook виконавців

- [ Neformat.com.ua ]

Треш-метал гурт Reabilitator ділиться свіжим синглом "Man Against Man" з майбутнього альбому "Mentally Defected".

В цій композиції музиканти доходять висновку про незмінність людського влаштування світу, а якщо глобальніше – про відсутність еволюції в наших складних соціальних зв’язках.

"В пісні йдеться про війну як про невід'ємну частину людського буття. Людина – одна з багатьох представників живої природи, для яких характерні соціальні зв'язки, створила суспільство зі своєю ієрархією та законами. Досить часто люди, які перебували на верхніх щаблях ієрархії, користувалися своїм статусом задля власної вигоди. Подібні процеси ми можемо бачити й зараз – люди не змінюються, війна не зникла, корислива сутність влади залишилась, – діляться музиканти із Неформатом.

 

Учасники Reabilitator записали цей сингл на власній домашній студії. Збір матеріалу, зведення та мастеринг зайняли в них приблизно 3-4 дні, конкретніше – вихідних дні, оскільки лише тоді музиканти мали час.

Обкладинкою альбому став кадр із відео, над яким музиканти дещо попрацювали в фотошопі. А що стосується відеоряду – його музиканти зробили задля задоволення потреб сучасного слухача:

"Для нас не було важливим зробити супермегакруте відео. Ми живемо в епоху візуалу і зараз просто недостатньо залити свою пісню на бендкемп та зробити пости з посиланнями в соцмережах. Також людей важко зацікавити горою тексту. А коли є візуальна складова, картинка або відео, то це вже набагато краще. За цим принципом ми вже випускали два сингли – "Save Me God" та "They Try".

Відео виконавці записували власними силами, біля власної студії на вулиці, вночі. Дублі з гітаристом були записані ще у серпні, а з іншими учасниками – вже наприкінці жовтня. Ефекту блимання музиканти досягли за допомогою звичайної настільної лампи – підключали та відключали вилку з розетки, такий ось DIY. Музиканти досі диву даються, як тоді нічого не згоріло.

Наразі Reabilitator готують до виходу новий альбом під назвою "Mentally Defected":

"Він буде в "кращих традиціях" Reabilitator, тільки з якіснішим звуком ніж попередні два альбоми. Ніяких експериментів чи відходу від жанру не буде. Приблизно 30 хвилин добротного трешу."

У планах музикантів нарешті "добити" третій альбом, який лежить в демозаписах ще з 2016-2017 років, а далі – просто насолоджуватися своїм ремеслом.

Reabilitator – thrash metal гурт, заснований у 2010 році в місті Запоріжжя. В активі гурту два повноформатних альбоми: "Global Degeneration"(2012) та "Social Programming"(2016).

Reabilitator у мережі:

https://www.facebook.com/reabilitator
https://www.youtube.com/c/Reabilitator/videos
https://reabilitator.bandcamp.com/

Фото обкладинки – Facebook виконавців

- [ Neformat.com.ua ]

Український лейбл модулярної музики нещодавно презентував одразу два альбоми: "Dog Rose" від NFNR та "Misternal" авторства Lu Joyce.Виконавиця NFNR працювала над композиціями з осені 2019 року. Авторка зазначає, що в альбомі багато індастріал звучання, записаного на відповідних зонах київських Видубичів. Зведення робили UTC+16.

"Концепт релізу стосується змін, зовнішніх та внутрішніх, переосмислень, прийняття та проходження крізь певні труднощі, пов’язані з цими процесами.

 • "Cards against humanity" та "Dice 2" — про прийняття жеребу, який нам підкинув локдаун. Дивні й незрозумілі розклади всесвіту, які випали проти людства, випадковість та закономірність.
 • "Ahab" названа в честь однойменного капітана з "Бобі Дік" Германа Мелвілла. Це про одержимість власними пристрастями, захопленнями, постійну погоню за сильними бажаннями, у випадку артиста — за музикою, концертами, визнанням.
 • "Chorda" про знаходження внутрішньої опори та міці, дуже потужного стрижня, такого яким є хребет у хордових, до типу яких належить і людина.
 • "Dog Rose" — про спостереження весни крізь вікно. Це був сам початок локдауну, коли в парки вдавалося виходити поодинці, крадькома і в обхід патрулів міліції — у мені боляче відгукувалося це вимушене споглядання весни, яка буяє за вікном, неможливість повною мірою насолоджуватися нею з друзями, рідними. Лише квітка шипшини, подарована коханим, надихала.
 • "Eros Bird" був створений, як частина аудіовізуального перформансу-інсталяції Матільди Марини "Autopoiesis" для презентації на резиденції The Palace у Познані. Мене надзвичайно надихнув від самого початку процес роботи з Матільдою та тема взаємозв’язку всього живого. Тому він став своєрідною одою, тріумфом краси, існування, еросу. Для мене це була розв’язка, переосмислення та вихід із напруженого психологічно стану локдауну", — розповіла в коментарі нашому виданню засновниця NFNR.Lu Joyce створював композиції впродовж останніх пів року в домашніх умовах за допомогою модульних синтезаторів, плівкових лупів та електрогітари. Весь матеріал записаний на портативний бобінник Nagra. Над мастерингом також працювали UTC+16.

"Концепція - це відсутність людини (навіть як глядача), але присутність живих наповнених просторів з одним або декількома часовими вимірами. Наприклад:

 • в "Misternal" відчувається давній дух Землі, відчувається нашарування часових вимірів. Гармонійно може виникнути асоціація з реквіємом мелодії (оскільки в атональному ембіенті аскетично блукає мелодійна струна)
 • "Things Have a Soul" буквально з дитинства вірив, що предмети мають душу, потім знайшов підтвердження в анімізмі. У моєму випадку це нічна жива кімната, дабово-розслаблена та рухлива.
 • "Electric Trees meet Sun" це ідея поєднати м’який глітч з ембієнтом, головна мелодія має відлуння робіт Kaitlyn Aurelia Smith та Ann Annie, які свого часу надихали, можливо, це і є дяка їм", - розповідає Lu Joyce.

Як обкладинки використані фрагменти робіт херсонського художника Івана Старєнкова.

Ось, що про ці релізи говорять представники Corridor Audio:

"Ми не можемо порівнювати та шукати відмінності — оскільки це зовсім різні, як за технікою, так і за настроєм альбоми — про музику не танцюють. З Олесею ми вже були знайомі, її трек виходив у компіляції "Global Modular Traffic", з якою виріс альбом. Її музика дуже особиста водночас відкрита для дослідження.

Якщо говорити про Сергія, то ми давно стежили за його творчістю, за його експериментами з плівкою, за його певною мірою унікальним стилем гри на гітарі, альтернативними проєктами. Але також ми шукали зміни в собі — ми трохи розширили свої музичні смаки, від чого стали вільніші. Його альбом, на наш погляд, — дуже органічний, живий, як організм. Напевно, краще один раз почути, ніж описувати цю роботу".

Наразі NFNR та Lu Joyce накопичують новий матеріал. У лютому наступного року Lu Joyce випустить наступний альбом на касетах.

NFNR — київська модулярна артистка, що з’явилася на музичній мапі у 2013 році. За освітою Олеся -  хорова диригентка. До електронної музики підштовхнула необхідність самостійного запису музики під час роботи в театрі. Дискографія нараховує чотири повноформатні альбоми та декілька компіляцій. Артистка співпрацювала з лейблами Corridor Audio, Cashmere Radio та СИСТЕМА.

NFNR у мережі:

https://nfnr-music.bandcamp.com/
https://www.instagram.com/nfnr_music
https://www.facebook.com/nfnrmusic/
https://www.mixcloud.com/nfnr_music/
https://soundcloud.com/nfnr_music

Lu Joyce — модулярний проєкт одесита Сергія Батури, співзасновника гурту Rudnic Ore. Дискографія нараховує три повноформатні альбоми. Серед інфлуенсерів автор вказує сучасну італійську ембієнт сцену та представників лейблу Home Normal.

Lu Joyce у мережі:

https://lujoyce.bandcamp.com/

Corridor Audio — український лейбл модулярної музики, створений у 2016 році учасником проєкту Splinter UA Тимуром Самарським. За п’ять років існування в каталозі накопичилося багато релізів. Лейбл позиціює себе як симбіоз музики та абстрактного мистецтва, основними критеріями, якого, є художня форма та рефлексія. Усі обкладинки до релізів створили українські художники Анатолій Грязнов, Іван Старенков, А.Григоров та Оксана Демидова.

Corridor Audio у мережі:

https://corridoraudio.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/corridoraudioua

Фото надані лейблом

- [ Neformat.com.ua ]

Полтавський крастовий гурт Hellknights випустив атмосферний мініальбом "Зверьё" тривалістю 6 хвилин.

Робота складається з треків, записаних ще напочатку осені – тоді Hellknights попрацювали на майбутнє й накопичили цілих 20 композицій.

"Створений матеріал ми розділили за концепціями. Так з'явилася ідея мініальбому "Зверьё", куди увійшли треки про містику лісів та про перевертнів. Їх я записав приблизно за 3-4 дні. Барабани ми писали на студії, гітари та вокал я записував вдома", – ділиться басист та вокаліст GrimRipper із Неформатом.

Обкладинку альбому GrimRipper намалював сам, оскільки вже не хотів гаяти час на пошуки автора та узгодження результатів. Наразі гурт працює над новим повноформатним альбомом, концептуальним, як і попередні роботи гурту.

"Кожна пісня буде окремою історією. Ми намагаємося експериментувати з атмосферою блек-металу та швидкістю хардкору. Повільних пісень не планується. Я наперед вангую, як багато хто скаже, що це примітивна робота, та ми її такою і хочемо зробити, щоб на виступах ні в кого не було часу на передих, а ми продовжували грати", – додає GrimRipper.

Незважаючи на це, гурт націлений експериментувати зі звуком, а також окреслив бажаний ефект від свого майбутнього звучання – "щоб з вух лилася смола, а з рота сипалось вугілля". Музиканти постараються вже взимку випустити цей "максимально чорний, сирий і холодний" альбом.

Hellknights – полтавський ді-біт/краст-панк/хардкор гурт, що був створений у 2020 році. Дискографія нараховує демо та мініальбоми "ГГРРООББ" і "Зверьё". Гурт співпрацює із лейблом Surrogate Rec.

Hellknights у мережі:

https://hellknights.bandcamp.com/album/demo
https://www.instagram.com/hellknights_hc/
https://www.facebook.com/HELLKNIGHTSofficial
https://www.youtube.com/channel/UCkxqoOiOQlsHb4ExvDInIsA

Фото обкладинки – Facebook гурту

- [ Neformat.com.ua ]

Першого грудня грайндкор гурт Zombies Eat My Neighbours випустив повноформатний альбом "Planet Prison" на лейблі Surrogate Rec.

Альбом складається із матеріалу, який вже можна було почути на концертах гурту раніше, а виражає він занепокоєння станом планети та байдужістю людського роду в цілому.

"Вбивши останнього звіра, піймавши останню рибину
Буде і далі навколишній нищити світ
Істота, яка називається гордо – людина
Що останньою зникне з тіла планети як вид"

Музику виконавці хоч і грали багаторазово, та записати змогли не одразу – життя розкидало їх по різних містах та навіть країнах. Працювати над цим альбомом учасники гурту почали ще більше року тому.

"Із записом барабанів нам допомагав Ігор Листопад із гурту Fleshgore, який записував нашого драмера Льоху на своїй домашньо-гаражній студії. Вокал був записаний 12 березня у столичній студії Pustelnyk арт. Гітари записувалися на домашній зомбі-студії, де потім усе це дивне музичне вариво і зводилося власними силами", – розповіли музиканти Неформату.

Альбом присвячено всім нам – громадянам планети В’язниця, на якій, на думку музикантів, ми живемо і яку самі ж створюємо навколо себе:

"Ми переймаємося більше постами в соцмережах, ніж тим, що відбувається насправді. Тут і кліматичні зміни, і вирубка лісів, і соціальна нерівність. До речі, про вакцини ми згадали по приколу, коли ще і не пахло ковідом та локдаунами. Вийшло якесь міні-пророцтво, тоді стало якось не дуже смішно."

Над обкладинкою "Planet Prison" працював вітчизняний автор коміксів Андрій Данкович. Він створив цей малюнок для гурту ще у 2018 році.

"Працювати було легко і просто, оскільки Андрій відкрита і всесторонньо розвинута людина. Від пари речень і кількох текстів пісень у переписці за тиждень все переросло в те, що ви можете бачити на компакт-дисках, які видає Тарас із Сурогат рекордс."

Зараз музиканти марять про літні фестивалі під відкритим небом, а також конкретно про чеський Obscene extreme. Можливо, взимку Zombies Eat My Neighbours запишуть ще кілька треків, як завжди – неординарних.

Zombies eat my neighbours – експериментальний хардкор / грайндкор гурт, що виник у 2006 році в Бородянці (місто на Київщині). Після успішного дебюту в клубі "Бінго" навесні 2008 року та багатьох виступів гурт "впав у сплячку". Колектив неодноразово змінював ритм-секцію, та при цьому продовжував випускати музику. Зараз учасники колективу живуть і творять у Києві.

Zombies eat my neighbours в мережі:

https://zombieseatmyneighbours.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/zombigrindclub
https://www.youtube.com/channel/UCuriblx70RS4noV0zT0qGRg
 

Фото обкладинки – Facebook виконавців

- [ Neformat.com.ua ]

Психоделічний дует Trip Inside Me сьогодні випустив новий ЕР "Naked".

Робота, яку музиканти Яна та Микола писали протягом декількох років, увібрала в себе екзистенційні переживання обох та стала виявом їхньої особистісної трансформації. Альбом "Naked" позбавлений рамок та не стиснутий жанровими визначеннями.

"В поривах натхнення від різних подій ми записували різну музику, та лише влітку 2021 року ми обрали 5 треків, що увійшли до ЕР. Ми старалися просто насолоджуватися процесом, не обмежувати себе ані стилем, ані звучанням, ані дедлайнами", – поділилася Яна з Неформатом.

Увесь альбом був записаний на домашній студії виконавців у Берліні, де вони вже тривалий час проживають. Задля зведення матеріалу пара спеціально знайшла викладача, звукоінженера та діджея з Чилі, який вчив їх працювати з музикою на їхніх же треках. Тож за декілька тижнів дует самостійно завершив процес зведення мініальбому.

"Нам дуже подобається, у що ми трансформувалися за ці декілька років, тож цей ЕР – пам’ять про всі наші метаморфози. Ми вдвох пройшли екзистенційну кризу й вийшли з неї з новим сенсом життя та ідеями. І кожен трек це певною мірою відображає. Наприклад, на альбомі є композиція, яка передає наше раптове захоплення технокультурою Берліну, і це той прояв, що дозволив нам виплеснути деяку придушену агресію."

Обкладинку альбому, як і раніше, виконала Яна Єлишева. На ній вона зобразила оголене "я", поза часом, простором, позбавлене "всіх шарів з колективного несвідомого й того, що ми звикли вважати своїм "я".

Нагадаємо, що нещодавно дует також випустив сингл та кліп, які передували виходу цілого мініальбому.

Trip Inside Me – психоделічний гурт, який створили музиканти Яна Єлишева та Микола Одинцов у Києві. Дует випустив один альбом "Open One of the Doors", що був тепло прийнятий публікою та критиками. Мінільбом "Naked" – друга робота музикантів. Вже тривалий час дует проживає у Берліні, де продовжує творити й донині.

Trip Inside Me у соцмережах:

https://soundcloud.com/tripinsideme
https://tripinsideme.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/tripinsidemeband/

Фото обкладинки – надали виконавці

- [ Neformat.com.ua ]

Новостворений київський смерть / треш метал гурт Terrorscum випускає сингл із анонсованого спліта з гуртом Обрій, він має назву "Battered Knees". Повністю спліт можна буде почути 9 грудня, а нашим патронам – вже зараз.

Цей сингл – результат нашвидкуруч зібраного гурту та так само зіграного матеріалу, натхненного індустріальними видами. Також він вийде на дисках від лейбла Neformat Family.

"Треки, і взагалі музику перші кілька місяців ми лабали і писали у мене на базі, в комбік і барабани, пили півас і робили розколбас. Потім долучилися Костя та Шкіп – і почалась жара! Зігралися ми за пару репетицій, зрозуміли who is who й нам зайшло", – розповів Петро, ударник гурту, Неформату.

 

Всі інструменти музиканти записали окремо та в різні дні, але загалом вклалися у декілька годин запису. Інша справа – робота гурту над звуком:

"Із незрозумілих причин, ми вирішили піти максимально складним, але цікавим шляхом – замість того, аби записати матеріал обмеженим колом людей, ми залучили багато різних друзів, знайомих та просто класних хлопців: вокал та бас ми писали на студії у Вови Приходько, гітари – у Івана Семещенко (Amphibian Man), ударні – у Руслана Бабаєва (SINOPTIK), а зведення та мастеринг взяв на себе Дмитро Бастанов (Strike Each Other, Purefilth). Щоб і цього не здалося замало, то звук нам підкрутив Олексій Помінчук (Merzotna Potvora)", – ділиться гітарист гурту Сергій.

Початково музика синглу народилася під впливом індустріальних мотивів й уособлювала переосмислення звуків заводів, роботи конвеєрів та пресів. Але у музикантів виникли труднощі із написанням лірики на цю тематику:

"Оскільки текст на цю тему ми не змогли ані знайти, ані самі написати, трек набув мотивів маршу. Це марш раба, але проти дудки Щуролова."

Кліп до цього треку зняла та змонтувала подруга музикантів – мисткиня Іра Сокур. Ідея в відеотвору проста: хлопці просто хотіли "погаситися в диму".

Гурт Terrorscum виник з метою об’єднати два жанри у своєму звучанні – смерть метал із його (не)мелодичними ходами та хардкор-панк. А дізналися учасники колективу одне про одного через знайомих.

"Вперше нашим складом ми зібралися на концерті Alex Angel, де обговорили, як ми будемо грати рок та чого ми взагалі хочемо. Дві пісні в нас було, ще три вкрали, одну закаверили – так і з’явилася в нас програма, два треки з якої тепер увійдуть до спліта", – додає Сергій.

Наразі в планах гурту давати концерти Україною, що вони почнуть робити вже в січні. Паралельно з цим музиканти працюватимуть над записом свого альбому.

Terrorscum – новоутворений дез / треш метал гурт із Києва. Спліт з Обрієм буде їхнім першим релізом.

Склад гурту:

 • Сергій Коляда – гітара
 • Петро Будай – ударні
 • Антон Шкіпер – бас
 • Костянтин Орел – вокал

Terrorscum у мережі:

https://terrorscum.bandcamp.com/
https://www.instagram.com/terrorscum666/
https://www.facebook.com/Terroscum

Фото для обкладинки надали виконавці

- [ Neformat.com.ua ]

Експериментальний проєкт stonefromthesky супроводив гру "Undungeon" своєю музикою – сьогодні він випустив новий, однойменний з відеогрою, OST-альбом.

Саундтрек до "Undungeon" складається з 16 мелодій, які Олексій Зінченко, засновник та єдиний учасник stonefromthesky, створив з нуля.

"Сумарно для проєкту я написав більше 100 хвилин музики. До саундтреку я включив найкращі композиції та розташував їх в такому порядку, щоб реліз можна було слухати як повноцінний альбом", – розповів Олексій Неформату.

Олексій брав участь у створенні музики для гри з самого початку. Його саундтрек вийшов на німецькому лейблі Black Screen Records, що спеціалізується на видавництві музики для відеоігор.

До створення релізу також долучилися добрі друзі та давні колаборатори Олексія: Макс Пильник (також відомий як dark lowe) зробив мастеринг, а Сергій Кочмар стилізував обкладинку.

stonefromthesky – київський електронний експериментальний проєкт, який заснував музикант Олексій Зінченко у 2012 році. У 2014 році вийшов дебютний EP проєкту – "Orbital". У своїй творчості музикант надихається такими виконавцями, як Neurosis, Massive Attack, Rosetta, Deftones, Tool, Dryft, Down, Cult of Luna тощо. Також Олексій займається саундтреком для гри "Undungeon".

Раніше ми також писали про те, які відеоігри захопили наших музикантів.

stonefromthesky в мережі:

https://iamstonefromthesky.bandcamp.com/releases
https://soundcloud.com/stonefromthesky
https://www.facebook.com/stonefromthesky
https://www.youtube.com/c/stonefromthesky

Фото обкладинки – Facebook виконавця

- [ Neformat.com.ua ]

Сьогодні київський постблек гурт N█O випустив альбом "Fallen", що також вийде на касетах у колаборації з українським лейблом BloodRed Distribution.

Альбом "Fallen" вже другий повноформатник колективу, який продовжує розвивати своє бачення постблеку. Матеріал був записаний протягом 2020-2021 років й триває 43 хвилини. На цьому альбомі почуємо, як музиканти розширили свій звуковий арсенал за цей час —  N█O додали до свого звуку елементи прогресиву, думу та грув-металу.

Зведенням та мастерингом завідував басист гурту Микита Ларіонов, а барабани для альбому записав відомий київський ударник Дмитро Кім.

"Концепції як такої альбом не має, музично це продовження і розвиток ідей, започаткованих на нашому дебютному альбомі. Лірика всіх треків не пов'язана у єдиний наратив, проте кожна пісня торкається почуття розчарування у собі, капітуляції та приреченості на поразку", — ділиться гурт із Неформатом.

Обкладинкою альбому стала фотографія Микити Ларіонова, знята на березі Дніпра на заході сонця.

"Важкі, криваво-червоні кольори неба та їхнє відображення у воді виявилися ідеальною візуалізацією настрою "Fallen", — зазначають N█O у пресрелізі. 

У подальших планах колективу — підготовка до зйомок відеокліпу.

N█O — постблек метал гурт, заснований у 2015 році в Києві. Їхній дебютний альбом "Adrestia" вийшов у 2017 році на лейблі Throats Productions (Мексика), за ним послідували кілька живих виступів у Києві та на фестивалі Ynfest у Словаччині у 2018 році. Після цього музиканти вирішили зосередитися на студійній роботі й восени 2019 року випустили EP "Isolates" за участі лейблу BloodRed Distribution (Україна). Останнім часом музиканти готували матеріал, який увійшов до повноформатника "Fallen".

Склад гурту:

 • Андрій Ткаченко — вокал
 • Андрій Лобода — гітара
 • Микита Ларіонов — бас

N█O у мережі:

http://facebook.com/no.band.black
https://nobandblack.bandcamp.com/

Фото надані гуртом

- [ Neformat.com.ua ]

Хардкор-гурт True Tough сьогодні випустив анонсований ЕР "Panopticon", над яким виконавці працювали понад рік. Робота вийшла на Surrogate Rec.

Мініальбом фокусується на різних аспектах життя, як воно є, та "дасть слухачу конкретно те, що ця людина буде від нього очікувати". Музично "Panopticon" мелодійніший та "металевіший" за свого попередника.

Робота над альбомом переважно відбувалася вдома, усі пісні написав гітарист гурту Ростислав. А от запис релізу музиканти розділили на цілих 5 етапів. Якщо коротко, то хлопці пройшли немалий шлях від демо до музики на виході. Зміни самих треків були незначними, та оскільки гурт майже все робив сам – завершити було складно.

"П‘ятий та фінальний етап – запис вокалу та доведення пісень до фінального вигляду, і він був найдовшим, найскладнішим. З моменту перших демо пройшло майже півтора року і весь процес почав нагадувати роботу, яку ти не хочеш виконувати. Але, зібравшись із силами, ми доробили наші пісні", – діляться учасники гурту із Неформатом.

Також Ростислав вдруге, після синглу "Love", самостійно займався звучанням гурту. З обробкою вокалу гурту допомагав Дмитро Бастанов.

"На написання інструменталу мене надихали зміни у житті, а також надихав результат, якого мій гурт досягнув за короткий проміжок часу. Тому хотілося творити і надихати своїх друзів. Треки, на мій погляд, мають в собі темряву, атмосферу і тяжкість" – розповів Ростислав.

Ідея та мета цього альбому є відповіддю на життя, а кожен трек ґрунтується на переживаннях про конкретні події.

"Panopticon" – про невідворотність життя. На лірику для нього мене наштовхнула концепція нав‘язливих думок, їхня взаємодія зі свідомістю. Навіть коли ти думаєш про відсутність думок – ти все одно "думаєш", тому наша свідомість це така собі ідеальна в‘язниця, вихід із якої, де-факто, неможливий через базові принципи її функціонування", – розповідає вокаліст гурту Роман.

Початковою ідеєю музикантів було розташувати треки від абстрактного до конкретного, щоб філософія релізу була "відображена дієгітично", але вони від цього відмовилися задля покращення динаміки прослуховування релізу від початку і до кінця. Також гурт відходить від типових для жанру "треків-репрезентацій" й залишає лише один такий – "TRUE TOUGH CLAN".

Обкладинку альбому та дизайн нового мерчу створив друг гурту Кирило Лєсной. Перша чітко відображає ідею однойменного треку з релізу та націлена викликати певні відчуття у комбінації з прослуховуванням музики.

Тепер гурт готується до Нового року й розмірковує над заїздами у різні міста України. Підготовка до написання нового альбому теж не за горами.

True Tough – київський металкор/бітдаун хардкор гурт, сформований у 2017 році. У 2019 році гурт набув повноцінного складу та випустив перший сингл. У дискографії True Tough два сингли та два мініальбоми. Тематика пісень – як особисті почуття й емоції учасників, так і соціальні проблеми, що є у суспільстві.

True Tough у мережі:

https://www.instagram.com/true_tough/
https://truetough.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/truetough

На обкладинці – фото з Facebook гурту

- [ Neformat.com.ua ]