Рецензії

Рецензія – це насамперед критичний відгук на певну тему, в цьому випадку на LP, EP, демо чи лайв. Обґрунтована критика – це розбір музичного твору, який не має бути просто висловленням власних емоцій. Найголовніше у рецензії – її інформативність, а отже зі сторони рецензента ми очікуємо певний дослідницький, журналістський підхід. 

Наша мета - отримати професійний текст, який дасть слухачеві можливість більш повно оцінити реліз, маючи загальну інформацію для його кращого розуміння й аналізу, а музиканту покаже основні його переваги та недоліки.

Вартість рецензії: 300 грн. за стандартну та 400 грн. за написану до дня релізу. Однак, якщо ви бажаєте писати безкоштовно, зекономлені гроші підуть виключно на розвиток порталу! 

Переклад: Головна мова сайту — українська, тому, перш за все, нам потрібен матеріал цією мовою. Окремо оплачується переклад тексту англійською. Вартість перекладу - 100 гривень. При цьому ми не очікуємо, що якість перекладу буде професійною, але й переклад Google Translate - не варіант. Присилати переклади бажано разом з оригіналом, або протягом тижня (для російської та української) та двох тижнів (для англійської) після дати публікації. Надалі переклади не прийматимуться. 

Бронь: максимум 2 рецензії з цього СПИСКУ на місяць. Бронь дійсна 1 місяць без можливості продовження.

 

Рекомендації щодо бронювання

1. Подумати, наскільки близький вам жанр, обраного гурту та релізу.

Тобто треба розуміти його особливості, історію виникнення, розвитку, знати яскравих представників та сучасні тенденції. Якщо жанр не близький, але написати хочеться, подумати, чи є час мінімально вивчити цей жанр для того, щоб могти робити адекватні висновки. Рецензії у дусі, “я послухав щось нове для себе й ось мої відчуття” не будуть прийматися.

3. Подумати, чи знаєте ви добре історію та релізи гурту.

Якщо не знаєте, оцінити, чи є у вас час для їх прослуховування та вивчення. Рецензії "Я їх ніколи не чув, хоча у них вже 10 альбомів" не будуть прийматися.

 

Правила написання:

1. Зібрати фактичну інформацію про гурт: почитати історію, проаналізувати попередні релізи, передивитися відео, почитати інтерв'ю музикантів, рецензії на попередні релізи.

2. Послухати реліз повністю кілька разів, бажано у різних обставинах та в різні дні, аби не описувати якісь спонтанні враження одного вечора. Зафіксувати свої асоціації щодо музики та лірики зручним для вас способом. 

Перебіг етапу ознайомлення з гуртом та релізом може різнитися залежно від ваших звичок, наявних знань чи способу мислення, однак текст у результаті повинен містити все перераховане.

3.Написати текст. З нього окрім ваших вражень читач має зрозуміти, що це за гурт, чим він жив раніше, що випускав, у якому контексті (Україна, світ) його варто сприймати, як змінилася або не змінилася його творчість з часом тощо.

Приблизна структура тексту може бути такою:

1. Вступ (лід), де треба зачепити увагу/інтерес читача,
2. Інформація про гурт (історія, релізи і все таке)
3. Інструментальна складова.
4. Лірична /концептуальна основа.
5. Інформація про обкладинку та кліпи (якщо вони варті уваги позитивної чи негативної)
6, Висновок

Компоненти можуть частково змінювати позиції чи пересікатися, мати різний розмір, зважаючи на різноманіття гуртів, але усі повинні бути у тексті. У пунктах 3-4 якраз можна вставляти ваші враження, порівняння з іншими гуртами, чий вплив чується тощо. Але не описуйте всі треки релізу детально і покроково (якщо тільки це не реліз на пару треків). Краще виділити загальні тенденції й описати 1-3 яскраві треки.

Є сенс послухати альбом ще раз після написання рецензії.

4. Критично оцінити свій текст на предмет неточностей, припущень, прогалин. Подібного у тексті бути не має. Треба нагуглити дані в інтернеті, а ще краще написати самим музикантам для уточнення. 

Музикантам можна писати і без потреби уточнення даних, з тим, щоб краще їх зрозуміти. Якщо у вас склався хороший контакт, а рецензія написана адекватно (і критика, і похвала) можна дати текст на ознайомлення для виправлення дрібних нюансів (це не інтерв'ю, тому вимагати його змінити або не публікувати треті особи права не мають).

5. Відкоригувати текст.

6. Зібрати технічні дані (дата випуску, лейбл, список треків, обкладинка) і надіслати разом з текстом редактору.

 

Готова рецензія:

- Об’єм - сторінка у Ворді (12-й розмір Times New Roman) плюс/мінус абзац, це 3500-4500 знаків (з пробілами). Мова - українська або російська. Водночас хороша рецензія може мати як менше, так і більше знаків (почитайте цей матеріал про те, як варто і не варто ставитися до довжини тексту). Важлива цілісність і зрозумілість думки.

- Рецензія має бути оригінальною і написаною спеціально для Неформату та не публікуватися на інших ресурсах ні до, ні після її розміщення на Неформаті.

- Якщо в тексті рецензії використовуються цитати з текстів пісень, інтерв'ю з виконавцями і т.д. та мова цитати відрізняється від мови рецензії (українська, російська) – крім самої цитати повинен бути доданий переклад цитати мовою рецензії.

- За бажанням можна також виділити з тексту рецензії або написати окремо текст для прев’ю (до 300 символів). Або ж прев’ю самостійно сформує відповідальний редактор. 

- Рецензію слід присилати максимум за тиждень до дати завершення її актуальності. Тобто, якщо реліз вийшов 10 грудня 2020 року, то рецензія у редактора повинна бути 3 червня 2021 року у першій половині дня. Окремі винятки можуть бути обговорені з редактором.