Новини

Київський електронний проект адаптував картини Едварда Мунка через власну музику. Що вийшло, можна почути у його новому міні-альбомі "skrik".

Треки були написані для проекту "Едвард Мунк: Крик природи" Третьяковської картинної галереї. Він присвячений творчості норвезького художника-експресіоніста у рамках виставки "Едвард Мунк".  Йдеться про новий спосіб занурення в мистецтво у форматі edutainment, який познайомить відвідувачів з картинами "Відчай", "Тривога", "Крик", "Меланхолія" з циклу "Фриз життя".

У кожній частині віртуального занурення звучить своя музична тема, написана Андрієм Ругару (r.roo), який займається дослідженням звуку, пише складні мелодійні твори на стику експериментальних жанрів. У процесі створення треку музикант відсилається до Вагнера і Сибеліуса, використовує принципи кольорово-звукової синестезії, орієнтуючись на кольори з картин Мунка, і експериментує з композицією, у результаті чого можемо спостерігати селекцію жанрів електронної музики, таких як idm, ambient і glitch.

На обкладинці міні-альбому — автопортрет Мунка з Розою Мізенер. 

r.roo - це київський проект музиканта Андрія Ругару (Андрій Симонович). Талановитий композитор, автор чисельних альбомів, засновник гурту Sound Wave Pressure, вже добре знайомий киянам своїми виступами. Музиканта відрізняє легкий електронний звук і трохи меланхолійний настрій. Втім, кожен його реліз відкриває все нові й нові грані творчості. Єдиний стиль музики r.roo назвати складно, адже це й idm, і ambient, і downtempo... Проект є резидентом лейблів Tympanik Audio, Raumklang Music, Abstrakt Reflections тощо

Почитати рецензію на r.roo – autistic dance (2015) можна тут.

r.roo у соцмережах:

ВК: https://vk.com/rroo_idm
Soundcloud: https://soundcloud.com/r-roo
Facebook: https://www.facebook.com/rroo.idm
Bandcamp: https://rrootrauma.bandcamp.com/

- [ Neformat.com.ua ]

Вінницький гурт презентував кліп на пісню "F*ck This Place Up" з дебютного повноформатного альбому "Mind Darknet", що вийшов у листопаді минулого року.

Для Space Of Variations цей кліп став новим досвідом, оскільки вперше гурт спробував працювати з акторами та складним сценарієм, і також вперше використав гумор у своїй творчості.

"Відео засноване на сильному контрасті культур різних верств суспільства, воно загострює увагу на різниці світогляду, але в підсумку говорить про те, що все-таки є речі зрозумілі, близькі всім, незалежно від поглядів і уподобань", - йдеться у прес-релізі.

У зйомках відео було задіяно близько 50 осіб, включаючи акторів, операторів, техперсонал і масовку. Підготовка та зйомка кліпу зайняли близько тижня. 

Почитати рецензії на останній альбом "Mind Darknet" (2018) можна за наступними посиланнями: 

Гурт Space Of Variations розпочинав свою діяльність під назвою Пространство Вариантов ще у 2008 році. Після перерви колектив відновив свою діяльність, змінив назву, а також звучання. У серпні 2016 вийшов їх ЕР "Blackmail". Почитати рецензію на нього можна за цим посиланням. 

Також Space Of Variations отримали звання кращого метал-гурту країни за версією премії BUMA 2017. 

Space Of Variations у соцмережах:

ВК: https://vk.com/space_of_variations_official
Facebook: https://www.facebook.com/SpaceOfVariations
Instagram: https://www.instagram.com/spaceofvariations_band
Soundcloud: https://soundcloud.com/space_of_variations
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCAcsDTlPlUZmBBcdpqRRMCA
Twitter: https://twitter.com/spaceofvars
Bandcamp: https://spaceofvariations.bandcamp.com

- [ Neformat.com.ua ]

Київський гурт днями презентував слухачам новий сингл "Yet We Never Really". Кілька місяців тому учасники гурту вирішили опрацювати весь накопичений матеріал і нова пісня — частина цього процесу. 

"Yet We Never Really" - про вас і нас, про час, про природу і фізику речей, звичайно, з маленькою часткою особистих переживань і відтінків. Впевнені, кожен знайде у творі щось своє", -  розповідають музиканти. 

Основний вайб і структура пісні сформувалися досить давно і першочергову її версію можна було почути на лайві Stars & Mellow ще минулого року. А кілька місяців тому учасники гурту вирішили оформити весь накопичений матеріал і перетворити його на треки. Усе це, в тому числі й пісню "Yet We Never Really", вони записували у себе на київській студії (we call it "mello jello") за пару тейків у лайв-режимі без перезапису чи дозапису. Музиканти намагалися зберегти живу пульсацію, естетику та динаміку пісень. 

"Міксили теж самі — трохи EQ і панірування — компресії уникали. В процесі мастерингу довелося трохи прибрати динаміки, щоб отримати прийнятну гучність. Взагалі, в dB wars, ми проти гучності коштом динаміки ... Навіщо стискувати трек і вбивати все живе, якщо у кожного є ручка гучності в аудіосистемі?", - зазначають Stars & Mellow. 

Нагадаємо, майже рік тому, у квітні гурт випустив дебютний повноформатний альбом "Everywhere".

Його та інші пісні Stars & Mellow можна буде почути наживо у Mezzanine вже завтра, 24 травня. Спеціальним гостем виступу стане Діма Соляник зі своїм проектом My Freequensea. Квитки по 150 гривень продаватимуться виключно на вході. 

Гурт Stars & Mellow виник у Києві у 2014 році. Квартет намагається поєднати у своїй творчості чимало впливів, починаючи від року 60-х і завершуючи сучасною електронікою. На їх рахунку дебютний однойменний міні-альбом 2016 року, альбом "Everywhere" (2019) та окремі сингли.

Stars & Mellow у соцмережах:

https://www.youtube.com/channel/UCoJkb49GluZplPpDdSTXNFw/videos
https://www.facebook.com/starsandmellow/
https://soundcloud.com/starsandmellow

- [ Neformat.com.ua ]

18 травня у Тернополі відбувся фінал сьомого сезону битви-конкурсу між молодими артистами Koza Music Battle. Переможці є, але результат дещо неочікуваний. 

Отож, за результатами конкурсу у фіналі перемогли обидва гурти - GannaBaby та Slice & Dice. Тепер на них очікує приз — виступ на фестивалі Файне місто. 

Поділилися організатори й деякими думками стосовно заявок музикантів: 

"На стадії відбору учасників, ще до відбіркових битв, було подано понад 60 заявок і більшість з них супроводжували дві великі проблеми: низька якість медіаматеріалів та повний хаос у позиціонуванні себе як гурта/виконавця.

Ну що ж, друзі, врахуйте це, якщо ви хочете показати себе! Думаю, у багатьох людей було таке, що вони підсідали на якийсь гурт, чи, може, навіть відкривали для себе новий жанр лише за рахунок обкладинки релізу в соцмережах чи на ютубчику. Мати декілька пророблених треків – це, ймовірно, перший крок до оформлення себе як митця. Однак без правильної презентації себе — музика може бути непоміченою. Відповідно, й навпаки — сильна презентація і позиціонування може приховати слабкі сторони репертуару, але, в крайньому разі, взагалі — знецінити музичну частину. Зверніть на це увагу і шукайте рівновагу!".

Koza Music Battle - найбільший у Західній Україні музичний конкурс серед молодих українських гуртів, що працюють у різноманітних жанрах. Організатор батлу — мистецьке об’єднання "Коза" з міста Тернопіль проводить конкурс із 2013 року.

Конкурс традиційно відбувається в арт-барі "Коза". Критерії оцінювання та програма також залишаються незмінними: організатори здійснюють попередній відбір виконавців заради збереження стилістичної цілісності змагань. Потім проводиться жеребкування, під час якого учасники розподіляються по концертах-чвертьфіналах. Оцінювання конкурсантів проводить кваліфіковане журі. Суддівську колегію — музикантів та працівників музичної індустрії запрошує організатор.

Переможці попередніх років:
    • Red Cardinals (Тернопіль) - Koza Music Battle 2013
    • Nice Cream (Тернопіль) - Koza Music Battle 2014
    • KRUT (Хмельницький) - Koza Music Battle 2015
    • Machu Picchu (Львів) - Koza Music Battle 2016
    • Брудні (Київ)  - Koza Music Battle 2017
    • Our Atlaantic (Умань) - Koza Music Battle 2018

Конкурс у соцмережах:

https://www.facebook.com/koza.music.battle
http://koza.te.ua

- [ Neformat.com.ua ]

Київський колектив оприлюднив кліп на нову пісню, що отримала назву "Ремінь Безпеки". Вона стала другим синглом до майбутнього альбому "Яскраво Чорний Ящик", що побачить світ 12 вересня 2019 року.

У кліпі підіймаються теми французького екзистенціалізму, зокрема, обіграна знаменита фраза "Пекло – це інші" Сартра та розвивається загальне положення "Смерть – це єдина реальність": "Ми приходимо в цей світ з надією, ніби кожен може виграти, але правда в тому, що народившись, ми вже витягнули короткий сірник".

Кліп, або ж як пишуть самі музиканти, виднограй був знятий на київській студії Breadberry, а його режисером став Тементій Пронов (Slippy Inc). 

За звучання пісні "Ремінь Безпеки" традиційно відповідала студія Revet Sound. Нагадаємо, всі попередні записи гурту були створені там же під керівництвом Сергія Любинського.

Нова пісня та попередня творчість гурту вже доступні на усіх популярних стрімінгових сервісах

Найближчий концерт Bojevilla відбудеться у Києві 25 травня у клубі Monteray, на фестивалі Metal Madness.

Bojevilla - київський гурт, який почав свою історію у 2016 році. У 2017-му колектив випустив міні-альбом "Блуд", який потрапив у шорт-лист в номінації Best Metal Album премії BUMA. Почитати рецензію на нього можна за цим посиланням. Загалом же на рахунку команди 3 відеокліпи, один міні-альбом, тур по Україні та Білорусі та три номінації на The Best Ukrainian Metal Act 2017. 

Bojevilla у соцмережах:

ВК: https://vk.com/bojevilla
Bandcamp: https://bojevilla.bandcamp.com
Facebook: https://www.facebook.com/bojevilla
Instagram: https://www.instagram.com/bojevilla
Twitter: https://twitter.com/Bojevilla_Band

- [ Neformat.com.ua ]

З нагоди нещодавньої річниці дебютника Максим Солодовник - лідер проекту Abendland і засновник видавництва Eisenturm - звернувся зі сторінок свого музичного блогу до слухачів. Музикант збирає кошти для випуску нового альбому. 

"Виповнилося рівно три роки з моменту релізу дебютної платівки мого основного (і наразі єдиного активного) музичного проекту, заснованого у похмурому листопаді 2014. За ці три роки відбулося неймовірно багато... Події переважно були драматичними, тож попри багатство творчих планів і чітке уявлення про перспективи, запис лонгплея-наступника сильно змістився за шкалою часу. Що ж, тим більше життєвого і мистецького досвіду вбере у себе майбутній альбом.

Якщо вам подобається музика Abendland, вишукана поезія або просто є шляхетне бажання стати в міру власних сил меценатом чи меценаткою майбутньої другої платівки проекту, зробити це дуже просто:

Приватбанк 4149 4991 1143 3171 (UAH, Максим Солодовник).

Кожен, хто зробить внесок, буде вписаний в історію українського дарк-фолку в розділі подяк в буклеті майбутнього альбому. Якщо ж є бажання зробити це інкогніто, у рядку "призначення платежу" зазначайте "анонімно", - повідомляє Максим. 

Кожен внесок є цінним і потрібним, адже проект наразі де-факто є ванменбендом, тобто вся відповідальність за нього лежить на Максимі. 

Нагадаємо, дебютний студійний повноформатний альбом колективу вийшов 17 травня 2016 року.

Гурт Abendland було засновано в Україні пізньої осені 2014 року. До першого складу новоствореного гурту увійшло двоє артистів: Макс Солодовник – вокал, переклад лірики українською мовою, концепція проекту, візуальний дизайн; Сергій Ягода (учасник Gamardah Fungus) – гітара, бас, польові записи, семпли, синтезатор, цифрові барабани; музика та аранжування, саундпродюсування. Зараз же у складі проекту залишився тільки Максим. Дебютний студійний повноформатний альбом колективу вийшов 17 травня 2016 року.

Abendland у соцмережах:

ВК: https://vk.com/abendland
Facebook: https://www.facebook.com/Abendland2014/
Badcamp: https://abendland.bandcamp.com/
Soundcloud: https://soundcloud.com/abendland_ua/ 

- [ Neformat.com.ua ]

Лейбл Robustfellow представляє акустичний альбом житомирського сонграйтера та людини-оркестру Volver Stone.

Платівка отримала назву "Silver Light" та складається з п'яти англомовних треків. Назва альбому тлумачиться, як Срібне сяйво - "сяйво провідної зірки, що вказує героєві втрачений шлях до рідного дому".

Альбом записувався наживо, із використанням лише акустичної гітари та пари мікрофонів, без тейків та дублів, отже слухачі зможуть повністю відчути атмосферу запису та зануритися у музику виконавця.

Автор обкладинки – Віктор Левченко. За запис, зведення та мастеринг відповідав Богдан Мандрійчук.

Volver Stone - onemanband Дмитра Бєлова, житомирського музиканта, учасника гурту Night On Fire. Дмитро виступає як автор-виконавець та людина-оркестр (one-man band) і грає у таких жанрах як, панк-блюз, гараж, блюз-рок, рок-н-рол, фолк. Особливістю проекту є гра на кількох інструментах водночас, використання незвичних інструментів та оригінальний саунд, що формує звучання повноцінного гурту. На його рахунку сингл "Thunderose Fate" (2017) та акустичний альбом "Silver Light" (2019),

Volver Stone у соцмережах:

https://www.facebook.com/volverstone.ua
https://volverstone.bandcamp.com/releases
https://vk.com/volverstone 

- [ Neformat.com.ua ]

7 липня на березі Дніпра гурт проведе свій перший великий концерт в столиці разом з гуртом Our Atlaantic.

The Unsleeping —  рок гурт з Умані, який працює в одній з найбільш виснажених експериментами стилістик. Використовуючи референси мастодонтів жанру гурту вдалося зберегти власну індивідуальність та не з’їхати у вторинність. 

Після виходу дебютного EP "Deviatve" гурт отримав багато позитивних відгуків від слухачів та критиків, а сам альбом у пресі неодноразово називали одним з кращих українських релізів 2018 року. Після цього про гурт заговорили в соцмережах і почали запрошувати на великі українські фестивалі.

Почитати нашу рецензію на The Unsleeping - Deviatve (2018) можна за цим посиланням.

Наразі гурт знаходиться в лонг-листі відбору на один з найвідоміших міжнародних фестивалів Sziget. Для відбору музиканти зіграли наживо нову пісню "Fire of Red". 

Квитки можна придбати онлайн, ціна - від 200 гривень. 

Гурт The Unsleeping виник в Умані. На їх рахунку дебютний міні-альбом "Somnia" 2016 року, EP "Deviatve" (2018), кілька синглів та кліпів.

Our Atlaantic - колектив з Умані, який розпочав діяльність у 2017 році. Відомими музиканти стали після участі та перемоги на конкурсі Koza Music Battle 2018. На їх рахунку міні-альбом "Pillow" (2018).

Подія у соцмережах:

https://www.facebook.com/events/686078485170255/

- [ Neformat.com.ua ]

Український хіп-хоп виконавець Ярослав Чакір презентує дебютний відеокліп на новий трек "Хто Ви?", у якому завдає удару по фейках та лицемірству.

"Хто Ви? - моє запитання до всіх тих, котрі розмінюють творчість на кеш, стараючись якомога більше його паплюжити" - так описує суть пісні сам репер.

У кліпі головний персонаж блукає пустотами власного внутрішнього світу, переслідуючи свою заповітну мету. Розв'язка відео показує, що бути собою — це найбільший кайф, і тільки залишаючись тим ким ти є можливо досягти дійсно цінних та достойних висот. 

Саунд-продюсером пісні став Микита Щур, а над кліпом працювали David Uglava та Ran Kaplan (M.RTVstudio). 

Узагалі ж на рахунку виконавця чотири сингли. 

Чакір у соцмережах:

https://www.instagram.com/chakir_music
https://www.facebook.com/ChakirChuck/
https://www.youtube.com/channel/UCOiKLoVpzpC9aeXUj28XARA
https://soundcloud.com/yaroslav-chakir
 

- [ Neformat.com.ua ]

Київський сайкобіллі-гурт випустив власну версію пісні "Ramble Tamble" гурту Creedence Clearwater Revival. Оригінальний трек написав John Fogerty і він увійшов до альбому "Cosmo's Factory" 1970 року.

Музиканти записали кавер під час роботи над своїм дебютним альбомом "Spacing Away", який вийшов у 2018 році. Однак включити його туди не вдалося, оскільки це не дозволив лейбл, який володіє правами на оригінал. Саме тому і зараз кавер доступний лише на Саундклауді. А випустити його The Troubled вирішили у якості привітання Джонну Фогерті до 50-ї річниці творчої діяльності, яку він відзначає цьогоріч.

"У вільному перекладі "Ramble Tamble" означає "Ху*ня-муйня", і ця фраза ємко описує тематику пісні — стан речей у США під час її написання 50 років тому. На нашу думку, цей меседж актуальний і для нашої країни у наш час. Для цього ми трохи переробили текст. 

Дядя Ваня (Джон Фогерті) - автор пісні — американська легенда. Він продовжує зараз записуватися і грати дофіга концертів. Це батя-рок, звичайно ж, вічний і іноді нафталіновий, але ми спробували вдихнути побільше живої енергії в цю пісню", - розповіли музиканти. 

Записувався трек на Different Sound та Boutique 888 studios у Києві у 2018 та 2019 роках. Автор обкладинки — Антон Шкіпер. 

Гурт The Troubled з моменту заснування у 2014 році випустили два EP - "True Story" (2015) та "Gateway Beat" (2017), кілька синглів, а також дебютний повноформатний альбом "Spacing Away" (2018). 

Почитайте рецензію на The Troubled - Spacing Away (2018) можна за цим посиланням

The Troubled у соцмережах:

https://thetroubledpsycho.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/Thetroubledpsycho/
https://www.instagram.com/thetroubledband/
https://www.youtube.com/channel/UCWf8oKxE-ns-NuUuUhgdAdw
https://soundcloud.com/user-767588113

- [ Neformat.com.ua ]