Новини

Bandcamp - інтернет-магазин музики, який є також платформою для розкрутки музикантів, пропонує останнім нові можливості. Йдеться про запуск нового сервісу, який має значно полегшити видання релізів на вінілі. 

як йдеться у прес-релізі компанії, продажі платівок на Bandcamp за останні п'ять років зросли на 600%, і щомісяця на сайт додаються ще 3,5 тисячі унікальних альбомів на вінілі. І все ж більшість нової музики не доступна на платівках. Тільки 9% альбомів, які продавалися на Bandcamp у 2018 році, запропонували вінілову версію, і тисячі з них розпродані та, мабуть, навряд чи будуть видані знову. Причина такої ситуації — і все зростаючих недоотриманих доходів виконавців — це те, що виробництво вінілу залишається непростим. Це дорога і ризикована справа, що може бути неймовірно трудомісткою, а особливо, якщо музиканти роблять це вперше.

Саме тому Bandcamp вирішив запустити власну ініціативу для розв'язання цих проблем. Це новий сервіс з виготовлення вінілів, який має спростити фінансування, виробництво та розповсюдження вінілів. Не маючи жодних авансів чи інвестицій, виконавець або лейбл можуть створити вінілові кампанії (щось на зразок краудфандингу) і починати приймати замовлення майже відразу. Як тільки вони досягають своєї мінімальної мети, Bandcamp друкуватиме їхні записи та відправлятиме замовникам. 

Нова послуга, за твердженням компанії, виключає ризик, оскільки замовлення фанів фінансує саме видання, а не виконавців чи лейбл. Вона також усуває труднощі, оскільки Bandcamp сам видаватиме записи, друкуватиме конверт і навіть відправляємо реліз до фанатів (включно з цифровими замовленнями). При цьому повний контроль дизайну та ціноутворення залишиться у виконавця, до того ж Bandcamp не отримуватиме авторські права на запис. Компанія додає, що їхній виробничий партнер має більш ніж 60-річний досвід роботи з вінілом, тому записи виглядатимуть і звучатимуть чудово.

Сервіс вінілів Bandcamp буде відкритий для всіх виконавців і лейблів цього року, але сьогодні вже можна оцінити чотири пілотні кампанії, які дають уявлення про те, що можливо реалізувати за допомогою цього сервісу. 

- [ Neformat.com.ua ]

Ukrabilly Bang представляє черговий, вже п'ятнадцятий Rockabilly та Psychobilly фестиваль — Украбіллі Вибух!.

Цього року з різних причин, переважно фінансових, лайн-ап фестивалю знову буде виключно українським. Загалом заплановано три дні по 5 команд на кожен, без жодних пре-паті чи афтер-паті. Загальна кількість команд відповідає порядковому номеру фестивалю.

Анонсовані команди:

 • П'ятниця, 26 квітня: RvB / Руки'в Брюки, Strait Jacket, Smokin A, Waikiki Makaki, Ot Vinta.
 • Субота, 27 квітня: Mozes Dick, Outer Spzce, Black Cat Bone, The Mystification, Rude Jokes.
 • Неділя, 28 квітня: The Hypnotunez, The Troubled, Screamin' Meemies, Black Pickup Brothers, Kraken Landau.

Відбудеться фестиваль у стінах ДК "Росток", а саме у клубі Volume, де колись і починалася його історія. Дати проведення - 26-28 квітня. Початок о 19:00.

Квитки можна буде придбати тільки на вході. Їх вартість складає 350 гривень за всі 3 дні та 200 гривень за один день.

В анонсі йдеться також і про те, що, можливо, це буде останній Украбіллі Вибух!.  Організатор події Олександр "Тварина" Кравченко пояснював раніше на відеострімі, присвяченому фестивалю, що це не точна інформація, а швидше, спроба підготувати фестивальну тусовку до можливої реорганізації івенту.

Подія у соцмережах:

https://www.facebook.com/events/1231634400344473

- [ Neformat.com.ua ]

Одеський гурт представляє слухачам черговий свій кліп, цього разі на трек "Dreams 4/17" з випущеного у минулому році міні-альбому "Finals.".

Режисером відео став вокаліст гурту Євген Тимчик спільно з відомим українським відеографом Олегом Рузом, який також займався монтажем кліпу. Знімав усе на камеру Ілля Прізенко у звичайній школі в Чорноморську. Сама ж пісня "Dreams 4/17" була записана та оброблена на студії Revet Sound

За словами Євгена Тимчика, він планує зняти кліпи на усі пісні з міні-альбому "Finals.". З врахуванням випущених раніше кліпів на треки "In Kharms Way", "Shake Your Spear" та "Emily (Wants The) D" залишається лише пісня "Vasyl".

Разом із відео на бендкемпі лейблу Venona Records з'явився й окремий реліз "Dreams", до якого увійшла оригінальна версія пісні, а також кілька лайв-треків, записаних під час виступу гурту на премії The Best Ukrainian Metal Act 2018. А трохи раніше, нагадаємо, колектив випустив третій у своїй історії лайв "Bohemian Requiem"

The Nietzsche утворили музиканти таких колективів, як Septa, Facepalm, Pictures Inside Me, Cheshires та Злам. Першу пісню вони написали на вірші Маяковського у 2013 році. Стиль музики колективу найчастіше описують як маткор.

Почитати рецензії на інші релізи гурту можна за цими посиланнями: "The Nietzsche - Intro to Advanced Poetry" [EP] (2015), "The Nietzsche – Welcome To Poetry 201" [EP] (2016), The Nietzsche - Live 201 (2018). 

The Nietzsche у соцмережах:

Bandcamp: https://thenietzsche.bandcamp.com
Facebook: https://www.facebook.com/thenietzscheband
Instagram: https://www.instagram.com/thenietzscheband
YouTube: https://www.youtube.com/c/TheNietzsche
VK: https://vk.com/thenietzsche

- [ Neformat.com.ua ]

Український melodic death metal гурт представляє обкладинку та трекліст нового ЕР "Seeding Pain".

Реліз вийде на лейблі Nocturnus records у форматі digibook, колекційне видання. ЕР міститиме чотири треки та відеокліп "Obey and Trust", який, нагадаємо, вийшов ще у 2017 році. 

1. Beggin' for Attention
2. On the 8th Day
3. Seeding Pain
4. Obey and Trust

Записи вокальних партій для EP проходили на двох студіях. Так, головний вокаліст гурту Віктор Озолін записувався на студії Kenda.bro у Борисполі зі звукорежисером Дмитром Кендою, а от спеціальний гість Влад Шахін писався на одній зі студій Кривого Рогу, де також пишеться його гурт Mournful Gust.

Гурт Flying розпочав свою діяльність ще в 1998 році, однак у 2011 колектив розпався. Восени 2017-го разом із виходом синглу "Obey And Trust" учасники гурту розпочали новий етап у своїй творчості. На рахунку колективу чимало релізів та турів.

Flying у соцмережах:

https://www.youtube.com/channel/UCn2oDKZoOhnf84aQDXCPI-g
https://www.facebook.com/groups/1353496481327954/ 

- [ Neformat.com.ua ]

Харківський блек метал гурт, який тільки нещодавно випустив промо-трек, завантажив у мережу і цілий повноформатний альбом "Уже заря зажглась". Це третій лонгплей в історії гурту.

Альбом записувався протягом 2015-2019 років у наступному складі:

 • Дмитро Самсонов- вокал
 • LV - бас, noise
 • Олексій Ільченко — гітара, дульсимер

Окрім них до створення релізу долучилося чимало інших виконавців, наприклад, ударні для альбому записав Amorth (Soom), а партію синтезатора та колісної ліри — Арсеній Жбанов (Value). Також на релізі можна почути електроорган у виконанні Gasoline Tramp (Dr Jail And Mr Hype), саксофон Івана Токарєва (The Warp) та ще чотирьох запрошених вокалістів. 

Зведення та мастеринг альбому здійснив Володимир Гродзицький.  

На Бендкемпі наразі можна послухати та придбати цифрову версію релізу. 

У піснях музиканти використали слова українського поета Василя Чумака, французького поета та письменника Робера Десноса, американського письменника Едгара Алана По, а також текст пісні шведського барда Корнеліса Вресвіка. У результаті, разом з авторськими текстами російською, на альбомі можна почути аж п'ять мов. 

Альбом на стрімінгових сервісах:

Нагадаємо, останній повноформатник Заводі "Крізь коло і п'ять кутів" виходив ще у 2013 році. Після цього жодних релізів у гурту не було, хоча про новий повноформатник і було багато розмов.

Заводь у соцмережах:

https://www.instagram.com/zavodxofficial/
https://thezavods.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/Zvvvd/ 

- [ Neformat.com.ua ]

Одеський блек метал гурт завершує роботу над другим лонгплеєм. Альбом "Love Exchange Failure" вийде цієї осені на лейблі Debemur Morti Productions.

Наразі можна послухати лише невеликий тізер альбому "Love Exchange Failure".

Над написанням альбому музиканти почали працювати ще у другій половині 2017 року, а приблизний демо-запис був готовий вже на початку 2018-го. 

"Оскільки технічно матеріал виявився значно складнішим, ніж на першому альбомі, нам знадобилося багато часу, щоб гарно підготуватися до студійної сесії запису. Деякий час зайняв пошук гостьових вокалістів, серед яких Іван Козакевич з Sectorial, Гавриленко Віталій з Signals Feed The Void і Fun Service та Рената Кажан з Zukkor Zovv. Також ми знайшли нових музикантів для запису саксофону та клавішних інструментів, що дозволило майже повністю відмовитись від віртуальних інструментів", - пояснюють музиканти. 

На слухачів очікує, зокрема, зміна тематики пісень. 

"Love Exchange Failure" продовжує розвивати еклектику металу та дарк-джазу: перша складова стала швидшою та більш злою, друга — атмосферною, нуарною і повільною. Але і тут не обійшлося без сюрпризів!

Ще хочемо додати, що альбом буде концептуальним, оскільки всі пісні об’єднані спільним сюжетом. Ми відмовились від містики та присвятили другий реліз реальним проблемам", - зазначає White Ward. 

White Ward - одеський блек метал гурт, який виник у 2012 році. Колектив — один із тих, які уособлюють сучасне звучання жанру в Україні та привносять до нього свої експериментальні ідеї. У цьому випадку, мова йде про саксофон. Окрім того White Ward можуть похвалитися контрактом із Debemur Morti Productions та чудовим повноформатником "Futility Report".

Почитати рецензію на White Ward - Futility Report (2017) можна за цим посиланням. 

White Ward у соцмережах:

Bandcamp: https://whiteward.bandcamp.com/
Soundcloud: https://soundcloud.com/whiteward/
ВК: https://vk.com/whiteward
Facebook: https://www.facebook.com/whitewardofficial
Instagram: https://www.instagram.com/whitewardofficial/  

- [ Neformat.com.ua ]

"Metempsychosis" - це новий реліз одеського порталу Khatacomb, збірка-присвята відомому письменнику Філіпу К. Діку. 

"Кожен рік на цій планеті неминуче наближає нас чи то до Апокаліпсису, чи то до Нового Еону — точніше нам ніяк не дізнатися. Що ми знаємо точно — так це що видатний письменник-фантаст і гностичний пророк Філіп Кіндред Дік уже передбачив не лише песимістичні картини початку XXI століття, але й шлях до нашого колективного просвітлення. Тож сьогодні ми святкуємо вихід першого тому українського видання короткої прози Філіпа Діка від Видавництва Жупанського з тематичною музичною компіляцією", - йдеться в описі збірки.

До створення електронного саундтрека до класичних фантастичних оповідань і вшанування доробку автора долучилися шестеро артистів з України (Gamardah Fungus, Kojoohar, Lu Joyce, Nook), Польщі (Tineidae) та США (Lucidstatic). 

Обкладинку для збірки створив Олексій Глухимчук. 

Філіп Кіндред Дік /1928–1982/ – культовий американський письменник-фантаст, філософ і візіонер, творчий доробок якого надзвичайно вплинув, і досі продовжує впливати, на всю світову фантастичну та довколафантастичну літературу й кіно. Однією з найважливіших тем у творчості Філіпа Діка, до якої постійно повертається письменник, є з’ясування того, наскільки реальною є наша реальність та наскільки реальними є, власне, ми самі.  До першого тому повного зібрання короткої прози письменника увійшли оповідання, написані у період 1947 – 1952 років: від найперших літературних спроб, таких як "Стабільність", "Руг", "Маленькі повстанці", й до широковідомих, зокрема за екранізаціями, оповідань "Час розплати" та "Друга модель". Придбати книгу можна тут

Заснований кілька років тому портал Khatacomb має на меті висвітлювати доробок артистів, чиї концептуальні інтереси пролягають у площині містичного, магічного та міфологічного. На їх рахунку вже кілька випущених збірок музики, а саме "Ноктурналія" (2017, рецензія), "Ліміналія" (2017) та "Вакханалія" (2018).

Послухати збірку:

https://vk.com/khatacomb
https://soundcloud.com/khatacomb
https://khatacomb.bandcamp.com
http://khatacomb.com

- [ Neformat.com.ua ]

Ольга Пулатова, учасниця недіючого нині гурту Flёur, днями представила у рамках свого власного проекту Pulatova новий реліз "Роздвоєння хижої особистості". 

До нього увійшли дві пісні Олі, які були серед найбільш відомих за часів Flёur, але тепер "Формалин" та "На мягких лапах" зазвучали українською.

Послухати треки можна за наступним посиланням

Найближчі заплановано концерти Ольги Пулатової:

 • 23 квітня, Дніпро
 • 24 квітня, Харків
 • 25 квітня, Київ
 • 28 квітня, Мінськ

Нагадаємо, після того, як у 2017 році остаточно розпався гурт Flëur, одна з вокалісток, Ольга Пулатова, разом з Євгеном Чеботаренко, (колишнім басистом Flëur і учасником My Personal Murderer), створили новий проект - Pulatova.  У кінці вересня вони видали дебютний альбом "Рой"

Дізнатися більше про цей реліз та творчість Ольги Пулатової можна з нашого інтерв'ю

Pulatova у соцмережах:

Bandcamp - https://pulatova.bandcamp.com
Soundcloud - https://soundcloud.com/pulatova
Facebook - https://www.facebook.com/pulatova.music
Вконтакте - https://vk.com/pulatova.music
Youtube - http://bit.ly/2NEGfz0

- [ Neformat.com.ua ]

Київський гурт після досить великої перерви у релізах представив слухачам свій новий сингл "Death Roll Overdose".

Реліз "Death Roll Overdose" містить два треки — однойменну пісню та трек "No Escape". Їх Spikers почали робити ще до розпаду гурту, який, нагадаємо, відбувся наприкінці 2017 року. Нові треки музиканти радять слухати на дуже великій гучності. 

"Death Roll Overdose" це:

 • Олександр Полішко — гітари
 • Павло Саверський — текст
 • Руслан Бабаєв — ударні/вокал/текст
 • Женя Биков — бас

За звучання синглу відповідав Микита Юдін зі студії RadioTelescope Music. Над обкладинкою працювали Dariya Yarosh та Memphis Slim. 

Spikers - київський speed metal / metal punk гурт. Після виходу їх дебютного альбому "In Coffins" (2016) чимало слухачів називали його першим українським metal punk альбомом. Згодом гурт випустив ще кілька синглів та наприкінці 2017-го заявив, що припиняє діяльність. На початку 2019 року музиканти повідомили, що шукають ударника та планують повернутися до живих виступів. 

Spikers у соцмережах:

https://www.instagram.com/spikerspunx
https://www.facebook.com/spikerspunx
https://spikers.bandcamp.com
https://soundcloud.com/user-658205958

- [ Neformat.com.ua ]

Нещодавно alyona alyona презентувала свій дебютний альбом "Пушка", який містив у тому числі трек "Падло", записаний спільно з Alina Pash. Зараз же пісня отримала повноцінну екранізацію.

Сюжет відео переносить глядача у 2049 рік, де в патріархальному Чорнобидлограді раптом починають зникати чоловіки. У той самий час в граді засновують таємний рух Бестії-берегині, у чиїх темних підвалах важко працюють викрадені чоловіки. Вони повинні допомогти бестіям отримати магічний дар "птиці долі". Та, хто отримає цей дар – стане Обраною. І тільки їй буде призначено отримати безмежну жіночу волю, щоби зробити світ кращим.

Етно-фантасмагорія з писанками в центрі сюжету – справа рук Натана Дейзі, французького кліпмейкера і співавтора минулого відео Alina Pash "Oinagori".

"Це один із тих образів, які я бачу, коли уявляю наше майбутнє. Щось на зразок страшної казки, в якій є те, що ми обов'язково повинні зрозуміти для себе", - розповідає Натан.

Для alyona alyona – це поки перший досвід складних постановочних зйомок.

"У кожного із нас – свій шлях, яким ми йдемо. На цьому шляху є перешкоди, бар'єри, підйоми та падіння, які допомагають нам отримати найцінніше – досвід. Цей досвід із року в рік, із покоління в покоління передавали нам наші предки. Саме завдяки унікальності цього досвіду ми сьогодні – ті, хто ми є", - коментує нову роботу виконавиця. 

Варто також додати, що кліп містить чимало камео, а закадровий голос у кліпі належить народній артистці України Ніні Матвієнко.

alyona alyona (Савраненко Альона) - вихователька дитячого саду з Баришівки, яка восени 2018-го дебютувала зі двома кліпами на трек "Рибки", які швидко здобули велику популярність у мережі та отримали кілька сотень тисяч переглядів. Раніше Альона творила під псевдонімом Alyona Al.kaida, але наразі її записи можна знайти лише у деяких соцмережах. 

alyona alyona у соцмережах:

https://soundcloud.com/alyonaalyona

- [ Neformat.com.ua ]