Новини

Про це у коментарі виданню "Від Тарнополя до Тернополя" розповів засновник конкурсу Ярослав Качмарський. За його словами, формат змагання уже вичерпав себе і потребує переосмислення. 

"Адекватних тернопільських гуртів нема. Вони могли б покращити свій рівень, але чомусь цього не роблять. Ми зараз на найнижчій точці синусоїди. Можливо, ми вже досягнули дна і від нього почнем відштовхуватись, а, можливо, ще є далі куди впасти, - каже засновник конкурсу. - Поки що не відомо, чи буде конкурс Koza Music Battle у майбутньому. Мені здається, він в даному форматі себе вже вичерпав, можливо, у цій географічній точці себе вичерпав. Відомо що Тернопіль – це домовина культури України. І тому невідомо, чи є сенс його (конкурс, – ред.) тут продовжувати".

Нагадаємо, переможцем цьогорічного конкурсу став гурт Our Atlaantic. Саме вони отримали 5 тисяч гривень та право виступу на фестивалі Faine Misto.

Конкурс у соцмережах:

Facebook: https://www.facebook.com/koza.music.battle
VK: https://vk.com/koza_music_battle   

- [ Neformat.com.ua ]

Ювілейний, десятий фестиваль Burn The Scene For Fun вже анонсував частину учасників. 

Наразі неповний лайн-ап виглядає наступним чином:

- Agida (Гродно)
- ai laika (Київ)
- Backchat (Київ)
- CBiHCiTY (Мінськ)
- Dan Stark (Чернігів)
- Death Pill (Київ)
- Kasu Weri (Київ)
- kusto. (Мінськ)
- Noise Bombi (Київ) 
- Pree Tone (Київ)
- Raw Grip (Тернопіль)
- Somali Yacht Club (Львів)
- Sorta (Гомель)
- Selma (Рівне)
- Warningfog (Київ)
- Zrada (Харків)
- Злидень (Нікополь)
- Ксилема (Мінськ)

Окрім музичної програми організатори традиційно планують різноманітні лекції та воркшопи, спортивні змагання. 

Нагадаємо, цьогоріч фестиваль проходитиме три дні - 29 червня - 2 липня, але водночас на цьому його історія завершиться. Відбудеться він все у тому ж лісі біля села Колодязьки під Житомиром. Інформація щодо квитків буде доступна трохи пізніше. 

Burn the Scene for Fun - це житомирський некомерційний DIY-фестиваль. Історія фестивалю бере свій початок з осені 2011 року, коли троє хлопців вирішили вийти за рамки проведення звичайних панк-концертів і зробити щось більш велике. У підсумку, вони зняли великий заміський будинок  і 10 грудня 2011 року провели перший Burn the Scene for Fun. Влітку 2012 року проводили фестиваль у форматі open-air, а в 2013 року літній фестиваль проходив 2 дні. Організатори намагалися проводити фестиваль два рази на рік - влітку і взимку, але через складну ситуацію в Україні, взимку 2014 року, вирішили не робити його. Надалі фестиваль відбувався лише влітку. 

Дізнатися більше про історію фестивалю можна з нашого матеріалу: Burn The Scene For Fun: вспомнить лучшее. ТАЙМЛАЙН

Подія у соцмережах:

https://www.facebook.com/events/246029119272863/
http://btsff.com/info-2018/

- [ Neformat.com.ua ]

Київський гурт представив слухачам нову пісню під назвою "Starry Night". Це вже другий сингл із майбутнього альбому гурту. 

Самі музиканти порівнюють нову роботу із картиною відомого художника Вінсента ван Гога "Зоряна ніч" і називають її подорожжю тим самими нічним небосхилом.

Love'n'Joy - молоді київські музиканти, які діють з 2009 року і вміло поєднують інді-рок з психоделічним звучанням 60-х. Більшість часу музиканти проводять на своїй студії Crimy Records, а в інший час - їздять з концертами по Європі. За останні два роки хлопці встигли відвідати Польщу, Чехію, Німеччину, Австрію, Францію і Швейцарію. На їх рахунку переважно сингли та однойменний EP 2010 року.  

Love’n’Joy у соцмережах:

Web: http://lovenjoyband.com/
Facebook: www.facebook.com/lovenjoyband
YouTube: https://www.youtube.com/user /TheSaver13
SoundCloud: https://soundcloud.com /lovenjoyband
Instagram: https://www.instagram.com/lovenjoyband/

- [ Neformat.com.ua ]

26 травня відбулися фінал і церемонія нагородження інді-премії Apps Music & Sziget: Awards. Перемогу в номінації "Young" одержав гурт Yuko, a в номінації "Europe" – гурт Kadnay, який у результаті виступить на сцені Sziget, одного з найбільших фестивалів Європи.

Фінал премії пройшов у клубі Atlas за участю 5 фіналістів у номінації "Europe", попередньо обраних голосуванням журі та публіки – Kadnay, Yuko, [O], Львівський Танцювальний Клуб, My Last Attempt – і виступом INDT у якості гостя. Експерти премії визначали переможця за його музичним рівнем й артистичністю, звертаючи особливу увагу на лайв. Саме за результатом виступів фіналістів наживо журі визначило переможця – електро-поп гурт Kadnay, який отримав 15 тисяч гривень і слот на Sziget Festival 2018. Колектив виступить на сцені Sziget – Europe Stage – і стане третім гуртом з України в цьогорічному лайн-апі найближчого до нас масштабного європейського фестивалю, поруч з гуртами 5’nizza (8 серпня, Europe Stage) і Onuka (13 серпня, World Music Stage).

Перемогу у номінації "Young" для гуртів, які видали свій перший реліз протягом минулого року, здобув яскравий синтез фолку і дикої електроніки – гурт Yuko. Дует одержав 20 тисяч гривень на запис музики і творчий розвиток.

Нагадаємо, інді-премія  Apps Music & Sziget: Awards стартувала 19 березня як колаборація премії Apps Music, яка вже дослідила стан української незалежної сцени минулого року, і фестивалю Sziget. Нова премія поставила собі за мету добути самий сидр української музики на сьогодні і дати йому аудиторію. Учасники пройшли через кілька етапів включно з голосуванням на сайті. Експертами премії стали українські промоутери, продюсери і організатори фестивалів Андрій Уреньов, Євгенія Стрижевська, Максим Карпій, Сергій Малецький, Ярослав Лодигін, Володимир Пасяка, Дмитро Феліксов і Володимир Бригинець.

Відбір серед українських гуртів на сцену Sziget проходив уже втретє: у 2015 році перемогу в конкурсі здобув гурт Onuka, а у 2017-му – Atomic Simao. Премія Apps Music вперше роздала нагороди влітку 2017-го у номінаціях "Прорив року", переможцем якої стали IDNT (Indytronics), та "Кліп року" і "Хіт року", у яких перемогли Be My Guest.

 

Автор фото - Андрій Максимов

- [ Neformat.com.ua ]

Вікі любить музику — це конкурс статей, метою якого є створення і покращення статей в Українській Вікіпедії на музичну тематику. Організатором є громадська організація "Вікімедіа Україна". Конкурс триває з 1 по 30 червня 2018 року включно.

Організатори умовно поділили поняття "музики" на дві групи:

Група 1: спеціалізовані статті — теорія музики і музичні терміни, музичні інструменти та програмне забезпечення, стилі і жанри тощо.
Група 2: загальні — композитори, виконавці, пісні, альбоми, музичні заклади освіти, події (концерти, фестивалі) і т.д.

Також для учасників конкурсу поданий перелік статей, які можна створювати для конкурсу, хоча можна також пропонувати свої теми. Статті можуть стосуватись музики у всіх аспектах цього поняття, але вони мають ґрунтуватися на авторитетних джерелах, не містити плагіату та дотримуватись нейтральної точки зору – такими є загальні вимоги Вікіпедії. 

Відповідно оцінювати статті будуть дві команди. у першій знаходиться, до прикладу, Андрій Бондаренко — композитор і піаніст, автор більше 6800 статей, людина, яка започаткувала Вікіпроект:Музика.А у групі номер два знаходимо Ляну Мицько, відому львівську організаторку концертів. 

"Основною метою проведення цього конкурсу є наповнення української Вікіпедії статтями про музику, — зауважує ініціаторка й членкиня оргкомітету конкурсу Юліанна Царук. — Зараз в найпопулярнішій енциклопедії всього приблизно 29 000 статей про музику, що становить менш як 4% всієї кількості статей. Якщо порівняти з нашими сусідами, польською Вікіпедією, це більш ніж вдвічі менше — у pl.wikipedia.org таких статей приблизно 70 000, понад 5% всіх статей польською. Українці вважають себе співочою нацією, тож обов’язково покращать такий стан справ протягом конкурсу! Крім того, ми б хотіли, щоб наша вікіспільнота поповнилась справжніми меломанами".

Переможцями стануть два конкурсанти, які наберуть найбільшу кількість балів.Саме вони отримають головний приз - 5 тисяч гривень. 

Взяти участь у проекті можуть всі охочі. Детальніше про умови участі в конкурсі та вимоги до самих статей читайте на офіційних сторінках конкурсу:

https://uk.wikipedia.org/w/index.php?curid=2619417

- [ Neformat.com.ua ]

25 травня у Koza Bar відбувся фінал змагання Koza Music Battle. За головний приз змагалися два гурти: інді-поп колектив Our Atlaantic з Умані та київські гаражні панки Homgo. 

Думки та враження журі фестивалю від виступів фіналістів були досить таки різними. 

Засновник конкурсу Koza Music Battle Ярослав Качмарський:

"Задоволений переможцем. Я бачу, що у них є перспектива і є куди рухатися далі, незалежно від того, на яких майданчиках вони будуть виступати".

Суддя Світлана Фролова (вокалістка):

"Дуже приємно, що фінал користується популярністю. Дуже багато людей прийшло, незважаючи на те, що нема тернопільського гурта (що дуже прикро). Але все одно дуже добре, що музика авторська розвивається і підтримується. Хочу подякувати гурту Homgo за чудові гітарні партії, за дуже цікавий оригінальний вокал (в окремих піснях). І друга група, ну взагалі… Три октави хлопчина бере. Дуже все прекрасно, хочеться танцювати, дякую!"

Данило Панімаш, журналіст:

"Я полюбляю панк, гранж, драйв, я полюбляю американські пост-хардкори, андеграунду американську сцену 90-х і гурт Homgo у цьому мене задовольнив, в певних моментах. Що мені не вистачило – це певна зажатість, яка повинна бути відсутня у справжніх панків і гранжерів. Стосовно гурту Our Atlaantic - я трошки засинав, це було монотонно, але, коли вони зіграли останній трек, де почали навалювати джаз, я прокинувся і так, це було дуже і дуже гарно. Дякую всім, що підтримуєте культуру, музикантів, що ходите на такі заходи".

Головний редактор Karabas Live Ігор Панасов:

Мені дуже складно було зробити висновок і віддати голос за когось одного, але це прийшлося зробити. На мій погляд, Homgo - це гурт, який вже більш впевнено себе відчуває на сцені і розуміє, навіщо він виходить. Другий гурт трошки відстає у цьому компоненті, але музика, яку грає Our Atlaantic, - більш перспективна. Якщо хлопці не будуть ледащі, то через 1-2 роки ми будемо бачити їх на сценах, які разів у 5 більші, ніж ця.

Про Dreadnought. Мені сподобалось. Це драйвово, це класно, це несподівано. Кожна пісня викликає каскад сюрпризів, якісь свіжі відчуття від цього гурту, тому я бажаю їм найкращого у майбутньому. Мені казали, що у Тернополі гурти з’являються і зникають, це не добре. Тернопіль – прокидайся! 

У результаті переможцем конкурсу став гурт Our Atlaantic. Саме вони отримали 5 тисяч гривень та право виступу на фестивалі Faine Misto.

Нагадаємо, у минулому році, переможцем конкурсу став гурт Брудні.

Конкурс у соцмережах:

Facebook: https://www.facebook.com/koza.music.battle
VK: https://vk.com/koza_music_battle   

- [ Neformat.com.ua ]

Український блек метал гурт представив новий трек "As Above, So Above", що увійде до майбутнього альбому гурту - "Black Asceticism".

Точну дату виходу релізу музиканти поки не розголошують. Однак почути гурт наживо можна буде на цьогорічному фестивалі Metal Head's Mission 4 серпня.  

Do Skonu – black metal гурт родом з Макіївки, який виник на осколках колективу  ForestGrave у 2009 році. Основною темою їх творчості стали сатанізм, окультизм, містицизм. На рахунку команди  уже кілька повноформатних альбомів, ЕР, спліт с Niezgal та демка 2010 року. 

У нас ви можете почитати кілька рецензій на творчість гурту:  

До Скону – Великое Пробуждение Среди Великого Сна (2014)
- До Скону – Ад (2016)

Do Skonu у соцмережах:

https://www.facebook.com/Doskonu
https://doskonu.bandcamp.com/

- [ Neformat.com.ua ]

Київський електронний проект презентував новий  сингл "In a Grove". Цей трек увійде до майбутнього альбому "Spirals". 

"In a Grove - первый сингл с альбома Spirals. Идея этого трека была придумана в лесу, и в нем есть отсылка к одному известному рассказу. Смысл трека переплетается со смыслом рассказа, создавая в итоге новое ощущение", - розповідає музикант. 

Що ж до альбому "Spirals", то він має вийти уже всередині літа. 

Київський електронний експериментальний проект stonefromthesky у 2012 році створив музикант Олексій Зінченко. У 2014 році вийшов дебютний EP проекту - "Orbital". У своїй творчості музикант надихається такими виконавцями, як Neurosis, Massive Attack, Rosetta, Deftones, Tool, Dryft, Down, Cult of Luna тощо.

stonefromthesky у соцмережах:

ВК: https://vk.com/stonefromthesky
Bandcamp: https://iamstonefromthesky.bandcamp.com/releases
SoundCloud: https://soundcloud.com/stonefromthesky
Facebook: https://www.facebook.com/stonefromthesky
Twitter: https://twitter.com/sftsrocks  

Автор фото Vadym Sapatrylo

- [ Neformat.com.ua ]

Черкаський industrial metal проект представив слухачам новий міні-альбом "fLockK".  Він містить 3 нові треки, а також перезведену версію пісні "I Am Demon".

Записувався альбом на початку цього року на OwlCraft studio. За вокал, а також усі інструменти відповідав творець проекту Олександр Береговий, за винятком бас-гітари, яку записав Ілля Брикля. 

Цей реліз, як і два попередні повноформатники, автор пропонує безкоштовно завантажити на Бендкемпі проекту.  

У проекті Filthy Rich Preacher лідером є Олександр Береговий, він же творець проектів Celophys, OwlCraft. Виконавець поставив собі мету продемонструвати лицемірство і брехливість різного роду проповідників та пропагандистів. У концертному складі до проекту долучається бас-гітарист Ілля Брикля.

Filthy Rich Preacher у соцмережах:

ВК: https://vk.com/filthyrichpreacher
Bandcamp: https://filthyrichpreacherindustrial.bandcamp.com/
Facebook: https://www.facebook.com/filthyrichpreacher

- [ Neformat.com.ua ]

Одеський скрімо гурт представив свій перший повноформатний альбом "Крошка-комета". Сьогодні реліз вийшов у цифровому вигляді, але вже скоро його видадуть на касетах, дисках та вінілах. 

"Крошка-комета" — это 100% DIY-альбом. Это значит, что он полностью, от начала и до конца был создан только участниками группы. От сочинения музыки до записи, сведения, мастеринга, иллюстрирования и верстки альбома — всё было сделано исключительно силами музыкантов Yotsuya Kaidan. В процессе создания мы так сильно срослись с материалом и породнились с этими песнями, что не захотели доверять работать над альбомом никому постороннему.

Эти девять песен — результат слияния пяти разных жизней с совершенно отличающимся музыкальным опытом, разными вкусами и взглядами на творчество, и одного совместно прожитого года в усердной и кропотливой работе. Дело в том, что нынешний состав Yotsuya Kaidan — это полностью новый состав, сформированный на этапе записи "Too Sad To Tell You", и все новые песни родились, вдохновлённые новой бурлящей кровью, и переменами в группе", - розповідають музиканти. 

Альбом має наступний трек-лист: 

1) Полёт над прозрачным городом
2) Ар брют
3) Снимок
4) Поток
5) Звон солнца
6) Портрет
7) Крошка-комета
8) Мистицизм
9) Смоль

Yotsuya Kaidan написали усі пісні протягом літа 2017 - зими 2018 року, а їх студійний запис розпочався у грудні минулого року на одеській студії Darkblue Record. 

Дізнатися більше про реліз та сам гурт ви зможете наступного тижня із нашого інтерв'ю.

Гурт Yotsuya Kaidan утворили в 2014 році колишні учасники гурту Mariesena. На рахунку колективу кілька міні-альбомів та сплітів.

Почитати рецензію на Yotsuya Kaidan - Too Sad To Tell You [EP] (2017) можна за цим посиланням

Yotsuya Kaidan у соцмережах:

ВК: https://vk.com/yotsuyakaidan
Bandcamp: https://yotsuyakaidan.bandcamp.com
Facebook: https://www.facebook.com/yotsuyakaidanband

- [ Neformat.com.ua ]