Новини

Київський indie гурт презентував дебютний сингл "Весна".

 

Музиканти працювали над композицією на домашній студії учасника проєкту Владислава "Боба" Жильцова. Мастеринг та зведення робив саундпродюсер Олексій Дриззит.

"Весна" — це мої спостереження та мій стан під час першого локдауну 2020 року. Це пісня про нас із тобою та світ, у якому ми живемо. Більшість людей почали панікувати, боятися невідомого, а навколо, окрім самої пандемії, відбувалися страшні речі", — розповів у коментарі нашому виданню вокаліст гурту Максим Іщенко.

Фото для обкладинки зробила режисерка Маргарита Бенгальскі. Над оформленням працював Ігор Фомін.

"Small Depo — це історія нашого творчого союзу з Асею Макаровою, наразі вона на паузі.

Відчуваю себе неповноцінним, коли перестаю записувати та виносити думки з досвідом на папір, для мене це особиста терапія, тому я продовжую.

Наші слухачі, часто скорочували Small Depo, далеко тут ходити не потрібно, ось і вирішив реалізовувати ідеї під назвою "Дэпо", — додає Максим.

ДЭПО — київський інді/постпанк проєкт, створений у 2021 році вокалістом/гітаристом Small Depo Максимом Іщенком та Владиславом "Бобом" Жильцовим. Дискографія наразі нараховує лише один сингл.

ДЭПО у мережі:

https://soundcloud.com/smalldepo/depo-vesna
https://www.instagram.com/smalldepo/
https://www.facebook.com/smalldepo

- [ Neformat.com.ua ]

Київський indie гурт презентував новий мініальбом "Будто в первый раз".

 

Запис гурт робив на тернопільській студії Шпиталь Рекордс під керівництвом саундпродюсера Лесика Omodada (Tik Tu та Omodada Gee).

"Після декілька років роботи із рок-музикою ми вперше записували аналогові синтезатори, перкусію, фанкову гітару. Усе відбувалося "ніби вперше", — розповів у коментарі нашому виданню вокаліст/гітарист гурту Богдан Семенченко.

Концепція альбому — визначальна ностальгія.

"У цьому релізі поєдналися різні жанри — тут і поп, регі, шугейз, є інді-рок певною мірою. Якщо об’єднати жанр релізу в щось одне, то це — ностальджі поп. Адже й сам реліз — про ностальгію за "першими разами", але не радісними, а визначальними. Коли вперше розлюбив, уперше зрозумів, що дитячі мрії — це міраж, коли вперше втомився від самого себе. Це альбом про дорослішання. І нас, як людей, і нас, як музикантів", — додає Богдан.

Обкладинку зробила мисткиня Люба Слюсарєва.

Паралельно із презентацією альбому гурт випустив відео на трек "Грустный фанк". Через два тижні вийде ще одне відео, на трек "Неинтересно". Восени гурт планує презентувати ще один реліз.

Мініальбом доступний на стримінгових сервісах.  

Нагадуємо, раніше ми писали про мініальбоми гурту "Терпение и Труд", "СЮДА!" та дебютний повноформатник "R. Complex", із рецензією на який ви можете ознайомитися за посиланням.

Komissiya — київський інді-рок гурт, заснований к 2018 році. Їхній дебютний альбом "R.Complex" (2018) вийшов за підтримки лейбла Masterskaya. Також у дискографії є ще два мініальбоми. Переможці київського відбору на Atlas Weekend 2018, учасники Gogolfest, Zagata Fest, Hedonism Festival тощо. Восени 2018-го відіграли невеликий європейський тур Словаччиною та Угорщиною.

Komissiya у мережі:

https://komissiya.bandcamp.com
https://soundcloud.com/komissiya
https://www.facebook.com/komissiya

- [ Neformat.com.ua ]

Львівський post-industrial проєкт презентував новий сингл "Vier Liter Wasser" з майбутнього альбому "Essen".

Засновник проєкту Антон Шиферсон над накопиченням та створенням матеріалу працював самостійно на домашній студії. Зведення та мастеринг робив Женя Касьян (Kurs Valüt).

"Мені було досить складно обрати перший сингл. Спочатку я думав зарелізити щось невидане, але залишив це вже на альбом. "Vier Liter Wasser" у своїй початковій версії є моїм найпершим треком, а також одним із найпопулярніших. У ньому досить приставуча мелодія, але саме звучання здається трохи сирим. Тому, через рік після релізу першої версії, мені захотілося почати промо альбому саме з його переосмислення.

Я затіяв це, коли в мене з’явилася можливість випустити альбом на вінілових платівках завдяки перемозі на Jager Music Awards. Можна було просто записати по вже випущеному EP на сторону, але мені захотілося зробити це в більш концептуальній формі повноцінного дебютного альбому.

Якщо говорити конкретно про "Vier Liter Wasser", то, по-перше, я видалив із треку синтезовану гітару й записав цю партію на справжній. Потім переглянув ритм-секцію, додав деякі синти, вокальну доріжку зробив більш вираженою, зробив деякі структурні зміни на початку треку. Звучання стало глибшим, міцнішим, драматичнішим. Різниця досить відчутна", — розповів у коментарі нашому виданню засновник проєкту Антон Шиферсон.

У тексті розповідається поетапний процес приготування борщу німецькою.

TOOL на другому альбомі є абсолютно прекрасна інтерлюдія "Die Eier von Satan". Це досить рівний і жорсткий постіндастріал трек із демонічним німецьким голосом, який зачитує рецепт омлету. Він надав прямий вплив на концепцію проєкту Ship Her Son з погляду текстів.

Коли я записав це перше інструментальне демо, мені стало не вистачати якоїсь вокальної партії, яка буде просто частиною аранжування, додатковим музичним інструментом. Розмірковуючи про те, що б це могло бути, мені захотілося, щоб додатково могло зчитуватися, що проєкт — український, щось традиційне, але водночас іронічне й не пряме. У підсумку я взяв інгредієнти канонічної для нашої країни першої страви і пропустив їх німецький переклад через text-to-speech", — коментує музикант.

Реліз дебютного повноформатного альбому "Essen" відбудеться сьомого травня.

Нагадуємо, раніше ми писали про релізи проєкту "Leicht Zu Öffnen" та "Ratten". З рецензією на останній ви можете ознайомитися за посиланням.

Ship Her Son — львівський постіндастріал проєкт, створений навесні 2020 року дизайнером Антоном Шиферсоном. Дискографія нараховує два мініальбоми. Власний жанр автор описує як dnipropop. Німецьку мову Антон обрав через велику любов до Einstürzende Neubauten, Rammstein, Laibach і Kraftwerk. Також виділяє вплив Front 242, Skinny Puppy, Ministry 80-х, Massive Attack, Swans і перших релізів Combichrist на його творчість.

Ship Her Son у мережі:

https://www.facebook.com/shipherson
https://soundcloud.com/ship-her-son
https://ship-her-son.bandcamp.com/music

- [ Neformat.com.ua ]

Київський indie rock гурт після досить тривалої паузи в релізах повернувся з новим синглом "Disappear" та кліпом до нього. І пісня, і відео — це міркування над темою сексуального насилля.

 

Режисером кліпу став Роман Волосевич, який також зняв відео "PTAHA FRED" для гурту The Unsleeping.

"Оскільки тематика пісні досить гостра, ми не хотіли оступитися чи зробити красиву, але пусту роботу. Тому вирішили зняти максимально реалістичну історію. Історію, де пересування героїні з точки А в точку Б перетворюється в процес подолання травматичної ситуації, яка може статися з кожним з нас", — йдеться у пресрелізі гурту. 

Головну роль у кліпі зіграла Таїсія-Оксана Щурук, акторка підліткового серіалу "Перші ластівки".

"У кліпі ми намагалися показати усі стадії прийняття того, що сталося з дівчиною. Від моменту, як вона прокинулася в лісі, до розуміння того, що її згвалтували і вона має знову подивитися в очі свого насильника. Вона не знає, навіщо, але це єдине, що їй потрібно в цей момент. У цьому є щось абсурдне, але цей елемент особистої боротьби допоможе дівчині жити далі", — зазначають музиканти. 

Пісня "Disappear" увійде в новий мініальбом ZFeelZ, реліз якого відбудеться у травні. Нагадаємо, гроші на його запис гурт зібрав на краудфандингу.

ZFeelZ — інді/альтернатив-рок гурт із Києва. У 2019-му вийшов їхній мініальбом "Waves of Shards". За останній час виступали на різних за величиною майданчиках: ШООМ, ЮБК, Американському Домі, Мистецькому Арсеналі та на кількох фестивалях — Vertuha Arts Festival, Air ГогольFest, Winter Mass VII.

Рецензію на мініальбом можна прочитати за цим посиланням. Також на сайті є інтерв’ю з ZFeelZ.

ZFeelZ у мережі:

https://www.facebook.com/zfeelzband/
https://www.instagram.com/zfeelz.band
https://www.youtube.com/channel/UCuJ2SwfqZvt6vdZZdprgAOg 

- [ Neformat.com.ua ]

Хмельницький nu metal гурт презентував дебютний альбом "Ворог".

 

Робота над альбомом тривала упродовж останніх півтора року на місцевій Hardwave Studio. Зведення та мастеринг робили на цій же студії.

Концепція альбому — постійний ріст, розвиток, покращення себе і світу та отримання задоволення від життя.

"Тематику кохання ми не чіпаємо через те, що вважаємо її надто банальною та поширеною. Нам хочеться, щоб наші пісні надихали, мотивували та спонукали людей до якихось активних дій, тому будь-які депресивні настрої в текстах теж стараємось оминати.

На написання кожного треку нас надихало бажання зробити свій внесок у покращення як світу, в цілому, так і кожної людини. Пісні мають такі тематики:

 • "Останній шанс" — Екологічна ситуація
 • "Ненависть для слабаків" — Все й так зрозуміло
 • "Добрим людям" — Задоволення від життя
 • "Ворог" — Внутрішня боротьба
 • "Треш" — Драйв і енергетика
 • "Я не будую стін" — Здійснення мрій
 • "Та сторона" — Важливість кожного прожитого дня", — розповіли в коментарі нашому виданню учасники гурту.

Над обкладинкою гурт працював самостійно.

"Обличчя в масці символізує темну сторону ворога, який сидить у кожному з нас, з яким ми постійно боремось. Розбите скло — порушення внутрішніх кордонів, дисбаланс та готовність до поєдинку", — додають музиканти.

Наразі гурт працює над накопиченням матеріалу для другого релізу, який має бути англомовним.

Katana — хмельницький ню-метал гурт, створений у 2019 році. Дискографія нараховує один повноформатний реліз та відео. На питання: "чому саме Katana?", гурт відповідає — "Тому що зносить голови!".

Katana у мережі:

https://www.facebook.com/KATANA.ROCKBAND
https://www.instagram.com/katana_rock/
https://soundcloud.com/user-92409195
https://www.youtube.com/channel/UCCZy5kUCgeeh4WjL1gbNqkg
https://katana-ua.hearnow.com/

- [ Neformat.com.ua ]

Київський symphonic metal гурт презентував спільну з проєктом Luna композицію "Mirabilis".

 

Робота над композицією тривала упродовж останніх шести місяців. Основну частину музики створив засновник проєкту Luna — Антон deMort. Зведення та мастеринг робили на Luna Studio.

"Luna — це one-man project Антона deMort’a. Познайомилися ми з ним у творчому процесі — він запросив нашу вокалістку Олену Кривов’яз записати вокал на одну з його композицій. Почали спілкуватись, потоваришували, з часом створили разом black/death metal проєкт Setoml, де Антон відповідає за музику, а я — за концепцію, тексти та вокал. Також Антон допомагає I Miss My Death з багатьма звуковими питаннями, є тією частиною гурту, що поза сценою", — розповів у коментарі нашому виданню гітарист/вокаліст гурту Сергій Кривов’яз.

Концепція треку — краса ночі.

"Ніч у цій пісні постає в образі дівчини-спокусниці, яка зваблює кожного, хто потрапляє в її обійми й змушує його мимоволі поринати в танець кохання. Мірабіліс — це одна з небагатьох квіток, яка розквітає вночі, а на ранок закривається. Тому саме її ми обрали алегорією ночі в цій композиції", — коментує музикант.

Обкладинку зробила художниця Олена Швець, котра раніше вже співпрацювала з I Miss My Death та Setoml.

Наразі гурт працює над перевиданням альбому "Mysto", накопиченням матеріалу для нового повноформатного альбому та ще однією колаборацією з Luna.

I Miss My Death (IMMD) — київський sympho metal гурт, заснований у 2007 році. На їхньому рахунку альбоми "At Her Funeral" (2010), "In Memories" (2014), "Mysto" (2020), кілька синглів і кліпів, а також DVD: In Memories Presentation Show (2015). Основна особливість — поєднання елементів класичної та метал музики, що найяскравіше відчувається в дуеті вокалістів IMMD — академічного сопрано та екстремального чоловічого вокалу. Актуальний склад:

 • Олена Кривов’яз — сопрано
 • Сергій Кривов’яз — екстремальний вокал, гітара
 • Михайло Богайчук — гітара
 • Артем Кравченко — бас
 • Сергій Новаченко — ударні

I Miss My Death у мережі:

https://www.facebook.com/imissmydeath/
https://www.instagram.com/immdband/
https://www.youtube.com/user/imissmydeath

- [ Neformat.com.ua ]

Київський power metal гурт анонсував на 18 травня вихід нового альбому "Equilibria" та відкрив збір коштів на краудфандинговій кампанії.

Над новим альбомом одночасно працювали чотири гітаристи: Стас "Red" Сємілєтов (Mad Heads), Максим Вітюк (Nordwitch, Blood Brothers), Євген Костюкевич (ex-Sunrise) та Юрій Хижняк (Flipside). Також для композиції "Life Is A Journey" гостьовий вокал записав словацький вокаліст Mayo Petranin — учасник команд Symphonity та Castaway.

Перший сингл з альбому "The Bridge Across Infinity" гурт презентував на початку 2020 року. Він був створений за мотивами книги Ричарда Баха "Міст через вічність".

Наразі гурт відкрив краудфандингову кампанію, щоб зібрати кошти для остаточного завершення роботи над альбомом. Уже подолано 36 % бар’єр від фінальної суми.

Sunrise — київський power metal гурт, заснований у 2003 році. Дискографія нараховує три повноформатні альбоми, концертний DVD, ряд EP та синглів. Гурт виступав на одній сцені із багатьма важливими гуртами жанру: Rage, Bonfire, Civil War та Helloween. На святкування 15-ї річниці Sunrise дали спільний концерт із Заслуженим академічним оркестром Збройних Сил України

Sunrise у мережі:

https://sunriseband.net
https://www.facebook.com/sunrisekiev
https://sunrisekiev.bandcamp.com

- [ Neformat.com.ua ]

Київська indie folk виконавиця спільно з power pop гуртом Solar Fox презентувала сингл "Pulverised".

 

"У березні 2020 року ми всі переживали свій перший глобальний карантин і водночас невизначеність та позамежну тривогу. Перехід на домашній режим, перегони за FPP3 на промі, порожні полиці з крупами в сусідньому Сільпо, заморозка всього транспорту, і взагалі — заморозка.

Ми опинилися в ситуації гіпертривоги, коли мозок впевнений, що потрібно fight або flight, але ти не знаєш, з чим fight, і не можеш flight далі своєї квартири. "Pulverised" виник у квітні 2020 року за пресом усіх цих подій і переживань, як сублімація тривоги та рефлексія на події, що розгортаються", — йдеться у пресрелізі.

Нагадуємо, раніше ми писали про сингл виконавиці "Seasons".

Sera Sheer — київський інді-фолк проєкт Саші Щербакової, заснований восени 2020 року. Дискографія нараховує один мініальбом "Capable Reasons" (2020) та декілька синглів. Музикантка додає, що її музика не прив’язується до якогось певного жанру: "Це завжди пошук та експеримент, який включає акустичні інструменти та електронні біти".

Sera Sheer у мережі:

https://www.instagram.com/serasheer/
https://www.youtube.com/channel/UCeCLPGbzCHsJd085kVTvh3Q/featured
https://www.facebook.com/serasheermusic

- [ Neformat.com.ua ]

Київський построк гурт презентував мініальбом "Tough Year".

Перші напрацювання гурт зробив ще у 2016 році. Над записом, накопиченням, зведенням та мастерингом музиканти працювали самостійно.

"Після першого Outsider Fest ми вирішили зробити перерву в проєкті через стагнацію учасників. Необхідно було переосмислити все, що ми робимо, і навіщо. Також вниз тягнув альбом із восьми треків, який ми не могли зробити чотири роки. У результаті ,чотири з них вийшли в релізі "Farewell", два - в EP "Tough Year" цього року, ще два ніколи не вийдуть, тому що ми вирішили рухатися далі та створювати новий матеріал із новими силами", — розповів у коментарі нашому виданню співзасновник/ударник гурту Jin Postov.

Альбом розповідає про важкий період всередині гурту між 2019 та 2021 роками.

"Мініальбом про те, що всіх нас б’є в обличчя життя. Рано чи пізно, так чи інакше, страждаємо та формуємося під тиском зовнішніх і внутрішніх факторів. Хтось хоче бути щасливим, а хтось тільки говорить про те, що хоче. У результаті кожен знаходить свій власний Ікігай та стиль життя. ЕР більше про процес боротьби та нагороди за страждання", — коментує музикант.

Над обкладинкою працював художник Феруз Махмудов.

Наразі гурт планує відправитися в український тур (Хмельницький, Львів, Дніпро, Кривий Ріг, Одеса, Київ) із ялтинцями This Cold Normandy.

Нагадуємо, у 2019 році гурт випустив мініальбом "Farewell". Також на сайті є рецензія на ЕР "Lightwell" (2017).

Vera Lingua — це київський дует, сформований у 2010 році. Грають на стику построку та постметалу з впливом електроніки і прогу. На рахунку в хлопців кілька альбомів про звуки та рух Землі та два мініальбоми.

Vera Lingua у мережі:

https://www.facebook.com/veralingua.info/
https://veralingua.bandcamp.com/
http://www.veralingua.info/
https://soundcloud.com/vera-lingua

- [ Neformat.com.ua ]

Вінницький swingcore гурт випустив сингл "Rakataka" з майбутнього альбому "New Origins", який має вийти 11 квітня.

Весь матеріал для альбому накопичувався упродовж останніх років. Деякі треки на альбомі можна було почити лише наживо. Запис гурт робив у Києві на Soundplant Studio.

"На новому альбомі буде цілих 15 треків! Насправді я міг просто додати ще декілька, та розбити на 2 релізи — випустити спершу другий студійний альбом, а з часом ще і третій. Це було б вигідно з усіх сторін, але ми вирішили, що буде чесним подарувати нашим слухачам великий та різноманітний реліз.

Щодо творчого змісту — пісні будуть дуже відрізнятися не тільки від попереднього матеріалу, а навіть між собою. Гіпнотюнз лишається свінгкор та джаз-панк формацією, але ми не ставимо рамки — це наш візитний жанр, і ми робимо всередині нього, що захочеться", — розповів у коментарі нашому виданню засновник проєкту Гера Луїдзе.

Для нового альбому гурт оновив візуальну складову: починаючи від лого та закінчуючи мерчем. Над новим оформленням працювала дизайнерка, художниця та актриса Ksenya Mnykh. Обкладинку створив художник та фронтмен гурту Alexis Machine Ілля Касьяненко

Нагадуємо, раніше ми писали про лоу-файне відео "Be My Hypno".

Також на сайті є ще декілька матеріалів про гурт:

 • інтерв’ю із засновником Герою Луїдзе
 • рецензія на альбом "Here comes the swingcore" (2017)
 • згадування в матеріалі "10 знакових гуртів в українському сайкобілі та рокабілі"

The Hypnotunez — вінницький свінгкор/джаз-панк гурт створений у 2013 році. Дискографія нараховує один повноформатний альбом, один ЕР та декілька синглів.

The Hypnotunez у мережі:

https://www.youtube.com/channel/UCmOewbppqYj-YQqi0YN7AVw
https://soundcloud.com/the_hypnotunez
https://www.instagram.com/the_hypnotunez
https://the-hypnotunez.bandcamp.com/releases

Фото Kirai Gigs

- [ Neformat.com.ua ]