Статті по автору Львів

30 років історії українського музичного підпілля в 3 кімнатах. РЕПОРТАЖ

Ксенія Янус спеціально з’їздила до Львова, аби на власні очі побачити чи не першу масштабну виставку, присвячену історії українського музичного андеграунду. На що варто звернути увагу та які враження справляє експозиція, читайте в репортажі.

Львів музичний: наживо

Поговорили з організаторами з Eskadron Gigs, Antenna, лейбла Elеctricity, а також бару Травень, 0-го поверху, Нижнього залу та Котельня Ruїn Bar про особливості та перспективи актуального концертного життя у Львові.

Kadra: Мені цікаво виділяти на концертах емоцію

Музична спільнота — це не лише власне музиканти, а й дотичні до сфери люди, зокрема важливу роль мають фотографи та відеографи. Сьогодні знайомимо ближче з Катериною Кушнір, відомою як Kadra — мисткинею з упізнаваним стилем, яка передає музичні мотиви візуальними образами.

Suicideburg: Музика — це більше ніж хобі

Сьогодні наш лейбл Neformat Family презентує перший повноформатний альбом львівського неокраст гурту Suicideburg. Дізналися більше про тематику цього альбому, вплив війни на учасників гурту, зміну їхніх поглядів та ще дуже багато цікавого.

Монтеск'є: Я не цураюсь творчого затишшя

Львівський музикант-мультиінструменталіст Ігор Хоркавий повертається після дворічної паузи з новою піснею "Мандрівник 1927". Розпитали виконавця про неї, війну та найближчі плани. 

Паліндром: Коли ти проговорюєш травми, то стаєш сильнішим

Cьогодні, 1 вересня, вийшов третій повноформатник Паліндрома. Ми вже ознайомились і порозмовляли з автором про сам реліз, а також постколоніальний синдром, травми радянщини та осмислення війни в музиці.

Андрій Жолоб (Бетон): Перечекати війну не вдасться

Андрій Жолоб, учасник львівського панк-гурту Бетон зараз у лавах ЗСУ. Ми вирішили поговорити із ним про будні військового медика, рубрику #запискидоктораЖолоба, власне, сам гурт і отримали кілька гарних порад для інших лікарів, цивільних і навіть влади.

Neformat Family: I Gave Back

I Gave Back — один з тих гуртів, які лишили яскравий слід в історії української панк-сцени і водночас стали добрим ґрунтом для розвитку інших, не менш яскравих проєктів. Згадуємо, як це було.

Ship Her Son про приготування борщу на сцені, Jäger Music Awards та співпрацю з Ліндеманном

Ми вже багато писали та говорили про львівський post-industrial проєкт Ship Her Son у новинах, відео та рецензіях, але настав час для серйозної розмови з автором проєкту Антоном Шиферсоном про його дебютний повноформатник, дизайнерську кар'єру і не тільки.

Таємна львівська pušča: історія одного гурту

pušča — молодий львівський постблек гурт, що був заснований у 2019 році. Колектив на цей момент випустив лише кілька студійних синглів, зате встиг добре запам’ятатися своїми живими виступами.

Jointjay: У хіп-хопі має лишатися душа

Давненько ви не читали Пилипа, тому я вирішив нагадати про своє існування, поспілкувавшись з одним "фрешменом" в українській хіп-хоп музиці. Звуть його Ярослав, але колеги по роботі кличуть Jointjay.

Mauser: Панк — це форма мистецтва

Львівський хардкор гурт Maser цьогоріч випустив дебютний повноформатник, який має всі шанси потрапити у наш редакційний топ року! Отож, говоримо про цей реліз, українську хардкор-сцену та ставлення до панку в нашій країні.

Регіна Железнякова: Якщо тобі нема чого сказати, то нічого не вийде

Регіна Железнякова — музикантка, відома своїм проєктом Regina Collage та участю в гуртах Продукти і H.Soror. Окрім музики, Регіна організовувала власну виставку колажів, але називати себе художницею їй не подобається, так само як і оцінювати та ділити творчість на професіоналів і аматорів. У цьому інтерв'ю ми говорили про творчі рамки, аматорство, і яким повинен чи не повинен бути завершений трек.

Поклик "Срібної Змії". 10 років потому

Рівно 10 років тому на світ з’явився альбом, який пізніше назвуть таким, що до певної міри "випередив свій час". Сьогодні "Срібна Змія" від львівського гурту АННА заслужено здобула статус знакової для українського андеграунду роботи, проте тоді, у 2010-му, була сприйнята вельми неоднозначно.

Ляна Мицько: Під музику і прекрасні розмови не шкода й померти

Сьогодні розмовляємо з відомою львівською культурною діячкою Ляною Мицько про онлайн-концерти, пандемію, її власну музику, львівський культурний менеджмент і ще багато цікавого. 

Гоня: Я взагалі не думав, що буду читати сольно

Вітання читачам нашого порталу! Сьогодні випала нагода порозмовляти з учасником реп-гурту Глава 94 – Гоньою. Артист випустив альбом "Саботаж", який став для нього першою, дійсно вагомою, сольною роботою. Колись ми мали бесіду з повним гуртом, та зараз знову перенесемось до похмурого Львова, щоб зустрітись з його бойовою одиницею.

Neformat Family: Ratbite

От якими б крутими не були великі концерти на високих сценах і широких майданчиках, щось є особливе й незрівнянне в атмосфері невеличких локальних лайвів у маленькому, тісному андеграундому клубі. Особливо, якщо панк, особливо, якщо Ratbite. Пригадуємо один з багатьох проєктів Дмитра Кумара, зараз найбільше відомого як фронтмена дез метал гурту 1914.

Дмитро Кумар: Припиніть слухати "Скінхеда Васю"

Те, що починалося як ідея написати про львівський хардкор гурт Ratbite, переросло у велике інтерв'ю з фронтменом львівського death metal гурту 1914 Дмитром Кумаром. Тож у тексті мова піде про 1914, той самий Тостер, колекцію платівок та ще купу цікавих речей.

Історія одного арту: Warhead ART

Рубрика Історія одного арту продовжується і сьогодні розповідаємо вам про львівський проєкт Warhead Art, який працював з багатьма відомими українськими та закордонним black i death metal гуртами.Проєкт представляє засновник Костянтин Копач та його дружина, що доєдналася до нього трохи пізніше.

Зомбо: Українці взагалі не цікавляться хіп-хопом з Європи

Приємної жовтневої днини вам бажає Пилип OG, котрий вирішив поговорити з хіп-хоп музикантом та діячем – Zombo. Він у "двіжусі" достатньо давно, більше десяти років однозначно, тож не Альоною єдиною. Якщо ти любиш український хіп-хоп так, як і я, то пора тобі заварити чайку та влипнути до екрану свого гаджета.

Історія одного арту: Олексій Дем'янюк

Сьогодні в рамках рубрики "Історія одного арту", що присвячена художникам та дизайнерам, які працюють в українській андеграундній сцені, розповідаємо про львівського митця Олексія Дем'янюка

BRAT: Усе мистецтво — це трошечки перебільшення

На початку 2018-го ми вже публікували інтерв'ю з цим незвичним реп-виконавцем зі Львова. А зараз, коли нам запропонували нову розмову з BRATом, вирішили не відмовлятися, адже завжди цікаво дізнатися більше про те, які думки рояться у голові автора такої цікавої лірики.

Паліндром: важко бути бітником, який блукає узбіччям автостради та рахує зорі

Менш ніж за місяць Степан Глава, добре відомий також як Кашляючий Ед, а ще як учасник гурту Глава 94, презентує свій дебютний альбом у рамках проєкту Паліндром. Ми поговорили з виконавцем про те, як зароджувався цей проєкт, що він думає про вічні порівняння зі Скрябіним та тернистий шлях музиканта, в цілому.  

Somali Yacht Club: андерграундна музика в Україні вийшла з підвалів завдяки Робустфест

Стоунер рок не так давно став зрозумілим поняттям для українського музичного простору. Зовсім не в останню чергу сучасне фуззове звучання нам знайоме завдяки львівському гурту Somali Yacht Club.