Статьи по автору Шерман Дрозд

Голоси, які запам'ятовуються: музиканти на війні та під час неї

Участь музикантів у воєнних конфліктах є досить поширеним явищем, і це стосується різних жанрів музики та різних часів. Пригадуємо яскраві випадки зі світової історії.

Штучний інтелект та музиканти: помічник або конкурент?

Творчість та наука завжди розвивалися пліч-о-пліч одна з одною. Нерідко інженери займалися саунд-дизайном, а математики намагалися винайти ідеальну мелодію мовою формул. Зараз на допомогу виконавцям прийшов штучний інтелект. Він дає змогу не тільки подолати творчу кризу, але і знайти нові підходи до музики та розширити горизонти сприйняття. Також програми допомагають продюсерам, студіям та стримінговим платформам знайти нові таланти, а отже свою вигоду має й бізнес. Водночас чи зможе штучний інтелект залишити працівників музичної індустрії без роботи? Розберімося докладніше.

10 знакових українських експериментальних електронщиків від 90-х до сьогодні

Ми відібрали цікаві проєкти, які я стояли у витоків незвичного поєднання електронних та акустичних інструментів, видобування звуку з непризначених для цього предметів, написання мікротональних мелодій або які сьогодні використовують сучасні технології у своїй композиторській діяльності.

Касети повертаються: кому і для чого потрібна плівка у 2021

Здавалося, що з появою CD-дисків епоха касет назавжди залишилася в минулому. Новий зручний формат мав якісніший звук та кращу ергономічність. З популяризацію MP3 хрест поставили й на компакт-дисках. Але з часом забуті гравці повернулися на арену. Досі триває вініловий бум. Люди купляють дороге обладнання, збирають колекції першопресів та втрачають розум, коли обирають нові позолочені кабелі для домашньої акустичної системи, оскільки вже навчилися відчувати різницю в частотах на квантовому рівні.

Українські DIY-інструменти і де їх шукати

У цьому матеріалі ми розповідаємо про світову та українську DIY-культуру. Вона, на жаль, часто залишається непоміченою, але поступово стає популярною серед музикантів, які бажають експериментувати зі звуком, дивуючи публіку незвичними перфомансами та композиціями.

10 знаковых групп в украинском дарк фолке

Украинский дарк-фолк — зверь, который появился в наших краях позже британского собрата и не ставший за продолжительное время существования популярным. Всего существовали три волны развития этого жанра музыки, каждая из которых соответствовала, как ни странно, десятилетию.

Etsykh: граємо все той же безкомпромісний брутал дет грайнд

Etsykh — це новий київський гурт який утворили ті учасники гурту Datura, які після подій на сході перебралися до Києва. Наприкінці 2018 року музиканти вирішили перейменувати один з двох активних складів колективу, щоб уникнути плутанини. Однак музика Etsykh досі залишається таким же безкомпромісним brutal death grind американської школи, фундамент якого був закладений музикантами ще з 1999 року. Тому у цьому інтерв'ю ми поговоримо трохи про минуле хлопців, про сучасну діяльність гурту та їх плани на майбутнє. 

Kиевские рок-альбомы 80-90-х годов: ТОП 10

Украинский андеграунд имеет долгую историю, уходящую корнями во времена УССР. Десятки самобытных коллективов играли самые разные стили рока: от прогрессивного до экспериментального. Давайте вернемся на десятки лет назад и вспомним киевские советские и украинские группы 80-90-ых годов, которые внесли неоценимый вклад в развитие отечественной альтернативной музыкальной сцены.

10 значимых групп в украинском сладже

Писать о сладже в Украине - занятие неблагодарное. Давайте загибать пальцы. Коллективов, которые были бы яркими и такими, что внесли значительный вклад в развитие данного стиля музыки в нашей стране, днем с огнем не сыщешь. Информация о них тоже хранится за семью печатями.

Krobak: Сложно играть пост-рок в вакууме

В летний вечер, после концерта в клубе Mezzanine, мне удалось пообщаться с музыкантами коллектива Krobak: Асей Макаровой и Игорем Сидоренко. В дружеской атмосфере мы поговорили о пост-роке, концертах в космосе и Курте Воннегуте.

 

В летний вечер, после концерта в клубе Mezzanine, мне удалось пообщаться с музыкантами коллектива Krobak: Асей Макаровой и Игорем Сидоренко. В дружеской атмосфере мы поговорили о пост-роке, концертах в космосе и Курте Воннегуте.