Статьи по автору Джулай Єлизавета

Колекціонери чи пірати: чому музику досі завантажують на фізносії

Історія споживання культурної продукції багато говорить про суспільство, такою ж промовистою є звичка до завантаження музики чи звичка щомісяця платити за її прослуховування. І все-таки, чи стримінги прищепили нам звичку платити за контент і, якщо так, чому люди досі нелегально завантажують музику на фізичні носії? Шукаємо крапки для "і" у цьому матеріалі.

Band Together: A Benefit for Ukraine

Janis Chakars, гітарист Citizens Arrest та Grey C.E.L.L., професор у Neumann University а ще організатор панк-збірки "Band Together: A Benefit for Ukraine", що об'єднала, наприклад, команди Unsane та Terrorscum на одному релізі, написав для Неформату цілий панк-маніфест про свою компіляцію та думки й почуття стосовно війни України з росією. 

Багатоголоса підтримка: лейбли чинять благодійність

Кожний голос важливий – це вірно сказано, але надійний щит утворюється з десятків таких. Саме із цим розумінням низка лейблів, українських та закордонних, швидко організували себе та своїх резидентів, аби підтримати Україну не лише морально, але й матеріально, та видали фандрайзингові музичні збірки.

Infected - гурт з 30-річною історією

Тридцять років Незалежної України означають десятки тисяч кроків до мети — відповідати статусу незалежності, у тому числі демонструвати її на своїй музичній сцені, розширюватися зсередини, витісняючи панівні впливи хоч і недалекого, але минулого, у всіх сферах.

Ми вдалися до археологічних розкопок, аби розповісти вам про гурт, що є однолітком Незалежної України. Вони пережили декілька возз’єднань та 90-ті, виступали на одній сцені із Napalm Death, якими, власне, надихалися на старті, й досі пишуть музику, хоч і в активно-пасивному статусі. Знайомтеся або пригадуйте, київський смерть-метал гурт Infected!

Перші інструменти: з чого починали українські музикантки

Рояль як придане, спадковий бас, віолончель з барахолки та сховок для цигарок у фортепіано — назбирали для вас трохи історій про перші музичні інструменти різних українських виконавиць.

Fest old world: Revisited

Пропонуємо до вашої уваги добірку україньких фестивалів, що лишилися у спогадах організаторів і артистів через свою незабутність та вміння зібрати Neformat Family і не тільки під одним дахом чи шматочком спільного неба.

Клятий 2020-ий. Висновки та враження від Єлизавети Джулай

Сьогодні представляємо Єлизавету Джулай, яка тривалий час писала для Неформату рецензії, а у 2020-му приєдналася до команди, аби займатися англійською версією сайту.

Сьогодні представляємо Єлизавету Джулай, яка тривалий час писала для Неформату рецензії, а у 2020-му приєдналася до команди, аби займатися англійською версією сайту.

Neformat Family: City of Me

Близько трьох років із моменту останнього виступу та більш як 8 років із моменту створення shoegaze/post-punk гурту, що під протекторатом самої фортуни прожив яскраву музичну історію — City of Me.

Neformat Family: Cthulhu Rise

Історія цього київського джазкор гурту протривала 13 років на сцені українського андеграунду й досить неочікувано зупинила свій хід з релізом останнього мініальбому під символічною назвою "Last". Повертаємося у часі, аби поринути в атмосферу їхньої творчості та ностальгію за часами, коли могли бути на їхніх виступах. 

Вініл повертається додому: де придбати в Україні?

Найгірші прогнози не втілилися у життя: людина цифрової епохи все ще витрачає кошти на фізичні носії. Вініл, з якого все починалося у світі музики, повертає свої позиції й знову стає кросконтинентально популярним.

Союз творчості та технологій або чому музикантам пригодиться робота в ІТ

Галузь IT, через свій невпинний розвиток, потребує все більше кадрів, серед яких є також люди, спраглі до вивільнення творчої енергії. Несподівано, але декому професійні навички допомагають у тому, що було хобі спочатку – у музичній діяльності, а іншим, навпаки, саме ця діяльність проклала дорогу до місця роботи. Та й взагалі синтез сучасних технологій, робочої та творчої сфери є новим етапом у житті музики як явища.

Neformat Family: Ilinx

Музична подорож цих двох дівчат розпочалася з віри у власні сили та взаємної підтримки – так у 2012 році народився акустичний анархо-панк проєкт Ilinx.

Ціна Ритму: Тяжелее всего гнуть свою линию, что мы и делаем

Один из самых важных ориентиров в украиноязычном рэп-пространстве, который стал точкой невозврата в развитии украинской хип-хоп сцены – группа Ціна Ритму (Цена Ритма). Имена ее участников являются неотъемлемой частью движения, шедшего к нам из Штатов на протяжении долгого времени, и ребята во многом ускорили его прибытие в наши края. Детали метаморфоз творчества группы, переход от звучания 90-х, когда так любил "старый магнитофон, первые кассетные сборники рэпа" к требованиям сегодняшнего дня и тенденции жанра обсуждают рэп-исполнители Довгий Пес и Джонні Дивний.

Українське фестивальне літо: що можна послухати

Наближається час, заради якого ми беремо відпустки та вихідні, не поспішаємо додому, лише б тільки жадане сонце тішило нас своїм промінням. А якщо увечері його замінять сотні PAR прожекторів? Ми розглянули лайн-апи літніх українських фестивалів, аби зрозуміти, які закордонні хедлайнери на них вартi уваги. 

Somali Yacht Club: андерграундная музыка в Украине вышла из подвалов благодаря Робустфест

Стоунер рок не так давно стал понятным явлением для украинского музыкального пространства. Совсем не в последнюю очередь современное фуззовое звучание нам знакомо благодаря львовской группе Somali Yacht Club.

Neformat Family: Slow Ride Home

Дивно, напевно, озирнутися через 10 років на свої сліди у різних медіа, мережах, форумах і замислитися, як глибоко вони сягають, як довго вони лишатимуться там для тих, хто бачив їх тоді та хто може наштовхнутися зараз.