Try Lying Awake — Nothing Makes Me Laugh (2020)

Винахід нових жанрів із чіткими рамками та описом в епоху тотальної зміни парадигм кожного дня — невдячна справа. Декілька років тому я писав, що новим витком розвитку металкору буде нюкор/ню-металкор, що замішаний на ню-металі та мелодійному металкорі.

У 2014/15 роках пару релізів (Issues — "Issues" (9 місце); Of Mice & Men — "Restoring Force" (4 місце); Memphis May Fire — "Unconditional" (4 місце) показували гарні показники продажів і навіть у Топ-20 білборду потрапляли. Щоправда, наступні альбоми цих же виконавців не здобули такі самі високі позиції: Issues — "Headspace" (20 місце); Of Mice & Men — "Cold World" (20 місце); Memphis May Fire — "This Light I Hold" (42 місце), отож, цілком логічно, що новоявлені команди, які росли на альтернативній музиці 90-х та бажали грати "важку" музику, бачили, що може статися з ними, якщо вони почнуть створювати щось подібне.

2020 показує повернення у 80-ті та 90-ті в багатьох галузях. Попдіви й попмузика повняться референсами до диско, неону й танців. Музика, що не вибирається з підвалів, більш-менш відчуває себе впевнено, переварюючи спадщину KOЯN або Slipknot. Але якщо ще тієї пори гурти-послідовники інноваторів спричиняли обурення не тільки критиків, а і слухачів, через одноманітність, уявляєте, що відбувається зараз, коли в мелодік- металкорі аналогічна ситуація?

Сьогодні з’являється багато схожих одна на одну команд, які відрізняються лише назвою. Уся їхня музична складова це даунтемпо, брейкдауни, лірика заради лірики, низько налаштовані гітари та, у кращому випадку, проблиски фонового індастріалу.

Try Lying Awake можна називати одними з перших, якщо не єдиними, хто "тенденцію" обігравання ню-металу перейняв і спробував адаптувати в нашій країні.

Їхня дебютна робота "Life Imitates Art" (2016) за звуком, не наповненням, нагадувала те, що роблять Jinjer, але ось композиторські навички залишали бажати кращого.

Через чотири роки гурт випускає новий мініальбом, якому цілком під силу підібратися до корифеїв жанру, але щось змістити — навряд. Тут так само простежується сонграйтерська невпевненість, що тягнеться з дебютника, тільки вже розбавлена напівкроками — від мелодік-металкору начебто віддалилися, але до нюкору повністю все ще не прийшли.

Поясню — ці підстилі взагалі відрізняються незначними характеристиками, що грають ключову роль для їхнього визначення. Відповідно, ЕР "Nothing Makes Me Laugh" (2020) рясніє індустріальним фоном та підкладкою, заниженою гітарою й навіть тритонами. Структура побудови треку змінилася, але відчути це як доведену до розуму справу не виходить — чогось постійно не вистачає, якоїсь дещиці, щоби подивитися на альбом з іншої сторони.

Зокрема, йому заважає наполегливе бажання копатися в несвіжих брейкдаунах та постійно кудись їх ліпити — якщо не на кінець треку ("Attack!"), то всередину ("Sham Fire"). Свого часу в середовищі гітаристів був жарт: не можеш придумати риф — вставляй брейкдауни.

 

Ось і рифи — ще одна з проблем, їх мало, катастрофічно мало. Ню-металкор — це піджанр, де низький лад гітари виведений на загальному міксі вперед, щоби партії були легко зчитуваними, а тут такого немає. Щоби розібрати хоч щось, потрібно прислуховуватися, але чи буде недосвідчений слухач робити це? Ні. Для нього єдина можливість зачепитися за EP — ⅔ композиції "Nobody from nowhere". Це квінтесенція всього альбому, як і сучасного стану гурту — використання на максимум діапазону й можливостей чистого вокалу та непогано опрацьована структура екстриму. Вокальні партії, варто виділити окремо, як разове явище — усе в тому ж вищезгаданому "Nobody from nowhere" ритмічність, гармонійне "нашарування" поверх ритм-секції та в’їдливий приспів зроблені ну дуже добре.

Хотілося б окремо зупинитися на оформленні та ліричній складовій, але, на жаль, це негативні сторони релізу. В одній із рецензій я вже згадував, що жанрам властиві свої характерні обкладинки — блек можна вгадати за шрифтом Old London, дез — за кольоровою гаммою зображення, як і павер.

Nu-metalcore — це обрамлення, VHS та "сутінкові" відтінки. Більшість артистів зупиняються на цьому — вбийте в умовному last.fm тег і пройдіться по обкладинках, зрозумієте, про що мова.

Про лірику

Депресивно-агресивний настрій, традиційна любовна ода, філософські вислови та лінгвістичні загадки.

Life's already taken care of you and me
Choose your collar by size and bark WOUF!
___
Життя вже подбало про нас двох
Вибери нашийник за розміром і гавкай!
"NBDY // NOWR (Nobody from Nowhere)"

She said
If you stay with me
We'll make fire
But not to keep warm
___
Вона сказала:
Якщо ти залишишся зі мною
Ми запалимо вогонь
Але не щоби зігрітися
"She"

The bridge that is made by you serves to spit into the water from it
___
Міст, що ти збудував. потрібен тільки для того, щоби плювати з нього у воду
"Not Okay"

This crown does not suit you
Like sham fire
Pay no mind it will pass away
Now you're closer to lier
___
Ця корона тобі не за розміром
Як холодний вогонь
Не звертай увагу — усе мине
Зараз ти ще ближче до брехуна
(деякі словники "lier" трактують не як "брехуна" — як "занепалого" в прямому, фізичному сенсі, так і "занепалого" духовно або морально)
"Sham Fire"

Епілог

Навіть вимова словосполучення "nu-metalcore" спричиняє якийсь дискомфорт та відторгнення, бо віє сильною стигматизацією. Проте, піджанр народився і якось розвивається, хоча в настільки вузькому просторі часто ніде розвернутися.

Ключові гурти, як Emmure або Sworn In заявили про себе, коли такого опису ще не було. Саnе Hill, Tallah і навіть Vein у своїй основі мають тільки щось віддалене, через що їх приписують у цю когорту. Lotus Eater, Dealer або Animal — гарні перспективні представники.

Try Lying Awake сидять впевнено на двох стільцях. Завдяки лише одному треку можна вважати альбом успішним, але цього замало. Задатки є у всьому — підтягнути й додати індивідуальності — буде продукт, який йде в ногу з часом, не озираючись на всі боки.

Думки, висловлені у рецензіях, передають погляди самих авторів і не обов'язково відображають позицію Neformat.com.ua

Try Lying Awake — київський ню-металкор гурт, що був заснований у 2015 році. Дискографія нараховує два мініальбоми та декілька синглів. Актуальний склад: Богдан Король — бас-гітара; Вітос (Віталій Федосенко) — екстрим-вокал; Стас Щербаков — чистий вокал; Нікіта Нестеренко — гітара; Євген Сікоза — гітара.

Try Lying Awake у соцмережах:

https://trylyingawake.bandcamp.com/
https://www.instagram.com/trylyingawake/
https://www.youtube.com/channel/UCy6yYKpqrFnKaZEuzPv5J9A
https://www.facebook.com/Try-Lying-Awake-738537166274753

Neformat.com.ua ©

1. Nothing makes me laught
2. Attack!
3. Sham Fire
4. NBDY//NOWR (Nobody from Nowhere)
5. Not Okay
6. She

27.11.2020
20 листопада 2020