nug — Alter Ego (2020) - 2

Дебютний повноформатник nug привернув увагу одразу кількох рецензентів, тож на нього ми підготували два огляди. Інший можете знайти за цим посиланням

Post-metal нині переживає не найкращі часи, багато років у ньому не відбувається нічого значущого. Здебільшого гурти впадають у самоповтори, не дуже вдалі експерименти, або взагалі зникають з радарів. На цьому фоні реліз гурту nug, який хоч і не несе в собі нових жанрових ідей (це і не є інтенцією), — приємний глибокий вдих свіжого повітря на повні груди. Альбом "Alter Ego" — класичний post-metal реліз з усіма атрибутами мелодійності та масивного хвилеподібного звуку, що пробирає до кісток.

Розповідаючи про альбом, для пояснення деяких явищ, необхідно копнути вглиб і торкнутися особистості Юрія Дубровського, відомого як  фронтмена та лідера у проєктах Octopus Craft, Asthme та nug. Вони об’єднані одним жанром, та все ж лежать у різних площинах у часі та за своєю суттю.

Юрію вдається проносити все найкраще з попереднього проєкту у наступний. Наприклад, glitch/ambient мотиви у"The Birth / Народження" та "Night Shine / Блиск Ночей" — це вдале продовження експериментів з електронними підкладками до треків, які можна впізнати ще з часів в’язкої, як крижана вода, пісні Octopus Kraft "Frozen / Змерзлий". Також може здатися, що жіночий вокал у "Beast / Звір" — це прямий референс до вокалу треку Amenra "Am Kreuz", поки не познайомишся з піснею "Новий Світ" від Asthme. Головне у таких порівняннях те, що ці елементи впізнаються, але не викликають відчуття копіювання з треку в трек, переосмислюються та органічно вписуються в нові роботи.

Музика

Титульним і головним бойовим треком на альбомі можна сміливо назвати пісню "Beast / Звір". Вона вирізняється надпотужною енергійністю та наявністю жіночого вокалу, тож цілком очевидно, чому анонс альбому почався саме з нього. "Shores / Береги" та "Eleven / Одинадцять" продовжують утримувати свідомість слухача в "тонусі", виводячи внутрішню напруженість на пік в середині альбому, тоді як "Dorian / Доріан", "Radience / Сяйво" та "Night Shine / Блиск Ночі" більш медитативні, заколисують та приводять у рівновагу. До речі, трек "Radience / Сяйво" зустріне слухача басовим тепінгом; прийом, який не часто зустрінеш у жанрі, тому пісня легко запам’ятовується.

Альбом приємно вражає, приділено багато уваги деталям і різномаїттю. Треки вкладаються у загальну трагічну й об’ємну атмосферу з відчутним построковим впливом, тремоло і горою ділею. При цьому кожна пісня достатньо вирізняється й альбом не збивається в одноманітну кашу.

 

Лірика

Ще одним значущим елементом, що вирізняє реліз серед інших, є використання української мови в текстах. Лірика звучить напрочуд гармонійно та живо.

Сама назва релізу говорить про направленість думки автора в центр власного "я". У текстах здебільшого спливають питання зіткнення внутрішнього всесвіту із зовнішнім світом, потребою бути не тим, хто ти є насправді: 

"Під маскою краси лежить
свиняче затхле м’ясо
Смородом накрило
більшість з нас

А в мене вже немає сил
Під поглядом зсихатись
Й наповнювати бездонну чашу мрій"

Треки об’єднує схожа тематика, проте вони не вибудовуються в одну історію. Цього дещо не вистачає для більш цілісного сприйняття альбому.

Висновок

Підвівши риску можна сказати, що "Alter Ego" — це результат багаторічних експериментів, проб і помилок, дозрілий і на часі. Він змусить фанів з post-metal орбіти звернути увагу на гурт, а недавнє підписання на лейбл Willowtip Records може стати хорошим трампліном на "велику сцену". Слідкуємо за розвитком подій!

Думки, висловлені у рецензіях, передають погляди самих авторів і не обов'язково відображають позицію Neformat.com.ua

nug — івано-франківський post-metal / progressive metal гурт, що виник у 2017 році. Усе почалось із барабанщика Євгена Тарасенка та гітариста Юрія Попова. З часом до колективу приєднались Юра Дубровський (вокал), Богдан Калинець (бас) та Віталій Рисаков (гітара). У 2018 році nug випустили ЕР "Темна маса".

nug у соцмережах:

https://nugband.bandcamp.com
https://www.instagram.com/nugband/
https://www.youtube.com/channel/UCN10tK1RwPosR9eUr2_Nc2w
https://soundcloud.com/nugband
https://twitter.com/nugband
https://www.facebook.com/nugband/

Neformat.com.ua ©

1. The Birth / Народження
2. Beast / Звір
3. Psyche / Душа
4. Shores / Береги
5. Eleven / Одинадцять
6. Dorian / Доріан
7. Radiance / Сяйво
8. Night Shine / Блиск Ночі  

14.08.2020