Metal Punk Death Squad. Ukrainian Chapter (2021)
Автор: Шпинат

Чи є життя в українському металпанку? Однозначно. Це підтверджує нова збірка "Metal Punk Death Squad. Ukrainian Chapter" (2021), видана за підтримки лейбла Surrogate. Rec. 

"Юніті" — це, зазвичай, смішне пафосне слово, яке інколи звучить із вуст хардкор-вокалістів перед тим, як хтось отримує в обличчя під час мошу або просто так (дякую подкасту "Галас" за нагадування про відео "Севастопольское юнити", що зараз доступне тільки у ВК). Але ніщо так не об’єднує панків, металістів, батя-рокерів і взагалі всіх, у кого є смак, як любов до гурту Motorhead. Та й загалом у всіх незашорених панків та металістів досить багато точок перетину, і Metal Punk Death Squad як раз про це — про любов до швидкої, брудної, брязкаючої залізом рок-н-рольної музики з девізом "F.O.A.D".

Ініційована Олексою Помінчуком із гурту Merzotna Potvora і видана лейблом Surrogate Rec. збірка "Metal Punk Death Squad. Ukrainian Chapter" включає нові, раніше неопубліковані треки Reabilitator, Knifeman, Merzotna Potvora, Prah, Warwar, Обрій, Skruta, гостей із Японії — Bafomet, гостей зі США — Atomic Drop та знайомі хіти від Zombie Attack, Death Pill, Murder, Hellknights, Anabios, а ще незнайомі мені раніше гурти Anmasker та Gasoline Guns, за якими тепер теж буду слідкувати. Отже, збірка дає насамперед "зріз сцени", а побачити всі ці гурти в рамках одного фестивалю було б, звичайно, нереально круто. Ех, концертики-концертики… Але не будемо про сумне, розглянемо потреково, що ж нового й раніше неопублікованого нам підготувала збірка, а ви послухайте й підтримайте грошима на bandcamp!

Почнемо з гостей.

Atomic Drop — Forget Regret

Гурт (хоча Метал Архіви кажуть, шо one man band) з Virginia Beach любить професійний реслінг, той, коли борець стоїть позаду суперника, а потім закладає голову під його плече. А ще вони з масками і в трико та з драматичними сюжетами, й навіть назва гурту відсилає до прийому, коли суперника опускають куприком на коліно борця. Трек "Forget Regret" починається з томного зітхання й ним же закінчується, а між цим — дві з половиною хвилини сирого трешу з непоганими соло та чудовим хеві-метал бек-вокалом на приспіві!

Bafomet — Mayhemic Blackfire

І знову японці демонструють, що чудово вміють в екстремальні жанри металу. Speed metal дуо з міста Сайтама з ідеальним для жанру треком у стилі "ось усі страшні богохульні слова, які ми знаємо англійською під швидкий метал". Rock’n’Roll!

Spiter – Kill For Satan

А ось тут серйозні парубки! Spiter – це гурт від учасників Devil Master, Shitfucker та Disjawn. Якшо вам подобається сирий чорнометалічний панк, то вищезгадані гурти вам знайомі, якщо раптом ні – то крім отримання задоволення від Spiter (які, до речі, ще навіть демки повноцінної не мають і "Kill For Satan" – це ексклюзив для MPDS) саме час глибше пірнути в море металпанку з головою. 

 

А тепер до наших баранів метал панків у алфавітному порядку!

Knifeman — Трупошар

Тур вихідного дня Knifeman, Warningfog, Zombie Attack та Amphibian Man під назвою "Трупошар" встиг прокататися лише Києвом та Одесою, залишивши Харків та Полтаву без концертів через усім відомий вірус. Тепер є шанс почути "Трупошар" хоча б у записі. Ну, це справжній banger! Приспів в’їдається з першого ж прослуховування.

Merzotna Potvora — Mertvyj ščur

Мерзотна пісня з мерзотним вокалом про мерзотного мертвого щура. Скоро буде новий альбом, страшно чекаємо! Ну й ще раз нагадую, що Саме Олекса з Мерзотної Потвори ініціював цю збірку!

Обрій — Чорні Ешелони

Мабуть, найбільш метальний на збірці трек, панк тут лише інколи проривається в традиційній тупа-тупі. Транскарпатська машина смерті та головні мерч-дилери українського андерграунду, гурт Обрій, підготували грув, бластбіти та красиві гітарні запили, усе, за що ми так любимо ужгородську команду. Єдине, що не дуже сподобалося, так це звучання тарілок на записі, але тут уже питання смаку.

Prah — Гнёт

Зла подача, пре наче танк і звук, як я люблю. Їхній дебютний EP, який вийшов цього літа, звичайно, був багатообіцяючим, але трек "Гнёт" справді вразив, може, і через те, що поки найкоротший із усіх виданих пісень киян. Все-таки швидкі треки на дві з половиною хвилини — це завжди хороше рішення.

Reabilitatior — Revolution

Канонічний олдскульний треш метал, від якого волосся росте швидше, джинси стають вужчими, кросівки білішими, а нашивки на джинсовки пришиваються самі!

 

Skruta — Путин (Свиньи в космосе cover)

А от ми і прийшли до секції каверів. Ужгородський панк/грайндкор гурт Skruta, останній запис якого видавався на черговому спліті аж 5 років тому, записав кавер на виборзький хардкор-панк гурт Свиньи в космосе. Треку вже більше двох десятків років, а актуальність не втрачена.

Warwar — СПИД (Коррозия Металла cover)

СПИД, СПИД, СПИД — твой палач.
СПИД, СПИД — у муках смерть.
СПИД, СПИД — не спасёт
СПИД, СПИД — крест и плач!

Чудовий кавер на легендарний трек від Warwar. Гарна заміна, якщо Корозію слухати не хочеться принципово.

Загалом збірка "Metal Punk Death Squad. Ukrainian Chapter" — це чудова можливість зацінити круті українські гурти як локальному, так і закордонному слухачу. Показати є що, сцена жива й багатогранна, навіть у досить вузькому жанровому діапазоні, Слава Сатані та металу з панком.

Думки, висловлені у рецензіях, передають погляди самих авторів і не обов'язково відображають позицію Neformat.com.ua

Neformat.com.ua ©

1. Reabilitator - Revolution 
2. Обрій - Чорні Ешелони 
3. Knifeman - Corpseball 
4. Spiter - Kill For Satan
5. Prah - Гнёт 
6. Bafomet - Mayhemic Blackfire
7. Merzotna Potvora - Mertvyj Ščur 
8. Atomic Drop - Forget Regret
9. Warwar - СПИД (Коррозия Металла Cover)
10. Skruta - Путин (Свиньи В Космосе Cover) 
11. Anabios - State Of Anabios
12. Zombie Attack - Anarchy 666 
13. Anmasker - Effort To Get Out 
14. Gasoline Guns - Under Wicked Sky 
15. Death Pill - Dirty Rotten Youth 
16. Murder - Black Thousand 
17. Hellknights - Сдохни За Сорок Секунд

02.04.2021
SURROGATE Rec.