аппекс — Випадок (2020)

27 квітня рівненський хіп-хоп виконавець презентував ЕР під назвою "Випадок". Розповідаємо, чому вам, живим людям, варто послухати цю "музику для нейромереж, ботів та алгоритмів по накрутці прослуховувань".

Навряд чи автор ставив задачу, щоб сенс мініальбому та його концепцію розбирали окремо на основі невеличких трьох пісень. Але так трапилось, що уникнути цього разу таких розкладів неможливо. Більш того, це просто хіп-хопом назвати важко. Можна додати тривіальне "експериментальний" та заспокоїтись. Можна зробити акцент на музиці тридцятирічної давнини. Ми вирішили піти другим шляхом.

Навіть у філософському та глибокому контексті, за який часто береться аппекс, є місце для іронії. У весняний ЕР "Випадок" про штучний інтелект та його відкриття у світі людей виконавець вставив ретрохвилю, що додало до саунду трошки колориту. Любов до ретро напряму перетинається з кіберпанком, який був так популярний у 1980-і. Отож, тут все зрозуміло — нейромережа, проблематика, лірика, романтика. Розв'язання проблеми. Ну, майже. Коротше, в аппекса вийшла така собі драма ледь не за законами античності. 

Виконавець з Рівного явив країні уже чимало синглів та випустив повноцінний альбом "Служи собі" з бітмейкером Вутабі. Найбільш вдала його робота, на погляд автора цієї рецензії, була у співпраці з іншим композитором — Ігорем Ропаном. Вони зробили дуже смачне — взяли даб-техно біт так поклали поверх нього не менш цікавий за глибиною подачі речитатив. Але це суто суб’єктивно.

 

Повернемося до актуального релізу. У "Випадку" історія така — нейромережа дізналась про пустоту та спробувала її пояснити.

"Попередню задачу я вже вирішив згодом, скориставшись досвідом художньої творчості: якщо предмет складно зобразити — опиши все навколо. Тому в пісні про пустоту було все, крім пустоти, з постійним наближенням до неї". — каже автор.

У підсумку це стало схоже на спробу поділити на нуль. Звісно, нічого з цього не вийшло. Але народився трек, що став останньою піснею з альбому. аппекс писав з кінця. Спочатку народилася кульмінація, а потім вже й початок у вигляді "Привіт світ". До речі, деякі прийоми драматургії саме так і рекомендують робити. 

Окремого абзацу вартий альбомний арт міньйону. Його робив друг виконавця Сергій Мамонтов. Серед значної кількості варіантів аппекс вибрав наймінімалістичніший. До речі, такі зображення схожі на те, що робить нейромережа, яка тільки-но почала розвиватися.

Цікавий факт: на момент написання цього рев’ю всі соцмережі виконавця були видалені. Залишилися тільки стримінгові сервіси з музикою. Це пов’язано з тим, що  аппекс пішов у т.з. "ретріт", щоб "перегрупуватись і підготувати до виходу депресивний різностильовий реп-альбом". Або, може він зміг поділити на нуль та розповісти про це штучному інтелекту?



Думки, висловлені у блогах, передають погляди самих авторів і не обов'язково відображають позицію Neformat.com.ua

аппекс — це сольний проєкт одного з учасників рівненського хіп-хоп гурту Ціна Ритму. На його рахунку вже чимало синглів, альбом "Служи собі" з бітмейкером Вутабі та кілька відео.

аппекс у соцмережах:

https://album.link/i/1508248247

Neformat.com.ua ©

1. Привіт світ
2. & # 3 2
3. Розділив на нуль

27.04.2020
27 квітня 2020