В Україні відновлюють діяльність заклади культури

Вже з 1 квітня в Україні поступово розпочнуть роботу заклади культури та мистецтв. Про це йдеться на офіційній сторінці Міністерства культури та інформаційної політики України. 

Міністерство повідомляє, що кожен заклад культури готуватиме свою програму та працюватиме за власним графіком із врахуванням безпекових умов. Тому детальну інформацію про розклад, а також щодо придбання квитків потрібно дізнаватися на сайтах закладів.

Частина коштів від придбаних квитків йтиме на допомогу українським захисникам або на гуманітарну підтримку.

Є і деякі обмеження

  • Події у закладах культури та мистецтв відбуватимуться з урахуванням вимог воєнного стану. У випадку повітряної тривоги усі глядачі повинні пройти в укриття, яке розташоване в закладі. Відтак кількість місць обмежена.
  • При вході до закладів може здійснюватися поверхневий огляд щодо виявлення предметів, обіг яких заборонено чи обмежено, або становить загрозу життю чи здоров’ю людей.
  • Дотримання протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання поширення COVID-19, також ніхто не скасовував. 

Отож, 1 квітня відчинити свої двері для глядачів зможуть театри, опери та концертні зали. Але фактичне відновлення діяльності буде відбуватись поступово та відповідно до вимог воєнного стану, а також із врахуванням комендантської години в місті, де знаходиться заклад. 

"Діячі мистецтв готові працювати нон-стоп аби полегшити страждання людей від пережитих жахіть війни, подарувати позитивні емоції дорослим та дітям, а також відродити надію та віру в краще майбутнє. Культура – це м’яка сила. Вона здатна повернути українців до нормального життя в новій воєнній реальності", – коментує міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.