Новини

Київський інді-гурт нещодавно випустив новий сингл "Take Me to the Neverland". з яким намагається дещо змінити своє звучання. 

 

"Тотальний локдаун навесні 2020-го, коли ми всі залишалися вдома, змусив нас глянути на нашу творчість під іншим кутом. Ми вирішили трохи "осучаснити" звучання, відійти від звуку 80-х років, атмосферу яких ми хотіли передати ЕР "Cosmic Dance". Так у результаті цього переосмислення з'явився трек "Take Me to the Neverland", роботу над яким ми почали наприкінці літа. Новий стиль для нас самих був дещо незвіданим, тому процес творіння, включаючи зведення та мастеринг, — це був ряд спроб досягти нового рівня якості звучання", — розповів у коментарі нашому виданню гітарист Олександр Котенко, який також відповідав за зведення та мастеринг пісні. 

Мова у пісні йде про кохання. 

"Загалом концепція треку досить сумна, це більше про тягар стосунків, аніж про щасливу історію кохання, події, які, ми впевнені, проживали майже всі у своєму житті. Події, які для когось вже далеко позаду, а хтось переживає їх саме зараз, та в обох випадках вони завжди залишають після себе слід. Загалом для нас трьох натхненням було бажання створити гарну пісню, яка б відображала інтереси та переживання кожного слухача, в тому числі нас самих, адже нам важливо робити речі які зароджуються зсередини", — додає вокалістка Анна Котова.

Обкладинку для синглу зробила сама Анна. Для цього вона використала звичайне фото з архіву музикантів, де вони разом проводили час,

"Тоді був дуже гарний захід сонця, світив місяць, і вкупі з цим поодиноким будиночком, як нам здалось, все це дуже вдало відображало атмосферу нашого треку", — зазначає дівчина. 

Найближчим часом Blast Shapes планують зняти кліп на один з треків.

Blast Shapes зібралися у травні 2019 року, грають суміш інді, гаражного та альтернативного року з елементами синтвейву. Вони надихаються культурою 80-х, зокрема творчістю представників класичного року на кшталт Guns N’Roses, Whitesnake, а також серед улюблених гуртів відзначають The Smiths, Electric Youth, Carpenter Brut, Foals і Brand New. Фіналісти конкурсу Jagger Music Awards 2019 Україна в номінації "Young Blood".

Blast Shapes у мережі:

https://www.facebook.com/blstshps
https://www.instagram.com/blstshps/
https://soundcloud.com/blast-shapes
https://blastshapes.bandcamp.com
https://www.youtube.com/channel/UCwW9jjS5MYQVr1zMqznIY6Q

- [ Neformat.com.ua ]

Харківський блек-метал проєкт планує розпочати 2021 рік новим альбомом "Розпад".

svrm запустив преордер нового альбому "Розпад", що має вийти 2 січня 2021-го. Поки ж можна послухати пісню "Життя" із нього. 

Музикант записував реліз протягом серпня-листопада цього року. Традиційно за більшу частину роботи відповідав засновник проєкту Сергій Ткаченко, але цього разу всі акустичні партії на альбомі створив Cronin, він же автор лірики до пісні "Життя". 

Обкладинка також витримана у традиційному для svrm стилі. Її автор — український та російський живописець і графік Ісаак Бродський. Він намалював це зображення у 1906-му та назвав "Російська симфонія".

Нагадаємо, 2020 рік svrm також розпочав повноформатним альбомом "Занепад".

За проєктом svrm стоїть Сергій Ткаченко, співзасновник харківського гурту Заводь, а також автор проєкту Trumna . Перший реліз svrm під назвою "7" він випустив у травні 2015 року.  Загалом же на рахунку проєкту уже кілька демо, альбомів та EP. 

Почитати рецензію на перший повноформатний альбом svrm - Лихиї вітри стогнуть без упину (2018) можна за цим посиланням. 

svrm у мережі:

https://svrm.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/Svrm-407478693053139/

- [ Neformat.com.ua ]

Київський nu-metalcore гурт презентував другий мініальбом "Nothing Makes Me Laugh".

"Весь мініальбом писався по-чорновому десь рік, ми перебирали та викидали, переписували й знову викидали, поки не довели, як нам здається, кожну пісню до досконалості. Вже на студії Lizard Audio Production ми провели приблизно пів року, може, більше, додумували треки під музою, там до нас приходили, в процесі, найкрутіші фішки, які є у треках цього релізу", — розповів у коментарі нашому виданню вокаліст гурту Віталій Федосенко. 

Тексти пісень торкаються різних тем. 

"За основу тематики пісень були взяті різні речі: від любові до злості, від зрад до іронії, від сьогоднішніх пустих цінностей людини до тем війни, а по музиці орієнтувалися на нашу попередню творчість, але з багатьма новомодними фішками, намагалися зробити новий потужний звук, щоб від кожного удару до останнього саба у людей вилітали зуби від потужності. Думаю у нас вийшло", — додає Віталій

Над обкладинкою працював дизайнер Артем Іванов, з яким гурт працює постійно. На ній зображені людина та вовк, що, за задумом музикантів, символізує порівняння людського життя з вовчим. 

Наразі гурт планує відпочити від релізу, а щось нове обіцяє випустити орієнтовно навесні чи вже влітку 2021-го.  

Try Lying Awake — київський ню-металкор гурт, що був заснований у 2015 році. Дискографія нараховує два мініальбоми та декілька синглів. Актуальний склад: Богдан Король — бас-гітара; Вітос (Віталій Федосенко) — екстрим-вокал; Стас Щербаков — чистий вокал; Нікіта Нестеренко — гітара; Євген Сікоза — гітара.

Try Lying Awake у мережі:

https://trylyingawake.bandcamp.com/
https://www.instagram.com/trylyingawake/
https://www.youtube.com/channel/UCy6yYKpqrFnKaZEuzPv5J9A
https://www.facebook.com/Try-Lying-Awake-738537166274753

- [ Neformat.com.ua ]

Тернопільський гурт нещодавно презентував нову карантинну пісню "Нічо не хочу" та кліп до неї. 

 

Запис та зведення пісні традиційно проходили на студії Шпиталь Рекордс, але новий сингл вирізняється способом мастерингу.

"Вперше я почув демку від Наталки десь рік тому. Вона прийшла на мою студію і відправила погуляти на годинку, щоб записати свої вокали у священній тишині. Потім у карантинні місяці ми "допилювали" аранжування та зведення, оскільки по настрою ця пісня максимально резонувала з нами та з усіма довкола.

Крутий досвід був з мастерингом — його робив нам Олександр Дворецький з Badminton Music Studio, прокручувавши запис через плівку і добиваючись вінтажного настрою. З "Нічо Не Хочу" це дуже заканало, радимо всім робити такий експеримент зі своїми записами теж", — розповів у коментарі нашому виданню учасник гурту Лесик Драчук.

Натхненням для тексту став карантин та його вплив на людину. 

"По суті все це було надиктовано умовами, у яких ми опинились, та загальним настроєм, що панує на теперішній момент. Усі інтроверти отримали шанс перевірити себе на міцність. Якщо вже світ на паузі, цим варто скористатись, подарувати собі цей спокій, час на перезавантаження чи повне переосмислення", — додає вокалістка Наталка Багрій.

Підтримати пісню вирішили яскравим кліпом. 

"У цьому питанні у нас уже протоптана стежина. Ми мали за щастя знімати минулого літа із Софією Чайковською та Дмитром Заглинським відео на пісню "Інтроверт". Це були кайфові, але досить інтенсивні та насичені зйомки.

На пісню "Нічо не хочу" мене надихнули Софіїні фотороботи, в які я закохана, їх захотілось оживити, втілити у персонажа. Зйомки відбулись досить швидко та оперативно у Києві. Ми за усім спостерігали дистанційно. А от ювелірна робота із відео зайняла більше часу, багато роботи із вишивання кольором та структурою", — зазначає Наталка.

Скоро Tik Tu почне роботу над озвученням мультсеріалу з подругою гурту Наталкою Гайдою. Також музиканти готують секретну колаборацію, роботи над якою вже розпочалися. Деталей не розкривають, але кажуть, що це буде не просто сингл чи відеоробота, а концептуальний та достатньо продуманий проєкт.    

Гурт Tik Tu виник у 2014 році в Тернополі. На рахунку колективу чимало живих виступів. Дебютний альбом "Shuma" музиканти випустили у 2017 році. Зараз же на їхньому рахунку два повноформатники, зокрема й крайній LP "Ulitakis" (2019), на який ми писали розлогу рецензію.

Tik Tu у мережі:

https://tiktu.bandcamp.com/
https://soundcloud.com/tiktu
https://www.facebook.com/tiktu.band/
https://www.instagram.com/tiktu_music/

- [ Neformat.com.ua ]

Столичний noise rock, shoegaze гурт випустив третій повноформатний альбом "Brekka" за підтримки лейблів Geertruida та No Name Label.

Запис відбувався в Ісландії на студії Geertruideux посеред гір та поля. Зведенням займався гітарист гурту Євген Люн та Нікіта Мекалкін (студія Істок). Мастеринг робив Timothy Stollenwerk (Chromatics, Kevin Morby, Morphine) з портлендської студії Stereophonic Mastering.

"Мені здається, у цього альбому немає концепції. Можливо, люди зможуть відчути в ньому ті емоції, які ми разом пережили під час запису, перебуваючи на краю світу в оточенні гір. Разом з альбомом вийде документальний фільм, завдяки якому буде простіше відчути ці емоції. Тема океану лише частково оспівується в синглі, в інших піснях про нього ані слова", — розповів у коментарі нашому виданню гітарист гурту Євген Люн.

Над обкладинкою працювала художниця Анна Тиха та Женя Люн, ні ній зображений будинок, де музиканти працювали над альбомом.

У найближчому майбутньому Pree Tone планує презентувати документальний фільм про подорож до Ісландії.

Нагадуємо, на сайті є рецензії на LP "Кiddy" (2018) та ЕР "Simmer" (2014). Також ви можете прочитати інтерв’ю з гуртом та матеріал, де фігурують музиканти Pree Tone.

Pree Tone — нойзрок/шугейз гурт із Києва. Він виник на перетині революції та війни пізньою зимою 2014 року. На рахунку колективу чотири мініальбоми та три LP. Наразі готується документальний фільм про подорож гурту до Ісландії.

Pree Tone у мережі:

https://preetone.bandcamp.com
https://www.facebook.com/preetone

- [ Neformat.com.ua ]

Київський гурт 18 грудня випустить новий сингл, на якому вперше звучатиме вокал, якого раніше у роботах Le Cru принципово не було. 

"Трек ми писали в колаборації з досвідченими українськими та іноземними індепендент-музикантами. На відміну від попередньої творчості колективу, це не інструментальна композиція, а пісня. Також на запису звучатимуть справжні барабани. Пісня з’явилася після кількох студійних сесій, що відбулися у 2019 році та є своєрідним результатом діяльності досить широкого кола споріднених музикантів з Paranoise Crew. Стилістично сингл можна умовно віднести до нойз-року, хоча самі учасники запису воліють не прив’язуватись до жанрів", - розповіли музиканти у коментарі нашому виданню. 

Наразі Le Cru працюють над новим матеріалом. Нагадаємо, попередній мініальбом "Lantukh" вийшов у лютому цього року. 

Одна з останніх імпровізацій Le Cru

Le Cru – дует басиста Данила Злобіна та саксофоніста Павла Лісовського (Brovi Papy). Гурт виконує інструментальні композиції, а власний стиль визначає як панк-джаз. Музиканти також є одними з засновників та постійних учасників нойз-формації Paranoise Crew.

"Назва, взята з книги Клода Леві-Строса "Le Cru et le Cuit", в перекладі з французької означає "сире", що, власне, є характеристикою стилю гурту: відкритий, агресивний тембр саксофона лаконічними фразами вписано до панчевих басових рифів, електронна ритм-секція та синтезатори додають ембієнту. Це панк-джаз, у якому панк відверто превалює, відсилаючи до гуртів на кшталт Acoustic Ladyland, Ceramsc Dog, The Birthday Party та деяких робіт Майка Паттона", — йдеться у пресрелізі команди. 

Le Cru у мережі:

https://www.facebook.com/lecruband/
https://soundcloud.com/user-396639859

Рисунок на обкладинці -  Андрій Дудченко

- [ Neformat.com.ua ]

Гітарист та вокаліст львівського гурту Somali Yacht Club Ігор Пришляк за карантин обзавівся сольним проєктом Slow Noise та випустив перший мініальбом у його рамках. 

Ігор Пришляк записав EP усе в себе вдома, сам же і звів, а обкладинку накидав в онлайн-фотошопі, поширив реліз через DistroKid. Музикант, який цього літа травмував руку, зазначає, що це йому зовсім не завадило, "навпаки зведення відволікало від травми".

"Все робилось максимально "оголеним", мінімум звуків, мінімум інструментів. Вперше робив акцент саме на вокалі, тому, що мені найскладніше дається, це був свого роду виклик. А надихала невпевненість, яка підсилилась 2020 роком. Кожного дня якісь хвилі: то повний капець, то ще трохи і все буде добре, і ти як маятник туди-сюди. Цей запис, свого роду, був похід до психотерапевта, який лікує саме тим, що тобі потрібно", — розповів у коментарі нашому виданню музикант. 

Ігор отримав позитивні відгуки на реліз, тож вирішив продовжувати діяльність у рамках проєкту.

"Чому би і ні? Мені це приносить задоволення, і так можу в абсолютно вільній формі досліджувати музику. Вже почав записувати новий матеріал, який буде більш "електронним". Думаю, до кінця року запишу. Рефлексія осені, якби це плоско не звучало", — додає Ігор

Що ж стосується Somali Yacht Club, де Ігор є гітаристом, то команда цьогоріч активно працювала над новим повноформатником.

"У Сомалі все чудово. Новий лейбл, новий альбом. Запис на стадії зведення, зробили багато треків, думаємо над обкладинкою. Зважаючи на Ковід, реліз, думаю, буде десь навесні, щоб можна було нарешті в тур поїхати та випробувати це на людях. Сингли навряд, це не наш стиль", — розповідає музикант. 

Нагадаємо, нещодавно Ігор Пришляк фігурував у статті про участь українських музикантів в подіях Євромайдану.

Slow Noise у мережі: 

https://slownoiseband.bandcamp.com/releases

- [ Neformat.com.ua ]

Київський гурт презентував свій перший мініальбом "Rattle Possum Bloody Fearsome".

Запис релізу гурт розпочав влітку минулого року на київській студії Bobina Records і завершив у жовтні цього року.

"Концепцією гурту є те, що "музика" виходить з-під пальців конкретних людей в конкретному місці за конкретних обставин. Тому на початку запису, задля експерименту, ми вирішили записати всі інструменти, граючи одночасно, з тим, щоб зафіксувати панч. На жаль, чогось об’єктивно бракувало — чи то скіла музикантам, чи то втрутилися "тихі" гітари, виведені через DI та цифрову обробку у навушники. Насамкінець з експериментальних тейків у фінальний мікс пройшла лише ритм-секція (пісні "Simeiz" та "Selfmade Hero"), а наступні пісні були записані у більш природньому для студії та легшому для роботи форматі індивідуального запису", — розповів у коментарі нашому виданню гітарист Даніїл Грудзинський. 

EP є підсумком початкового етапу творчості гурту.

"Наша перша зустріч з Петром у 2015 році, після п’ятирічної перерви на "доросле життя", пройшла з метою просто пограти панк-рок. Але через мій бекграунд (построк з Nice Wings, Icarus!, етнофолк з TaRuta), з-під інструментів виходило щось флегматично/рок-н-рольно/середньотемпове, проте гучне й агресивне. А після того, як у 2017 році демо-записи зацікавили Машу (Sata) з Respect Yout Mom, звучання гурту було логічно довершено нотками жіночого гранжу.

Підсумковий саунд, який ми хотіли вкласти у цей реліз, є достатньо еклектичним, проте кожна з композицій не намагається вмістити у себе "все". А форма мініальбому дозволила створити цілісну картину яка не встигає набриднути і в якій кожна з пісень є самодостатньою та не має на меті збільшення хронометражу. У цій картині на вас чекають істеричні крики, що перемежовуються рок-н-рольними вставками під вокалом зі смаком гречаного меду. Танцювальні біти в окантовці близьких до катарсису інструментальних запилів та хоралів", — додає Даніїл.

Обкладинку робила київська ілюстраторка Катя Дідик.

За словами того ж Данііїла, вся темна та медитативна частина творчості Rattlepossum залишається у цьому релізі, а надалі музиканти планують повернутися до початкового задуму та грати панк-рок, або щось подібне. 

"У якомусь сенсі це буде музика, якою ми б хотіли її чути, що додає драйву у роботу. Перший сингл у новій стилістиці видамо приблизно під новорічну ялинку, а далі хотілося б виступати та грати наживо. Проте це бажання надто залежить від ситуації у суспільстві, у найгіршому випадку перенесемо наш теперішній настрій на новий запис", — зазначає музикант. 

Rattlepossum заснували у 2015 році колишні одногрупники по університету та по рок-гурту дарницького ДК "Екватор" гітаристи Даня (ex. Nice Wings, Icarus!, TaRuta) і Петро. Через деякий час колишній бас-гітарист Nice Wings, Icarus! та гітарист Dash Вадим пообіцяв, що піде вчитися грати на барабанах, якщо за пів року гурт не знайде ударника. Так воно і сталося. У 2017 до гурту приєдналася Маша (Sata) із гурту Respect Your Mom та бас-гітарист Андрій, після чого назва Rattlepossum отримала суфікс &Sata, а колектив був остаточно сформований.

У період 2018-2019 років гурт виступав у локальних київських клубах на кшталт Mezannine і Теплый ламповый, а також брав участь у музичних конкурсах “Emergenza”, “Koza Music Battle”, “Kyiv Music Days”.

"Важко виділити виконавців, на яких ми орієнтуємося, проте звучання мініальбому "Rattle Possum Bloody Fearsome" може бути охарактеризоване як "Queens of The Stone Age, що потрапили до кабаре з Shirley Manson, яку хилить у Maynard James Keenan’a", — додає Даніїл.

Склад гурту на момент запису альбому:

  • Даніїл Грудзинський — гітара 
  • Петро Осипенко — гітара
  • Андрії Нікітін — бас-гітара
  • Вадим Матузенко — барабани
  • Маша /Sata/ Іванова — вокал

Rattlepossum&Sata у мережі:

https://www.facebook.com/rattlepossum
https://www.instagram.com/rattlepossum_and_sata/
https://soundcloud.com/rattlepossum/
https://rattlepossum.bandcamp.com/

- [ Neformat.com.ua ]

Київський alternative metal гурт презентував дебютний альбом "Over the Rainbow" за підтримки французького лейбла M&O Music.

Запис альбому тривав упродовж двох років на декількох київських студіях під керівництвом ударника гурту Дмитра Кіма. Мастеринг - Revent Sound. Зведення - Дмитро Кім.

"Основною темою нового альбому стали ескапістські настрої, філософія, міфологія, містика та пекло навколо нас. На останньому етапі запису альбому ми співпрацювали з Максом Ошкало, засновником Joncofy, та записали два треки "Goliath" та "Artemis", — розповів у коментарі нашому виданню, вокаліст гурту Андрій Гущин.

 Над обкладинкою працювали дизайнери зі студії All4band Design Studio.

У найближчому майбутньому гурт планує підтримати Тар’ю Турунен у її українському турі.

Послухати реліз повністю можна на стримінгових сервісах.

Korypheus — київський альт.метал гурт, створений у 2016 році. Дискографія нараховує мініальбом, сингл та повноформатний альбом. Наразі гурт співпрацює із французьким лейблом M&O Music, дистриб’юцією займаються також французи Season of Mist. Актуальний склад:

  • Андрій Гущин — вокал
  • Джуліан Торс — екстрим вокал
  • Гена Саруханян — гітара
  • Руслан Дрозд — бас
  • Дмитро Кім — ударні

Korypheus у мережі:

https://korypheus.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/Korypheusband/

- [ Neformat.com.ua ]

Львівський панк-рок гурт нещодавно презентував своє перше демо. 

Музиканти записували реліз на новій репетиційній точці свого знайомого Тараса Брославського. Для учасників Suspects це був перший досвід студійного запису, а Тарас, своєю чергою, підвищував власний навик звукозапису. Писали треки десь 3 дні, але за період трьох тижнів. Окрім того, живі ударні записати поки не вдалося. 

"Демка, що вийшла, не найкращої якості, і ми тільки починаємо, але з нею вже можна уявити наш повноцінний альбом, що, однозначно, буде чогось вартий", — розповів у коментарі нашому виданню бас-гітарист Ігор Кліщ.

Це демо, за словами музикантів, про людину, її місце у світі та маніпуляції суспільною думкою.

"Запис, в принципі, показує, хто ми такі і як бачимо світ. І пісня "Society" про ту саму масу, яка щодня змінює думку про щось і киватиме на кожне слово, яке несеться від "авторитетних експертів" з телевізора, а кожна нормальна людина з чіткою позицією повинна стикатися з наслідками бездумного вибору. "Ода" є нічим іншим, як стьобом над бездумним тусуванням (хоча деколи самим цього не вистачає). А пісня про смурфа — просто гон. Бути серйозним увесь час теж не можна", — додає вокаліст та гітарист Володимир Солдатенко.

Обкладинку і лого для гурту зробив музикант і художник Elektronik Graphix

"Ідея арту виникла в нас після довгого обговорення роботи кожного з нас і того, що з теперішньою обстановкою будь-який найаморфніший офісний працівник може справді перетворитися на серійного вбивцю", — зазначає Володимир

Suspects — молодий львівський гурт, що спонтанно зібрався у 2018 році на грунті любові до панк-року (а також під враженнями від поїздки на чеський фестиваль Mighty Sounds). Тоді ж почалися перші репетиції з одною піснею, а саме "Society". На той момент у гурті були Володимир Солдатенко (гітара, вокал, тексти) та Ігор Кліщ (бас-гітара, бек-вокал) і ударник Сашко. Останньому не сподобався обраний жанр, тому гурт він покинув, а оскільки знайти нового ударника було важко гурт припинив діяльність приблизно на рік. Однак у вересні 2019-го хлопці зібралися докупи, взяли до колективу Василя Курганевича (барабани, бек вокал) і продовжили творити. Наразі на їхньому рахунку тільки дебютне демо, однак напрацьованого матеріалу у колективу набагато більше. 

"У музичному плані мене особисто надихає як олдскул в дусі The Damned, Dead Kennedys i Circle Jerks, так і сучасні колеги на кшталт PUP, Pizzatramp, Idles, The Chats, Slaves. Також в плані енергії заряджають Flogging Molly, The Dreadnoughts, Dropkick Murphys i The Real McKenzies. Для мелодики-сайко в дусі Mad Sin i Demented Are Go! З українських гуртів дуже сильно надихнули Stinx i Sonicfreaks (які вже ріпнулись давно).

Як я вже раніше казав, сам концепт полягає в тому, що ми всі троє в певний час працювали з людьми (дехто і досі працює), і це дуже тяжко. І звичайний працівник мало того, що стикається сам з буденним негативом, поганими новинами напряму, так ще й мусить на собі відчути негатив з боку сторонніх людей, через що у будь-кого може закінчитися терпіння й однозначно комусь буде боляче", — розповідає Володимир.

Серед гуртів, які його надихають, Ігор вказує Bad Religion, NOFX, Dead Kennedys, з українських — Жадан і Собаки.

"Подальшою місією бачимо просування панк-року в Україні, де більшість любить споживати всякий гівняний культурний продукт, особливо з Рашки. Така собі панк-рок просвіта", — додає Ігор

Suspects у мережі:

https://www.facebook.com/suspectstheband
https://soundcloud.com/suspects-theband
https://www.instagram.com/suspectstheband
https://www.youtube.com/channel/UCthxcdPxkYZD9P55aImG_ag

- [ Neformat.com.ua ]