Новини

Експериментальний київський дует випустив компіляцію "Гарден Крист" за сприяння лейбла Surrogate Rec.

До складу збірника увійшли пісні з альбомів "Контуры будущего", "Ukraine is on fire" та "Change of State". Його особливістю є те, що для дисків американського лейбла Jems, який також видає збірку пісень дуету, були обрані електронні треки, у той час як для касетної збірки перевагу надано інструментальним пісням.

"Коли обирали треки, головною метою було ознайомити слухача з різноманіттям жанрів, у яких створюємо наші пісні. Звісно, що це не всі жанри, з якими гурт працює. Ми спиралися на "особливий настрій" та атмосферу", — розповів у коментарі нашому виданню учасник гурту Кирило Ключ.

Фото для збірки зробив Єгор Паркер. Над дизайном працював басист гурту Антон Слатвінський.

У найближчому майбутньому гурт планує почати роботу над новим альбомом, котрий буде, за словами гурту, "з більш живим виконанням — живі барабани, соло гітара та бас".

Ознайомитися з Garden Krist ви можете в нашому інтерв’ю. Також на сайті є дві рецензії на релізи гурту — альбоми "Зона" (2016) та "Change of State" (2018).

Garden Krist — київський техно/гранж/індастріал гурт, створений подружжям Кирила Ключа та Регіни Літвинової у 2015 році. Дискографія нараховує чимало релізів. Визначити єдиний стиль вкрай важко, адже музиканти постійно експериментують над власною музикою та різною аудиторією.

Garden Krist у мережі:

https://www.instagram.com/garden_krist/
https://soundcloud.com/garden_krist
https://gardenkrist.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/gardenkrist

- [ Neformat.com.ua ]

Київський midwest emo гурт випустив мініальбом "Regrets". пісні якого об'єднує тема жалю за минулим.

Робота над ЕР тривала впродовж останніх шести місяців. Гітари, бас та вокал були записані в домашніх умовах, ударні — на студії Postmix. Зведенням та мастерингом займався Eric Muth, звукорежисер з Філадельфії, який зокрема працював над альбомом "Summer Death" гурту Marietta.

Раніше Triple Jump називалися Politehnika. Про нову назву та історію її походження, у коментарі нашому виданню, розповів Олексій Островський, гітарист/вокаліст гурту:

"Triple Jump (Потрійний стрибок) — назва виду спорту, стрибки в довжину з розгону. Насправді глибокої ідеї немає, Triple Jump асоціюється в мене із чимось безтурботним, активним, підлітковим. Нова назва здається позитивною та трохи іронічною, тому що має деякий жартівливий жест у бік низки Midwest emo гуртів, що часто називаються на честь видів спорту".

Концепція релізу — різноманітні втрати:

"Ідея ЕР втілена в його назві — "Regrets". Шкода про втрачений час, людей, амбіції, бажання та емоції (як тривалі, так і блискавично швидкі). Неминучий жаль (глибоко сумний або ж іронічно-ностальгічний, навіть із присмаком веселощів, як це не парадоксально), який має дві сторони: перша змушує відчути несамовиту безвихідність від того, що щось важливе та близьке твоєму серцю залишилося в минулому, а інша сторона навпаки дає змогу трошки пригальмувати, можливо, обдумати свій життєвий шлях, і рухатися далі, зробивши глибокий, але впевнений подих.

Головним каталізатором ідей для пісень були спогади, багато приємних і не дуже миттєвостей, думки, які ми так часто намагаємося заглушити чимось побутовим, бентежним і повсякденним", — додає Олексій.

Над обкладинкою працював київський художник Сергій Буряк (Pixel Express, Farlanders).

"Обкладинку зробив мій колега по розробці відео ігор, київський художник Сергій Буряк. Ми одразу зійшлися на тому, що вона має бути мінімалістичною, з одним, яскраво вираженим центровим об’єктом. Після цього почали шукати ідеї та референси в інтернеті, доки нам не приглянулася ідея з “полароїдом”. Ну а далі Сергій все це реалізував", - розповідає другий гітарист/вокаліст Андрій Бичковський.

У найближчому майбутньому гурт планує записати чотирипісенний англомовний ЕР, опісля — україномовний. А якщо покращиться ситуація з пандемією, гурт планує вирушити у невеликий тур Україною.

Нагадуємо, раніше ми писали про дебют вокаліста гурту в рамках сольного проєкту Torino Days.

Triple Jump — київський мідвест-емо/емо-панк гурт, сформований колишніми учасниками гурту Politehnika у 2019 році. Дискографія нараховує один мініальбом.

"Ми з Дмитром намагалися грати щось у дусі Midwest Emo ще з кінця 2014 року, але без особливих успіхів. На початку 2019-го, після тривалої паузи, ми вчергове вирішили спробувати відновити нашу музичну діяльність, оскільки без музики жити якось нецікаво. Щоб додати життя у гурт, ми почали шукати басиста та другого гітариста. Я записав дві демо-пісні в домашніх умовах та створив тему на neformat.com.ua з пошуком музикантів. Все змінилося, коли до гурту приєднався Олексій. Він став тим рушієм, якого нам не вистачало, та своєю активністю розворушив нас. Після цього був виснажливий пошук басиста, почасти через те, що ми граємо у дуже нішовому та маловідомому в Україні жанрі. Через це альбом ми писали втрьох, а Олексій спробував себе ще й у ролі бас-гітариста. Басиста ми в результаті знайшли вже в той момент, коли почали розмірковувати про те, щоб грати втрьох, з однією гітарою. Антон мав досвід гри на гітарі та барабанах, але при цьому мав бажання освоїти бас і, найголовніше, дуже добре орієнтувався в жанрі", - додає Андрій

Актуальний склад гурту: 

 • Олексій Островський — гітара / вокал;
 • Дмитро Степаник — ударні;
 • Андрій Бичковський — гітара / вокал;
 • Антон Куковякін — бас-гітара.

Triple Jump у мережі:

https://triplejump.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/triplejump.band
https://www.instagram.com/triplejump.band/

- [ Neformat.com.ua ]

Український drone/ambient проєкт презентував альбом "fog​/​under the bridge".

Реліз створювався з польових записів, зроблених у лісі та під невеликим мостом у Латвійському національному парку Gauja, біля міста Sigulda, вранці під час туману та до, під час і після дощу.  Все зроблено з матеріалу, записаного на рекордер, без участі будь-яких аналогових або програмних синтезаторів. Для зведення матеріалу автор користується лише opensource софтом Linux.

"Мені дуже подобається ідея робити різні колажі, або намагатися передати атмосферу певних місць тільки маніпулюванням таких записів, не вдаючись більше ні до чого іншого. Розтягувати їх, стискати, нашаровувати один на іншого, накладати на них будь-які ефекти і т.д", — розповів у коментарі нашому виданню засновник проєкту Віталій Лебухорський.

Концепція альбому — атмосфера місця, де було записано оригінальні звуки.

"Я намагався перенести слухача на 47 хвилин під якийсь міст, де сконцентрувавшись на звуці, поступово, упродовж якогось часу, починаються невеликі слухові галюцинації. Сховатися від дощу під нього, по якому проїжджають машини, але чутні тільки низькочастотні вібрації моста, навколо напівтемрява, з невеликої арки вид на ліс і поступово починається дощ", — додає Віталій.

Недавно Oil Texture відіграв перформанс в Ризькому Залізничному Музеї, вживу маніпулюючи польовими записами, зробленими минулоріч у поїзді, що рухається Латвією, і на поромі, що пливе зі Стокгольма до Риги.

 

Над обкладинкою музикант працював самостійно. Це принципова позиція Віталія, який воліє особисто брати участь на всіх етапах створення матеріалу — від виникнення ідеї до фінального релізу, тому з лейблами більше не працює. 

Дізнатися більше про Віталія Лебухорського ви можете із нашого інтерв’ю.

Також на сайті є рецензія на альбом "Polar Sleep" (2018) спільного проєкту Віталія та Олега Пузана aka Dronny Darko — Cryogenic Weekend.

Oil Texture — дроун/ембієнт проєкт Віталія Лебухорського, заснований у Луганську у 2012 році. Наразі автор проживає в Ризі. Дискографія нараховує чимало релізів та лайв-альбом, записаний у Ризькому Залізничному Музеї. Основне джерело натхнення музиканта — записи портативних рекордерів навколишнього звуку та короткохвильовий радіоприймач.

Oil Texture у мережі:

https://oiltexture.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/oiltexturemusic
https://soundcloud.com/oiltexture
https://www.instagram.com/oiltexture/

- [ Neformat.com.ua ]

Незалежна музична премія Jäger Music Awards шукає нові музичні імена в Україні й цьогоріч відбудеться вже втретє.

"Музиканти відчули наслідки цьогорічної кризи незалежно від географії та свого статусу. Один за одним скасовувалися концертні тури, переносилися фестивалі, але ні на мить не спинялася творча діяльність артистів. Цьогоріч вони змінювалися самі, трансформували індустрію, а головне — майстерно створювали нову реальність", — йдеться в пресрелізі.

Переможців премії оголосять у 4 основних номінаціях: "Трек року", "Відео року", "Внесок в індустрію" та "Артист року". В останній відтепер немає поділу на жанри.

Цьогоріч уперше з’явилися нові категорії:

 • "Ком’юніті року" — українські об’єднання, які створили спільноту навколо певного музичного явища
 • "Колаба року" — найкращі спільні роботи
 • "Подія нової реальності" — найкращі онлайн/офлайн події 2020-го
 • "Соціальна ініціатива в музичній індустрії" — обрання артиста або функціонера, що своїми діями чи творчістю зміг позитивно вплинути на зміни в галузі.

Також організатори наголошують на вагомості номінацій у рамках Young Blood. Подати заявку на участь у премії цього року молоді артисти можуть із 21 вересня до 9 жовтня включно на сайті.

Призи будуть розподілені в трьох категоріях: Young Blood Jury Choice — зйомки музичного відеокліпу для переможця. Young Blood People's Choice — сертифікат на придбання музичного обладнання. Young Blood Jägermeister Choice — випуск вінілу накладом 300 примірників та допомога в презентації платівки.

До складу журі залучено 31 людину, серед яких: співзасновник сербського фестивалю EXIT Festival Райко Божич (Сербія); тур-менеджер гуртів Kaiser Chiefs, RED та Fink Саймон де Вінтер (Велика Британія); менеджер Modeselektor та Ben Klock Гідеон Ратенов (Німеччина) та інші видатні гравці музичної сцени. Головою ради цьогоріч стане музичний журналіст і засновник аудіожурналу Stereobaza Ігор Панасенко (Stereoigor).

Всі номінанти із зазначених вище категорій будуть оголошені 19 жовтня. Переможці — 21 листопада.

Jager Music Awards — це творчий конкурс для музичних виконавців і гуртів, які представляють некомерційну сцену. Премія виступає за передові явища в музиці та самобутність музикантів, відзначаючи найяскравіших представників незалежної сцени. У попередні роки змагання Jager Music Awards проводилося водночас на території чотирьох країн: Росії, України, Білорусі та Казахстану, але з 2018-го премія для українських виконавців стала окремою.

- [ Neformat.com.ua ]

Київський celtic punk випустив перший у дискографії live-альбом "FCP".

Запис відбувався 20 березня цього року на студії "Комора" під час онлайн-концерту на честь Дня Святого Патрика. Мастеринг робив Ігор Громадський. На альбомі є пісні з попередніх релізів "Captain's Log" та "Ye Olde Chariot", авторські адаптації народних пісень та оригінальні речі, які увійдуть до наступного релізу.

"З початком осені ми усвідомили, що в нинішніх умовах навряд чи варто (і безпечно) робити живий концерт. З іншого боку, ми не хотіли залишати наших фанатів наодинці з таким непростим і стресовим станом речей. А ще в нас був міксдаун із березневого концерту. Його ми й вирішили підготувати до релізу на цифрових платформах", — розповів у коментарі нашому виданню вокаліст гурту Анатолій Хоменко.

Над обкладинкою працював драмер гурту Олексій Слєтков та Галина Бондаренко.

"Якщо придивитися, то можна побачити щось схоже на скріншот із того самого лайвстріму. Також варта уваги назва релізу, це й назва однієї з нових пісень, і скорочення вигуку "f*ck corona"… Але також приховане повідомлення, яке буде зрозумілим, мабуть, лише досвідченим шанувальникам ірландської культури, зокрема стилю кельтік панку", — коментує бас-гітарист Сергій Вдовиченко.

У найближчому майбутньому ShamRocks мають випустити новий повноформатний альбом "Fighting Songs", тематика якого, за словами гурту, — справжні бійці: від битви біля Гленмалур в Ірландії 16-го ст. і аж до сучасної російсько-української війни. Колектив готується до студійної роботи над лонгплеєм. 

Нагадуємо, влітку минулого року гурт випустив пісню "Molly Malone".

ShamRocks — україно-американський кельтік-панк гурт, заснований у 2010 році. Гурт є одним із засновників та популяризаторів руху в Україні. Дискографія нараховує один повноформатний альбом, ЕР, декілька синглів та лайв-альбом. На сьогодні мета ShamRocks — повернути енергетику й соціальну небайдужість олдскульного панку та справжні традиційні ірландські мелодії у стиль, який, на думку команди, останнім часом відверто стагнує.

Актуальний склад гурту:

 • Анатолій Хоменко — скрипка, мандоліна, вокал;
 • Сергій Худолій — акордеон / клавіші, вокал;
 • Андрій Неретін — гітара, вокал;
 • Олексій Слєтков — барабани; 
 • Сергій Вдовиченко — лід-вокал, бас-гітара.

ShamRocks у мережі:

http://shamrocks.band
https://www.facebook.com/ShamRocksBand
https://shamrocks.bandcamp.com

- [ Neformat.com.ua ]

Український хіп-хоп виконавець презентував сингл "СаМ ІЗ СоБою ВоРоГ".

За словами музиканта, на створення треку було витрачено лише пів години. Запис відбувався в домашній студії автора. Зведення та мастеринг репер робив самостійно.

"У приспіві цієї пісні звучать слова: "Сам із собою ворог, Сам із собою друг". Ідеться про те, що знайти друга дуже важко. З часом розчаровуєшся в людях, навіть друг може стати ворогом, і, як кажуть, "не раз треба берегтись не стільки ворога, скільки свого ж друга".

Коли сам на сам із думками, що все як нескінченний лабіринт і треба вибратися з нього, то шукаєш вихід щодня. Часто буває так, що сам себе руйнуєш своїми ж думками, убиваєш себе песимістичними настроями, тому й "Сам із собою ворог".

"Сам із собою друг", тому що сьогодні покластись можна лише на себе, тому що створюємо ми себе самі. Зняти маски перед світом не хочеться, бо люди не цінують душевності, на превеликий жаль", — розповів у коментарі нашому виданню Вованич Західний. 

У найближчому майбутньому вованич західний планує і далі створювати треки.

Вованич Західний — український хіп-хоп виконавець, також відомий як ХтОсЬ із Заходу. Дискографія нараховує чимало синглів. Повноформатних релізів поки що немає.

Вованич Західний у мережі:

https://soundcloud.com/3axidnuy

- [ Neformat.com.ua ]

У вересні учасники дніпровської митцівні Module оголосили про початок роботи нового лейблу — Dnipropop.

"Ідея виникла в моїй голові роки три тому. Мотив простий — надати можливість дніпровським молодим і не дуже артистам робити годноту й мати безпосередній вербальний контакт із представниками лейблу", — додає Євген Гордєєв.

Серед тих, хто займається новим лейблом:

 • Євген Гончаров і Микита Козачинський (засновники клубу Module) — менеджери
 • Євген Гордєєв (Курс Валют, Ksztalt і МС Брехунець) — куратор стилю,
 • Юрій Буличов (Monotonne) — саунд-продакшен.

Підписантів лейбл оголошуватиме поетапно. Зараз же навколо нього базується кілька виконавців. Євген спеціально для лейбла записав ексклюзивний трек "Dnipropop", який можете послухати вище, а дніпровський електроакустичний проєкт DZ'OB видасть у співпраці з лейблом анонсований раніше проєкт "Деконструкція", де різні музиканти переосмислюватимуть творчі напрацювання дніпрян. Також на Саундклуді лейблу можна знайти трек виконавиці сонічка дєтка.

На цей рік план лейблу — вижити фізично. 

Dnipropop — дніпровський лейбл електронної та експериментальної музики, що був заснований у 2020 році. Наразі підписантами можна вважати гурти Kurs Valüt та DZ'OB.

Dnipropop у мережі:

https://www.facebook.com/dnipropop
https://soundcloud.com/dnipropop
https://www.instagram.com/dnipropop/

- [ Neformat.com.ua ]

Миколаївський atmospheric black metal проєкт випустив дебютний повноформатний альбом "Introversion".

Робота над альбомом почалася ще у 2016 році, але через творчу паузу та пошуки барабанщика була завершена лише в серпні 2019-го. За словами засновника проєкту, альбом мав приблизно сорок різних варіацій зведення, котрі, до слова, він робив самостійно.

Концепція альбому різноманітна, але витримана, переважно, у темних тонах:

"Альбом про переживання індивідом негативних життєвих обставин із реакцією, що різниться від сумніву ("A Starless Sky", Shatters") та ескапізму ("Introversion", "In Alienation You'll Find a Way") до болючого переживання минулих невдач, та, як результат — повного прийняття та залишення спроб боротьби ("Gone With Autumn Leaves", "See the Sun").

Пісні несуть метафору на мої особисті переживання, нехай і перебільшені у творчому запалі", — розповів у коментарі нашому виданню засновник проєкту Олександр Ярмолич.

Над обкладинкою музикант працював самостійно. через надмірні ціни "горе-професіоналів". Частину фото пейзажів для оформлення взяв від подруги. 

Зараз Олександр працює над новими композиціями для Yarek Ovich та паралельно заснував гумористичний thrash/death проєкт А#УЕТЬ!.

Нагадуємо, на сайті є рецензія на спліт Yarek Ovich / Wisdom of Shadows / Voice of the Wanderer — "Простор" (2015).

Yarek Ovich — миколаївський атмосферний/депресивний блек метал проєкт, заснований у 2013 році Олександром Ярмоличем. Назва проєкту  походить від імені його творця - ЯРмолич алЕКсандр владимирОВИЧ. Дискографія нараховує два мініальбоми, один спліт та LP. Натхнення автор знаходить у творчості Taiga, Психоз 4.48, Elderwind, Eskapism, Zgard, Severoth, Drudkh та Grima.

Yarek Ovich у мережі:

https://yarekovich.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/YarekOvich

- [ Neformat.com.ua ]

Ambient/avantgarde проєкт презентував трек "Beatrice" з майбутнього альбому "Madrigals", що вийде 13 листопада цього року.

Над записом працював Ігор Завгородній (бароковий альт, віолончель) та засновник проєкту Олег Шпудейко (модулярний синтезатор). Запис зроблено в грудні 2019 року на київській студії LipkyZvukoZapys під керівництвом Вадика Лазарєва.

"Так само як і інші композиції з альбому, "Beatrice" — результат дослідження можливостей генеративної поліфонії в модульному синтезі, яке я почав у 2017-му. Генеративної у тому сенсі, що машина створює самограючі мелодії за допомогою простих математичних і логічних операцій. А саме дослідження — це результат моєї любові до музики Пізнього Середньовіччя та Відродження, від Леоніна и Перотіна до Джезуальдо и Талліса.

Приблизно до середини 2019-го я доробив поліфонічний патч (те, яким чином налаштований модульний синтезатор) у, скажімо так, переконливий стан і накопичив достатню кількість матеріалу для роботи над альбомом, у вигляді сирих фрагментів імпровізацій на модульній системі. Наприкінці року звернувся до музикантів, які володіють старовинними інструментами, щоб записати квазіренесансні імпровізації поверх електронної поліфонічної структури. ", — розповів у коментарі нашому виданню Олег.

Для альбому записували теорбу Andrew Maginley у Лондоні, бароковий альт і скрипку Ігоря Завгороднього і бароковий гобой Максима Коломійця у Києві. На Беатріче звучить Ігор. При чому Олег Шпудейко під час запису був близький до того, щоб відмовитися від цього матеріалу, замінити його. Але коли почав компонувати альбом, все стало на свої місця, і зараз музикант вважає трек "Beatrice" хайлайтом альбому. 

За словами музиканта, концепцію треку, як і майбутнього альбому, зрозуміти не важко. 

"З одного боку, я не ставлюся до "Madrigals" як до програмної музики, і спочатку вона складалася з фрагментів поліфонічних фактур, згенерованих машиною, тобто, модульним синтезатором, без будь-яких екстрамузикальних відсилань, цілком собі абсолютна музика. З іншого боку, за два роки роботи над патчем, як я вже згадував в описі до альбому, деякі голоси (тут, звичайно ж, під голосами я маю на увазі певні блоки патчу модульного синтезатора) отримали суб'єктність, міфологізувалися та стали розповідати історію про себе. З ними неможливо було не рахуватися. Один з голосів, наприклад, це крихітний, але спритний птах. Вдень він співає високо, а вночі поринає глибоко під воду, де заводить свою китову пісню, збільшуючись в розмірах (або це ефект заломлення світла у воді?). Інший птах — це тінь, яка прилетіла прямо з єлизаветинської Англії, вона принесла у своєму дзьобі модну в ту епоху придворну меланхолію. Всі вони, звичайно ж, живуть у саду. Ось і бароковий альт Ігоря довелося перетворити на птаха, але тільки не вільного, а замкненого у клітці всередині саду. Розумію, що після всього сказаного, та ще й відсилань до Данте, моє заперечення програмності ще більш безглузде, ніж спроби Шенберга зректися програмності "Verklrte Nacht"  постфактум. Але як же художнику без внутрішніх конфліктів?", — додає Олег.

Над обкладинкою працювала художниця Настя Лопатюк.

"Її завданням було зробити своєрідну роботу, схожу на натюрморти пізнього Відродження, і спробувати включитися в семантичну гру квітки, як символа та її значення, якою захоплювалися художники тієї епохи. Для цього вона зробила понад 500 фотографій квітів у різних поєднаннях", — коментує музикант.

У найближчому майбутньому Олег Шпудейко планує продовжувати роботу над серією звукових інсталяцій для Національного художнього музею України разом з Олексієм Шмураком та з ним же працювати над розвитком освітньої музичної платформи АШОШ. Наприклад, зараз музиканти розпочали серію відео "Коротка історія музики". 

Нагадуємо, у квітні цього року проєкт Heinali та джазовий саксофоніст Михайло Балог презентували спільний альбом "A Mechanical Bird in an Electric Garden".

Heinali — це псевдонім українського композитора і виконавця Олега Шпудейка, який працює в основному в області електроакустики. Самоучка, який почав свої перші стилістично еклектичні експерименти у 2003 році. Його записані твори виходили на InjazeroRecords, Sony Interactive Entertainment, The Flenser, Fluttery, NEN, Paradigms та інших лейблах. Почути виконавця наживо можна як в Україні, так і за кордоном.

Heinali у мережі:

https://www.facebook.com/heinali
https://heinali.bandcamp.com/
https://soundcloud.com/heinali
https://www.instagram.com/heinalimusic/

- [ Neformat.com.ua ]

Чернівецька хіп-хоп виконавиця презентувала нову композицію "Думки".

За словами виконавиці, вона написала цю пісню ще в липні, після запису минулої, що мала назву "Страх".

"Зрозуміла, що "страх" - то дуже дрілл і потрібно щось добріше", — коментує Анастасія Шевчук.

На обкладинці зображена, власне, сама артистка та захід сонця в Заліщиках.

Нагадуємо, наприкінці серпня dobra випустила трек "Страх" та зняла відео на нього.

dobra — чернівецька хіп-хоп артистка, що з’явилася на сцені у 2012 році. Псевдонім Dobra з’явився під час участі 13 сезону батла pidbit. У 2016 презентувала дебютний LP "dobraтися", де продемонструвала свій оригінальний стиль на межі хіп-хопу, інді й електронної музики.Окрім нього на рахунку виконавиці ще кілька синглів. Також має фіти аппексом, De-Luxe, D31F, Мироменом, Карасем, Артемом Черосом. Ще dobra займається геймерськими стрімами.

dobra у мережі:

https://soundcloud.com/dobratobi
https://www.facebook.com/dobra.divka
https://instagram.com/dobra_divka/

- [ Neformat.com.ua ]