Новини

Київський metalcore гурт випустив дебютний ЕР “Safe Place”.

Запис мініальбому почався ще до початку карантину. Всі інструментальні партії записані гуртом у домашніх умовах, вокал — на студії вокаліста Shokran Андрія Іващенка. Зведення робив столичний саундпродюсер Ігор Грищенко.

Мініальбом складається з п’яти пісень, дві з котрих “Deep“ та “Hold On“ були презентовані раніше, як сингли.

“Тут є, як швидкі треки для вриву на живих виступах, так і мелодійні, повільні. Загалом, жанр релізу можна схарактеризувати як сучасний металкор з аранжуванням для поціновувачів останніх робіт I Prevail, The Amity Affliction та Being As An Ocean“, — розповів у коментарі нашому виданню гітарист гурту Роман Глухоєдов.

Над обкладинкою гурт працював самостійно, адже музиканти переконані, що лише вони самі можуть зробити артворк таким, як собі уявляють. 

У найближчому майбутньому гурт планує зняти відео на один трек з альбому, зробити новий мерч та відправитися в невеликий український тур на підтримку ЕР.

Grayshapes — молодий столичний мелодік металкор / мелодік хардкор гурт до складу якого входять колишні учасники While Ashes Fade. Дискографія гурту нараховує чотири сингли та один мініальбом.

Grayshapes у мережі:

https://www.facebook.com/Grayshapes
https://www.instagram.com/grayshapes.band/
https://band.link/grayshapes

- [ Neformat.com.ua ]

Київський heavy/power metal гурт випустив трек ”Arrival”.

За словами гурту пісня, не має увійти до майбутнього релізу.

"Arrival" — це пісня про незавершену подорож під назвою життя, на якій ми іноді відчуваємо себе домашніми. Про загублення, а потім повернення — повернення до правдивих і добрих речей, які ми колись знали, а потім забули”, — йдеться у пресрелізі.

Над обкладинкою працював Ingwar Dovgoteles. Фото зробив Макс Мортон.

У найближчому майбутньому гурт планує випустити повноцінний реліз.

Нагадуємо, раніше гурт презентував спільний із вокалісткою Jinjer Тетяною Шмайлюк трек "Horror of Daniel Wagner".

Morton — київський хеві/павер метал гурт, що був заснований у 2010 році як проєкт саундпродюсера Макса Мортона. Того ж року був виданий "Grimoire" (EP), а у 2011 з’явився перший і поки єдиний лонгплей "Come Read The Words Forbidden". На той час гурт співпрацював із лейблом AFM Records.

Morton у мережі:

http://morton.band
https://www.youtube.com/channel/UCnAmrMI6QankcY6SJpEuYEg
https://www.facebook.com/MaxMortonProject/

- [ Neformat.com.ua ]

Столичний реп гурт випустив композицію "Відкривай Своє Вікно" за участю Left Side Bo.

 

Це не перший досвід співпраці гурту з МС. У 2014 вийшла перша їхня спільна робота "Стовідсотково", що потрапила на альбом Left Side Bo "Туса промзон".

"Працювати над музикою разом для нас було вже ділом звичним. Історія композиції "Відкривай своє вікно" почалась з того, що Left Side Bo відправив Кулі свій демо-запис куплету, а Куля відразу ж одним поривом написав свою частину. Декілька днів роботи над текстом, брейнштормовий вибір бітмейкера, який би міг добре передати настрій та енергетику треку. Біт нам зробив саундпродюсер BMTJ з Сеулу (Корея), а Куля трохи доробив аранжування вже конкретно під композицію. Запис традиційно відбувався на студії Phrank Roc - ось рецепт нашої страви, яка буде до смаку справжнім гурманам хіп-хопу", — розповів у коментарі нашому виданню Куля, учасник Тулим.

Пісня покликана підтримати слухачів у часи карантину. 

"Через карантин усі ми трохи засиділися у своїх оселях, але в такий важкий час важливо не втрачати оптимістичний настрій, отже трек "Відкривай своє вікно" спонукає нас підтримувати оптимістичний настрій та бути більш відкритим до навколишнього світу попри перешкоди", — додає Куля.

Обкладинку зробив Rief Chocka, новий учасник гурту Ціна Ритму. На ній зображено типову столичну будівлю, але у дворі замість київських каштанів ростуть пальми, а головні герої відпочивають в авто. 

У найближчому майбутньому гурт і далі працюватиме над поодинокими композиціями та фітами.

Нагадаємо, восени минулого року Тулим випустили мініальбом "Землетрус". Також, за посиланням ви можете почитати рецензію на повноформатний альбом гурту "НЕТРІпанина" (2016) та ознайомитися з топ-50 українських альбомів 2010–2019 роках, де фігурує цей реліз.

Тулим — український бум беп/хардкор хіп-хоп гурт із міста Київ, заснований у 2008 році двома киянами — Максом і Ігорем. На їхньому рахунку вже три повноформатні альбоми. Виступали у більшості великих міст України, а також кількох закордонних містах. У місті Софія, Болгарія зіграли на одній сцені разом із легендарним американським гуртом Onyx.

Тулим у мережі:

https://www.facebook.com/tulymkyiv/
https://www.instagram.com/tulymposse/
https://band.link/s1V8J

- [ Neformat.com.ua ]

Київський beatdown hardcore гурт випустив сингл "Забвение" з майбутнього мініальбому, що має вийти 11 вересня. 

Запис гурт робив самостійно на декількох студіях: pystelnukArt, More Music та Detroit Music Space. За мастеринг та зведення відповідав Дмитро Бастанов (Strike Each Other/Purifilth).

"Головна ідея треку — кожен із нас пов’язаний невидимими ланцюгами, що сковують наше оточення. Диктуючи свої, часто протилежні поняттю свободи, правила та цінності, вони обмежують нас та змушують відчувати ненависть один до одного.
Проте, ми хочемо донести слухачеві, що з цим можна боротися, якщо відчуваєш всередині себе потребу. Завжди знайдуться ті, хто буде поруч на цьому шляху", — розповів у коментарі нашому виданню вокаліст гурту Роман Ткачук.

Логотип створив Кирило Лєсной. Над оформленням працював тату-майстер Вова v.a.d.e.r.

У найближчому майбутньому гурт зіграє у Києві 19.09 в клубі Теплий Ламповий за підтримки Sick Solution (Вінниця, хардкор) та Break the Habit (Київ, металкор).

"Наша мета на цьому етапі — успішно випустити реліз і достукатися до якомога більшої кількості людей. Глобально ж — об'єднувати важку сцену та розвивати її. Ми прийшли робити справжню музику, якої зараз мало, або вона залишається непоміченою, і ми впевнені, що в Україні є музиканти і слухачі, яким це близько ", - зазначає гітарист Ростислав Морванюк. 

True Tough — київський металкор/бітдаун хардкор гурт сформований у 2017 році. У 2019 році гурт набуває повноцінного складу та випускає перший сингл. Наразі дискографія нараховує два сингли, до випуску готується дебютний мініальбом. Тематика пісень — як особисті почуття й емоції учасників, так і соціальні проблеми, що існують у суспільстві.

Актуальний склад:

  • Ростислав Морванюк — гітара (ex. Mordox);
  • Денис Кириченко — ударні (ex. Mordox, Keynote of Reality);
  • Дмитро Шпорт — гітара;
  • Дмитро Вавілов — бас;
  • Роман Ткачук — вокал (ex. Niagara calls, ex. Through the woods, ex. AVEMRDR). 

True Tough у мережі:

https://www.instagram.com/true_tough/
https://truetough.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/truetough

- [ Neformat.com.ua ]

Київський atmospheric black metal гурт випустив дебютний ЕР "Sea of Solitude".

Робота над альбомом тривала упродовж кінця 2018 - 2020 років. Накопичення відбувалося на декількох столичних студіях: ударні на репетиційці ТруБа та Detroit Music Space; гітара, вокал та бас - Studio von Bereznytsky. Над зведенням працював гітарист/вокаліст Mephisto (Антон Березницький).

"Море Самотності" - це подорож Людського Духу крізь життя та смерть, крізь смуток, розпач і відчуження до звільнення від тлінних надій та почуттів. Це шлях досягнення Істини та безмежної свободи, ключ до виміру, що знаходиться далеко за межами існування й небуття", — розповів у коментарі нашому виданню ударник гурту Nordwind (Андрій Буток).

Обкладинку зробила художниця KArtGallery. Над дизайном працював Дмитро Макарчук. Логотип створено студією Nordwind Logos.

У найближчому майбутньому гурт має намір видати сингл або спліт. Також продовжується робота над накопиченням матеріалу для повноформатного альбому.

"У нас поки немає чіткого бачення наступного релізу, втім, безумовно, ми будемо дотримуватися вибраної раніше концепції та стилістики, вдосконалюючи матеріал та втілюючи нові й не менш цікаві його сторони", - додає Андрій

Berkana — київський атмосферний блек-метал гурт, створений у 2016 році вокалістом Mephisto (Антон Березницький) та ударником Nordwind (Андрій Буток). У 2019 році до складу приєднався басистVíðarr (Давид Монтальво). Тематика творчості — зображення людських почуттів та краса природи. Дискографія нараховує один мініальбом.

"Натхненням для творчості Berkana слугує, головним чином, власний життєвий досвід учасників проєкту і пережиті в минулому події, а також відчуття, що неодмінно наповнюють кожну людину, яка здатна захоплюватися неймовірною величчю природи, історичним минулим рідної землі та власним корінням. У музичному плані проєкт надихався творчим надбанням таких українських майстрів жанру як Drudkh, Khors, Dragobrath, Colotyphus, Eskapism, Beskyd, Kladovest, а також закордонних корифеїв: Woods of Desolation, Forteresse, Coldworld, Gallowbraid, Arx Atrata, Imperium Dekadanz тощо", - зазначає Nordwind. 

Berkana у мережі:

https://www.facebook.com/berkana.uabm
https://www.instagram.com/berkana_uabm/
https://www.instagram.com/berkana_uabm/
https://www.youtube.com/channel/UCehn8eUtbGKim2WttO1HC9Q
https://berkana-uabm.bandcamp.com/
https://soundcloud.com/berkana_uabm

- [ Neformat.com.ua ]

Таке рішення прийняли сьогодні, 26 серпня, під час засідання Кабінету Міністрів. 

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що останнім часом стрімко зросла захворюваність на коронавірус серед українців віком від 25 до 35 років. Причиною тому назвав недотримання заходів безпеки окремими клубами і нічними закладами. Отож уряд вирішив продовжити адаптивний карантин до 31 жовтня і, зокрема, вжити додаткових заходів для сповільнення темпів поширення хвороби. Серед них і обмеження масових заходів. 

Трохи раніше на сайті Президента України з'явилася новина, у якій йшлося, що на селекторній нараді з огляду на негативну динаміку захворюваності Володимир Зеленський підтримав необхідність вжиття превентивних заходів, зокрема, впровадження заборони на роботу нічних клубів, проведення концертів. На цю заяву відреагувало чимало гуртів та організаторів, які виступили проти повної заборони концертів та чиї заяви можна знайти у Фейсбуці за тегом #НіЗабороніКонцертів. Серед них, наприклад, гурт dakhabrakha чи об'єднання організаторів масових заходів Всеукраїнська Асоціація Музичних Подій. Чимало коментаторів висловило обурення тим, що поряд із забороною концертів не йдеться про обмеження в інших місцях масового скупчення людей, як-то метро, потяги, великі магазини, чи різного роду державні урочистості. 

 

26 серпня під час засідання міністр охорони здоровʼя Максим Степанов запропонував посилити обмежувальні заходи в регіонах, де встановлений зелений рівень епідемічної небезпеки, заборонивши проведення дискотек, роботу розважальних закладів, нічних клубів, діяльність закладів громадського харчування з організацією дозвілля. 

"Окрім того, ми опрацювали з міністерством культури також заборону проведення концертів, окрім тих, які проводяться закладами культури, для яких концертна діяльність протягом останнього року є основним видом діяльності", - додав міністр. 

Міністри погодили проєкт акту та доручили доопрацювати його протягом доби. 

Нагадаємо, згідно з законом "Про культуру", заклад культури — це юридична особа, основною діяльністю якої є діяльність у сфері культури, або структурний підрозділ юридичної особи, функції якого полягають у провадженні діяльності у сфері культури. Наразі, однак, незрозуміло, хто саме і як має перевіряти законність проведення концертів у кожному окремому випадку. І які взагалі заклади та події підпадають під обмеження, а які — ні. 

 

Нагадуємо, у громадських місцях потрібно носити маску (на носі теж), дотримуватися дистанції в 1,5-2 метри, уникати доторків до обличчя, регулярно користуватися антисептиком, мити руки. У разі виявлення ознак хвороби варто одразу ж самоізолюватися та звернутися до лікарів. 

- [ Neformat.com.ua ]

Завтра, 27 серпня, в одеському Ботанічному саду відбудеться захід Tender Plants, а точніше презентація проєктів Лабораторії звуку. 

Протягом десяти днів учасники Лабораторії звуку, серед яких була і наша грант-менеджерка, учасниця гуртів Климентово поле, Орфос, Dahau Holidays, Ксенія Янус, разом з кураторами, менторами та лекторами "знайомилися з критичною оптикою щодо екологічних наративів, міркували про ролі садівника / садівниці, зверталися до механізмів пам’яті, розширювали власні художні методи й інструменти".

Для цієї події Ксенія готує особливий нойз-лайв:

"Ми готуємо перформанс "plant blindness", акомпанементом до якого стане жива нойз-сесія, створена з касетних записів шумів, які ми накопичували під час прогулянок садом", - ділиться музикантка. 

Узагалі ж 27 серпня на гостей Лабораторії звуку Tender Plants чекають інсталяції, перформанси, аудіоспектакль і аудіопрогулянки. Усі твори зосереджені на роботі зі звуком, хоча учасники Лабораторії зазвичай працюють у різних дисциплінах: музиці, саундарті, графіці, візуальному мистецтві, театрі, перформансі, слові. Відвідувачам пропонують карту та таймінг подій: деякі з перформансів тривають постійно, якісь починаються у певний час, інші працюють за розкладом і мають обмежену кількість слухачів. Послідовність відвідування локацій кожен зможе скйласти самостійно. 

На території саду відвідувачам обов’язково потрібно одягати маску та не знімати протягом усього часу. Слід пам’ятайти про необхідність зберігати безпечну відстань і використовувати антисептик.

Відвідування проєкту можливе лише групами. Вхід безкоштовний, але реєстрація обов'язкова, кількість місць обмежена. Можлива реєстрація на 12:00 та на 15:00.

Подія у мережі:

https://www.facebook.com/events/2683629515234971/

- [ Neformat.com.ua ]

Одеський alternative rock гурт презентував мініальбом "Reborn​.​Hope" та зняв відео на однойменний трек.

Реліз записувався на місцевій студії Dark Blue Records під керівництвом Андрія Мухамета.

"ЕР планувався, як показник актуального звуку гурту. Хотіли показати те, як він став важчим (тому що починали ми взагалі з попси та фанку). Крім того, пісні "Reborn.Hope" та "Earth Blood" пов’язані однією темою: як нещадно й недбайливо людство ставиться до Землі й один до одного. У цих піснях підіймається тема війн, забруднення довкілля, взаємовідносин між людьми та інші соціальні проблеми. Вони нас і надихали на його створення", — розповів у коментарі нашому виданню вокаліст гурту Олексій Крохмалюк.

Над обкладинкою Олексій працював власноруч. На ній зображений кадр з відео на трек "Reborn​.​Hope":

 

"Іноді трапляється так, що проблеми, які нас оточують, заведено замовчувати, чи показувати їх, як звичайні речі. Людей, які починають такі проблеми помічати, можуть запросто показати дурнями, чи взагалі запхати до психлікарні для того, щоб не псували "ідеальний світ" та не підбурювали інших людей. Ідея частково взята з мотивів книг Оруелла, Хакслі та Бредбері, однак подана по-іншому", — додає Олексій.

У найближчому майбутньому гурт планує почати записувати повноформатний альбом, реліз котрого, орієнтовно, відбудеться наступного року.  Лонгплей буде концептуальним та повністю українськомовним і торкатиметься гострих соціальних (та не тільки) проблем людського життя. У планах гуру також гумористичний музичний серіал, який буде складатися з невеликих скетчів. Пілотна серія є у мережі. 

Нагадуємо, раніше ми вже писали про сингл Drop The Roof.

Drop the Roof — одеський альтрок гурт, створений у 2016 році. Дискографія нараховує три сингли та два мініальбоми. Актуальний склад: Олексій Крохмалюк — вокал; Павло Іванов — гітара; Павло Молчініколов — барабани; Дмитро Дашевський — бас-гітара.

Drop the Roof у мережі:

https://www.facebook.com/droptheroof
https://soundcloud.com/drop-the-roof
https://droptheroof.bandcamp.com

- [ Neformat.com.ua ]

Харківський black metal гурт випустив дебютну повноформатну платівку "Tectonics" за підтримки фінського лейбла Primitive Reaction.

Альбом є п’ятим релізом у дискографії гурту, після двох мініальбомів "Proarkhe" (2014) та "Aeon" (2016), збірки "Glaciology" (2019) та синглу "Cryogenian" (2020).

Цікавим фактом є те, що всі троє музикантів, які входять до складу гурту, є учасниками багатьох культових проєктів: Drudkh, Blood of Kingu, Astrofaes, Hate Forest та ін.

Precambrian — харківський блек метал супергурт, створений у 2014 році учасниками багатьох відомих діячів сцени. Дискографіє нараховує два мініальбоми, збірку, сингл та повноформатний альбом. Основна тематика творчості — природа, земля та геологія. Наразі гурт співпрацює з фінським лейблом Primitive Reaction.

Precambrian у мережі:

https://soundcloud.com/precambrianmetal

- [ Neformat.com.ua ]

Одеський death/doom гурт презентував перший сингл "Cruel World".

Створення треку почалося всередині грудня 2019 року. Запис, зведення та мастеринг робили на студії Leta Studio.

"Попри те, що пісня називається "Cruel World", ми не говоримо безпосередньо про жорстокий світ, а засуджуємо сліпу фанатичність, що призводить до жахливих наслідків, особливо за підтримки осіб, які мають владу і вплив. Це може стосуватися не тільки релігії, але також політики й суспільства загалом. Саме такі, дурні, на наш погляд, людські дії послужили натхненням для пісні. За прикладами далеко ходити не треба — заборони виступів метал-гуртів (як, наприклад, Behemoth) у світських державах, божевільні кампанії проти щеплень і абортів. Та й просто озирнувшись навколо можна знайти багато подібного", — розповів у коментарі нашому виданню гітарист Павло Коровчук.

Над обкладинкою працював бас-гітарист гурту Артур Фолакс.

У найближчому майбутньому гурт і далі працюватиме над новими піснями.

Sorrowsight — одеський дез/дум метал гурт, створений восени 2019 року. Дискографія нараховує, поки що, один сингл. Поточний склад: Марія Дьяченко — вокал; Павло Коровчук — гітара; Ліанна Каушанська — скрипка; Артур Фолакс — бас. Музиканти надихаються абсолютно різними виконавцями та жанрами музики — від Fleshgod Apocalypse і Paradise Lost до Девіда Гаррета і класичної музики

Sorrowsight у мережі:

https://www.facebook.com/sorrowsightofficial/
https://www.instagram.com/sorrowsightofficial/
https://www.youtube.com/channel/UC_7smCNvtQAIX42p5XaiCOw
https://sorrowsightofficial.bandcamp.com/

- [ Neformat.com.ua ]