Форум www.neformat.com.ua

Новости Статьи Рецензии Ивенты Форум Facebook Telegram Twitter YouTube Instagram Mixcloud SoundCloud
Переключить в мобильный режим
Вернуться   Форум www.neformat.com.ua > Music > Other > Folk/Country/Ethnic

Folk/Country/Ethnic Список групп раздела | folk, country, traditional, ethnic, world music, etc.

Метки: folk
Ответ
Опции темы Поиск в этой теме
Непрочитано 26.01.2012, 19:35   #1
аға
+/- Информация
Польша Transkapela

Transkapela
Польща

Ева Васілевська - скрипка
Роберт Васілевський - цибали, альт, кавал, флояра
Іґа Васілевська - скрипка
Франек Поспєшальський - контрабас
Матеуш Сєрадзан - ударні

колишні учасники:
Мачєй Філіпчук - скрипка, vioara cu guarna (скрипка Штроха), zongurra (румунське фортепіано)
Пйотр Пнєвський - віолончель, ґордон, контрабас, барабан

Біографія:
Цитата:
Transkapela - це польський ансамбль, який грає клезмерський карпатський фольклор ХІХ і початку ХХ сторіччя. Але сказати, що це суто єврейська музика не можна - в умовах співіснування багатьох культур, музика також вбирала в себе елементи румунської, української, словацької, угорської, польської музичних традицій. Учасники гурту стверджують, що їх надихають мандрівні музиканти, які грали на гуцульських весіллях, галицьких ярмарках, буковинських шинках, єврейських житлах а часом - навіть у салонах.
Утворився ансамбль у 2003 році. За два роки був записаний і виданий дебютний альбом - Sounds & Shadows, який було названо найкращим серед польських записів фольку 2005 року за версією порталу serpent.pl. З того часу колектив записав ще два альбоми, постійно виступають на фестивалях (в тому числі - двічі були в Україні - у 2007 і 2009 роках). Паралельно учасники також грають польський фольклор у скаладі колективу Sielska Kapela Weselna (Village Quartet), який також виступав в Україні у 2008 році. Наприкінці 2011 року Мачек Філіпчук залишає гурт, і йому на заміну приходить молода скрипалька Іґа Васілевська.
Дискографія:

Развернуть для просмотра

Sounds & Shadows (2005)
The best of Polish smooth etno, jazz, folk (składanka Polonia Records 2006)
Over the Village (2006)
Transkapela (ARC Music 2007)
Karpatsky Album - Live from festival Sheshory 2007 (2007)
Radosti i smutky. Delights and sorrows - Live from festival Folk Holidays 2009 (IHT 2010)
[свернуть]

Альбоми:
Transkapela - Klezmer Carpathian Music (2007) (mp3 ABR ~254 kbps)

Відео:

Развернуть для просмотра

[свернуть]

Власне враження:
Гурт однозначно видатний. Він зачіпає саме той пласт карпатської музики, яка мені близька, і який мало хто крім них зараз представляє. Місцями темний, містичний. Пристрасний і жагучий. А ще під їх музику дуже добре танцюється. Двічі їх бачив у складі Транскапели і один раз - як Сільску капелу. І я думаю, що це катастрофічно мало.
Вищевикладений альбом - це збірка з Sounds and Shadows та кількох свіжіших композицій.

З легендарного фестивалю Свірж навіть залишився знімок із музикантами:

у мене не дуже презентабельний вигляд

[свернуть]

Последний раз редактировалось valmakar; 21.04.2013 в 14:00.
valmakar вне форума   Ответить с цитированием
9 пользователя(ей) сказали спасибо:
bc_ranger (26.01.2012), Blaise Finnegan (26.01.2012), Hellbound (26.01.2012), jjjjj (06.09.2013), mkatso (04.09.2014), olegg (14.10.2014), Доброжелатель (26.01.2012), ромка (25.01.2015), Эрис (21.04.2013)
Непрочитано 30.01.2012, 18:46   #2
спокойствие и превосходство
+/- Информация
Re: Transkapela

скачав одразу, от нарешті добрався і до прослуховування. подобається, хоча мотиви явно не "україно-карпатські")
з українських гуртів дещо відносно подібне виконує ансамбль Бурдон.
bc_ranger на форуме   Ответить с цитированием
Пользователь сказал спасибо:
ромка (25.01.2015)
Непрочитано 30.01.2012, 19:04   #3
vinyl 12"
+/- Информация

Сподобалось дуже. Я аж завиткав, що альбом скінчився і прослухав половину по другому колу

Добавлено через 40 секунд
цікаво, Васілевскі - то брат і сестри?
Blaise Finnegan вне форума   Ответить с цитированием
Пользователь сказал спасибо:
ромка (25.01.2015)
Непрочитано 30.01.2012, 19:24   #4
аға
+/- Информация

Цитата:
Сообщение от bc_ranger Посмотреть сообщение
мотиви явно не "україно-карпатські"
Знаєш, чим більше я вникаю в український карпатський фольк - тим більше розумію, що я не знаю, де його межі. Наприклад, лемківський фольклор іноді має такі неподібні до гуцульських і українських мелодій гармонії, а гуцульський - навпаки іноді звучить, як галицький, чи середньоукраїнський.
Щодо Транскапели, то й умовно-українські мотиви у них є (хоча, й не треба забувати, що все-таки основа там часто - клезмерська). Наприклад, коломийка, сирба, буковинська хора - це танці, безпосередньо пов'язані з українською частиною Карпат, але майже так само - і з молдавською і румунською. Ці мелодії були відомі всюди - тільки з різними варіаціями. Або, скажімо, днями слухав польський карпатський фольклор - і там практично ті самі мотиви. Карпати - взагалі дуже мультикультурні, щоб так просто ділити музичні культури за національними ознаками.

Цитата:
Сообщение от bc_ranger Посмотреть сообщение
з українських гуртів дещо відносно подібне виконує ансамбль Бурдон.
Поправка: раніше грали. зараз вони більше на балканіку перейшли. Теж дуже класно в них виходить, у минулому році пощастило на Флюгерах почути. Правда, мені особисто ближчий саме карпатський фольк.

Добавлено через 6 минут
Цитата:
Сообщение от Blaise Finnegan Посмотреть сообщение
цікаво, Васілевскі - то брат і сестри?

Іґа і Ева Васілевські

Роберт Васілевський

я думаю, що Іґа - дочка Еви. а Роберт - її чоловік. хоча точної інформації в мене немає, на жаль

Добавлено через 55 секунд
принаймні, Іґа схожа як на Еву - так і на Роберта

Добавлено через 2 минуты
до речі, мені здається, що це шикарне фото :

2 пользователя(ей) сказали спасибо:
bc_ranger (30.01.2012), ромка (25.01.2015)
Непрочитано 21.04.2013, 14:03   #5
аға
+/- Информация

Підйом більше, ніж через рік.
У групи з'явився bandcamp, на якому можна прослухати новий альбом. Він мене, правда, зовсім не порадував, хоча й два рази я прогнав. У групі залишилися зі старого складу тільки троє Васілевських, плюс з'явився контрабас і ударні. Грають ті самі композиції, але в сучасній обробці. Загалом виходить, як на мене занадто стандартно, а особливо мені сухо стало звучати через відсутність віолончелі - вона якраз була найколоритнішим елементом.

Добавлено через 18 минут
Щоб актуалізувати шапку, поліз шукати імена нових музикантів, а на басу, виявляється, ще один представник величезної музичної родини Поспєшальських. У нас, наскільки я знаю, раніше були тільки колективи Міколая Поспєшальського: http://www.neformat.com.ua/forum/jaz...zmer-band.html і http://www.neformat.com.ua/forum/jaz...-dagadana.html
3 пользователя(ей) сказали спасибо:
Blaise Finnegan (21.04.2013), ромка (25.01.2015), Эрис (21.04.2013)
Ответ
Форум www.neformat.com.ua > Music > Other > Folk/Country/Ethnic

« Imany | Nourou »
Опции темы Поиск в этой теме
Поиск в этой теме:

Расширенный поиск