News

Українські музиканти мають змогу податися в одразу дві мистецькі резиденції - на базі Лабораторії звуку у Житомирі та до проєкту "дк одеська", що у Харкові. 

СИГМА-2021 — це індивідуальні резиденції на заводі "Σлектровимірювач" у Житомирі, організовані з метою популяризації мистецтва звуку та виявлення нових ςаунд-артпрактик. Йдеться про унікальний завод радянського періоду в Україні, одну з найбільших продуктових лінійок якого колись складали електронні музичні інструменти. Минулого року тут створили Лабораторію звуку, що працює з технічним та візуально-звуковим контекстом заводу.

До резиденції запрошують митців, ςаунд-артистів, музикантів, теоретиків-дослідників, винахідників, що працюють з темами переосмислення постіндустріальних просторів, екології, антропології, з тандемними та індивідуальними проєктами на стику мистецтва, музики й експериментальних технологій. Відібрані учасники та учасниці у результаті проведуть воркшоп, створять та презентують власні наробки на широкий загал під час перебування на заводі та в кінці колективної ςаунд-резиденції V:UNCASE 2.0 у вересні. Резиденція покриває проживання, харчування, транспортні витрати, а також надає комунікаційну та фінансову підтримку в розмірі 5 000 грн на створення проєкту.

Можна встигнути податися на останні два заїзди резиденції: 

Третій заїзд: 15–30 серпня
Дедлайн подачі заявок: 2 серпня, 23:59
Оголошення результатів: 6 серпня

Четвертий заїзд: 22 серпня – 6 вересня
Дедлайн подачі заявок: 9 серпня, 23:59
Оголошення результатів: 13 серпня

Детальніше тут: 

https://forms.gle/Y3HVEKDuaV9LAwe77
https://www.facebook.com/events/370497091162719/

 

Друга резиденція пройде у Харкові за програмою House of Europe. 

"Одеська — це мікрорайон в Харкові, але насправді близький кожному. Це місце нагадує те, де ти живеш зараз, куди вертаєшся після пар в університеті чи ходиш до школи. Проєкт "дк одеська" запрошуємо молодь поспостерігати за розмаїттям культури, фіксувати його у творчих проєктах і долучитися до створення культурного простору в Харкові", - йдеться в описі програми. 

Участь у цій резиденції може взяти молодь віком від 16 до 25 років, що цікавиться культурою, мистецтвом, урбаністикою, журналістикою, соціологією та іншими суміжними темами та галузями.

15 учасників під час проєкту досліджуватимуть культуру в усіх проявах, спробують себе в ролі міських антропологів, відвідають майстер-класи зі стрітфото, сторітелінгу, урбаністики й отримають фінансову підтримку на власні мистецькі проєкти. Резиденція передбачає польове дослідження, екскурсії, зустрічі, майстер-класи, творчі роботи та три тижні роботи над власними мистецькими проєктами за підтримки ментора з Німеччини Штефана Дудека,

Проєкт можна втілити у будь-якій мистецькій формі: фотовиставки, документальні відео, аудіо, тексти, інтервенції, урбаністичні проєкти, події тощо, тобто все, що дозволить зафіксувати спостереження за культурними практиками, діалог із місцевими мешканцями та погляд на майбутнє культури.

Реєстрація до 9 серпня включно.

Більше про проєкт:

https://bit.ly/dkodeska-apply
https://www.instagram.com/dk.odeska/
https://www.facebook.com/houseofeurope.org.ua/posts/545299336821600

На обкладинці фото Лабораторії звуку

- [ Neformat.com.ua ]

Київський celtic punk гурт випустив новий сингл "Punk Nation" з майбутнього альбому "Bring It On!". Пісня присвячена всім тим, хто продовжує захищати український народ протягом останніх 7-ми років.

 

Музиканти записали та звели трек за один день у Києві на студії Komora. Ритм-секцію (барабани, бас, гітару) писали одночасно, щоб зберегти максимально живе звучання гурту. Саму ж пісню створили ще у 2018 році, але вважають її актуальною і зараз.

"Останнім часом багато хто порівнює історію Ірландії та України. Тут і боротьба з територіальними зазіханнями сусідньої великої імперії, і цілеспрямоване знищення мови й культури, і голодомор...

Проте, "Punk Nation" - все-таки саме про наш контекст: про україно-російську війну, про анархічні схильності українців як нації, про жагу до свободи та самовизначення будь-якою ціною. Можна сказати, що це наша спроба донести українські емоції і реалії авдиторіям за межами України - у знайомому і зрозумілому для них музичному контексті.

Ну і, як зазначили в описі до треку, він присвячений захисникам України. "Чистіть кулемет", підтримуйте армію", - розповів у коментарі нашому виданню вокаліст гурту та автор пісні Анатолій Хоменко.  

Обкладинку намалював драмер гурту Олексій Слєтков, який, за словами Анатолія, "у вільний від гурту час професійно займається дизайном". 

Пісня увійде до альбому "Bring It On!", що стане другим повноформатником у дискографії колективу та фокусуватиметься на воєнно-історичній і повстанській тематиці.

"Концепція майбутнього альбому лишається незмінною: підсвітити цікаві, на нашу думку, історичні конфлікти, від битви біля Гленмалур в Ірландії 16-го століття й аж до сучасної російсько-української війни. Назву вирішили змінити на яскравішу "Bring It On!" (ред. попередній варіант був "Fighting Songs"). Точну дату виходу поки важко назвати, але точно можна очікувати ще синглів до повноформатного релізу", - додає Анатолій

Найближчим часом гурт планує виступ у рамках Celtic Day на фестивалі "Файне Місто" (кайФАЙНЕмо Паб, субота 31 липня, 16:30).

Нагадаємо, у вересні минулого року ShamRocks презентували перший у дискографії лайв-альбом.

ShamRocks — українсько-американський кельтік-панк гурт, заснований у 2009 році. Гурт є одним із засновників та популяризаторів руху в Україні. Дискографія нараховує один повноформатний альбом, ЕР, декілька синглів та лайв-альбом. Перший альбом ShamRocks "Captain’s Log" (2016), посів 4-е місце у десятці найкращих фолк / традиційних альбомів, за версією London Celtic Punks. Мініальбом "Ye Olde Chariot" (2017) посів вже другу стрічку у тому ж рейтингу, а також був названий найкращим мініальбомом 2017 року, за версією сайту Folk N Rock. На сьогодні мета ShamRocks — повернути енергетику й соціальну небайдужість олдскульного панку та справжні традиційні ірландські мелодії у стиль. 

Актуальний склад гурту:

 • Анатолій Хоменко — скрипка, мандоліна, вокал;
 • Сергій Худолій — акордеон / клавіші, вокал;
 • Андрій Неретін — гітара, вокал;
 • Олексій Слєтков — барабани;
 • Сергій Вдовиченко — лід-вокал, бас-гітара.

ShamRocks у мережі:

http://shamrocks.band
https://www.facebook.com/ShamRocksBand
https://shamrocks.bandcamp.com 

Фото для обкладинки надане гуртом

- [ Neformat.com.ua ]

Київський металкор гурт представляє перший у своїй дискографії мініальбом "Collapse".

Запис відбувався навесні та влітку на студіях pystelnukArt (барабани) та KOVbazza (вокал), бас та гітари музиканти писали в домашніх умовах, зокрема гітаристка Ліля записувалася, будучи на восьмому місяці вагітності. Запис, зведення та мастеринг, як і у випадку дебютного сингла.  робив Дмитро Бастанов (праяював зі Strike Each Other, Juggernaut, Wendeavor, Purefilth та рядом інших команд).

"На відміну від (ред. дебютногосингла, тематика пісень менш інтроспективна. Пісня "Collapse" - про волю випадку в житті як одної людини, так і цілого людства, "Weakest link" - про булінг і дискримінацію та наслідки, яких вони завдають, і "Bloody order" - про військову агресію та окупаційний режим на сході нашої країни", — розповів у коментарі нашому виданню вокаліст гурту Тоха Батон.

Над обкладинкою працював художник Кирило Лєсной, він же є автором лого гурту та обкладинки його дебютного сингла. 

Музиканти не планують презентацію мініальбому наживо, оскільки гурт наразі неактивний, зате очікується невеличкий тираж касет від лейбла Surrogate records.

Break The Habit — новий київський металкор гурт, створений колишніми та нинішніми учасниками Strike Each Other, My Victory, ПxШx та Tsytska. За орієнтир музиканти беруть металкор 90-х, початку 00-х.

Break The Habit у мережі:

https://breakthehabithc.bandcamp.com/
https://www.instagram.com/bth_hc/

На обкладинці використаний фрагмент обкладинки мініальбому 

- [ Neformat.com.ua ]

Вінницький nu metal гурт презентував дебютний сингл та відео "Сияние".Перші напрацювання гурт зробив у квітні 2020-го. Інструментал музиканти записували самостійно в домашніх умовах, вокал — на місцевій студії Most Production. Над зведенням та мастерингом працював Олексій Зацерковний, учасник Space Of Variations.

"Трек про те, як життєві ситуації будь-якого характеру, періоди життя, добрі чи погані, усе, що відбувається, робить нас новими людьми на кожному етапі життя. Ми змінюємося завжди, але не потрібно робити з цього Богему, потрібно ситуацію повертати у свою сторону", — розповіли в коментарі нашому виданню учасники гурту.

Зйомки відео тривали два дні під керівництвом Ірини Гойнік, вона також робила постпродакшн. Над монтажем працювали Роман Руденко та Валентин Рачинський.

 

У найближчому майбутньому гурт планує презентувати ще один сингл/відео та випустити дебютний ЕР.

The Emergent — вінницький ню-метал гурт, створений у 2020 році. Дискографія нараховує один сингл, до випуску готується дебютний мініальбом. Серед інфлуенсерів музиканти вказують Pantera, Norma Jean, Silent Planet, Korn, Deftones, Gojira, Sepultura, Follow The White Rabbit та (hed) P.E. Актуальний склад:

 • Роман Руденко — гітара/вокал
 • Валентин Рачинський — вокал
 • Сергій Цвень — бас гітара
 • Михайло Лехман — ударні

The Emergent у мережі:

https://theemergent.bandcamp.com/
https://www.instagram.com/the_emergent_official/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100069808938341
https://www.youtube.com/channel/UC_otknOeaIaFfTMkreL9ClQ
https://links.freshtunes.com/9OHA1

Фото обкладинки - Ірина Гойнік

- [ Neformat.com.ua ]

Дніпровський neoclassical проєкт презентував новий мініальбом "Sentience".


ЕР був записаний на місцевій студії та зведений Олесем Степановим, учасником проєкту MY EX I. Композиції з релізу стануть частиною майбутнього повноформатного альбому "Cynefin", над котрим музиканти працювали впродовж останніх п’ять років.

"Sentience — це перший із трьох розділів екзистенціальної історії про неповторність людського почуття та унікальне сприйняття реальності людиною, що надихають її на пошук свого місця дійсності, яка нас оточує", — розповіли у коментарі нашому виданню музиканти гурту.

Над обкладинкою працювала львівська художниця та дизайнерка Маргарита Вінклер.

"На обкладинці зображена невелика людина, що мандрує хмарами серед гір. У цьому випадку вона є лише узагальненим образом людської особистості, лише однією складовою світобудови оточення", — додають музиканти.

Під кінець літа гурт випустить сингл "Look at Me" і вже восени відбудеться реліз повноформатного альбому "Cynefin".

"Деякі композиції та, власне, назва майбутнього альбому — це слова валлійської мови Gymraeg. Так, наприклад, слово "Hiraeth" не має дослівного перекладу, але його можна приблизно трактувати як “відчуття ностальгії” або “відчуття суму за домівкою та за часами яскравого минулого, яке вже не повернути”. Тоді як "Cynefin" можна перекласти як “місце, у якому відчуваєш себе єдиним цілим із навколишньою природою та середовищем”. Саме пошуком себе серед природи та природи у своєму єстві й займається абстрактний людський персонаж, який стане протагоністом майбутнього альбому", — коментують учасники The Wicker Man.

Нагадуємо, раніше ми писали про мініальбом "Порханием".

The Wicker Man — дніпровський експериментальний проєкт, створений у 2016 році. Музика проєкту знаходиться на перетині неокласики, дарк-фолку, ембієнту та построку. Дискографія нараховує шість релізів. Серед інфлуенсерів музиканти вказують Vàli, Neun Welten, Agalloch, Of the Wand and the Moon, Empyrium, Der Golem, Старуха Мха, Godspeed You! Black Emperor та The Silver Mt. Zion.

The Wicker Man у мережі:

https://soundcloud.com/wickerman_band/
https://www.facebook.com/band.wickerman/
https://wicker-man.bandcamp.com/

Фото обкладинки — Катерина Ковач

- [ Neformat.com.ua ]

Київський doom metal гурт презентував дебютний сингл "Void Of Fears".

Перші напрацювання музиканти зробили у 2012, тоді композиція мала робочу назву "No E In". Запис музиканти робили на студії 44100 records, за зведення та мастеринг відповідав Борис Завгороднєв. Клавішні партії записав Андрій Бардачев.

"Головною емоцією цієї пісні є відчай людей, які стикнулися з якоюсь умовною катастрофою, глобальними змінами, і тепер не знають, як їм жити далі. Бо зламано все — від цивілізації до законів звичайної людської взаємодії. Усе, про що вони мріють — це повернути своє попереднє життя й тих, кого вони втратили, але розуміють, що це вже неможливо.

Усі ми пережили ізоляцію у 2020 році та мали час та натхнення пофантазувати на тему апокаліпсису, смертельного вірусу, вторгнення інопланетян або навали зомбі. Це доволі актуальна тема й сьогодні, бо ми продовжуємо боротися з зовнішньою небезпекою, хто як може", — розповіла в коментарі нашому виданню вокалістка гурту Аліна "Skiffska" Моїсеєнко.

Для обкладинки використане фото, зроблене гітаристом гурту Олексієм "Tearie" Ткаченком; на ньому зображена скульптура, що входить до складу експозиції музею Олеського замку.

"У замку багато скульптур схожої стилістики авторства Йогана-Георга Пінзеля. Однак автор саме цієї скульптури, найімовірніше, — учень Пінзеля, невідомий майстер. Тому мені цей факт римується з нашою назвою Larmes Inconnu (фр. — Невідомі Сльози). Уже не кажучи про емоційну позу статуї та руку з відламаними пальцями, що нагадує всім добре відомий жест", — коментує Олексій.

Наразі гурт пише новий матеріал та планує випустити мініальбом до кінця року.

Larmes Inconnu — київський дум-метал гурт, створений у 2020 році. Дискографія нараховує один сингл, команда готується випустити дебютний ЕР. Актуальний склад гурту:

 • Вадим "Ailur" Шевченко — синт-гітара/бас
 • Олексій "Tearie" Ткаченко — гітара
 • Аліна "Skiffska" Моїсеєнко — вокал

Larmes Inconnu у мережі:

https://larmesinconnu.bandcamp.com/
https://soundcloud.com/larmesinconnu
https://www.instagram.com/larmes.inconnu/
https://www.facebook.com/larmesinconnu
https://www.youtube.com/channel/UCa6dHocgzFSXwv548DMuwOQ

Фото обкладинки — Андрій Мелько

- [ Neformat.com.ua ]

Український експериментальний артист анонсував дебютний повноформатний альбом "I Can See Everything From Here", що вийде за сприяння лейбла Prostir.

Variа́t — це сольний проєкт українського саунд-дизайнера Дмитра Федоренка, що нині базується в Берліні; створений у 2020 році. Дмитро є одним із найпродуктивніших представників української експериментальної електронної сцени, засновником проєктів KotraCluster Lizard та лейбла Kvitnu.

Робота над першим альбомом Variа́t почалася у 2020 році. Над усіма процесами засновник проєкту Дмитро Федоренко працював самостійно. Зведення робив Noel Summerville, котрий також працював над останнім альбомом Катерини Заволоки "Ornament".

Variа́t задумано для вивчення нових технік запису, так, наприклад, в альбомі використані металеві матеріали як перкусія, або ж томи зіграні молотком, вжиті й інші підручні засоби. Синтезатори відкалібровані та оброблені так, що звучать, немов традиційні інструменти. Усі композиції побудовані для збереження початкової модальності.

"Проєкт засновано на ідеях порушення правил, їхнього переосмислення, звільнення, на наслідках дотримання встановлених художніх меж та пошуку нових глибин естетичної свободи.

Variа́t створює звуковий світ суворої міської психоделії, посилаючись на теми примітивізму та містики в мінливих течіях сучасної цифрової ери", — йдеться у пресрелізі.

Над обкладинкою працювала київська саунд-дизайнерка Катерина Заволока. Артворк для альбому Дмитро Федоренко створив самостійно.

"Ілюстрації створені для LP — це акварельні картини, проєкції на основі чорнил, які відображають звук альбому щільними, фрагментарними відтінками деталізованого чорного. Мікрокосмічне зображення графічної сили, що визначає "I Can See Everything From Here", — говорить музикант у пресрелізі.

Вихід альбому заплановано на 10 вересня, наразі у вільному доступі є один трек "Whatever I Want, Wherever I Am". Лонгплей вийде на лейблі Prostir, що його заснували електронні виконавці Дмитро Федоренко та Катерина Заволока для презентації своїх сольних проєктів і колаборацій.

Variа́t у мережі:

https://variat.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/variat.art/
https://www.instagram.com/var.i.at/
https://soundcloud.com/var-i-at

Матеріал для обкладинки наданий засновником проєкту

- [ Neformat.com.ua ]

Ужгородський goregrind гурт презентував дебютний мініальбом "Supermassive Black Wound".

Запис гурт робив на трьох місцевих студіях: ударні - на студії звукорежисера Гени Дев’ятова; гітари та бас — у домашніх умовах; вокал — на DOTA studio. Зведення та мастеринг робив Діма Богуш, учасник гуртів Аbduction та Спалахнув Шифер.

"Єдиної концепції немає, хоча лірика і придумувалася майже за один день, задовго після запису вокалів — це нормальне явище для гуртів, у яких тембр голосу, подача та звучання вокалу має першочергове значення, а не розбірливість слів. Це таке собі "лібрето" до музики, для надання атмосфери. Сама лірика — це класична "расчлєньонка" із вкрапленнями соціальщини", — розповів у коментарі нашому виданню ударник гурту Женя Степлер.

Основа обкладинки — реально фото, зроблене товаришем гурту, словацьким онкологом.

"На ньому зображений безхатько, який запустив карциному (термінальна стадія пухлини, метастази в легені та печінку) і, на жаль, допомогти йому вже було неможливо, при всьому бажанні", — додає музикант.

Наразі гурт працює над накопиченням нового матеріалу.

Hulla — ужгородський ґорґрайнд гурт, створений наприкінці 2020 року. Дискографія нараховує один мініальбом. Серед інфлуенсерів музиканти вказують: Dead Infection, Squash Bowels, Epicrise, Mental Demise, ранній Genesis та lo-fi house. Актуальний склад:

 • Женя Степлер — ударні/гітара (ex-Necas, Veryovka Choir, ЙYЙ, ex-Displease, ex-Rise of Cadia, ex-Skruta, ex-The Symbioz),
 • Корнел — гітара (Сastrum, Unfocused)
 • Робік — вокал (ЙYЙ, Distinct)

Hulla у мережі:

https://hulla.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/hullagrind

Фото обкладинки — Валерія Вончул

- [ Neformat.com.ua ]

Сольний проєкт Сергія Воронова (джозерс, ohnovorohno, Діджей Хокаге) презентував дебютний мініальбом "Пакт 1".

 

Над усіма процесами Сергій працює самостійно на домашній студії. У треках "Пакт 1" та "Дьогтю ложка" використані семпли гуртів Ivanow Down та Плач Єремії відповідно.

"Це щільний дебютник про кіберпанкове майбутнє з алюзіями на сьогоднішню кризу пізнього капіталізму. В альбомі Халепа тікає від копів на бобіку, згадує Коцюбинського та його "Intermezzo", перебуває в міжпланетній подорожі та деінде ламає четверту стіну, виходячи за межі свого дивакуватого персонажа", — йдеться у пресрелізі.

Нагадуємо, раніше ми писали про сингл та відео артиста "Блюз дірявого прапора".

Халепа — сольний проєкт вокаліста калуського інді-гурту Джозерс Сергія Воронова, створений у 2019 році. Дискографія наразі нараховує чотири сингли та один ЕР.

Халепа в мережі:

https://www.instagram.com/khal3pa/
https://www.facebook.com/khal3pa
https://soundcloud.com/khal3pa

Матеріал для обкладинки наданий артистом

- [ Neformat.com.ua ]

Київський oriental / melodic death metal гурт презентував сингл "Bosorkun".

Запис гурт, уже традиційно, робив на київській Morton Studio під керівництвом звукорежисера Макса Мортона. За словами музикантів, "це епічна пісня про українського гірського духа, який вбиває силою вітру та насилає посуху та хвороби на людей і тварин, де стрімкий грув-метал поєднано із симфонічним діснеївським обрамленням".

"Ми хотіли створити динамічний трек, що звучить, наче карпатський вітер: лютий та холодний, стрімкий та спокійний, непередбачуваний та мінливий, невпинний, потужний, але при цьому, легший за пір’я.

За українською міфологією, Босоркун — це зле створіння, вітряник, який приносить багато лих. У нашій пісні, він є духом із доброю, але деструктивною природою. Він хоче потоваришувати з людьми та обміняти своє безсмертя на їхній світ", — розповідає у пресрелізі вокалістка гурту Хель Богданова.

Наразі музиканти пишуть матеріал для третього повноформатного альбому, що вийде наступного року.

Нагадуємо, влітку цього року гурт підписав контракт з австрійським лейблом Napalm Records та став шостим українським гуртом у ростері, після Space Of Variations, 1914, Jinjer, Stoned Jesus та Motanka.

Також нещодавно на сайті вийшов матеріал про те, що читають в українському андеграунді, де фігурує вокаліста Хель Богданова. Ознайомитися із рецензією на останній повноформатний альбом гурту "The Realms of Fire and Death" (2020) ви можете за посиланням.

Ignea — київський oriental/melodic death metal гурт, створений у 2011 році під назвою Parallax, у 2015 році назва змінена на теперішню. Дискографія нараховує два повноформатні альбоми, ЕР та 5 синглів. У 2020 гурт став кращим українським метал-гуртом за версією The Best Ukrainian Metal Act, альбом "The Realms of Fire and Death" визнано альбомом року.

Ignea у мережі:

http://ignea.band/
https://www.facebook.com/ignea.band/
https://www.youtube.com/igneaband
https://www.instagram.com/ignea.band/
https://ignea.bandcamp.com/
https://www.patreon.com/helleignea
https://twitter.com/ignea_band

Матеріал для обкладинки наданий учасниками гурту

- [ Neformat.com.ua ]