News

Київський black metal гурт презентував дебютний повноформатний альбом "Towards The Universe" за сприяння польського лейбла Werewolf Promotion.

За словами лейбла, до складу гурту входять ветерани жанру, але хто саме — невідомо. Наразі лімітовані фізичні копії видані обмеженим накладом у 500 примірників.

Totenrune — київський блек-метал гурт створений у 2018 році. Дискографія нараховує один повноформатний гурт. Наразі є підписантами лейбла Werewolf Promotion. Актуальний склад:

  • Blspmr — бас-гітара
  • Moon — ударні
  • Druid — гітара
  • Noks — вокал/гітара

Totenrune у мережі:

https://www.facebook.com/totenruneua
https://totenrune.bandcamp.com/
https://www.instagram.com/totenrune/

- [ Neformat.com.ua ]

Київський mathcore/deathcore гурт випустив сингл "Imminence Reborn" з майбутнього четвертого повноформатного альбому "Primal Entropy", що має вийти 13 листопада.

Запис відбувався на київських студіях Chaotic Productions та Checkpoint Studio під керівництвом гітариста гурту Олексія Переверзєва упродовж останніх чотирьох років. На цій композиції ви можете почути голос вокаліста ужгородського blackened deathcore гурту Crucify Me Gently Олексія Руснака. 

"Лірика на екзистенційні теми та спрямована як на переживання індивідууму, так і на людство загалом. За 10 років життя гурту ми зрозуміли, що нам завжди хотілося створювати музику, яку ми б слухали самі. Коли жоден артист не може задовольнити твої музичні смаки, і ти берешся за діло самостійно", — розповів у коментарі нашому виданню, вокаліст гурту Максим Коваленко.

Над обкладинкою майбутнього альбому працював Андрій Armaada Art.

"Він погодився вийти з зони комфорту та відтворити космічну концепцію, яку запропонував Макс, у своїй стилістиці. Окрім обкладинки Андрій створив величезний артворк для буклета діджипака, дизайном якого займався наш чеський друг Владислав Царенко", — додає гітарист Олексій Переверзєв.

У найближчому майбутньому, окрім релізу альбому 13 листопада, гурт планує дати два концерти-презентації в Києві та Харкові.

Нагадуємо, Dysphoria є частиною великого матеріалу про 10 знакових гуртів в українському маткорі, ознайомитися із котрим можна за посиланням.

Dysphoria — київський маткор/дезкор гурт, створений у 2010 році. Дискографія нараховує три повноформатні альбоми, до випуску готується четвертий. Гурт відомий унікальним поєднанням маткору, дезкору та даунтемпо.

Dysphoria у мережі:

https://www.youtube.com/user/dysphoriakiev
https://dysphoriametal.bandcamp.com
https://www.facebook.com/dysphoriaband

- [ Neformat.com.ua ]

Львівський atmospheric black metal гурт презентував ЕР "Before the Sunrise" за сприяння лейбла Werewolf Promotion.

Альбом створювався упродовж зими 2019/2020 років на студіях MonolithProduction та Black Dwell Records. Зведення та мастеринг робив Den Brutalenko.

"Надихали мене подорожі Україною, любов до природи та сильне бажання створювати музику", — розповів у коментарі нашому виданню гітарист і вокаліст гурту Геннадій Ковріжних (Monolith).

Обкладинку Геннадій робив самостійно, на ній зображено карпатський ліс.

У найближчому майбутньому гурт планує випустити повноформатний альбом, що буде від попередньої творчості відрізнятися загальним звучанням та атмосферою.

Нагадуємо, останній студійний реліз Colotyphus, сингл "Крізь вічність", гурт випустив два роки тому. Також на сайті є рецензії на дебютний ЕР гурту "Forgotten in the Past" (2015) та LP "Spiritual Journey of a forlorn Soul" (2017). 

Colotyphus — львівський атмо-блек метал гурт, створений у 2015 році Геннадієм Ковріжних. Пізніше до складу гурту увійшли: Lycane (Polynove Pole) — ударні; Lirr — гітара; Jotunhammer (1914, Kroda) — бас; Dyvozor (Eskapism, Polynove Pole, Stryvigor, Рай із Твоїх Снів) — клавіші. Дискографія нараховує два мініальбоми, два сингли та один повноформатний альбом.

Colotyphus у мережі:

https://www.facebook.com/colotyphus/
https://colotyphus.bandcamp.com/releases
https://www.youtube.com/channel/UCQ7U5uSv82pjNXdO4lL-Tfw

- [ Neformat.com.ua ]

Київська електронна виконавиця презентувала сьомий повноформатний альбом "Ornament".

За словами засновниці проєкту Катерини Заволоки, ідея альбому виникла у 2019 році, але запис відбувався доволі швидко. Мастеринг альбому робив Noel Summerville (Flying Lotus).

"Концепція така: орнамент — це інформаційний носій та елемент кодування для унікального та складного алгоритму, який модулює стан, простір, намір та шлях. Техніка вишивки — усвідомлений ритуал кодування, де намір формується як зовнішніми формами, так і внутрішніми структурами символів орнаменту. Вишита структура — геометрична та звукова — дотримуються однакових принципів гармонії сакрального процесу криптографії серця і є сукупністю енергій, що генерують гармонійний шлях", — розповіла в коментарі нашому виданню Катерина.

Над обкладинкою авторка працювала самостійно.

"Я намалювала понад сто орнаментів і вибрала для обкладинки декілька, бо дизайн мав підкреслювати контрастність альбому, швидку та повільну енергію, високі частоти та низькі пульсації, але де баланс є основою", — коментує музикантка.

У найближчому майбутньому Катерина разом із Дмитром Федоренком планує завершити роботу над новим релізом проєкту Cluster Lizard.

Нагадуємо, нещодавно лейбл KVITNU, резиденткою якого була Катерина, припинив існування. За посиланням ви можете докладніше дізнатися про попередній ЕР "Sobor" (2019) та ознайомитися із рецензію на LP "Promeni" (2018). Також Zavoloka є частиною нашого проєкту присвяченого 20 українським дівочим проєктам.

Zavoloka — київська електронна експериментаторка, композиторка, саунд-артистка та дизайнерка із понад п’ятнадцятирічним досвідом, резидентка лейблів KVITNU та PROSTIR. Дискографія нараховує сім сольних релізів та чимало колаборацій.

Zavoloka у мережі:

https://zavoloka.bandcamp.com/album/ornament
https://zavoloka.com
https://www.instagram.com/zavoloka.kvitnu/
https://www.facebook.com/Zavoloka.Official

- [ Neformat.com.ua ]

Запорізький thrash/death metal гурт презентував відео на трек "My Testament" з майбутнього альбому "Scythian Stamm", що вийде 1 листопада за підтримки лейбла Hell Serpent Music.

Лірика композиції є перекладеною версію вірша "Заповіт" Тараса Шевченка та містить його декламацію записану Богданом Ступкою.

"Концепція з’явилася ще під час роботи в студії, коли була лише ідея використати той самий шматок із Богданом Ступкою. Я шанувальник його творчості й мені дуже подобається він, як митець та символ українського духу. Тому ідея використати саме цей вірш у його виконанні з’явилася дуже давно, це було першим кроком.

Потім багато думали, яким має бути текст до пісні й що за пісня загалом. Одного разу спало на думку, що, можливо, хтось робив переклад саме "Заповіту", пошукали і знайшли. Далі було декілька ідей використати якісь концертні відео для візуалізації, але все було не те й не тим, тому прийшли до думки, що найкраще про все це розповість сама Хортиця, Дніпро та Скіфський Стан", — розповів у коментарі нашому виданню гітарист Олексій Пасько.

Над відео працював Антон Ворожцов, другий гітарист гурту.

Нагадуємо, раніше ми писали про перший сингл "The Architect's Temple" з майбутнього альбому. Навесні цього року гурт став підписантом нідерландського лейбла Hammerheart Records.Також, за посиланням, ви можете ознайомитися з рецензію на спліт Hell:On та Pripjat.

Hell:On — запорізький треш/дез метал гурт, створений у 2005 році. Дискографія нараховує шість повноформатних альбомів, два мініальбоми, демо, сингл, компіляцію та спліт. Наразі гурт підписаний на Hammerheart Records та співпрацює з лейблом Hell Serpent Music.

Hell:On у мережі:

http://www.facebook.com/HellonOfficial
http://www.instagram.com/hellon_official
https://hellonband.bandcamp.com

- [ Neformat.com.ua ]

Український depressive black metal випустив третій повноформатний альбом за рік — "Summer Ends".

Накопичення, запис, зведення та мастеринг, засновник проєкту SadVoice робив самостійно в домашніх умовах упродовж другої половини серпня цього року.

За словами автора, концепція релізу відсутня:

"Ніякої теми немає — реліз про кінець теплих днів та те, як швидко все заллє дощами та засипле листям. Назви прості, ніби вони відчувають осінь та похолодання. Взагалі, із цим у мене дуже складно в останній час — музику пишу, але текстової складової немає, тому часто треки просто нумерую, адже ідея завжди одна — я просто сумна людина. У якийсь момент стало надто складно подавати це по-різному, на інше фантазії не вистачає", — розповів у коментарі нашому виданню SadVoice.

Обкладинку музикант також робив самостійно, на ній зображений вид із вікна квартири, де був записаний альбом.

У найближчому майбутньому від музиканта варто очікувати новий реліз, який буде схожий на творчість новозеландських дез-металістів Ulcerate.

Нагадуємо, на сайті є рецензія на LP проєкту "Slow Dance on the Ashes of Failure" (2018).

Inner Suffering — український one man депрессів блек-метал проєкт, створений музикантом SadVoice (Ancient Hostility, Absence of Joy, Apathetic Grief, Shadowed Silhouette, The Dark Portal, ex-Cycle of Self) у 2014 році. Дискографія нараховує дуже багато релізів, тільки за 2020 рік музикант випустив шість мініальбомів та три LP.

Inner Suffering у мережі:

https://innersuffering.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/Inner-Suffering-164436420866143/
https://www.youtube.com/channel/UC1pZvssTvaUG3gakYJ-LJ7g

- [ Neformat.com.ua ]

Харківський dark ambient/drone проєкт випустив новий повноформатний альбом "Tesla Coil" за сприяння лейбла VOLOKRecords.

Роботу над альбомом було завершено влітку цього року.

"Для нього я використав матеріал і новий, і більш ранній та дещо модифікував. Цього разу захотілося зробити композиції із сирим та шумним звучанням, в основу лягли синтезаторний гул із покладеними на нього польовими записами — як багато інших музикантів, я постійно тримаю в кишені рекордер — як аудіощоденник, тому це ще і снепшоти різних подорожей — там і Одеський порт, і шум у торговому центрі в Харкові, і метро, і сонні розмови в плацкартному вагоні опівночі під Полтавою. Можна сказати, що це аудіокнига, яку я скомпонував, сидячи вдома в ізоляції — мабуть, чи не найкращі умови, щоб записувати ембієнт-альбоми. Моя музика — для безлюдних роздумів на краю світу", — розповів у коментарі нашому виданню, засновник проєкту Микола Йосипенко.

За словами автора, на створення музики його надихає сам процес:

"Tesla Coil" - це музика, створена інтровертом для інтровертів. П’ять треків, якими я акустично і психологічно спробував відтворити атмосферу незвичного оточення, у якому я перебував, помістивши в них штучно синтезовані звуки, які в природі не почуєш, та звуки реальних фізичних об’єктів, які я обігрував перед стерео мікрофоном. Це історії тих місць, речей та людини, що з ними взаємодіє", — додає музикант.

Над обкладинкою Микола працював самостійно.

У найближчому майбутньому в рамках проєкту планується спільна робота із власником лейбла Élan Vital Тоні Дімітровим та касетний реліз на одному японському лейблі.

Motorpig — харківський сольний дарк ембієнт/дроун/нео-фолк проєкт Миколи Йосипенка, створений у 2012 році. Дискографія нараховує вісім релізів.

Motorpig у мережі:

https://motorpig.bandcamp.com/
https://soundcloud.com/motor_pig
https://www.facebook.com/themotorpig
https://www.youtube.com/channel/UCj0EE9uWa52JmEE0wwVbfMw

- [ Neformat.com.ua ]

Київський one man black metal проєкт випустив шостий мініальбом "Inlusio Aeternum".

Процес створення матеріалу тривав упродовж шести місяців. Запис, накопичення, зведення та мастеринг, засновник проєкту Алекс Нергут робив самостійно.

Концепція альбому, за словами автора, відсутня.

Автора обкладинки музикант знайшов на одній із комерційних онлайн-галерей.

У найближчому майбутньому варто очікувати на ще один реліз цього виконавця.

Nerguth — київський атмосферний/депресивний блек метал проєкт, створений учасником Mayhemic Wrath та Mortal Agony Алексом Нергутом у 2013 році. Дискографія нараховує шість трипісенних мініальбомів.

Nerguth у мережі:

https://nerguth.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/alex.nerguth

- [ Neformat.com.ua ]

Київський noisecore гурт презентував новий однойменний трек на спліт-релізі зі словацькими нойзкорщиками Sedem Minút Strachu, що вийшов за підтримки лейбла Rotova Porojnina Records.

Трек був записаний у квітні минулого року на 4-х канальну портативну студію та зведений музикантами самостійно.

Над обкладинкою працював словацький художник David Kukol'.

У найближчому майбутньому гурт презентує нові композиції на спліт-альбомі із легендарною бельгійською грайндкор командою Agathocles.

Докладніше ознайомитися із командою ви можете в нашому інтерв’ю.

Maläd — київський нойзкор гурт, створений у 2010 році. Дискографія нараховує чимало релізів. Наразі є чи не єдиним представником жанру в Україні.

Maläd у мережі:

https://www.facebook.com/maladnoise/
https://maladnoise.bandcamp.com/

- [ Neformat.com.ua ]

Ужгородський progressive metal гурт випустив подвійний сингл "Overcome".

Запис, накопичення, зведення та мастеринг робили музиканти гурту самостійно на студії Beast Sound Studios.

"Якщо порівнювати "Overcome" з бі-сайдом до нього, "S7 II", то тут дві атмосферні балади схожі за звучанням та тематикою. В "Overcome" йдеться про розгубленість та нерішучість у моменти, коли потрібні кардинальні зміни; "S7 II" про пошуки свого "я" та втрату віри в себе. Відрізняє їх лиш те, що вони з різних альбомів — "S7" це переаранжований четвертий трек з альбому "Timeless", а "Overcome" буде включений у наступний", — розповів у коментарі нашому виданню, лідер гурту Димитрій Павловський.

Над обкладинкою працював німецький фотограф Johannes Plenio.

У найближчому майбутньому від гурту варто очікувати ще один сингл, декілька відео та перевидання альбому "Though Reality" 2012 року. Щодо майбутнього повноформатного релізу, музиканти запевняють, що він буде жанрово різноманітним, матиме до 14 пісень, але втратить концептуальність попереднього.

Нагадуємо, раніше ми розповідали про сингл "Guardians" та однойменне відео.

Majesty Of Revival — ужгородський progressive metal гурт, який розпочав діяльність у 2009 році. На рахунку гурту чотири повноформатні альбоми. Неодноразово команда співпрацювала з європейськими лейблами, та вже заробила ім’я далеко поза межами України. Характерною рисою музики є часто незвичні поєднання, технічне, та водночас, мелодичне виконання.

Majesty Of Revival у мережі:

https://www.facebook.com/majestyofrevival/
http://majestyofrevival.bandcamp.com
https://soundcloud.com/morband/04-s7

- [ Neformat.com.ua ]