News

Український скрімо-гурт представив новий міні-альбом "pain is self pleasure".

Один з треків був написаний ще влітку, а решту матеріалу музиканти створювали останні пару місяців. Інструментал хлопці записали за два тижні на своїй студії у Сумах, а згодом до них доєдналася вокалістка Майя Реневич і буквально за годину записала вокальні партії. Цього разу гурт працював дуже швидко, оскільки у the worst is yet to come на носі тур і все хотілося випустити до його початку. 

"Назва релізу, в принципі, можна трактувати як "Біль — це [процес самозадоволення]". Чому? Ми потопаємо у гедонізмі, і коли вже звичайні речі не приносять задоволення, до якого ми звикли, знаходимо більш збочені шляхи. І відчуття є крутіші. У якийсь момент тонеш у цієї дисфорії і тобі починає подобатися — чи це механізм самозахисту, чи то чи відгук іншого "Я", підсвідомого і не скутого різними конструктами. В ідеалі результат - "розвал" особистості та побудова нової, більш досконалої", - розповідає вокалістка Майя Реневич.

Обкладинку для EP робив друг гурту — Олексій з Калуги.

"Йому дуже подобаються середньовічні гравюри, тож спочатку він шукав щось таке. Потім згадав про карти таро. Ось тут і починається найцікавіше: хлопці запропонували "шибеника", але особисто мені симпатизує перевернута вісімка мечів, тому я не погодилася. Зрештою в угарі зробили онлайн-розклад карт таро за моєю датою народження і випав шибеник. Весело і страшно, але консенсус був знайдений", — додає Майя.

the worst is yet to come — це спільний проєкт музикантів із Сум та Івано-Франківська.Їх дебютний реліз з'явився у квітні 2016 року. Вокальні партії на релізі виконує Майя Реневич.

the worst is yet to come у соцмережах:

Вконтакте: https://vk.com/twiytc
Bandcamp: https://theworstisyettocome.bandcamp.com

- [ Neformat.com.ua ]

Луцький реп-виконавець за останній місць випустив два нові треки — "Коротко" і "Пінт".

"Із теперішнім темпом появи інформації випуск повноформатних альбомів для виконавця з обмеженим ресурсом (гроші/зв'язки) — це порожня трата сил і часу. Вирішив дозувати матеріал, збільшивши частоту релізів. "Коротко" і "Пінт" — перші плоди такого формату творчості. Тому і так кардинально відрізняються. Щоб говорити з людьми про різне.

"Коротко" — це логічне продовження "Кухонного", побудоване на дорослішанні персонажа. Бурхливі рефлексії та дитячі переживання швидко випалюють нас зсередини. Не лишається нічого, окрім сухого, черствого зображення дійсності. Це перша повноцінна співпраця з Improvise Beats після спонтанного "Цекало", про який досі прилітають захоплені відгуки", — розповідає Денні Дельта. 

"Щодо "Пінту", то наш жанр часто звинувачують у надмірній зануреності у внутрішню кухню, що автоматично відсікає стороннього слухача, але я давненько цим не грішив. От вирішив виступити зі стислою доповіддю перед партією", — додає виконавець.

Пісні можна послухати та завантажити на SoundCloud, а також вони доступні на усіх популярних стримінгових платформах.

Записом і зведенням обох треків займалася студія Обісраться Запис.

Денні Дельта — луцький реп-виконавець, відомий своєю сольною творчістю, а також участю в гуртах Лезо, DLF Squad, Аромотерапія; є учасником об’єднання #ГАББЛ. На його рахунку повноформатні альбоми "Синхронізу!" (2013), "При5" (2016), "Навиджу" (2018) та ряд синглів. 

Денні Дельта у соцмережах:

https://soundcloud.com/d_d3lta
https://www.facebook.com/deltazaurus
https://www.instagram.com/gorealkapapi/
https://twitter.com/abro_cadabro

- [ Neformat.com.ua ]

Чернівецька хіп-хоп виконавиця днями презентувала нову пісню "Хто я".

dobra розповіла нам детальніше про те, як створювалася пісня.  

- Розкажи, як ти записувала реліз?

- Тривало все не дуже довго.Оскільки я записувала усе вдома, мені було значно легше. На студії я більше хвилююсь. Тим паче давно не була там) Спершу я спробувала записати пісню, коли була хвора, і голос не дозволяв нормально все начитати. Ця версія провалялась кілька днів, можливо, тижнів. Опісля я видужала і записала голос нормально. Це був жовтень.

- Чи можеш виділити якісь особливості зведення або мастерингу?

- Спочатку я звернулася до людини щодо зведення. Почула згоду, після чого довгий ігнор, і майже через місяць отримала повідомлення "завтра гляну, що там, і скину демо". Звісно, завтра так і не настало досі. Вирішила звернутися до Миромена, який вже не раз брався за мої пісеньки. Пригадую, як він взяв зводити мій альбом "добратися", що був записаний на студії, але все було дуууже погано. Як кажуть, зробив усе, що міг, і дуже врятував мене) Я була задоволена. Скинула матеріал і запитала, чи є сенс його робити. Він наступного вечора скинув мені першу версію, зробили кілька правок, і я отримала другу версію пісні, яка зараз є у мережі.

- Про що пісня "Хто я"?

- Конкретної концепції вона не має. Вирішила поділитися зі своїми слухачами актуальними думками. Зазвичай якісь життєві ситуації надихають мене на написання.

- Здається, у тебе вже з рік не було нових релізів Тож чи варто очікувати на відновлення активності проєкту?

- Чому ж рік? Влітку 2019-го був реліз на Past Future Jam. Так би мовити, перша серйозна пісня у моєму житті, бо за неї взявся лейбл. Вдячна команді та особисто Артему Черосу за час та сили, які він вклав у цю пісню! А щодо відновлення активності важко говорити. Багато життєвих моментів, які повпливали на творчість. Однак, сподіваюсь, буду випускати щось частіше.   

Чернівецька хіп-хоп виконавиця dobra у 2016 році випустила перший повноформатний альбом "dobraтися", де продемонструвала свій оригінальний стиль на межі хіп-хопу, інді й електронної музики. Окрім нього на рахунку виконавиці ще кілька синглів. Також dobra займається геймерськими стрімами.

dobra у соцмережах:

https://soundcloud.com/dobratobi
https://www.facebook.com/dobra.divka
https://instagram.com/dobra_divka/

- [ Neformat.com.ua ]

Рівненський гурт представляє дебютне відео на сингл "F/Б". Загалом це другий сингл у творчості колективу. 

"F/Б" - це перша серйозна, продумана робота для нашої команди. Це є загальна проєкція стосунків між людьми поза межами певної ситуації, проєкція, що буде знайома багатьом без зайвих слів", -  розповідають музиканти.

За звучання треку відповідали Олексій Казанцев та Олександр Матвєєв. Останній також долучився до роботи над відео. 

"Плануємо зйомки ще одного відеокліпу, накопичуємо матеріал для альбому. На весну-літо будемо старатися охопити якомога більше локальних концертів та фестивалів", - коментують плани на майбутнє хлопці. 

Новий сингл уже доступний на інших стримінгових платформах. І, до слова, "F/Б" icarus driver називають новим витком у своїй творчості, що має дати поштовх для подальшого розвитку команди.

icarus driver був сформований у темних та сирих гаражах міста Рівне з учасників місцевих гуртів. На їхньому рахунку два сингли. 

icarus driver у соцмережах:

https://icarusdriver.bandcamp.com/
https://soundcloud.com/icarusdriver/
https://www.facebook.com/icarusdriverband/
https://www.instagram.com/icarusdriverband/

- [ Neformat.com.ua ]

Українська реп-виконавиця представила кліп на пісню "Дикі танці", що зроблений у стилі відомої гри GTA. Це трек з торішнього EP "В хаті МА".

У ролику alyona alyona постає в ролі персонажа культової гри Grand Theft Auto (GTA) та розсікає на жовтих Жигулях порожніми трасами спальних районів. Відео переповнене знайомими образами — хаотично забудовані панельні будинки, калюжі у пробоїнах асфальту, білборд "З днем народження", продуктовий ларьок з пивом тощо. Заїхавши в один з київських дворів, Альона влаштовує дикі танці в стилі брейк на даху власної машини. 

Автором ідеї та режисером ролика стала Анна Велосіпедова, відома по роботі з Brunettes Shoot Blondes, MamaRika, INAIA, The Elephants і багатьма іншими українськими артистами. А в ролі монтажера виступив молодий кліпмейкер і репер DELTA ARTHUR, який працював над більшістю кліпів від alyona alyona.

alyona alyona (Савраненко Альона) — вихователька дитячого саду з Баришівки, яка восени 2018 року дебютувала із двома кліпами на трек "Рибки", які швидко здобули велику популярність у мережі та отримали кілька сотень тисяч переглядів. У квітні 2019-го випустила дебютний повноформатний альбом "Пушка". Також на її рахунку міні-альбом "В хаті МА" (2019). 

Раніше Альона творила під псевдонімом Alyona Al.kaida, але наразі її записи можна знайти лише у деяких соцмережах. 

alyona alyona у соцмережах:

https://soundcloud.com/alyonaalyona
https://www.facebook.com/alyonaalyonaoff/

- [ Neformat.com.ua ]

Закарпатський проєкт представляє новий кліп на пісню "Cage For Wind".

"Ця композиція була написана ще у 2017-му році, як і текст до неї. Але сьогоднішній варіант — це повністю перезаписана "Клітка Для Вітру". Як можна зрозуміти із тексту чи навіть назви, у пісні йдеться про Вітер, якому були приписані антропоморфні якості і який потрапив у неволю. Власне, якоїсь конкретної концепції немає. Моєю метою було написати просто цікаву, красиву та водночас печальну історію, що доповнювала б саму музику такого стилю", - розповідає творець проєкту Василь Сеневич.

Оновлена "Клітка Для Вітру" вийшла у рамках нового повноформатного альбому виконавця "The Limit of Perfection". Він фактично уже продається на касетах, виданих лейблом Barbatos Productions. Згідно з планом, навесні реліз випустить на дисках інший лейбл FireStorm Productions.

Монтажем відео Василь займався самостійно, як і оформленням для альбому.  Зведення та мастеринг релізу виконав закарпатець Олексій (Вед) Крилов, відомий також за своїм власним музичним проєктом Ancient Voice.

Почитати рецензію на альбом "Легенди Марамороша" (2016) можна тут.

Ravenblood - ambient проєкт закарпатського музиканта Василя Сеневича. Виник у 2014 році та на цей момент має в активі кілька альбомів та спліт зі згаданим вище Ancient Voice.

Ravenblood у соцмережах:

https://www.facebook.com/ravenbl00d
https://ravenbl00d.bandcamp.com
https://soundcloud.com/ravenbl00d

- [ Neformat.com.ua ]

Київський інді-гурт нещодавно презентував свій перший міні-альбом "Cosmic Dance".

Робота над дебютним EP була завершена на початку цього року і, в результаті, він умістив 6 треків. 

"Cosmic Dance" занурить слухача у романтичну атмосферу неонових мрій і неодмінно створить ненав'язливу ностальгію", - кажуть музиканти.

Перший живий виступ та презентація EP вже відбулися у Києві 19 січня. Послухати його онлайн можна на популярних стримінгових платформах.

Трохи раніше на підтримку релізу гурт презентував кліп на однойменний трек "Cosmic Dance". Його Blast Shapes спільними зусиллями зняли на VHS-камеру, аби досягнути лоуфайного зображення. Монтажем та обробкою відео займався словацький художник Denys Puccini. Він же відповідав за дизайн обкладинки EP. 

"У нашому випадку, VHS - не мейнстрім, а інструмент для відтворення атмосфери 80-90-х років. Начебто нічого особливого, але при появі першої смужки, що пробігає екраном, розумієш кайф від перегляду архівних записів максимально побутових і нехитрих речей. "Cosmic Dance" це не спроба відтворити той час за допомогою музики. Це звернення до минулого з проханням обдарувати нас відкритою душею, як у дитинстві", -  пояснює гурт.

Blast Shapes зібралися у травні 2019 року, грають суміш інді, гаражного та альтернативного року з елементами синтвейву. Вони надихаються культурою 80-х, зокрема творчістю представників класичного року на кшталт Guns N’Roses, Whitesnake, а також серед улюблених гуртів відзначають The Smiths, Electric Youth, Carpenter Brut, Foals і Brand New.

Blast Shapes у соцмережах:

https://www.facebook.com/blstshps
https://www.instagram.com/blstshps/
https://soundcloud.com/blast-shapes

- [ Neformat.com.ua ]

Одеський дезкор гурт днями випустив свій перший сингл "Paradox Of Creation", що увійде в їхній дебютний ЕР "The Origin".

Детальніше про цю роботу нам розповів вокаліст гурту Василь Куценко. 

- Як ви записували дебютну пісню?

- Оскільки грошей на хорошу студію у нас не було, ми накопичували матеріал самостійно. І оскільки необхідного обладнання поки теж не маємо, з цим питанням нам допомогли друзі. Почали накопичення у червні 2019 року. До серпня закінчили основну частину роботи, але з фінансових причин зведення та мастеринг довелося відкласти. Наприкінці осені ми знайшли гроші на наступний етап — замовили обкладинку та відправили трек на зведення Льоші Переверзєву з гурту Dysphoria.

Попри те, що записувались ми у кустарних умовах і якість запису залишала бажати кращого, Льоша під час зведення та мастерингу творив просто якусь магію, тому що зараз трек звучить на рівні.

- Про що цей реліз? Чи є у нього концепція і яка вона? 

- Спочатку хотілося відійти від текстів про розчленування і тлінність буття, тому вирішили взяти за основу якусь глобальну ідею і вести про неї розповідь за допомогою нашої творчості. Фактично, сюжет народився за добу — вдень ​​ми обговорили можливі напрямки та визначилися з одним, як нам здавалося, найвдалішим. Ідея нас настільки захопила, що всього за ніч вийшло розвинути її у повноцінний концепт. Якщо коротко: своєю творчістю ми плануємо донести людям альтернативну історію створення всесвіту. Вона оповідає про створення життя і про те, чому зараз все у світі йде саме так.

У нашому синглі мова йде про самісінький початок історії. Про те, що коли не було ні часу, ні простору, в порожнечі у стані сну перебував Абсолют — істота недосяжна для нашого розуму, світло та темрява, альфа й омега. Прокинувшись він почав створювати матерію просто тому, що міг. Як тільки він створив простір, з'явився час і Абсолют розірвало на дві сутності — Таалакіра і Тхул-Гуна, (яких можна побачити на обкладинці релізу), бо за законами фізики, світла без темряви бути не може, як і плюса без мінуса. Таалакір був творцем, а Тхул-Гун — руйнівником. Один творив галактики, планети та життя на них, інший — умить все це поглинав. До речі, навіть назва Lieweaver ("Ткач Брехні") — це одне з багатьох імен абсолютного зла Тхун-Гула.

Це початок нашої історії. Дебютний сингл "Paradox Of Creation" ("Парадокс Творення") є першою главою оповідання. Так само ми хотіли донести думку, що у будь-якого вчинку або дії, незалежно від наших позитивних мотивів, завжди є негативні наслідки. Навіть коли ми створюємо щось, ми забираємо частину самого простору, заповнюючи його нашим творінням, і запускаємо процеси, які не можемо зрозуміти та контролювати.

Подальший розвиток історії можна буде дізнатися у наших наступних релізах.

- Хто та як робив обкладинку? 

- Обкладинку нам робив Діта (це його прізвисько). Дизайнер з Індонезії, з яким наш гурт працює вже не вперше. Ми зверталися до нього ще до створення обкладинки нашого синглу, аби він розробив арт для мерчу (так, ми випустили футболки, не маючи жодного треку в мережі; зроблено це було для того, щоб показати музикантам, які на той момент були у гурті, що хоча це і хобі, ми налаштовані серйозно. Спрацювало, досі разом граємо).

Познайомилися з цим талановитим хлопцем випадково, коли шукали художника, щоб розробив арт згідно з готовою ідеєю. Наші друзі з київського гурту Schizogen порадили одного українського дизайнера, з яким зазвичай співпрацювали самі. Але у хлопця на той момент не виявилося достатньо вільного часу, тому довелося продовжити пошуки. Я натрапив на Діту в інстаграмі, його роботи здалися мені дуже вражаючими. Коли ми описали йому ідею для арту, він вже наступного дня надіслав малюнок, який нас шокував тим, наскільки хлопець добре зрозумів нашу задумку. Арт вийшов просто неймовірно крутим. Тому було прийнято рішення співпрацювати з Дітою і надалі. 

Lieweaver - одеський дезкор гурт, що розпочав активну діяльність у жовтні 2019-го, хоча зібралися учасники ще у 2018 році. Актуальний склад колективу:

  • Олександр Чупов — гітара
  • Олександр Решетнюк — гітара
  • Богдан Фесенко — ударник
  • Василь Куценко — вокал

Поки у Lieweaver немає басиста, а на час виступів або запису його підміняє близький друг колективу, басисту гурту Schizogen - Павло Шкодяк.

Lieweaver у соцмережах: 

https://lieweaver.bandcamp.com/releases
https://www.facebook.com/lieweaverband
https://www.instagram.com/lieweaverband/

- [ Neformat.com.ua ]

Черкаський one man band проєкт представляє свій новий реліз — четвертий повноформатний альбом "Katakombene".

Робота над альбомом велася протягом останніх двох років. Все, як і завжди, творець проєкту Олександр Береговий записував на власній домашній студії.

"Перш за все, я вирішив присвятити цей альбом генеалогічному дереву, тому й тематика у ньому майже в усіх треках тим чи іншим способом пов'язана з цим. Це сум за рідними, котрі давно покинули цей світ... хоча водночас перший трек "Katakombene" має зовсім іншу тематику (повна мізантропія). Він записувався останнім, але я вирішив що це дуже непогана відкривачка для альбому", — розповідає музикант. 

Обкладинку Олександр також робив самотужки, як майже і завжди. Нею він намагався передати настрій альбому. 

OwlCraft — це сайд проєкт черкаського музиканта Олександра Берегового, одного з учасників стонер-дум гурт Celophys. На рахунку проєкту вже декілька альбомів, EP та сплітів.

Почитати рецензію на "OwlCraft – ...the Journey of the Owl" (2015) можна за цим посиланням. У 2016 році OwlCraft впустив новий альбом - "Hinansho". Рецензію на нього можна почитати тут.

Варто також додати, що окрім OwlCraft Олександр Береговий ще має сладж-проєкт Ningen-girai, індастріал-проєкт Filthy Rich Preacher та ряд інших.

OwlCraft у соцмережах:

ВК: https://vk.com/blackenedowl
Bandcamp: https://owlcraftmusic.bandcamp.com/
Facebook: https://www.facebook.com/owlkvlt

- [ Neformat.com.ua ]

Ужгородський метал гурт представив нову пісню "Guardians".

"Це найбільш дивний сингл із написаних нами. Цього разу ми побудували концепцію на основі проблематики складностей, з якими стикається кожен на своєму життєвому шляху, особливо підкреслюючи емоційний аспект та атмосферу безпомічності у вигляді ефемерних Вартових, які завжди спостерігають за нами протягом усього життя. Проте, заворожені міфічними образами та втомлені нескінченними спробами перекласти відповідальність за своє життя, ми часто забуваємо, що самі є Вартовими своєї долі. Власне, що ми й намагалися зобразити в обкладинці — тільки один вартовий наважився підняти руки зі зброєю і поглянути вперед, поки інші збилися докупи, озираючись у пустоту. Тож пісня вийшла насиченою музичними образами, які базуються на сприйнятті та відчутті внутрішнього "Я", і контрастними переходами, які змусять вас не тільки прослухати, а і пережити цей шлях разом з нами", - розповідають музиканти.

Також вони відзначають, що трек певним чином стосується відомого українського поета Тараса Шевченка. 

Авторка обкладинки - Ursula Tabaka, з якою гурт уже співпрацював, адже саме вона малювала лірик-відео на пісню "S7" з останнього альбому ужгородців  "Timeless".

Реліз був записаний на ужгородській студії Beast Sound, там же проходили його зведення та мастеринг, а звукорежисерами "Guardians" стали Дмитро Павловський та Мирослав Данко. 

Трек доступний на усіх стримінгових платформах.

Majesty Of Revival - ужгородський progressive metal  гурт, який розпочав діяльність у 2009 році. На їх рахунку кілька EP та чотири повноформатні альбоми - "Through Reality" (2012), "Iron Gods" (2013) та "Dualism" (2016), "Timeless" (2019).

Majesty Of Revival у соцмережах:

https://www.facebook.com/majestyofrevival/
http://majestyofrevival.bandcamp.com
https://soundcloud.com/morband/04-s7

- [ Neformat.com.ua ]