Woop-woop! That's the sound of da police...

З приводу трагедії у Переяславі-Хмельницькому, де п'яні поліцейські вбили 5-річного хлопчика, згадуємо всесвітню музичну спадщину і різні треки, які у свій час присвячували правоохоронцям ті чи інші виконавці.

NWA — Fuck Tha Police

Золота класика хіп-хопу і, напевно, найвідоміший трек, присвячений поліції. Текст пісні був реакцією на свавілля американських поліцейських. Цікавий факт: у 1989 році тільки одна радіостанція наважувалась ставити цей трек в ефір. Це була австралійська радіостанція Triple J. Вона крутила трек протягом шести місяців, поки влада і поліція не заборонили їм робити це. У відповідь на заборону радіостанція запустила в ефір трек N.W.A. "Express Yourself" на повторі на 24 години.

Rage Against The Machine – Killing In The Name

Одна з найбільш відомих пісень колективу. З’явилась вона після відомого у США інциденту з Родні Кінгом. Родні був таксистом у Лос-Анджелесі, якого поліцейські спіймали за перевищення швидкості та жорстоко побили, при цьому колеги приховували їх дії від сторонніх людей, але один місцевий житель зняв всю подію на відеокамеру і відправив матеріал до місцевого телеканалу новин. Відео було показано по багатьох телеканалах у всій Америці. Суд не знайшов правопорушення у діях поліцейських, і ніхто з них не був покараний.

У Лос-Анджелесі після винесення вироку, з 29 квітня по 4 травня 1992 року, розпочався масовий бунт, який завершився сумною статистикою – смерть 53 людей, 2383 травмованих і понад 7000 пожеж. Через 6 місяців після цих подій з’явилась пісня "Killing In The Name". Вона миттєво набрала популярність, і було створено другу, цензурну версію для ротації на радіо і телебаченні.

Найвідомішою цитатою пісні стало "Some of those that work forces, are the same that burn crosses" ("Деякі з тих, хто працюють силовиками, ті самі, хто спалюють хрести"), якою вокаліст намагається сказати, що багато полісменів можуть бути учасниками Ку-клукс-клану.

KRS-One — Sound of Da Police

Безсмертна класика від KRS-One з альбому "Return of the Boom Bap". У пісні "Sound of Da Police" поліцейський офіцер порівнюється з наглядачем рабів на плантації, а у кліпі ми бачимо працівників поліції за роботою. Багато кадрів присвячено розгону демонстрації, протестуючих лупцюють кийками, поливають з водомета тощо.

Body Count — Cop Killer

Напевно, найгучніша пісня зі списку. Вона зробила гурт Body Count і її лідера Ice-T ворогом номер один у США. Репер постійно отримував погрози від високопосадових поліцейських чинів. Проти пісні висловились навіть Олівер Норт і Джордж Буш-старший і навіть віце-президент США Ден Куейл. 

Психея — Убей мент@

У доповнення до минулого треку варто згадати пісню російського ню-метал гурту Психея. На фестивалі ЭММАУС 2007 за виконання цієї пісні вокаліст гурту був побитий працівниками правоохоронних органів. Пізніше Роскомнагляд заборонив цей трек, як екстремістський.

Anti-Flag – PoliceStory

Найбільш емоційна пісня на тему проблем з поліцією від гурту, який відомий музикою з текстами на політичну тематику та чіткою громадянською позицією. Anti-Flag дуже гостро виступає проти надмірної жорстокості до афроамериканців з боку працівників поліції. У пісні "Police Story" розповідається історія смерті Johnny Gammage 1995 року. Gammage проїжджав увечері в дорогому автомобілі в "білому кварталі", чим викликав підозру в поліцейських, які учотирьох задушили його під час арешту. Хоча розтин показав, що причиною смерті було застосування надмірної сили та тиску на грудну клітку при затриманні, ніхто з поліцейських не отримав покарання.

Operation Ivy – Officer

Пісня відомого ска-панк гурту, яка вперше була записана в 1987 для каліфорнійської збірки "Turn It Around!" Вона була кілька разів перевидана за наступні роки на різних лейблах. У пісні йде мова про поліцейських, які зловживають своїм службовим становищем для знущання з людей і отримують хворобливе задоволення від цього.

Beastie Boys – Transit Cops

Пісня Beastie Boys 1982 року про поліцейських, які працюють у метро Нью-Йорку. Трек вийшов на альбомі-збірці старих пісень Beastie Boys "Some Old Bullshit" у 1994.

Sodom – Fuck the police

Німці Sodom є одним зі стовпів тевтонського треш-металу. У період зі 1994 по 1997 вони випустили три альбоми з нахилом до панк-року — "Get What You Deserve", "Masquerade In Blood" і "Til Death Do Us Unite". На останньому був і трек "Fuck The Police", на який також зняли відеокліп. У ньому показано тортури та знущання поліцейського над затриманими.

Doom — Police Bastard

Трек з однойменного релізу одних зі стовпів ді-біту британців Doom. На цю пісню їх надихнула творчість Джорджа Оруелла, у творах якого поліція зображається контрольованим репресивним органом у руках держави.

The Dicks — Hate Police

Пісня техаського гурту 1980 року. Вокаліст Gary Floyd озвучує поліцейського-расиста, який виливає всю свою ненависть на афроамериканців та латиноамериканців, використовуючи своє службове становище та зброю.

The Bobby Fuller Four – I Fought The Law

Пісня, яку написав Sonny Curtis у 1958, була вперше записана гуртом Тhe Crickets у 1959 і була відома на локальному рівні в Техасі. У 1965 The Bobby Fuller Four випустили свою версію пісні. Гурт у цей час був підписаний на потужний лейбл, і пісня швидко стала відома по всьому США, а також потрапила на 175-е місце у списку "500 найкращих пісень всіх часів" у журналі Rolling Stone. Пізніше свою версію пісні випускали The Clash, Green Day, а також Colin Farrel для фільму "Intermission" i Mary’s Danish для "Баффі — винищувачка вампірів".

Junior Murvin – Police&Thieves

Пісня написана двома легендами reggae/dub напрямків – Junior Marvin i Lee "Scratch" Perry у 1976. Вона розповідає про відносини поліції та вуличних банд Кінгстона. У пісні робиться висновок, що різниці між цими двома сторонами нема й обидва тільки борються за право володарювати нелегальними бізнесами Ямайки.

Bob Marley – I Shot The Sheriff

Одна з найбільш відомих пісень Марлі, яка вперше появилась на альбомі "Burnin’" гурту The Wailers. У пісні Марлі в ролі оповідача зізнається, що застрелив шерифа захищаючи себе, але його ще хочуть звинуватити у вбивстві помічника шерифа. Місцеві жителі у пошуках його, але невідомо, чи то через помсту, бажання отримати винагороду чи з іншої причини. У одному інтерв’ю Марлі зазначив, що спочатку у тексті він хотів використати "поліцейського", але боявся тиску влади, тому змінив його на "шерифа". Також в іншому інтерв’ю Боб зазначив, що частина тексту є правдивою, не уточнюючи, що саме трапилось насправді. Існує також альтернативне пояснення пісні, згідно з яким після виникнення конфлікту з людиною, Боб знищує причину конфлікту (яку символізує шериф), а не саму людину (тобто помічника шерифа). 

 

Жадан і Собаки - Нова Поліція

І насамкінець про те саме українською мовою. Пісня увійшла до альбопму "Пси" 2016 року. 

Neformat.com.ua ©