Про зустріч моря і пустелі: інтерв’ю з гуртом Mist Tower

Адепти жирного фуззу з берегів Чорного моря, Mist Tower водночас стали одним із найпомітніших стоунер-метал гуртів України. Їхні вигадливі окультні пасажі — це комбо сучасного звучання стоунеру з багаторічним досвідом повільного качу. Результат: окультні мариністичні полотна, що міцно репрезентують містичність і самобутність одеської сцени.

У світлі перемоги гурту в спільному конкурсі Neformat, Rakurs Records і NUAM пропонуємо глянути за творчі лаштунки й поточити ляси в рамках тематичного інтерв’ю.

 

Mist Tower
Одеський стоунер-метал гурт

"Психоделічно-космічний тріп крізь всесвіт" — так характеризують цю музику в одеському More Music Club, де після спонтанного джему у 2019 році й виник колектив. Звучання Mist Tower більш стоунерово класичне, доволі шумне і відчутно важче, ніж у деяких колег за сценою. За їхніми плечима чимало живих виступів, а в дискографії — кілька синглів та один мініальбом.

Передусім настільки ж очікуване, наскільки провокативне: власне про конкурс. На кону був запис live-сесії на топовому залізі Rakurs Records. Гурт здобув першість у запеклій боротьбі із земляками Mortui Vultus й одразу ж вихопив звинувачення в накрутці голосів від фанатів інших учасників конкурсу.

— Так от, завдяки чому гурт без нещодавніх гучних релізів зміг обіграти відверто хайпових Мортуїв?

Олександр Ходосевич, гітарист: Почнемо з того, що ми існуємо вже давно й час від часу проявляємо активність. У нас багато друзів, є спільнота в Одесі, є люди, які знають нас з інших міст.

Ми ніколи не брали участі в подібних конкурсах, тому для нас перемога теж виявилася несподіванкою. Але зрозуміло, що коли ми відчули, що маємо шанс, то постаралися її здобути.

З Mortui Vultus ми, до речі, товариші, проводимо спільно час за однією барною стійкою, отже, запекла боротьба тривала з келихами пива в руках. Дуже приємно, що у фіналі були два гурти з Одеси — це ще раз підкреслює потужність нашої сцени.

Mist Tower

Mist Tower. Фото надане гуртом

— Запис лайву в студії — чудова нагода видати щось справді круте, та ще й із таким широким досвідом живих виступів. Цікаво дізнатися, які очікування маєте від запису?

Саймон, басист Mist Tower: Очікуємо зробити великий крок до нового гучного релізу. Запис на такій пиздатій студії, під наглядом таких охуєнних чуваків (буквально професіоналів своєї справи) — це гігантський позитивний досвід, з яким ми, як гурт, ще не мали справи.

Олександр: На лайві ви почуєте нові треки, яких у записі ще нема — ми грали їх лише вживу. Запис виступу саме в студійних умовах — важливий експірієнс для нас, тож навіть якби ми не перемогли в конкурсі — доїхали би до Ракурсу самостійно.

— Візитівка Mist Tower — це поєднання пустельного й морського звучання з яскравезним вокалом і фуззовими гітарами. Що б ви могли розповісти про локальну сцену, ваше місце в ній і відповідні впливи?

Саймон: Наше пустельне і водночас морське звучання пояснюється простим фактом: води й піску на Півдні, шо в дурня мила (ред. — сміється). Дуже надихає ДюнаДжем і ті люди, що не проти зробити щось подібне в Україні. У доповномасшатбні часи робили оупенейр на Куяльницькому лимані, і звідти навіть є непоганий лайв.

Mist Tower на Куяльнику, 2021

Олександр додає подробиць: Коли гурт тільки починався — у нас було трохи інше почуття музики, і те, що нам хотілося робити, виглядало інакше. Зараз у сенсі звучання це вже щось більш свідоме.

Склад гурту теж змінився. Наразі з нами грає вже третій гітарист, вокаліст теж інший, тому на лайві звучання буде відрізнятися від, наприклад, "Obsession". Але концепція саме з двома фуззовими гітарами і яскравим вокалом залишилась.

Перший мініальбом одесити випустили також у 2021 році

Оскільки ми гуртуємося навколо More Music Club, то важливо зазначити, де саме ця сцена розташована, а також і те, що зараз вона інша, ніж років 5 тому. Нема гуртів, які раніше були представниками Одеси, наприклад, Mother Witch & Dead Water Ghosts чи Temple of the Universe. Це, звісно, сумно, але приблизно в той самий час з'явилися Ritual Service, за ними підтягнулись як ми, так і інші схожі гурти.

— Що надає вам сил грати далі в умовах суворості сьогодення?

Хлопці погоджуються, що найбільшим рушієм є власне музика.

Саймон: Не знаю, що би ми робили, якби не було можливості грати. Насправді цей спільний дух, коли граєш у гурті з кентами, дуже допомагає існувати в цій реальності.

Повномаштабне вторгнення стало для команди викликом, але попри все цей есмінець навіть на мілині продовжує рух. Насамперед через бажання подарувати щось нове й кайфове цій частині Всесвіту.

— Як фанату всіх варіацій фізичних носіїв, мені надзвичайно цікаво, чи планує Mist Tower релізи на касетах, CD чи вінілі?

Олександр: Ми планували випустити новий альбом ще на початку вторгнення, але через зміни складу матеріал змінювався і допрацьовувався — цього року вже має вийти.

На момент виходу інтерв’ю останнім студійним релізом гурту є сингл "Cimmeria" 2022 року

У нас зазвичай усе відбувається дуже повільно, але, гадаю новий альбом матиме фізичний носій. Зараз складно сказати, що саме це буде, але, як мінімум, лімітовано зробимо касети. Є плани спробувати знайти лейбл, але не факт, що це так станеться.

— І знову до питань більш екзистенційних: що підштовхнуло вас до гри в жанрі стоунер-металу?

Олександра в стоунері приваблює масштаб: Ми полюбляємо повільний темп, важкі рифи й те, що в цю музику можна багато вкласти, вона досить об'ємна за наповненням. Часто при створенні є багатий вибір сюжетів і сенсів, які можна собі уявити, і це корелює з внутрішніми почуттями.

Перший та наразі єдиний кліп гурту до треку Fever Touch, 2022

А для Саймона стоунер радше про настроєвість: А мені дуже подобається, що можна реалізувати в музиці майже всі почуття часу/місця/особистості. Доволі багато чого називають стоунером, але фактично це настрій, а не жанр/форм-фактор.

— І на завершення додамо трошки альтернативних всесвітів. Уявімо, що Mist Tower має записати трек у якомусь жанрі, крім стоунеру. Що б це було?

Олександр: Можливо, це міг би бути якійсь дрім-поп, бо завжди планували створити щось в акустиці і, здається, це могло би бути схоже на нього.

Саймон: Я б, наприклад, залюбки дав трек у форматі pagan-acoustic.

Тож потихеньку закругляємося, очікуємо на язичницький дрім-поп, лайв на Ракурсі, купу живих виступів (готуюся відповідально відкладати всі плани, щоби обов’язково потрапити) і новий альбом. Точно буде гаряче.

Дізнайтеся більше про Mist Tower:

https://lnk.bio/misttower

На обкладинці — фото @taraskatv

Neformat.com.ua ©