Статьи по автору Александр Poison Нечай
674

Напередодні написання цього матеріалу в голові так і зазвучали українські мотиви: весь цей stoner, post-metal і навіть acid jazz. Альбомний арт прийшов у ці краї порівняно недавно, йому не більше 30 років.

На зорі оформлення альбомів тут, напевно, жив DIY на письмових столах квартир під світлом настільних ламп. Подібні зразки творчості та оформлення є у кожного меломана і кіномана у віці за 30. Це могли бути самостійно розмальовані касети або розмножені на чорно-білому копіювальному апараті маленькі тиражі з оригінального плівкового, вінілового або навіть рідкісного на той час CD-носія.

457

Любой абзац из книги про проект-менеджмент подойдет к этому интервью. Чтобы что-то сделать, нужно иметь план, и речь как раз о нем и пойдет. Только будет это не лекция по теме "Как организовать толпу для моша и слэма", а простая и насыщенная беседа с организатором одного из самых крупных рэйвов, фестивалей и арт-проектов Харькова Алиной Ханбабаевой. Кто не в курсе - это социальная инициатива, а значит вход бесплатный. В принципе, это не очень постижимый для любого человека кусок реальности, но так бывает и это Plan B

613

Проснувшись утром в центре Харькова с бодуна или на выходах с тяжелой головой и душой, набравшей лишний вес, приходится куда-то идти. В месте, где ты находишься, закончилась даже вода из-под крана, на бумажном календаре выгорел год, а в телефоне говорят, что понедельник. День явно задается насыщенный… густыми сизыми красками. В любом случае нужно покидать обитель и отправляться на поиски жидкости, еды и других веществ для снятия пелены с глаз.

365

У другому десятилітті XXI століття альбомний арт постав перед слухачами у всій красі. Почався Ренесанс фізичних носіїв, стала відроджуватися поліграфія. Тепер все це набуло характеру фетишу з чітким усвідомленням того, що ти володієш чимось фізичним, а не цифровим.

Обкладинки та оформлення релізів тепер з'являються як мінімум у двох видах - для мережі та для продажу на руки, хоча багато музикантів вважають за краще мати і те, й інше. Оформлень альбомів стало майже як крапель води в океані. Але все одно, і серед такої великої кількості можна, застосувавши спеціальні фільтри, знайти гідних представників.

374

Настало XXI століття. Музична індустрія досягла чергового піку, адже тепер музику можна завантажити з інтернету у декількох форматах. Звукозаписні компанії, музиканти, слухачі поступово переміщуються в мережу, але ще не остаточно. Все ще продаються диски. Фетиш фізичних носіїв відходить. Альбомний арт представлений у своєму біологічному і креативному різноманітті.

Цього разу ми вирішили не писати про обкладинки виконавців, які були у попередніх випусках, хоча деякі з них і варті того. Далі про виконавців, які стояли в авангарді будівництва нової свідомості та розвивали музичний смак першого десятиліття нової ери.

689

Эта история не про красные открытки, не пособие о том, что лучше подарить любимому человеку 14 февраля. И даже не о булавках, которыми часто в честь этого мероприятия прокалывают сердца, чтобы как-то обозначить торжество на одежде, стенах или шторах. 

320

Найшвидша і найбільш строката пора в музиці припала на кінець ХХ століття, і саме в 1990-і різноманіття стилів і напрямків досягло свого апогею. Тоді змішувалося все, що можна було змішати та синтезувалося все, що можна було синтезувати. До багатьох на наших широтах у будинок прийшло кабельне ТБ, а з ним і MTV. Інтернет поступово почав захоплювати нашу свідомість.

Обкладинки альбомів робили все яскравішими. Процес оформлення релізу став його невіддільною частиною. Виходило вже цілих три формати різного розміру: платівки, касети, диски. І, відповідно, вимог до верстки та розміщення зображення ставало все більше.

1,553

В 1990-е годы существовали школы популярности для современных художников. Там не самых талантливых, зато наглых, не самых трудолюбивых, зато циничных, учили становиться известными. Достигался подобный результат, как правило, при помощи провокаций и эпатажа. По одной из версий, именно при помощи двух этих качеств можно быстро и громко прославиться.

Среди музыкальных проектов такой путь используется с завидной регулярностью. Благо, инструментарий для подобных действ общество создало на несколько поколений вперёд. Примеров вызывающего поведения, ответной реакции масс, провокационного внешнего вида, громких заявлений и т.д. записано в истории столько, что очередной аморальный выпад сегодня считается уже поп-культурой.

1,507

Хрінь якась! Я вимикаю.
Павло Зібров

Не знаю, для кого это. Не для меня точно. Я — не наркоман.
Олексій Веренчик, Detach

Как только прочитал, что это херня и для наркоманов, сразу не задумываясь нажал на ссылку и попал по адресу к кому надо.
Al Kova, Soom

497

У 1980-і розвиток альбомного арту ішов шаленими темпами. Лавину записів, як і ілюстрацій до них, не можна було спинити. Кожна платівка і касета отримували якийсь ексклюзивний малюнок або фото.

У той час популярною була наукова фантастика і критика західних політичних режимів. Все це отримувало свій відбиток у роботах музикантів і художників. Зрештою, "Імперія зла" вже потроху розвалювалася, і було зрозуміло, що вона дійде до свого логічного завершення. Дизайнери й художники щосили почали спекулювати радянськими образами, тим більше, що вони стали доступними для західних мас.